Olgugi, et lõpuks hakkab kevad võimust võtma, siis teen throwback’i paari kuu tagusesse aega, kui mul õnnestus Photopointi foto- ja videotehnika rendi kaudu proovida Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS | Sports telesuum-objektiiv. Panin selle proovile Lumelauaklubi Mässer üritusel, kus sai tehtud üle 1300 pildi!
Enne Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS müügile jõudmist jõudsin ma Photopointis endale osta Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VXD, mis on samuti telesuum-objektiiv ja üsna sarnase fookuskaugusega. Seetõttu oli mul võtta ka kohe hea võrdlusmoment.
Mis mulle kohe Sigma vs Tamroni puhul silma hakkas on see, et kui ma panen Tamron 70-180mm VXD päikesevarjuki tagurpidi peale, siis saan kasutada ka suumi. Sigma puhul on see päikesevari sellise omamoodi disainiga, et pole väga muud valikut kui kogu aeg päikesevarjukit kasutada, sest tagurpidi ei saanud jällegi suumi kasutada.
Muuhulgas toimis Sigma suum võrreldes Tamroniga ka vastupidi ja seetõttu sai seda pidevalt valesti keeratud, aga sellega ilmselt harjuks pideva kasutamise juures lõpuks kenasti ära. Ideaalis võiks muidugi kehtida mingisugune ühtne standard ka selles osas 🙂
Üldiselt on uus Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS ikka mega hea objektiiv ja seda isegi isegi vähese valgusega pildistamisel.
Väga hea lai fookuskaugus 77mm koos f/2.8 avaga sai lumelaua üritust pildistades ka kehvades oludes perfektselt kogu valguse kätte, mis aitas fookuse kiirusele metsikult kaasa. Kui minu Sony a7 III on tavaliselt pigem laisk fokusseerija, siis selle Sigma objektiiviga ei saanud ma sellest arugi.
Kusjuures pean tunnistama, et võrreldes eelpool mainitud Tamroni objektiiviga, tulid Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS abil pildid detailsemad ja teravamad. Muidugi peab ütlema, et selle hinna (1729€) juures muidugi ei ootakski muud.
Kokkuvõttes võiks norida, et suumi rõngas võiks olla laiem, et saaks ka varjukit tagurpidi hoidmise ajal suumi kasutada, aga mega hea teravus paneb ka selle unustama.
Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS valgusjõudlus on ikka väga hea ja imekspandavalt võimekas stabilisaator aitab teravad pildid kätte saada isegi hämaras käest spordiüritust pildistades.
Antud objektiivi kaal võib kellelegi olla miinus, aga mul endal ei olnud pärast pikka päeva kaameraga tööd tehes nagu hullu.
Igatahes, nagu öeldakse, siis oma silm on kuningas ja kui oled samuti Sony täiskaader hübriidkaamera kasutaja, siis soovitan sammud seada Tallinnas, Rocca al Mare keskuses asuvasse Photopointi renti ja Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS | Sports ära proovida. Spoilerina võin öelda, et on oht sellesse ära armuda!
Kaspari tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel ja kasparlukats.ee
Tutvu lisaks:
- Fotograaf Ander Iva: Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports kaasa ja Norra pildistama ››
- Karbist välja: Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiiv ››
(175)
- 70–200 mm telesuumobjektiiv
- Valgusjõuline – f/2.8 maksimaalse avaga
- Kiire, täpne ja vaikne HLA teravustamismootor
- Optiline pildistabilisaator, kuni 7,5 stoppi
- Sony E bajonetiga kaameratele
- 70–200 mm telesuumobjektiiv
- Valgusjõuline – f/2.8 maksimaalse avaga
- Kiire, täpne ja vaikne HLA teravustamismootor
- Optiline pildistabilisaator, kuni 7,5 stoppi
- L-bajonetiga täiskaader kaameratele
Kommentaarid