Uusi peegelkaameraid tuleb pidevalt juurde – uued, paremad, ilusamad mudelid. Reeglina ei ole uus kaamera eelmisest mäekõrguselt üle – parendatakse mõnda omadust, heal juhul lisatakse midagi juurde. Seega tekib alati küsimus, miks ma peaksin oma olemasoleva kaamera üldse välja vahetama?
Kui Pentax tuli välja oma K-3 peegelkaameraga, siis tehti midagi hoopis muud. Nimelt lisati tonnide viisi uusi omadusi ja võimalusi, samuti parendati kaamera pea-aegu kõiki omadusi – tulemuseks ei ole mitte värskendus, vaid hoopis uus kaamera, mis ületab eelmised mudelid mäekõrguselt.
Alljärgnevalt toongi välja kümme sellist omadust, mille poolest uus Pentax K-3 oma eelkäijatest ja ka konkurentidest parem on. Seega kümme lihtsat aga olulist põhjust, miks vana peegelkaamera uue Pentax K-3-e vastu välja vahetada.
1. 92 tihendit ja magneesiumsulamist korpus!
Pentax on tuntud kui vastupidavate kaamerate tootjana. K-3 ei ole selle koha pealt erand. Või siiki – 92 tihendit teeb temast veelgi ilmastikukindlama kaamera, kui tema eelkäijad. See tähendab, et ainuke kes vihma, külma, rahet ning pussnuge karta võib, on kaamera omanik ise, sest Pentax K-3 on valmis igasugusteks ekstreemseteks keskkondadeks. Ja kui ma rääkisin pussnugadest, siis nii see ka on, sest Pentax K-3 on magneesiumsulamist korpusega, mis kaitseb tema õrnemat elektroonikat nagu keskaegset ratsarüütlit täisturvis.
2. Uued liidesed ja ühilduvus
Pentax K-3 on videovõimekas. Ta filmib FullHD videot. Peamine sealjuures aga on see, et K-3 on varustatud stereomikrofoni sisendiga, mis tähendab seda, et videole lisaks saab salvestada kõrgekvaliteedilist heli, kasutades selleks kvaliteetset välist mikrofoni. Samuti on kaameral olemas kõrvaklappide väljund, mille abil saab filmimise ajal kontrollida heli kvaliteeti, mis videlõigule salvestub.
Ja et kogu see kvaliteetne, ent sealjuures ka mahukas pildi- ja videoinfo kiirelt arvutisse üle kanda, on tal arvutiga ühendamiseks USB 3.0 liides, mis on oluliselt kiirema andmeedastuskiirusega, kui tavaline USB 2.0.
3. Kaks mälukaardipesa
Enamasti oleme harjunud, et kaameral on üks mälukaardipesa. Pentax K-3 on aga varustatud lausa kahega ja neid saab kasutada mitmel erineval moel. Näiteks töötab kaamera ka siis, kui Te kasutate vaid ühte mälukaarti. Samas on kahte kaarti kasutades võimalus salvestada pildid erineva jaotuse järgi:
- mõlemale kaardile sama fail – nõnda on olemas tagavara, kui ühe mälukaardiga peaks juhtuma see, mida kõik kardavad – ta lakkab töötamast.
- võib salvestada ühele mälukaardile JPEG faili ja teisele paralleelselt sama pildi RAW faili.
- võib ju ka lihtsalt laiendada mälumahtu nõnda, et pildistatakse järjest – kui üks mälukaart täis saab, jätkab kaamera fotode salvestamist järgmisele kaardile.
4. 24MP madalpääsfiltrita CMOS sensor
Sellise keeruka omaduse taga on peidus sama keerukas ja imeline tehnoloogia. Kui tavaliselt on sensorite ees madalpääsfilter, mille tegelik funktsioon on pilt UDUSEMAKS teha, et ei tekiks moire’ effekti, siis Pentax on K-3-e sensori eest selle eemaldanud, et tagada teravam kujutis. Samas on lisatud tehnoloogia, mida saab valikuliselt sisse või välja lülitada ja seega vältida moire’ effekti.
5. 86000 piksline CCD sensoriga valgusmõõdik
Reeglina mõõdetakse valgust sektorite ehk segmentide kaupa (see on päris suur osa pildist). See aga tähendab, et valgust mõõdetakse üsna ebatäpselt, seda eriti keerukates valgussituatsioonides. Pikslitega sensor aga mõõdab iga pikslit eraldi, tagades seega täpsema mõõtmise ning seeläbi korrektsema särituse.
6. Valgustemperatuuri mõõdetakse aladena
Selleks, et pildil oleksid värvid kõik korrektselt, tuleb kaamera seadistustes õigeks panna WB (white balance) ehk valgustemperatuur. See info rakendatakse aga tervele pildile. See omakorda võib tähendada seda, et osa pildist on õige värviga, osa aga mitte. Näiteks toavalgus on soe ja õuevalgus külm – tulemuseks on kas korrektne õuevalguse värvus ja kollane toavalgus või korrektne toavalgus aga sinine õuevalgus.
Pentax K-3 suudab aga ühel pildil eristada mitut valgusallikat ja seada valgustemperatuur nõnda, et osa pildist on toavalguse ja osa õuevalguse järgi paigas.
7. Autofookussensoril on 27 mõõtmispunkti, milledest 25 on ristsensoriga
Need ülaltoodud numbrit tähendavad seda, et autofookus on ülikiire, ülitäpne ja seda ka halbades valgustingimustes, kus kaamerad tihti teravustada ei suuda.
8. Ühildub nutiseadmega
Pentax K-3 ühildub Flu Card abil sinu nutiseadmega ja ka sülearvutiga. Flu Card ise ei ole midagi muud, kui spetsiaalne SD kaart, millel on sees WiFi antenn. See aga võimaldab ühendada kaamera üle WiFi võrgu näiteks nutiseadmega ja seejärel saad rahulikult tugitoolis istuda ja pildistada oma nutitelefoni abil.
Sa saad vaadata pilti nutiseadmes, sest pilt kuvatakse enne pildistamist sinu nutiseadme ekraanile, sealt saad valida tervustamispunkti, muuta särituse parameetreid ja distantsilt ka kaamera päästa, ehk pilti teha. Samuti saad pildid otse nutiseadmesse laadida.
9. Kiire sarivõte
Kas sul on juhtunud, et mõni pilt on jäänud täpselt kahe kaadri vahele? Lihtsalt hetk on läinud ja kõik? 8,3 kaadrit sekundis tähendab seda, et naljalt sellist õnnetust enam ei juhtu. Olgu see siis sport, mänguhoos lapsed või lemmikloomad – pildile jäävad nad nüüd kõik.
10. Uus protsessor PRIME III
Kogu seda eelnevat aga võimaldab ja toetab uus protsessor. Digitaalne peegelkaamera on paljuski nagu arvuti. Selle sees on palju elektroonikat ja kõige keskmeks on aju ehk pildiprotsessor. See aju võimaldab kiiret säriaega, kvaliteetset videot filmida, kõrge tundlikkusega müravabasid pilte teha ja palju muud.
Kõik see eelnev kokku, tõi Pentax K-3-le ka prestiižika TIPA 2014 auhinna kui “Parim ekspertkaamera” ning EISA auhindade jagamisel valiti K-3 parimaks edasijõudnute kaameraks.
11. Jah, tegelikult on üheteistkümnes põhjus ka!
Kui sa tood oma vana Pentaxi peegelkaamera praegu Photopointi, siis ostame selle sult tagasi ja uue Pentax K-3 saad 200-400 eurot odavamalt! Loe lähemalt selle võimaluse kohta siitsamast blogist.
Auhinnatud Pentax K-3 peegelkaamerad e-poes – www.photopoint.ee/K-3
(1441)
- 23,4-megapiksline APS-C CMOS sensor
- Keresisene pildistabilisaator
- Madalpääsfiltrita sensor, AA filtri simulatsioon
- FullHD 1920 × 1080 50i videosalvestus
- Tolmu- ja ilmastikukindel kere
- 23,4-megapiksline APS-C CMOS sensor
- Keresisene pildistabilisaator
- Madalpääsfiltrita sensor, AA filtri simulatsioon
- FullHD 1920 × 1080 50i videosalvestus
- Tolmu- ja ilmastikukindel kere
- 23,4-megapiksline APS-C CMOS sensor
- Keresisene pildistabilisaator
- Madalpääsfiltrita sensor, AA filtri simulatsioon
- FullHD 1920 × 1080 50i videosalvestus
- Tolmu- ja ilmastikukindel kere
- 23,4-megapiksline APS-C CMOS sensor
- Keresisene pildistabilisaator
- Madalpääsfiltrita sensor, AA filtri simulatsioon
- FullHD 1920 × 1080 50i videosalvestus
- Tolmu- ja ilmastikukindel kere
Kommentaarid