'; Canon esitleb profiklassi peegelkaamerat EOS-1D X - Photopointi ajaveeb

Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Canon esitleb profiklassi peegelkaamerat EOS-1D X

Canoni uus peegelkaamerate lipulaev on kohal. EOS-1D X liidab üheks seni kahestunud 1D-seeria, asendades nii stuudiofotograafidele mõeldud täiskaadersensoriga 1Ds Mark III 8.13€ kaamera kui ka spordifotograafide jaoks valmistatud APS-H sensoriga 1D Mark IV 5082.32€ digipeegli. Need kaks maailma kohtuvad nüüd EOS-1D X profikaameras, millel on mõistliku lahutusvõimega 17.92 MP CMOS täiskaadersensor, 12 fps sarivõte (peeglilukustusega 14 fps), ISO ulatus 100-52 200 (võimendusega 204 800), uhiuus 61 autofookuspunktiga teravustamissüsteem ja uus RGB särimõõtesensor.

Sellega oluliste uuenduste loetelu ei lõpe. Lisame siis kaks Compact Flash mälukaardipesa, kaks DIGIC-5+ pilditöötlusprotsessorit, 1080p 30/25/24 fps  videosalvestuse, uue katikusüsteemi, LAN-pordi fotode kiireks arvutisse laadimiseks, suure mahtuvusega LP-E4N aku, täiustatud juhtnuppude süsteemi ja muidugi ilmastikukindlate tihenditega varustatud magneesiumsulamist kere.

Sellise muljetavaldava omaduste kaskaadiga tähistab EOS-1D X Canoni jaoks olulisimat verstaposti pärast 2007. aastal esitletud EOS 1D Mark III peegelkaamerat. Olgu siin veel ära märgitud, et ülal said välja toodud vaid kõige olulisemad 1D X karakteristikud. Tootefotod ja eestikeelne pressiteade:

PRESSITEADE
18. oktoober 2011

Canon toob turule uue põlvkonna peegelkaamera EOS-1D X

Canon teatab täna oma järgmise põlvkonna digipeegelkaamera EOS-1D X turuletulekust. See uus Canoni mudel sobib igale profifotograafile, olgu võttekohaks siis stuudio, spordiväljak või mis tahes muu vahepealne variant. Uus EOS-1D X on Canoni digipeegelkaamerate lipulaev, tähistades professionaalse EOS-süsteemi 10. põlvkonda kõigi aegade parima EOS-mudeliga.

40 aasta pikkuse profikaamerate arendamise kogemuse haripunkti tulemusena esindab
EOS-1D X EOS-süsteemi jaoks uut ajastut ning astub nii mudeli
EOS-1D Mark IV kui ka EOS-1Ds Mark III asemele. Uus Canon EOS-1D X ühendab endas 18,1-megapikslist täiskaadersensorit, muudetud autofookussüsteemi (AF), uut võimsat mõõdistustehnoloogiat ja kahte „DIGIC 5+” protsessorit.

„EOS-1D X on kõikide fotograafide jaoks parim kaamera,” ütles Canon Europe’i profitoodete turundusdirektor Kieran Magee. „Profifotograafid pildistavad sageli kiiresti muutuvates ja pingelistes olukordades ning EOS-1D X pakub just selleks vajalikke omadusi ja jõudlust. Me oleme professionaalide vajadused endale väga täpselt selgeks teinud ning selle tulemusel loonud ülimalt mitmekülgse ja võimsa kaamera, mis vastab palju laialdasematele vajadustele kui ükski teine kaamera.”

Uusi standardeid seadev

Kaameras EOS-1D X on ühendatud põhjalikult täiustatud tehnilised omadused ning uued tehnoloogiad. Äsja väljaarendatud 18,1-megapiksline täiskaadriline CMOS-sensor pakub erakordset paindlikkust, võimaldades fotograafidel laiemat stseeni- ja objektivalikut kõrgresolutsiooniga jäädvustada. Täiustatud tehnilised omadused pakuvad ISO väärtuste vahemikku 100–51 200, mis on laiendatav kuni väärtuseni 204 800. Lisaks pakuvad kaks DIGIC 5+ protsessorit 2 astet paremat müravähendust, muutes isegi kehvades valgusoludes tähelepanuväärse kvaliteedi ja väga vähese müraga piltide tegemise lihtsaks.

Uus laia ulatusega 61-punktiline autofookussüsteem võimaldab veelgi suuremat tundlikkust, pakkudes varasemast paremat täpsust ja kiirust. 41 ristikujulise, sealhulgas viie kahekordse ristikujulise punktiga kaamera AF-süsteem pakub täpsust kogu kaadri ulatuses, samas kui uued autofookuse eelseadistused on loodud just väljakutset pakkuvate võtete tegemiseks, pakkudes keerulistes olukordades senisest suuremat usaldusväärsust.

Kaameras EOS-1D X on kasutusel ka uudne, suurt täpsust pakkuv RGB mõõdistussüsteem. 100 000-piksline RGB mõõtesensor on ühendatud AF-süsteemiga ning võimendatud spetsiaalse DIGIC 4 protsessoriga, tuvastades nägusid ja värvusi, et tagada õige säritustase ja parem jälgiv AF, ning seda isegi kõige keerulisemate võtete puhul.

Suur võimsus

Uue põlvkonna tehnoloogia võimsusega Canon EOS-1D X on esimene kaamera maailmas, millel on kaks DIGIC 5+ protsessorit. Tavalisest DIGIC 5 protsessorist kuni kolm korda paremat jõudlust pakkuv protsessor on loodud just nii, et see suudaks hallata suures koguses pildiandmeid, vähendades samas ka pildimüra. Koos sensori 16-kanalise väljundiga võimaldavad kaks protsessorit täisresolutsiooniga sarivõtet kuni 12 kaadrit sekundis, 14-bitist A/D-teisendust ja täismanuaalset kaamera juhtimist – ja seda kõikidest turul olevatest digipeegelkaameratest kiiremini[i]. Ülikiire pildistamisrežiim võimaldab pildistada 14 kaadrit sekundis[ii], samas kui uus katiku- ja peeglimehhanism vähendab katiku viivitust ja peegli põrkumist, pakkudes sarivõtetel ühtlaselt head jõudlust.

Filmiv digipeegelkaamera

EOS-1D X sobib ideaalselt kõikidele professionaalidele, kes soovivad EOS-süsteemi laialdast objektiivi- ja tarvikuvalikut maksimaalselt ära kasutada – nii pildistades kui HD-videoid filmides. Kasutajad saavad täiskaadersensoriga jäädvustada täis-HD-videoid (1920×1080 p) ja juhtida manuaalselt kõiki sätteid – nt säri, fookust ja kaadrisagedust[iii]. Lisaks on LCD-ekraanil võimalik kuvada ja reguleerida ka helinivood, tagades täieliku kontrolli võtte iga aspekti üle.

Tänu kahe DIGIC 5+ protsessori võimsusele on muaree-efekt väiksem ning EOSi videorežiim pakub nüüd pikemaid salvestusvõimalusi, luues 4 GB faililimiidi täitumisel automaatselt uue faili. Uus kaadrisisene videokoodek säilitab maksimaalse videokvaliteedi, piirates pildiandmete kompressiooni, et kasutajatele jääks järeltöötlemiseks suurem hulk andmeid.

Loodud professionaalidele

EOS-1D X pakub klassikalise EOS-1-seeria disaini hoolikalt uuendatud varianti – suuremaid ja mugavamaid nuppe, mis võimaldavad kasutajal lihtsalt sätteid muuta, seda ka äärmuslikes kindaid nõudvates oludes. Kaks mitmefunktsioonilist juhtnuppu ja puutetundlik juhtketas videorežiimis kasutamiseks lihtsustavad sätete muutmist, samas kui valik kohandatavate funktsioonidega nuppe võimaldavad seadistada kaamerat just fotograafi vajadustest lähtuvalt, pakkudes otseteid kõige rohkem kasutatavate funktsioonide ja eelseadistuste juurde.

100%-se vaateväljaga pildiotsija muudab iga võtte kadreerimise lihtsaks ning pildiotsija funktsioon lisab soovi korral koheselt abiruudustiku. Suur 8,11cm (3,2”) Clear View II LCD-ekraan pakub 1040K-punktist resolutsiooni ja peegeldusvastane struktuur võimaldab vaadata opilte ka valguse käes, ilma peegelduste ja valgushelgita. Karastatud klaasist kate pakub kaitset löökide ja kriimustuste eest, mis on liikumise pealt pildistades või filmides üpris sagedased. Menüüsüsteemis on kasutusel põhjalikult muudetud kasutajaliides koos abifunktsioonidega, et muuta kaamera kasutamine kiiremaks, selgemaks ja lihtsamaks. Lisaks võimaldab uus spetsiaalne autofookuse sakk fotograafidel tavapäraste pildistamisolukordade või -objektide autofookuse eelseadistusi vaadata ja muuta, keskendudes nii vaid võtte jäädvustamisele, ilma kaamerasätete pideva seadistamise vajaduseta.

Loodud kestma

Kaamera EOS-1D X kere on vastupidav, olles valmistatud kvaliteetsest magneesiumsulamist,  mis pakub kaitset nii loodusjõudude kui ka igapäevaste löökide eest. Uusimas Canoni EOSi integreeritud puhastussüsteemis on kasutusel Canoni objektiividelt üle võetud tehnoloogia, mis raputab ultrahelimootorile sarnaste vibratsioonilainete abil sensorilt tolmu ja mustuse veelgi tõhusamalt maha.

Senisest paremat vastupidavust pakub ka täiustatud katikumehhanism, mis võimaldab 400 000 töötsüklit, et fotograafid saaksid ka nõudlikel kordusvõtetega seanssidel oma kaamerale kindlad olla. Kaamera EOS-1D X juhtnuppude ümber ja korpuse ühenduskohtades on kasutatud Canoni kaitsetihendeid, mis muudavad selle kaamera kasutamise koos Canoni ilmastikukindlate EF-seeria objektiividega tolmu- ja veekindlaks.

Täiustatud ühendatavus võimaldab fotograafidel pilte kiirelt ja turvaliselt pilditoimetustesse või stuudiotesse saata. Integreeritud Gigabit Etherneti port pakub kiiret ja kindlat võimalust pilte ilma adapterita otse võttekohalt või stuudiosse edastada.

EOS-süsteem – piiramatu loomingulisus

Auhinnatud EOS-süsteemi kuuluv EOS-1D X ühildub maailma suurima objektiivi-, Speedlite EX välklambi- ja laialdase tarvikuvalikuga. Hea täiendusena mudelite EOS-1D Mark IV ja EOS-1Ds Mark III kasutajate jaoks, ühildub EOS-1D X ka mitmete EOS-seeria tarvikutega, võimaldades selle uut kere sujuvalt kogu olemasoleva EOS-1-seeria varustusega ühendada.

Lisaks tuleb koos kaameraga EOS-1D X turule ka WFT-E6 – uus kompaktne WiFi-edastusseade, mis on mõeldud piltide edastamiseks juhtmestatud ühenduse puudumisel. Toetades 802.11n WiFi standardit ning pakkudes Bluetooth-tuge välise GPS-seadmega ühendamiseks, võimaldab WFT-E6 pilte ja videoid turvaliselt FTP-serverisse edastada või sisu DLNA[iv]-ühenduse kaudu ühilduval ekraanil kuvada.

EOS-1D X ühildub ka uue GPS-vastuvõtjaga GP-E1. Võimaldades kasutajatel lisada EXIF-andmetele ka asukohateavet ja jälgida võtete tegemise trajektoori kaardilt, on GP-E1 eriti kasulik just loodus- või välisvõttekohtade fotograafidele, kellel on vaja ehk võtete asukoht edasiseks puhuks ära märkida.

Canon EOS-1D X – põhiomadused:

 • 18,1 MP täiskaadriline CMOS-sensor
 • Sarivõtted kuni 12  ja 14 kaadrit sekundis
 • 100–51 200 ISO, kuni väärtuseni 204 800
 • 61-punktiline AF-süsteem
 • 100 000-piksline RGB AE-mõõtmine DIGIC 4 protsessoriga
 • Täis-HD EOS-video (1080 p)
 • Kaks DIGIC 5+ protsessorit
 • 8,11cm (3,2”) Clear View II LCD-ekraan (1040K-punktiline)
 • Etherneti port

[i]Canoni uuringute kohaselt. Kehtiv alates septembrist 2011.

[ii] Ainult JPEG-vormingus.

[iii] 1920 x 1080: 30 (29,97), 25, 24 (23,976) kaadrit sekundis, 1280 x 720: 60 (59,94), 50 kaadrit sekundis, 640 x 480: 30 (29,97), 25 kaadrit sekundis.

[iv] Digital Living Network Alliance

(1061)

Artiklis kirjeldatud tooted:
Omega akupank 2600mAh (OMPB26G)
 • Lae oma seadmeid igal ajal, igal pool
 • Suur 2600 mAh mahutavus
 • 1000 mA USB väljund
 • Kompaktne disain
 • Komplektis viis erinevat pistikut
Canon EOS 1D Mark IV kere 16,1 megapikslit, 1,3× APS-H CMOS sensor, kaks DiG!C 4 protsessorit, MOV video (1920 × 1080), EOS tolmueemaldus, 3" LCD ekraan, Live View.
Postitus meeldis?
Telli iganädalane kokkuvõte parimatest lugudest meilile
.
.

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast

Viimased kommentaarid

""Artiklis kirjeldatud tooted" all viidet saadavad tagasi selle blogi. "

vaheteiole, Sportlikult elegantse Huawei Watch GT 3 ostul säästad 50-150€

"https://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=globaalne Kogu meie planeeti hõlmav katik. Vinge värk ;) "

Kala, Sony a9 III on revolutsiooniline täiskaader hübriidkaamera

"Aitäh trükiviga märkamast ning nüüdseks on see ka parandatud. "

Jürgen Veerme, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Mis loom see Tarmon on, photopoint? Päris häbiväärne tooteesitlus. "

Taara, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Tere! Aitäh tähelepanu pööramast - tegemist on siiski EU tüüpi väljundpesadega, ..."

Jürgen Veerme, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga