Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Photopoint TOP 15 – enim ostetud objektiivid peegelkaameratele aastal 2019

Paar nädalat tagasi vaatasime, millised on 2019. aasta kõige ostetumad peegelkaamerad. Nüüd võtame ette ka peegelkaamerate objektiivid ning uurime, milliseid neist käesoleval aastal Photopointist enim osteti. 

Et oleks huvitavam ja informatiivsem, jagame objektiivid eraldi kategooriatesse mitte tootja, vaid bajoneti alusel. Seega reastame all eraldi viis ostetumat Canoni peegelkaameratele sobivat objektiivi, viis ostetumat Nikoni peegelkaameratele sobivat objektiivi ja viis ostetumat Pentax peegelkaameratele sobivat objektiivi.

Olgu ka ära märgitud, et see esiviisik siin all ei ole mitte parimate, vaid enim ostetud objektiivide nimekiri. Need objektiivid pole saanud populaarseks kellegi subjektiivse arvamuse läbi. Need on sellised, mille eest paljud fotohuvilised on olnud valmis välja käima enda raskelt teenitud eurosid. Just sellepärast ei leia alt just palju kalleid valgusjõulisi telesuume ega profiklassi makrotorusid vaid pigem soodsamaid ja universaalsemat kasutamist leidvaid supersuume ja valgusjõulisi fikse.

 

Photopointi 2019. aasta top objektiivid Canoni peegelkaameratele

 

1. Canon EF 50mm f/1.8 STM

Canoni peegelkaameratele osteti 2019. aastal Photopointist kõige rohkem just seda objektiivi. See on Canoni legendaarse soodsa 50mm f/1.8 II fiksobjektiivi uusversioon, mis tuli Photopointis müüki umbes neli aastat tagasi.

Canon EF 50mm f/1.8 STM on väga pisike ja sobib nii täis- kui poolkaadersensoriga peegelkaamerate ette. Olulise täiustusena on uuel 50mm objektiivil aga STM teravustamismootor – tänu sellele on autofookus kiire ja vaikne.

Valgusjõulisuse, kompaktsuse ja soodsa hinna tõttu on 50mm f/1.8 objektiiv selline, mida igale fotohuvilisele komplektobjektiivi kõrvale soovitada võib. Valgusjõulisus ehk suur f/1.8 ava tähendab, et selle objektiiviga saab pildistada hästi uduse taustaga portreesid, toidufotosid ja muud. Samuti võimaldab suur ava pildistada hämaras ilma lisavalguseta.

 

Canon EF 50mm f/1.8 STM Photopointi e-poes

 

 

 

2. Tamron 18-200/3,5-6,3 DI II VC Canon

Tamroni kõige soodsam supersuumobjektiiv 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC on sel aastal teisel kohal. See katab tavalise 18-55mm komplektobjektiivi fookuskaugused ja ulatub 55mm juurest palju kaugemale – kuni 200 millimeetrini. Põhimõtteliselt võid seda objektiivi omades enda komplektobjektiivi ära visata, maha müüa või ostmata jätta. Selle ühe objektiiviga saad pildistada nii laiu vaateid kui ka päris kaugel olevaid objekte. Ilma, et peaksid objektiive vahetama. Ideaalne objektiiv reisile kaasa võtmiseks või lihtsalt igapäevaseks pildistamiseks. Kitsa ava kompenseerib tõhus integreeritud värinastabilisaator, nii et ka hämaramates oludes ei pea pildistamist lõpetama.

Seda objektiivi uurisid Lauri ja Ardo lähemalt suvises Tallinnas. Vaata videot Tamroni 18-200mm objektiivist siit.

 

Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 Photopointi e-poes

 

 

tamron-af-70-300mm

 

3. Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD Canonile

Komplektobjektiiviga peegelkaamera ostja hakkab varem või hiljem puudust tundma võimsamast suumist, millega saaks kaugeid asju lähemale tõmmata ja suurelt pildile püüda. Tamroni 70-300mm on just täpselt selline objektiiv. Samuti on see kõige soodsam lahendus neile, kes soovivad enda peegelkaamera ette keskmiselt võimsamat teleobjektiivi.

Tamroni 70-300mm telesuumiga saab suumida edasi sealt, kus tavalise 18-55mm komplektobjektiivi suum lõpeb – kuni 300 millimeetrini välja. Mõned aastad tagasi vaatasid Lauri ja Ardo seda suumobjektiivi lähemalt ning leidsid, et selle raha eest on suumi ja objektiivi küll ja rohkemgi veel. Vaata Point TV videot Tamroni 70-300mm objektiivist siin.

 

Tamron 70-300mm f/4.0-5.6 Photopointi e-poes

 

 

 

4. Tamron 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 Canonile

Photopointi top 10 peegelkaamerate edetabeli 5ndal kohal oli täiskaadersensoriga Canon EOS 6D Mark II. Selle peegelkaameraga sobib nagu valatult Tamroni 24-70mm f/2.8 objektiiv. See on valgusjõuline standardsuum, profiklassi väärilise teravustamiskiiruse ja pildikvaliteediga. Oluliselt soodsama hinnaga kui Canoni enda ekvivalentsed objektiivid sobib see soodsamate Canoni täiskaadersensoriga peegelkaamerate (nagu 6D ja 6D Mark II) juurde ideaalselt. Ja miks mitte ka kallimate 5D seeria aparaatide juurde.

Tamron 24-70mm f/2.8 Photopointi e-poes

 

 

 

5. Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM Art objektiiv Canonile

Sel aastal on esiviisikusse jõudnud ka Sigma. Antud objektiivi kohta võib öelda, et tegu on revolutsioonilise tootega: tegemist oli maailma esimene lainurk-suumobjektiiviga, millel on läbiv ava f/1.8. Objektiiv on disainitud spetsiaalselt APS-C mõõtu sensoriga kaameratega kasutamiseks, olles sama vahemikuga kui 27-52,5mm objektiiv 35mm (täiskaader) sensoriga kaamera ees. Sigma objektiivid on tuntud oma laitmatu teravuse ja kauni bokehi poolest ning ka see objektiiv pole selles suhtes erand. Objektiivi teevad eriliseks ka läätseelemendid, mis kompenseerivad edukalt geomeetrilisi moonutusi lainurkasendis. 

Sigma AF18-35/F1,8 DC HSM Art Canon Photopointi e-poes 

 

 

 


Photopointi 2019. aasta top objektiivid Nikoni peegelkaameratele

 

1. Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD Nikonile

Paistab, et Nikoni kaameraga pildistajaid huvitab soodne suumimine rohkem kui hämaras pildistamine või udune bokeh. Sest kõige enam on Nikoni peegelkaameratele 2019. aastal taaskord Photopointist ostetud Tamroni ülisoodsa hinnaga 70-300mm f/4.0-5.6 telesuumobjektiivi. Sedasama mis Canoni TOP5 nimekirjas kolmandal kohal on.

Komplektobjektiiviga peegelkaamera ostja hakkab ju varem või hiljem puudust tundma võimsamast suumist, millega saaks kaugeid asju lähemale tõmmata ja neid suurelt pildile püüda. Tamroni 70-300mm on just täpselt selline objektiiv. Samuti on see kõige soodsamaks lahenduseks neile, kes soovivad enda peegelkaamera ette keskmiselt võimsamat teleobjektiivi.

Tamroni 70-300mm telesuumiga saab suumida edasi sealt, kus tavalise 18-55mm komplektobjektiivi suum lõpeb – kuni 300 millimeetrini välja.  Vaata Point TV videot Tamroni 70-300mm objektiivist siin.

Tamron 70-300mm f/4.0-5.6 Photopointi e-poes

2. Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC Nikonile

Tamroni kõige soodsam supersuumobjektiiv 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC on teine enim ostetud objektiiv Nikoni peegelkaameratele. See katab tavalise 18-55mm komplektobjektiivi fookuskaugused ja ulatub 55mm juurest palju kaugemale – kuni 200 millimeetrini.

Põhimõtteliselt võid seda objektiivi omades enda komplektobjektiivi ära visata, maha müüa või ostmata jätta. Selle ühe objektiiviga saad pildistada nii laiu vaateid kui ka päris kaugel olevaid objekte. Ilma, et peaksid objektiive vahetama. Ideaalne objektiiv reisile kaasa võtmiseks või lihtsalt igapäevaseks pildistamiseks. Kitsa ava kompenseerib tõhus integreeritud värinastabilisaator, nii et ka hämaramates oludes ei pea pildistamist lõpetama.

Lauri uuris seda objektiivi Ardoga ka lähemalt ning tegid sellest video. Vaata videot Tamroni 18-200mm objektiivist siit.

Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 Photopointi e-poes

 

3. Nikkor AF-S 35/F1,8 G DX

Siiski ei puudu valgusõulised fiksid ka Nikoni esiviisikust. Kolmandalt kohalt leiame Nikoni enda soodne lainurk fiksobjektiivi, mis on optimiseeritud DX-formaadis sensoriga poolkaader kaameratele. Objektiiv on kompaktne ning kerge ja pakub just seda, mida me ühest valgusjõulisest fiksobjektiivist ootame – teravad pildid, meeldiv bokeh (tausta udusus) ning võimalus pildistada ka nõrkades valgusoludes ilma statiivita.

Nikkor AF-S 35/F1,8 G DX Photopointi e-poes

 

4. Nikkor AF-S 50mm f/1.8 G

Neljandal kohal olev 50mm f/1,8 objektiiv on soodsa hinnaklassi valgusjõuline fiks, mida saab kasutada ka profiklassi täiskaadersensoriga Nikoni peegelkaamerate ees. Lihtsamate-soodsamate poolkaadersensoriga peegelkaamerate ees on selle objektiivi vaatenurk 75mm fookuskaugusele vastav. Seetõttu sobib 50mm objektiiv algtaseme peegelkaameratega kombineerides ülihästi näiteks portreede pildistamiseks – sarnane objektiiv Canoni edetabeli esikohale. 

Nikkor 50mm f/1.8 G Photopointi e-poes

 

5. Tamron 24-70/F2,8 DI VC USD G2 

Seda valgusjõulist standardsuumi, profiklassi väärilise teravustamiskiiruse ja pildikvaliteediga nägime ka Canoni esiviisikus. Oluliselt soodsama hinnaga kui Nikoni enda ekvivalentsed Nikkori objektiivid sobib see ideaalselt kõikide Nikon F bajonetiga kaamerate ette. 

Tamron 24-70/F2,8 DI VC USD G2 Photopointi e-poes 

 

 


 

Photopointi 2019. aasta top objektiivid Pentax peegelkaameratele

 

1. Pentax DA 50mm f/1.8

See odava hinnaga valgusjõuline objektiiv võiks küll olemas olla igal poolkaadersensoriga Pentax peegelkaameraga pildistaval algajal fotohuvilisel. Võrreldes komplektobjektiiviga avardab see pildistamisvõimalusi – f/1.8 ava lubab pildistada ilusaid fotosid kasvõi küünlavalgel ning jätab tausta mõnusalt uduseks.

Võrreldes Pentaxi objektiivide seas samuti populaarse 35mm objektiiviga on 50mm objektiivi vaateväli silmnähtavalt kitsam (eriti just Pentaxi APS-C sensoriga kaamerate ees) – seetõttu sobib 50mm fiks hästi ka portreede pildistamiseks.

Pentax DA 50mm f/1.8 Photopointi e-poes

 

 

2. Pentax DA 35mm f/2.4 AL objektiiv

Teiselt kohalt leiamegi pisut laiema nurgaga ning veidi vähem kuid siiski valgusjõulise Pentaxi 35mm objektiivi. Soodne fototoru, mille vaatenurk APS-C mõõdus sensoriga kaamera ees on sarnane inimsilma perspektiivile. Nn normaalobjektiivi sobib kasutada väga erinevate objektide jäädvustamiseks. Lahtise avaga saab edukalt jäädvustada uduse taustaga portreesid. Hea objektiiv tõsisele amatöörile.

Pentax SMC DA 35/F2,4 AL Photopointi e-poes

 

 

3. Pentax HD DA 55-300/F4,0-5,8 ED WR

Pentax poolkaader peegelkaameratele mõeldud 5,5× suumiga, 55-300mm objektiiv katab ära enimkasutatud televahemiku. Objektiiv sobib nii portreede pildistamiseks kui ka looduses loomade ning lindude pildile püüdmiseks. Objektiiv on uue Pentaxi HD vääristusega ning ilmastikukindel, seega ei takista võimsaid pilte jäädvustamast ka tuul ja torm.

Pentax HD DA 55-300/F4,0-5,8 ED WR Photopointi e-poes

 

 

4. Pentax SMC D FA 100/F2,8 Macro WR

Neljandalt kohalt leiame WR-tähistusega (weather resistant) SMC D FA 100/F2,8 Macro objektiivi, mis on ideaalne kaaslane ilmastikukindlale Pentax K bajonetiga peegelkaamerale. Kuigi objektiiv on ehitatud peegelkaamerat silmas pidades, sobib see muuhulgas kasutamiseks ka filmikaameraga. Objektiiv suudab teravustada kuni 30 cm kaugusele, jäädvustades selliselt 1:1 elusuuruses lähivõtteid. Objektiivil on mugav ja ülisujuvalt liikuv teravustamisrõngas.
Peale lähipildistamise saab pikema fookuskaugusega makroobjektiivi kasutada ka portreetöös, sest valgusjõuline f/2.8 ava võimaldab jäädvustada ilusat udust tausta. 

Pentax SMC D FA 100/F2,8 Macro WR Photopointi e-poes

 

 

5. Tamron 70-200/2.8 SP DI LD Pentaxile

Valgusjõuline teleobjektiiv, mis katab fookuskauguste vahemiku 70mm – 200 mm ning on läbiva f/2.8 avaga. See objektiiv on perfektne täiendus SP seeria normaalsuumile – SP AF 28-75mm f/2.8 objektiivile. Olgugi, et objektiiv on võrdlemisi kompaktne, ei ole selle funktsionaalsuse osas kompromisse tehtud. Objektiiv pakub teravat ning selget pilti kogu suumi ulatuses.

Väga hea optikaga objektiiv, mis sobib ideaalselt portreede pildistamiseks ja paljuks muuks. Jah, joonis on oma eale iseäralikult natuke pehmem ning teravustamine võiks kiirem olla, kuid… selle hinna eest on objektiivi siiski rohkem kui tahta oskaks. Objektiiv on mõeldud Pentaxi poolkaader peegelkaameratele, kuid sobib ka täiskaadriga kasutamiseks.  

Tamron 70-200/2,8 SP DI LD Pentax Photopointi e-poes

 

 


Nagu näha, on Photopointist kõige enam ostetute peegelkaameraobjektiivide seas väga palju Tamroni objektiive. Sellise nähtuse põhjuseks on kindlasti Tamroni objektiivide soodsam hind võrreldes kaameratootjate Nikoni, Canoni ja Pentaxi enda valmistatud objektiividega. Küll aga leiavad tee edetabelisse ka kaameratootjate enda soodsama otsa objektiivid. Üldarvestuses oli enim ostetud objektiiviks Canon EF 50mm f/1.8 STM, mis on kahtlemata soodne maiuspala igale alustavale fotohuvilisele. Eks näis, millised neist suudavat oma kohta edetabelis kaitsta ka järgmisel aastal.

 

Vaata ka:

 

(610)

Postitus meeldis?
Telli iganädalane kokkuvõte parimatest lugudest meilile
.
.

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast

Jälgi meid Facebookis

Omanda kõik fotode töötlemise tehnikad Põhjalik kursus algajaile 35 õppevideot Telli tasuta ligipääs:
.
Saad tasuta kursuse ja liitud Fotokursuse uudiskirjaga
.

Viimased kommentaarid

"Tere! Aitäh tähelepanu pööramast - tegemist on siiski EU tüüpi väljundpesadega, ..."

Jürgen Veerme, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga

"Piltide alusel AC väljundpesad ei ole EU tüüp, kas müütegi ..."

Merike Linnamägi, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga

"Väga hea ja filosoofiline ülevaade annab mõtlemisainet. kinkekaart Tänan ..."

Wolfgang, Fotokonkurss “Nauding”

"Naabrinaisel vedas ja nüüd veab minul ka :) "

Viktooria, Osale Panasonic patareide kampaanias ja võida auto päriseks

"Pealkirjas väidetu - maailma väikseim F2,8 suumobje - on ju ..."

Tungal, Sony FE 24-70mm f/2.8 GM II on maailma väikseim f/2.8 avaga suumobjektiiv