Viimase paari aasta jooksul oleme Photopointi ajaveebi veergudel tutvustanud terve müriaadi erinevaid fotograafiaalaseid rakendusi. Tihti on need olnud pigem kategoorias “teeme Instagrami järgi, natuke rohkemate võimalustega”. Rakendusi, mis eristuks teistest ning pakuks unikaalseid võimalusi, on tegelikult võrdlemisi vähe. Varasemalt oleme kirjutanud sellisest suurepärasest rakendusest nagu Snapseed (mis on nüüd Google omandis). Adobe leerist varasemalt pihku jäänud Photoshop Express läheb pigem kategooriasse “filter peale, raam ümber ja näoraamatusse”. Adobe Photoshop Touch seeeest on aga täitsa teine tera – Android fotorakendus steroididel.
Funktsionaalsus
Photoshop Touch’i puhul ei ole otseseid piiranguid, kus fail asuma peab. See suudab neid avada seadme sisemälust, Google pildiotsingust või Facebook’ist, otse kaamerast või mis kõige parem, Creative Cloud pilvest. Kasulik on see nendele kasutajatele, kes kasutavad Adobe Creative Cloud versiooni programmidest tavaarvutis. See lihtsustab fotode jagamist tahvelarvuti ning tööarvuti vahel ning teeb töötamise tükkmaad lihtsamaks.
Rakenduse loomisel on silmas peetud just neid funktsioone, mida me väga kõrgelt hindame Adobe Photoshop programmi juures ning Android rakenduse kohta on neid üllatavalt palju kaasa pandud. Olemas on näiteks kihtide (Layer) tugi.
Erinevad tööriistad soovitud ala valikuks: Polygonal Lasso, Magic Wand, Scribble Selection ning sõrmega tehtud kohmakate äärte silumiseks ka Refine Edge valik.
Instagrami põlvkond ei peaks end laskma sellest heidutada – Photoshop Touch tuleb koos erinevate efektifiltritega, et ka Teil oleks olemas sobivad tööriistad piltide “töötlemiseks”.
Samas, kui on soov värvidega manipuleerida, siis leidub ka paremaid tööriistu.
Rakendusel puuduvad suured piirangud piltidega töötades. Toetab see pilte, millel punkte kuni 12 miljonit. Ning erinevaid funktsioone, nagu isegi juba nägite, on terve müriaad ning kõigist ei ole mõtet lähemalt kirjutama hakata.
Fototöötlus ja Android seade?
Paratamatult võib tekkida mõte, et mida kuradit ma teen fototöötlusrakendusega oma nutitelefonis. Lihtne vastus: mitte midagi. Isegi siis, kui sul “labidas” taskus, ei ole seda rakendust just kõige parem kasutada. Adobe on siiski üritanud optimeerida antud programmi telefoni jaoks ning on eraldi versiooni valmis teinud. Samas need fotograafid ja artistid, kelle kotis leidub 7″, 10″ või lausa 13″ ekraaniga tahvelarvuti, saab päris palju antud rakendusega ära teha. Asus MeMo Pad Smart oli selle jaoks igatepidi mugav platvorm, samas kujutage ette antud rakendust 20″ 4K ekraanil. Ikka leidub olukordi, kus me sooviks tööd teha tingimustes kus sülearvutit ei ole just kõige parem välja võtta või ei taheta üldse kaasa võtta. Tänu CC integratsioonile saab töövoolu veel mugavamaks teha ilma, et peaks ka failide kopeerimise pärast muretsema.
Kokkuvõte
Adobe Photoshop Touch on vahva abivahend liikvel olles või juhtudel kui suurt seadet on tülikas kasutada. Funktsionaalsust pakub see küllaldaselt ning vajaliku saab pea alati ära tehtud. Võrdleks seda lausa nii, et oleks nagu Photoshop Express, ainult et tahvelarvutile. Lihtsalt kordi soodsam. Mis aga autorile isiklikult meeldis – saab teha fototöötlust Androidil rohkem, kui ülejäänud 99% “instagramilaadset” rakendust, mis on väidetavalt professionaalsed fotorakendused.
Adobe Photoshop Touch Google Play rakendusepoes 7,99€
Adobe Photoshop Touch telefoni versioon Google Play rakendusepoes 4,99€
(1679)
Kommentaarid