Oli aeg, mil Leica M-seeria kaamerad said mõnusalt nautida oma monopoolset staatust. Pisikese korpuse, täiskaadersensori ja vahetatavate objektiividega alternatiivi lihtsalt polnud. Kolme aasta eest aga tuli Sony välja oma A-seeria hübriidkaameratega ja see väljatulek pole Leica M-seeria müüginumbritele sugugi positiivselt mõjunud. Nüüd annab Leica vastulöögi ja esitleb omaenda uut täiskaadersensori ja autofookusega hübriidkaamerasüsteemi Leica SL.
Selle süsteemi esimeseks kaameraks on kangesti Sony A7 moodi, aga märksa suurema ja minimalistlikuma korpusega Leica SL Type 601 (lühidalt lihtsalt Leica SL). Kaameraga koos lubatakse turule tuua 24–90 mm f/2.8–4.0 standardsuum ja hiljem peaksid sellega ühinema 90–280 mm f/2.8–4.0 telesuum ja 50 mm f/1.4 valgusjõuline fiksobjektiiv. Kolm objektiivi pole just palju, seetõttu rõhub Leica sellele, et uue kaamerasüsteemi ees saab ilma adapterita kasutada kõiki Leica T kaamera objektiive (SL pildistab siis vaid sensori keskmise osaga 10 MP fotosid, sest T-seeria objektiivid on mõeldud poolkaadersensorile) ja vastavate adapteritega ka kõiki Leica S, M, ja R kaameraseeriate objektiive.
Leica SL fotoaparaadi funktsioonid ja tehnilised andmed on sellised, nagu ühelt proffidele suunatud täiakaader-hübriidkaameralt 2015. aastal ootakski. Ilmastikukindel korpus on välja lõigatud ühestainsast alumiiniumblokist, lubatakse maailma kiireimat autofookust ja imelist dünaamilist ulatust. Leicale võib-olla mitteomaselt tundub SL ka tõsine videofunktsioonidega kaamera, sest suudab sarnaselt Sony A7R II aparaadile filmida 4K videot 24 või 30 kaadrit sekundis. Olemas on V-Log L gamma võimalus, välise videosalvestiga HDMI kaudu saab kätte 4:2:2 10 bit värviedastuse, SD-kaardile salvestades aga 4:2:0 8 bit edastuse. Audioväljundit ja -sisendit kaameral aga polegi – nende jaoks on vaja kaamera multi-pessa ühendada “Multi Connector Adapter”.
Mille poolest siis Leica SL omadused teistest profiklassi hübriidkaameratest erinevad? SL kaameral integreeritud GPS, puutetundlik ekraan, kiire 11 fps sarivõte, kaks SD mälukaardipesa ja 14 bit DNG failide salvestamine (asi, mida A7R ii kaameratele lubatakse tulevikus tarkvarauuendusega). Vast kõige olulisem on aga 4.4 miljoni piksliga elektrooniline pildiotsija – sel on piksleid 2x rohkem kui parimatel pildiotsijatel seni. Leica ise kiidab seda pildiotsijat taevani, öeldes, et see on avara vaatega nagu keskformaatkaameratel, viivitusevaba ja üliterav.
Ka Leica SL hind on selline, nagu ühelt Leica täiskaaderkaameralt ootaks. Kere ametlikuks jaehinnaks nimetatakse 6900€ ja komplektis 24-90mm suumobjektiiviga tõuseb see hind 11 200 euroni. Paljud fotograafid eelistaksid selle raha eest juba Pentax 645Z keskformaatkaamerat koos mõne tõsise objektiiviga. Paljud lepivad Sony A7R II kaameraga. Küllap leidub aga ka neid, kelle kulmu sellised euronumbrid sugugi kergitama ei pane – just sellistele Leica SL mõeldud ongi.
Kui soovid Leica SL kaamera kohta rohkem teada, siis soovitan endale alla laadida PDF dokument, kus on infot kaamera enda ja lisatarvikute kohta kui ka täpne ja ülevaatlik tehniliste andmete tabel. Lae see PDF kataloog alla siitsamast.
Allikas: Leica ametlik pressiteade. Leica tooteleht. Hinnainfo: Netzwelt.de
(1258)
- 51,4-megapiksline keskformaat sensor
- Sensori tundlikkus kuni ISO 204 800
- 27 teravustamispunktiga autofookus
- FullHD 1920 × 1080 50i videosalvestus
- Ilmastikukindel vastupidav korpus
- 42-megapiksline täiskaader EXMOR R BSI CMOS sensor
- 4K UHD 3840 × 2160 25p videosalvestus
- 5-teljeline SteadyShot Inside stabilisaator
- 399 faasi- & 25 kontrastituvastusega teravustamispunkti
- 0,5" OLED pildiotsija, 2,36 miljonit pildipunkti
- 24,3-megapiksline täiskaader EXMOR CMOS sensor
- 5-suunaline integreeritud pildistabilisaator
- FullHD 1920×1080 50p videosalvestus
- 117 faasi- & 25 kontrastituvastusega teravustamispunkti
- Integreeritud WiFi ning NFC – juhi kaamerat nutiseadmest
Kommentaarid