Elektroonikagigant Samsung on välja töötamas uuenduslikku, vahetatavate objektiividega digitaalset fotokaamerasüsteemi, kirjutab Suurbritannia fotoajakiri Amateur Photographer.
Samsungi uus kaamerakontseptsioon sarnaneb hiljuti Panasonicu ning Olympuse poolt välja kuulutatud Micro Four Thirds süsteemile. Hetkel veel ilma nimeta Samsungi uutesse hübriidkaameratesse on plaanis monteerida firma enda 14 MP APS-C mõõdus CMOS sensorid.
Innovatiivsete aparaatide jaoks on juba loodud uus bajonett ning esimesed prototüüpobjektiividki on Samsungi sõnul valmis.
Samsung toonitab, et nende väljatöötatav kontseptsioon ei ole mingit pidi seotud Micro Four Thirds süsteemiga. Sarnanevad need aga teineteisele sellegipoolest.
Mõlemad kasutavad kadreerimiseks optilise pildiotsija asemel elektroonilist pildiotsijat ning LCD otsevaadet. Optilise pildiotsija süsteemi eemaldamine võimaldab luua väiksema ning kergema kaamera. Objektiivi kinnitustasandi liikumine sensorile lähemale laseb toota samade vaatenurkade juures väiksemaid, kergemaid, odavamaid (aga samas ka väiksema valgusjõuga) objektiive.
Üldine kontseptsioon on neil kahel süsteemil seega identne. Samsungi kaamerad saavad olema aga suuremate sensoritega. See võib tuua firmale eelise ning avalduda sama pikslite arvu korral sensori suuremas valgustundlikkuses ning väiksemas digimüra tasemes.
Samsungi sõnul ei ole objektiivide tootmine talle sugugi nii uus valdkond, nagu võiks esmapilgul arvata. Firmal on pikaajalised optika valmistamise kogemused teistes tehnikavaldkondades kaasa arvatud Samsungi enda kompaktkaamerad. Kaamerakeresid on Samsung tootnud alates 1970-st aastast.
Peegelkaamerate turule, Nikoni ja Canoni kõrvale, on Samsungi esindaja sõnul hetkel väga keeruline trügida. Seetõttu otsustati arendada oma digitaalsete fotoaparaatide tootmist täiesti uues suunas ning uue kompakt-peegelkaamera hübriidiga loodetakse tõusta kiirelt turuliidriks.
Uut süsteem on Samsungil plaanitud valmis teha 2010 aasta kevadeks ning turule võiks see firma sõnul jõuda sama aasta sügisel.
Micro Four Thirds süsteemist loe lähemalt siit.
(136)
Kommentaarid