Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Karbist välja: Fujifilm X-Pro1 hübriidkaamera

Kahe aasta eest tuli pauk luuavarrest. Fujifilm tõi siis välja X100 kompaktkaamera – suure sensori, hübriid-pildiotsija ja retroliku välimusega aparaadi, mis hoolimata oma krõbedast hinnast kohe kõigi fotohuviliste südamed võitis. Fujifilm oli leidnud oma niši – retrovälimusega kaamerad keskmisest kallimas hinnaklassis. 2011 sügisel täienes selliste aparatide valik väiksesensorilise kompaktkaameraga X10 537.82€ ning käesoleva aasta algul esitleti vahetatavate objektiividega hübriidkaamera X-Pro 1 507.32€. See kaamera koos kolme objektiiviga on nüüd jõudnud ka Photopointi.

Teeme ühe asja kohe selgeks. X-Pro 1 ei ole mingi odav kaamera. Kere hinnaks on ei rohkem ega vähem kui 1599 € ning sellele lisandub veel umbes 500€ maksev fiksobjektiiv. Sellise summa eest saab ju Canon EOS 7D 1727.32€ koos korraliku L-seeria optikaga! Aga X-pro1 ei olegi mõeldud neile, kes kahtlevad kas osta 7D või D7000 1015.65€ peegelkaameraid. See on mõeldud hoopis neile, kes tahavad enda EOS 1DX või D4 kõrvale kompaktsemat kaamerat. Või siis neile, kes lähevad ostma 6000€ maksvat Leica M9 kaamerat, aga ajavad selle eksikombel Fujifilmiga segi.

Must karp ei paljasta enda sees olevat aaret välispinnale trükitud pildi abil. karbil ilutsevad vaid kirjad “FUJIFILM” ja “X-Pro1”. Kes teab, see teab.

Fujifilm X-Pro1 olulisemad tehnilised andmed:

 • 16.3 MP, APS-C-mõõdus X-Trans CMOS sensor
  • Ultrasonic tolmueemaldussüsteem
 • Uus EXR  Processor Pro pildiprotsessor
 • Uus Fuji X-bajonett, 17.7 mm vahemaa pildisensorist bajonetini; fookuskauguse kordaja: 1.5
 • Magneesiumsulamist kere; valikurattad särikompensatsiooni ja säriaja jaoks
 • Hübriid-pildiotsija – võib olla elektrooniline või optiline
  • Optiline pildiotsija:  90% kaadri katvus ja suurendus 0.37X või 0.6X (suurendus muutub automaatselt 18 mm ja 35 mm objektiivide puhul)
  • Elektrooniline pildiotsija: 1.44 MP sensor, 100% kaadri katvus
 • 3.0″ LCD-ekraan 1 230 000 px
 • Manuaalne särijuhtimine, RAW formaat
  • ISO ulatus: 200 – 6400, võimendusega 100 – 25600
  • Säriajad: 30 – 1/4000 sek, BULB-režiim
 • Sarivõte @ 6 fps
 • Neli tüüpi kahveldust: säritus, fotofilmi filtrid, dünaamiline ulatus, ISO
 • Välguking
 • Full HD video (1920 x 1080 @ 24 fps) stereoheli ja H.264 koodekiga
 • SD/SDHC/SDXC kaardipesa
 • NP-W126 liitiumaku, 300 säritust ühe laadimiskorraga

Pehmemast papist ümbrise seest koorub välja kaks juba tummisemast materjalist karpi.

Esimese sees on igasugused tarvikud…

Teises karbis, hoolt ja luksuslikkust rõhutava väljalõike sees on kaamera ise. Kilekott (?!?) ümber.

Karpides on: Fujifilm X Pro-1 hübriidkaamera kere, laadimisadapter, liitiumaku, rihmapannalde kinnitamise abivahend, toitekaabel, kaamerarihma pandlad ja nahkkatted, USB-kaabel, kaamerarihm, kasutusjuhendid ja tarkvara-CD.

Fujifilm X-Pro1 täies elusuurises. Esimene mulje, mis kaamerat nähes ning seda kätte võttes valdab, on et see on ikka väga suur kolakas. Peegelkaameraga võrreldes see ju nii suur ei ole, kuid kujult on X-Pro1 ju siiski kompaktkaamera moodi ning selles kontekstis tunduvad kaamera mõõtmed vägagi kentsakad. Nagu oleks muinasjututegelasena sattunud hiiglase majja.

Mõõtmed tulenevad eelkõige X-Pro1 ühest olulisemast omadusest – optiline/elektrooniline pildiotsija. Hetkel on kuulda kõlakaid Fujifilmi peagi esitletavast soodsama klassi hübriidist, mis on X-Pro1 kaamerast märksa väikesem ning ainult elektroonilise pildiotsijaga.

Alternatiivselt pildiotsijale saab fotosid kadreerida kompaktkaameratele sarnaselt LCD-ekraani abil.

Huvitava tähelepanekuna ei leia selle kaamera pealt nuppu, mille abil saaks otse muuta ISO tundlikkust. Olgugi et kõiksuguseid muid juhtnuppe on selle kaamera peal nagu riisikaid kuuse all. Selle eest on kaameral aga koguni kolm valikuketast pluss neljas objektiivi küljes.

Siin taga, ülal paremal on valikuketas mis esmase näppimise juures ei tundu mitte midagi tegevat. Selle funktsioon saab selgeks Q-nupule vajutades.

Q-nupp nimelt toob ekraanile rea olulisemaid seadeid. Neljasuunalise valikunupuga (all paremal) saab valida soovitud parameetri. Ülaloleva valikuratta abil saab selle parameetri väärtust muuta.

Kaks ühenduspesa: USB 2.0 ning Mini HDMI. Sellise hinnaklassi kaameralt oleks ju oodanud ka välise mikrofoni ühendamise võimalust. Saab ju sellega filmida korralikku H.264 koodekiga pakitud Full HD videot.

Ülemised valikukettad lubavad muuta säriaega ning särikompensatsiooni. Tähelepanelikum vaatleja on ilmselt juba märganud, et valikuketaste reas ei ole programmiratast. Seda, kus “normaalsete” aparaatide juures saab valida avaprioriteetrežiimi ja Bulb-režiimi jne. X-Pro1 hübriidkaameral käib see põhiliste särirežiimide valik fundamentaalselt teistmoodi. Allpool jõuame selle juurde.

Fujifilm X-Pro1 pildiotsija on sarnaselt X100 kaamerale kahefunktsiooniline. Fotograaf saab kadreerida läbi fikseeritud optilise pildiotsija, kusjuures nii 18 kui ka 35 mm objektiivi jaoks on kaameral erinevad suurendusastmed. Teiste objektiivide pildistusvälju näidatakse pildiotsijasse elektrooniliselt kuvatavate valgete raamide abil. Elektrooniline pildiotsija näitab 1.44 MP sensori abil läbi objektiivi paistvat vaadet.

NP-W126 liitiumaku, 300 säritust ühe laadimiskorraga

Kompaktkaamerate sarnaselt sisestatakse mälukaart koos akuga kaamera all olevast luugist. Statiivikeere on küll metallist, kuid ei ole ära mahtunud bajoneti keskjoonele. See on halb uudis näiteks panoraamide pildistajaile.

Iga kaamera – isegi selline nagu Fujifilm X-Pro1 – vajab foto tegemiseks siiski ka objektiivi. Koos kaameraga esitles Fujifilm kolme esimest hübriidkaameraobjektiivi ning kõik kolm on ka Photopointis saadaval. Kõik on valgusjõulised fiksobjektiivid:

Kõik kolm objektiivi on sarnaselt kaamerale tugevas, vahtkummist vooderdatud karbis.

Tuleb tunnistada, et nii ilusaid objektiive Photopointi ajaveebi Karbist-välja pildistuslaualt läbi käinud ei olegi. metallist korpused, metallist varjukid, ilus punakasrohelise peegeldusega vääristus läätsedel… Tegemist on kvaliteetobjektiividega nagu Pentaxi paljukiidetud Limited-seeria.

Vasakult: XF-60mm f/2.4 R Macro 699€, XF-35mm f/1.4 R 649€, XF-18mm f/2 R 649€

Objektiivid on varustatud teravustamisrõngaga ning avarõngaga.

Nagu eelpool öeldud, siis särirežiimide valikuketast sel kaameral ei ole. Nii säriajakettal ülal kui ka avarõngal objektiivi ümber on lisaks konkreetsetele stoppidele ka “A” ehk automaatasend. Särirežiimi seadmine toimub nende kahe ketta kombinatsioonide alusel. Kui säriketas on “A” peal ning avarõngal on valitud mingi ava, siis on kaamera avaprioriteetrežiimis. Kui mõlemad kettad on “A” peal, siis on kaamera automaatrežiimis jne. Lihtne ja loogiline.

Tuleb tunnistada, et see kaamera ostetakse esmalt siiski välimuse ja prestiiži pärast, mis sellega kaasneb. Mitte ilmselt niivõrd fotograafiliste parameetrite pärast.

Fujifilm X-Pro1 hübriidkaamera ei ole pelgalt tööriist fotografeerimiseks. Seda võib vabalt pidada kunstiteoseks, kultusesemeks, tooteks, mille soolane hind tuleneb otseselt maitsekast disainist. Sellisena tõmbab X-Pro1 enesele ligi hulgaliselt nii fänne kui ka vihkajaid. Kui sul on aru peas ja raha vähe, siis sa Fujifilm X-Pro1 hübriidkaamerat ei osta vaid valid selle asemel Nikon D7000, Canon 7D, Pentax K-5, Sony NEX-7 või mistahes muu kaamera ja raha jääb veel ülegi. Kui sinu elustiiliks on aga retro ning eurode põletamine ning sealjuures ihaldad endale suhteliselt kompaktset, hea pildikvaliteedi ja manuaalsete juhtimisvõimalustega kaamerat, siis on X-Pro1 sinu jaoks see õige.

(945)

Artiklis kirjeldatud tooted:
Fujifilm X10 12 megapiksliga 2/3'' CMOS sensor, 4× suumiga valgusjõuline objektiiv (28 - 112mm), optiline pildiotsija, EXR protsessor, FullHD video, HDMI, 2,8" LCD, RAW , metallkorpus
Fujifilm X-Pro1 kere 16 megapiksliga APS-C mõõdus X-Trans CMOS sensor, Fujifilm X-bajonett, elektrooniline/optiline hübriidpildiotsija, RAW, Full HD video, HDMI, 3" kallutatav LCD, tolmueemaldussüsteem
Canon EOS 7D kere 18 megapikslit, APS-C mõõdus CMOS sensor, 19 punkti AF, ISO kuni 12800, 3-tolline Clear View II LCD monitor, FullHD videosalvestus (1080p), kaks DiG!C 4 protsessorit, magneesiumsulamist ilmastikukindel korpus.
Nikon D7000 kere 16,2 megapikslit, DX formaadis CMOS sensor, EXPEED 2 protsessor, tolmueemaldussüsteem, 3" LCD, NEF (RAW), FullHD video ja HDMI, Live View ja Full AF, ilmastikukindel korpus
Fujinon XF 60mm f/2.4 R Macro objektiiv
 • 60 mm telefiksobjektiiv
 • Valgusjõuline – f/2.4 maksimaalse avaga
 • 0,5× suurendusega makroobjektiiv
 • Tipptasemel Fujinon optika
 • Fujifilm X-seeria hübriidkaameratele
699€
Fujinon XF 35mm f/1.4 R objektiiv
 • 35 mm normaal-fiksobjektiiv
 • Valgusjõuline – f/1.4 maksimaalse avaga
 • Tipptasemel Fujinon optika
 • Vastupidav metallist korpus
 • Fujifilm X-seeria hübriidkaameratele
649€
Fujinon XF 18mm f/2 R objektiiv
 • 18 mm lainurk-fiksobjektiiv
 • Valgusjõuline – f/2.0 maksimaalse avaga
 • Tipptasemel Fujinon optika
 • Täiuslik arhitektuuri- ja maastikufotograafile
 • Fujifilm X-seeria hübriidkaameratele
649€
Postitus meeldis?
Telli iganädalane kokkuvõte parimatest lugudest meilile
.
.

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast

Viimased kommentaarid

"https://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=globaalne Kogu meie planeeti hõlmav katik. Vinge värk ;) "

Kala, Sony a9 III on revolutsiooniline täiskaader hübriidkaamera

"Aitäh trükiviga märkamast ning nüüdseks on see ka parandatud. "

Jürgen Veerme, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Mis loom see Tarmon on, photopoint? Päris häbiväärne tooteesitlus. "

Taara, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Tere! Aitäh tähelepanu pööramast - tegemist on siiski EU tüüpi väljundpesadega, ..."

Jürgen Veerme, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga

"Piltide alusel AC väljundpesad ei ole EU tüüp, kas müütegi ..."

Merike Linnamägi, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga