Sony ja Panasonic hübriidkaameratele loodud Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiiv on jõudnud Photopointi ning kuna tegu on eriti tähelepanuväärse objektiiviga, siis otsustasin sellele lähemalt pilgu peale visata.
Selles artiklis võtan objektiivi karbist välja ning jagan esmamuljeid. Lisaks võrdlen seda ka teiste konkureerivate 70-200mm objektiividega.
Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS | Sports — kõik, mida peaksid teadma
Kes on silma peal hoidnud ning võib-olla ka endale ihaldanud 70-200mm teleobjektiivi, siis on kindlasti märganud ka nende pööraseid hinnasilte. Suurepärane näide sellest on Sony teise generatsiooni 70-200mm objektiiv, mille eest pead välja käima lausa “3 kilo”.
Samas, olen ise proovinud seda eelnimetatud Sony objektiivi ning julgen väita, et professionaalsetele tegijatele on see kindlasti väärt investeering.
Sellega tekib nüüd küsimus — kas ligi kaks korda odavam Sigma versioon on ka päriselt kaks korda kehvem või saad enamvähem sama asja kaks korda odavamalt kätte?
Lähtudes tehnilistel andmetel, siis võiks kindlasti öelda, et Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS II ning Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS vahel on märkimisväärseid erinevusi.
Üks suurimaid müügiargumente Sony objektiivi kasuks on selle kergekaalulisus (1045 g), mida Sigma kohta eriti öelda ei saa (1335 g). Sellegi poolest kaalub Sigma objektiiv vähem kui esimese generatsiooni Sony 70-200mm f/2.8v, mis maksab endiselt üle 1000€ rohkem.
Lisaks kaalule erinevad need kaks mudelit ka fookusmootorite poolest — Sony kasutab nelja XD lineaarset mootorit, kuid Sigma kahte HLA (High-response Linear Actuator) mootorit.
Kahjuks pole mul võimalik antud hetkes neid üksteise kõrval proovida, kuid olles varasemalt katsetanud suurel hulgal nii Sony kui ka Sigma objektiive, siis julgen enesekindlalt tugineda mõlema brändi autofookusele võrdselt.
Kui need kaks omadust kõrvale panna, siis Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports on peaaegu identne kaks korda kallima Sony objektiiviga (kui välja jätta ilmselge värvi erinevus).
Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS pealt leiame mõnusa klikatava avarõnga, mida on võimalik vaigistada vastava lüliti abil, juhuks kui plaanid filmimise ajal ava kruttida. Lisaks sellele saad ava lukustada “A” režiimile, et anda ava juhitavus kaamerale.
Avarõnga tasuks ära lukustada kiiremates olukordades, kus action’i käigus võib tekkida paigast keeramise oht. Samuti tuleks “A” režiimi kasutada juhul, kui tahad utiliseerida automaat või poolautomaat režiime nagu säriprioriteet.
Mina eelistan ava seadistada rõnga kaudu, eriti kui sellel on mõnus ning sõltuvust tekitav klikatav tagasiside nagu on sellel Sigmal — ma võiksin seda päev otsa närviliselt kruttida :D
Püsides lülitite teemal, siis tegelikult leiame neid suure hulga objektiivi külje pealt. Sinna hulka kuuluvad:
- AF/MF lüliti
- Teravustamispiiraja ehk focus limiter lüliti
- Optilise stabilisaatori (OS) režiimi lüliti
- “CUSTOM” lüliti
- “CLICK” lüliti
- Avarõnga lukustuslüliti
Võrdluseks, samas hinnaklassis olev Tamron 70-180mm f/2.8 G2 on selle poole pealt eriti puudulik, sest selle pealt leidub tervelt üks lüliti.
Kui väärtustad kiiret ümber seadistamist ning võimalikult vähe menüüdes surfamist, siis kindlasti soovitan pilgu pöörata just Sigma poole.
Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS karbi sisu koosneb objektiivist, päikesevarjukist, kandekotist, kandekoti rihmast, võtmest ja kahest varukruvist, mis on mõeldud statiivikinnituse jaoks.
Kui peaksin välja tooma ühe mitte nii positiivse omaduse Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuumil, siis oleks see ilmselt selle suumirõngas.
Sisse suumides tuleb rõngast keerata vastupäeva, mis võib mõne jaoks olla pisut harjumatu ning seetõttu võib mõni kaader ka nässu minna.
Kuid kõige muu poolest on suumirõngas väga meeldiv — rõngas keerab väga sujuvalt ning suumivahemiku läbimiseks ei pea rõngast kuigi palju keerama ehk Sa ei pea kunagi oma kätt ebaloomulikku asendisse panema.
Statiivikasutajatele on Sigma lisanud eraldi 1/4″ keermega statiivikinnituse, et vähendada koormust kaamera bajonetil.
Statiivikinnitust saab pöörata nii horisontaalseks kui ka vertikaalseks ning väljaulatavat “jalga” on võimalik küljest võtta kasutades komplekti kuuluvat võtit.
Kokkuvõtteks
Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN Sports on suurepärane objektiiv väga ahvatleva hinnasildiga.
Arvestades, et see on kaks korda odavam auhinnatud Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS II objektiivist, siis sellegi poolest pole Sigma versioon isegi lähedal olemast kaks korda kehvem. Iga toote puhul tuleb arvestada, et kaks korda kallim ei tähenda alati kaks korda parem.
Seega arvan, et Sigma 70-200mm on hetkeseisuga sama fookuskauguse ja avaga telefoto-objektiivide kuldne keskmine — nii hinna, funktsioonide kui ka kaalu poolest. Kui 300-grammine kaalu erinevus Sinu jaoks tähtis ei ole, siis on Sul võimalus säästa 1300€ ning jäädvustada imelisi telefoto-kaadreid.
Kui Sa mind ei usu, siis see sama Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN Sports on Sony hübriidkaamera kasutajatele laenutamiseks saadaval Tallinnas, Rocca al Mare keskuses asuvas Photopointi foto- ja videotehnika rendis. Nii, et proovi ise järele!
Koge uut kvaliteeti ja telli Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS | Sports »
Kui Sul rahalisi vahendeid peaks puudu jääma, siis pakume mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
(458)
- 70–200 mm telesuumobjektiiv
- Valgusjõuline – f/2.8 maksimaalse avaga
- Kiire, täpne ja vaikne HLA teravustamismootor
- Optiline pildistabilisaator, kuni 7,5 stoppi
- Sony E bajonetiga kaameratele
- 70–200 mm telesuumobjektiiv
- Valgusjõuline – f/2.8 maksimaalse avaga
- Kiire, täpne ja vaikne HLA teravustamismootor
- Optiline pildistabilisaator, kuni 7,5 stoppi
- L-bajonetiga täiskaader kaameratele
Kommentaarid