'; Pentaxi pisikese hübriidi teine tulemine: Q10 - Photopointi ajaveeb

Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Pentaxi pisikese hübriidi teine tulemine: Q10

Pentax esitleb täna hübriidkaamerat Q10. Tegemist on mõõduka edasiarendusega aasta eest välja toodud vahetatavate objektiivide ja kompaktkaameratele omase 1/2.3″ sensoriga Pentax Q hübriidist 710.65€. Pisike magneesiumsulamist korpus on saanud senisega võrreldes pisut modernsemad jooned ning enam välja ulatuva käepideme. Juhtimissüsteem koos nuppude-ratastega on aga jäänud identseks senisega. Q10 uuteks omadusteks kuulutab Pentax olema esiteks senisest märksa kiirema autofookuse. See on saavutatud teravustamisalgoritmide täiustamise teel ehk siis – tarkvaraliselt. Teiseks edasiarenduseks on kaamera sensor. Kuigi samade tehniliste andmetega (1/2.3″ diagonaal, 12 MP taustvalgustusega CMOS), on see Pentaxi sõnul siiski uus ja edasiarendatud kiip, mis pildistab senisega võrreldes puhtamaid ja kvaliteetsemaid pilte.

Pentax lubab Q10 hübriidkaamera turule tuua oktoobri lõpus ning nimetab ametlikuks jaehinnaks (koos 5-15mm komplektobjektiiviga) 499 eurot. See on 200€ vähem kui Pentax Q aasta eest uuena välja tulles maksis. Vaata tootefotosid ja loe Pentaxi ametlikku pressiteadet altpoolt:

Pressiteade:

PENTAX Q10

Superkompaktne, ülikerge, uut tüüpi pildisensoriga vahetatavate objektiividega digitaalkaamera

11. september 2012

PENTAX RICOH IMAGING COMPANY, LTD. teatab, et peagi jõuab müügile PENTAX Q10 vahetatavate objektiividega digikaamera. Tegemist on mudeliga, mis võimaldab kasutada kõiki vahetatavate objektiividega kaamera omadusi ja eeliseid ülikompaktses ning –kerges korpuses.

PENTAX Q10 töötati välja populaarse PENTAX Q (august 2011) baasil. Kaamera võimaldab kõigil nautida muretut ja kvaliteetset digipeegelkaamera kvaliteediga fotograafiat. Uus CMOS pildisensor ja uuendatud algoritmid annavad Q10 kaamerale märksa parema sooritusvõime, kvaliteetsemad pildid ja kiirema autofookuse. Kaameras on säilinud eelkäija loomingulised funktsioonid nagu uduse taustaefekti juhtimine ja Smart Effect töötlusvahendid. Kuigi kaamera väline disain sarnaneb eelkäijale, on Q10 korpuse disainis mitmeid uuendusi. Üks neist on käepide, mis tagab kaamera kindlama käespüsimise käsitsemise hõlbustamiseks.

* Seisuga 31. august 2012, vahetatavate objektiividega digikaamerate hulgas (põhineb PENTAXi uurimusel).

Peamised omadused

Vahetatavate objektiividega digitaalse süsteemi erandlik pildikvaliteet

PENTAX Q10 kaameras on kasutusel hiljuti disainitud tagantvalgustatud CMOS pildisensor, millel on eeskujulikult madal mürarus ja kõrge tundlikkus. 12,4 efektiivse megapikslit ja ISO 6400 tipptundlikkuseaga Q10 jäädvustab kõrge lahutusvõime ja ühtlaste üleminekutega pilte. PENTAXi pikaajaliste, digipeegelkaamerate loomisest saadud kogemuste, võimsa pildiprotsessori ja eksklusiivsete Q-bajonetiga objektiivide kombinatsioon tähendab selgeid, kõrge kontrastsuse ja teravate detailidega pilte. Kuna mürasus on minimaalne, saab fotograaf muretult kasutada täit tundlikkuse ulatust ISO 100 kuni ISO 6400. Samuti on võimalik kasutada HDR (High Dynamic Range) funktsiooni, mis loob mitmest kaadrist ühe, laia dünaamilise ulatusega liitpildi, milles puuduvad mustad alasäris ja valged ülesäris alad.

Parendatud AF süsteem

Uus pildisensor ja uuendatud AF algoritm tähendavad, et PENTAX Q10 autofookuse töö on palju kiirem ja seda ka hämarates valgusoludes või teleobjektiivi kasutamisel. Kaamera kerel on ka AF abivalgus, mis optimeerib teravustamise täpsust hämaras. Näotuvastuse funktsioon leiab automaatselt kuni 12 nägu ja tagab peamise pildistatava teravuse.

Efektiketas loominguliste efektide lihtsamaks lisamiseks

Kui omistada kaamera esipaneelil olevale efektikettale Smart Effect funktsioon, on fotograafil võimalik lisada pildile soovitud viimistlusefekt kiirelt ja mugavalt, vaadates seda samal ajal LCD ekraanilt. Kuna efektikettal on neli asendit, saab neile menüü kaudu meelepärased Smart Effect režiimid eelnevalt ära omistada. PENTAX Q10 kohandamiseks kasutaja eelistustega saab sellele kettale omistada ka muid valikuid nagu Custom Image seadistus, digitaalfilter või pildi külgede suhte muutmine.

Valik pilditöötlusvahendeid loovuse väljendamiseks

(1) Custom Image funktsioon erilise viimistluse lisamiseks

Custom Image funktsioon lisab pildile silmapaistva lõppviimistluse, aidates sellega rõhutada fotograafi loomingulist kavatsust või elavdada konkreetse stseeni miljööd. Kasutajal on võimalik valida üheksa Custom Image režiimi hulgast.

(2) Digitaalfiltrid kunstipäraste efektide lisamiseks

Digitaalfiltrite funktsioon võimaldab fotograafil lisada pildile erinevaid visuaalseid efekte ja seda ilma arvuti abita. 19 filtri hulgas on 11 filtrit, mida saab kasutada ka pildistamise ja videosalvestuse ajal. Ülejäänud 8 filtrit on kasutatavad ainult taasesituse käigus. Ühele pildile saab eriliste efektide loomiseks rakendada ka mitmeid filtreid üksteise järel.

(3) Smart Effect funktsioon – viimistluse juhtimine efektiketta abil

Kasutades kaamera esipaneelil olevat efektiketast, saab fotograaf kiirelt ja mugavalt lisada pildile soovitud viimistlusefekti, kontrollides seda samal ajal LCD ekraanilt. Üheksa Smart Effect režiimi hulka kuulub Brilliant Color, mis annab kõrge värviküllusega pildi ja Cross Process, mis garanteerib unikaalsete toonidega lõppviimistluse. Kettal on neli asendit, igale asendile saab omistada erineva efekti.

Kvaliteetne Full HD videosalvestus

PENTAX Q10 salvestab H.264 vormingus Full HD videolõike, võimaldades kasutajal jäädvustada kvaliteetseid videolõike (1920 × 1080 pikslit, 30 kaadrit sekundis). Videosalvestuse ajal saab kasutada ka Smart Effect režiime ja muid kaamerasiseseid töötlusvahendeid. Kaamera tagaosas asuva OK nupu abil saab kasutada automaatset teravustamist ka videosalvestuse ajal. Kaamera korpusel on ka micro-HDMI (tüüp D) pesa, mis suudab edastada Full HD videosignaali koos heliga välisesse seadmesse.

** Kaadrisagedus võib erineda kui valitud Smart Effect režiim eeldab ebastandardset
pilditöötlust.

Tausta teravuse juhtimine

PENTAX Q10 unikaalne bokeh funktsioon lubab kasutajal pildistatavat rohkem esile tuua, hinnates teravustatud objekti ja muude vaateväljas olevate objektide suhtelist kaugust. Kuna see funktsioon lihtsustab peegelkaameratelt pärit kavatsusliku teravustamise võtet, saab ka algaja fotograaf jäädvustada ilusaid pilte, kus taust ja/või esiplaan on fookusest väljas.

SR pildistabilisaator

PENTAX Q10 sisaldab PENTAXi poolt välja töötatud SR (Shake Reduction) pildistabilisaator, mis nihutab liikumissensorilt saadud info alusel automaatselt CMOS pildisensorit. Tulemusena jäädvustab PENTAX Q10 teravaid kaadreid ka nõudlikes valgustingimustes, kus käte värin pildi rikkuda võiks: teleobjektiivi kasutamisel, hämaras ilma välklambita pildistamisel, maastike jäädvustamisel pärast loojangut jne.

Lihtsad ja kasutajasõbralikud automaatrežiimid

PENTAX Q10 on varustatud PENTAXi poolt välja töötatud Auto Picture automaatrežiimiga, mis valib automaatselt sobivaima pildiprogrammi (näiteks Portree, Maasik ja Makro) ning optimeerib kõik vajalikud parameetrid (säriaeg, avaarv, värvustasakaal, värviküllus, kontrastsus ja teravus). Lisaks on võimalik kasutada 21 stseeniprogrammi, sealhulas Öine Portree, Lemmikloom ja Tagantvalgustatud Siluett. Automaatprogrammid võimaldavad ka kogenematul digifotograafil valida LCD ekraanil sobiva programmi ikoon keeruka stseeni jäädvustamiseks.

Usaldusväärsed ja paindlikud särirežiimid

PENTAX Q10 annab fotograafi käsutusse vahetatavate objektiividega kaamera paindlikkuse ja kõik eelised. Kasutaja eelistuste ja erinevate fotograafiliste vajaduste rahuldamiseks on kaameral neli erinevat särirežiimi: universaalne Programm (P), mis valib automaatselt optimaalseima ava ja säriaja kombinatsiooni; Säriajaprioriteet (Tv) ja Avaprioriteet (Av), mis sobivad konkreetsete loominguliste lahenduste teostamiseks ning särimõõtmisega Manuaalrežiim (M). Režiimide valimine toimub lihtsalt ja kiirelt režiimiketta abil.

Kiire sarivõte – umbes viis kaadrit sekundis

PENTAX Q10 kiire sarivõtte režiim lubab jäädvustada kuni 5 kaadrit (JPEG) korraga maksimaalse kiirusega umbes 5 kaadrit sekundis. See funktsioon on käepärane kiirestiliikuva objekti jäädvustamiseks.

Usaldusväärne DRII tolmueemaldus

PENTAX Q10 DRII (Dust Removal II) mehhanism hoiab ära tüütud tolmutäpid piltidel ka pärast objektiivide välitingimustes vahetamist. Sarnaselt PENTAX K-5 ja 645D digipeegelkaameratele toimub tolmu eemaldamine ülimalt efektiivse ülehelikiirusel toimiva vibratsioonimehhanismi abil, mis raputab pildisensori pinnalt tolmu maha.

Integreeritud automaatne välklamp

PENTAX Q10 korpuses on ka integreeritud automaatne välklamp (juhtarv 7, ISO 200/m). Fotograafil on võimalik kasutada seda vaikimisi asendis või tõsta see üles, mis laiendab välklambi valguse nurka 28 mm objektiivi vaatevälja katmiseks (35 mm ekvivalendina).

Muud omadused

Kõrge lahutusvõime ja laia vaatenurgaga 3-tolline LCD ekraan, millel on umbes 460 tuhat pildipunkti

Hea aku vastupidavus tänu voolusäästlikele komponentidele

Distantspäästiku sensorid kaamera esi- ja tagapaneelil

HDR režiim eriti laia dünaamilise ulatusega liitpildi jäädvustamiseks kolmest erineva säritusega kaadrist

TTL särimõõtmine pildisensoriga, multi-segment, keskmestatud ja punktrežiim

CTE värvustasakaalu juhtimise režiim, mis võimaldab rõhutada konkreetse stseeni domineerivat värvi, näiteks päikeseloojang

Valik erinevaid pildi külgede suhteid (4:3, 3:2, 16:9 ja 1:1) erinevateks rakendusteks

Mitmekordse särituse režiim (kuni üheksa säritust ühes kaadris) koos automaatse särituse kompenseerimisega

Intervallvõtte režiim, mis on mugav lahendus maastike ja lillede/taimede jäädvustamiseks püsivast võttepunktist

Andmekandja: SD, SDHC või SDXC*** mälukaart

Kaasas RAW failide ilmutamise tarkvara: SILKY Developer Studio 3 for PENTAX (Ichikawa Soft Laboratory); võimalus ilmutada RAW faile ka kaameras.

*** Ei ühildu UHS Speed Class kiirustega.

Eraldi müüdav tarvik

Kaamera kott O-CC131

Eksklusiivselt PENTAX Q10 jaoks disainitud kotil on servades kaks rihma aasa, võimaldades kanda kaamerat pildistusvalmis asendis. Kvaliteetne kott kaitseb kaamerat löökide ja kriimude eest ning muudab selle väliselt ka elegantsemaks ja atraktiivsemaks. Saadaval kolmes toonis: must, valge ja punane.

• HDMI, HDMI Logo ja High-Definition Multimedia Interface on HDMI Licensing LLC kaubamärgid või registreeritud kaubamärgid.
• Kõik brändi- või tootenimed on nende omanike kaubamärgid või registreeritud kaubamärgid.
• Disain ja tehnilised andmed võivad muutuda.

(454)

Artiklis kirjeldatud tooted:
Pentax Q Standard Zoom KIT, must 12 megapiksliga CMOS sensor, Pentax Q bajonett, pildistabilisaator ja tolmueemaldus, RAW vorming ja manuaalrežiimid, Full HD video, HDMI, 3" LCD monitor
Postitus meeldis?
Telli iganädalane kokkuvõte parimatest lugudest meilile
.
.

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast

Viimased kommentaarid

""Artiklis kirjeldatud tooted" all viidet saadavad tagasi selle blogi. "

vaheteiole, Sportlikult elegantse Huawei Watch GT 3 ostul säästad 50-150€

"https://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=globaalne Kogu meie planeeti hõlmav katik. Vinge värk ;) "

Kala, Sony a9 III on revolutsiooniline täiskaader hübriidkaamera

"Aitäh trükiviga märkamast ning nüüdseks on see ka parandatud. "

Jürgen Veerme, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Mis loom see Tarmon on, photopoint? Päris häbiväärne tooteesitlus. "

Taara, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Tere! Aitäh tähelepanu pööramast - tegemist on siiski EU tüüpi väljundpesadega, ..."

Jürgen Veerme, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga