Meil on jagada suurepärane uudis nii Sony kui ka Panasonic täiskaader hübriidkaamerate omanikele — lõpuks ometi on müügile jõudnud Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS | Sports telesuum-objektiiv.
Seda on paljud fotohuvilised ja professionaalid oodanud, sest see oli siiani ainus objektiiv, mis puudus Sigma “holy trinity” komplektist täiskaader hübriidkaameratele.
TUTVU: Karbist välja: Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiiv ››
Nimes olev “OS” vihjab selles sees peituvale optilisele stabilisaatorile, mis pakub laiast otsast kuni 7.5-stopi ulatuses stabilisatsiooni ning kitsamast otsast kuni 5.5-stoppi. Ja nagu ikka, siis stabilisaatorit saab oma soovide järgi kohandada külje peal oleva lüliti abil.
Lülititest rääkides, siis Sigma 70-200mm f/2.8 pealt leiame lisaks OS lülitile ka AF/MF, fookuspiiraja, “CUSTOM” ning “CLICK” lülitid, mis aitavad objektiivist võtta maksimumi igas olukorras.
Suurepärane omadus, mida nägime ka Sony teise generatsiooni 70-200mm telesuumil on avarõngas. Selle olemasolu võimaldab ava kohandada palju lihtsamini ja ausalt öeldes ka vahvamalt.
Ava saab kruttida nii klikatava tagasisidega kui ka ilma, olenevalt Sinu valikust “CLICK” lülitil. Juhul, kui Sulle meeldib ava seadistada kaamera kaudu, siis seda saad teha keerates avarõnga “A” režiimi peale.
Tegu on Sigma “Sports” seeria toruga, mis ütleb Sulle seda, et see on action’iks valmis.
Ülikiiret autofookust võimaldavad selles objektiivis kaks “high-response linear actuator” mootorit, mis ilmselt ei ütle Sulle palju. Küll aga Sigma lubab, et see on professionaalseks kasutuseks loodud ehk kui Sul peaks sellega mõni hetk tabamata jääma, siis see ilmselt ei ole objektiivi süü.
Kuigi ükski ettekeeratav objektiiv pole täielikult veekindel, siis Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS on sellele nii lähedal kui võimalik.
Selle objektiivi bajonetiühendus, fookusrõngas, suumirõngas ning lülitid on kõik tolmu- ja niiskuskindla disainiga. Lisaks on objektiivi esiklaas vett- ja õlitõrjuvate omadustega ehk ütleme nii, et selle toruga võid enesekindlalt kehvemates tingimustes jäädvustada.
Videograafidele lubab Sigma nii palju, et teravustamise käigus esineb minimaalne focus breathing, mida saan kinnitada vaadates objektiiviga filmitud näidisvideosid — see probleem tundub tegelikult täiesti olematu.
Mõned muud toredad omadused, millest võiksid teadlik olla on sisemine suum, sisemine teravustamine ning minimaalne raskuskeskme muutus lihtsustatud gimbali kasutuseks. Oma kaamera ning objektiivi saad statiivi külge kinnitada objektiivil oleva statiivipesa kaudu.
Muide, Sony hübriidkaamerate ette sobiva bajonetiga mudel on kõigile huvilistele laenutamiseks olemas ka Tallinnas, Rocca al Mare keskuse Photopointi fototehnika rendis.
Telli Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS | Sports — tarne 1-2 tööpäeva »
Kui Sul rahalisi vahendeid peaks puudu jääma, siis pakume mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
(172)
- 70–200 mm telesuumobjektiiv
- Valgusjõuline – f/2.8 maksimaalse avaga
- Kiire, täpne ja vaikne HLA teravustamismootor
- Optiline pildistabilisaator, kuni 7,5 stoppi
- Sony E bajonetiga kaameratele
- 70–200 mm telesuumobjektiiv
- Valgusjõuline – f/2.8 maksimaalse avaga
- Kiire, täpne ja vaikne HLA teravustamismootor
- Optiline pildistabilisaator, kuni 7,5 stoppi
- L-bajonetiga täiskaader kaameratele
Kommentaarid