Canon avalikustas EOS C300 Mark II videokaamera, mis on suunatud filmitegijatele ja -produtsentidele. Oma eelkäija EOS C300 põhjal tehtud kaamerasse on mahutatud kaks DIGIC DV5 protsessorit. Uued koodekid ja parendatud dünaamiline ulatus teevad kaamerast seni mitmekülgseima Cinema EOS videokaamera.
EOS C300 Mark II suudab salvestada sisemällu 10-bitiseid ja 4:2:2 värvieraldusega 4K-kvaliteediga videoklippe või FullHD kvaliteediga 10/12-bitiseid 4:4:4 värvieraldusega faile kuni 15-astmelise dünaamilise ulatusega. Seega on need failid väga sobivad järeltöötluseks ning jätavad palju mängimisruumi. 4K lahutusvõime on 3840 x 2160 pikslit ning võimalik on filmida ka DCI 4096 x 2160 resolutsiooniga.
Paindlikud salvestamisrežiimid lubavad korraga salvestada nii sisemällu 4K kvaliteediga kahele sisemisele andmekandjale kui ka 4K RAW-faile välisele salvestile.
Sensor on uus Canoni disainitud 8,85 megapiksline Super 35mm CMOS, mis võimaldab tundlikkuse seada kuni ISO 102 400, mis annab palju juurde halvemate valgustingimustega filmides. Samas on müratase üritatud jätta minimaalseks. Vastuvõtukiirus on sensoril eelmisest mudelist kaks korda kiirem, mis vähendab oluliselt n-ö tarretiseefekti (rolling shutter).
Kuigi manuaalrežiimid sellise taseme kaamera kohta on iseenesestmõistetavad, on kaameral ka automaatrežiime, näiteks automaatne valgetasakaal ja näotuvastuse AF, mis lihtsustavad mitte nii kogenud videograafide tööd ning on suureks abiks ka liikumiselt filmimisel olukordades, kus pole aega või võimalust kõike manuaalselt paika seadistada.
Kerele on võimalik kinnitada mitmeid lisaseadmeid, et kaamera oleks just kasutaja mugavusvajaduste järgi seadistatud. Lisaks on sisse ehitatud ND filtrid, mis muudavad valguse jõudmist sensorile kuni 10 astet. Lisaks saab juurde ühendada kaugjuhtimispuldi ning on võimalus kaamerat WiFi kaudu juhtida.
EF ja EF-cinema objektiive on Canonil momendil üle 90, mis on hetkel üks suurimaid, mis hetkel filmi- ja videotööstuse jaoks saadaval on.
Canon EOS C300 Mark II tuleb välja septembris kas EF või PL bajonetiga, mida on võimalik kaameral vahetada. Siis selgub ka, kuidas kaamera saab vastu Blackmagic kaameratele ning Sony FS7 mudelile, mis mõlemad on kindlasti palju madalamas hinnaklassis aga väga võimekad.
Allikas: Canoni pressiteade
Tootefotod:
(890)
Kommentaarid