Lenovo esitletav ThinkPad W700 ei ole sülearvuti. “Sülega” ei ole siin mingit pistmist.
Samamoodi, nagu Acer Aspire One on liiga väike selleks, et kuuluda sülearvutite kategooriasse on ThinkPad W700 liiga suur selleks, et olla sülearvuti. Ja liiga võimas. Teda peaks nimetama näiteks hoopis “mobiilseks tööarvutiks”.
Lenovo ThinkPad W700 on ehitatud professionaalsete arvutigraafikute ning fotograafide tarvis, kelle tööpost ei ole piiritletud nelja kontoriseinaga. See tingib ka uue arvuti tehnilised näitajad ning omadused.
W700-l on sisseehitatud Wacomi graafikalaud ning ekraani kalibraator.
W700 sisseehitatud graafikalaud on kindlasti tervitatav lisand disaineritele, kes on harjunud töötama hiire asemel puutepliiatsiga. W700 on esimene sülearvuti/mobiilne tööarvuti maailmas, millel selline omadus on.
Teatavasti on monitori värve võimalik kruttida igatpidi nii et see , mis tegelikult on must võib näida sinisena jne. Kohaldades oma fotode värve sellisel ekraanil saate hiljem fotolaborist või omaenda printerist foto, mille värvid ekraanil olnud pildi värvidest hoopis erinevad on.
Et ekraanil olevad värvid vastaksid tegelikkusele ning väljaprinditav foto tuleks just selline, nagu seda ekraani peal näha võib, on müügil ekraani kalibraatorid. Need seadistavad monitori värvid õigeks.
W700-l on selline kalibraator juba sisse ehitatud ning see seab ekraani värvid õigeks iseseisvalt ja automaatselt, kuni neli korda kuus.
Püsimälu
ThinkPad W700 on võimalik osta kahe kõvakettaga. Lenovo pakub neid väga laias valikus – maksimalistid saavad oma W700 komplekteerida 5400RPM ketastega (250 või 320 GB) või koguni 7200RPM ketastega (160 või 200 GB).
Kõvaketta asemel on võimalik arvutisse libistada flash mäluga SDD (Solid State Drive) kettad (64 GB, 80 GB või 128 GB) Kui kahest kettast peaks jääma väheseks, siis on võimalus eemaldada DVD-rom ning selle asemele sisestada kolmas HDD/SSD ketas.
ThinkPad W700 maksimaalseks võimalikuks püsimälu mahuks on seega 320 X 3 = 960 GB.
Protsessor, muutmälu ja graafikakaart
Lenovo ThinkPad W700 südameks on Inteli protsessoritehnoloogia viimaseim sõna – Intel Core2 Extreme protsessorid. Võimalik on valida kogu Core2 Extreme ampluaast.
Maksimalistina tuleks kindlasti valida võimsaim – Core 2 Extreme QX9775 quad core, 3,20 GHz. Inteli sõnul nende Core2 Extreme quad core protsessoritele hetkel maailmas vastaseid ei ole.
Muutmälu on W700-l imepärased 8GB (DDR3 RAM). Arvuti kasutab Nvida uut Quadro FX 2700M and 3700M Open GL graafikaprotsessorit, millel videomälu 1 GB.
Korpus, klaviatuur ja ekraan
Lenovo ThinkPad W700 ei ole just kõige õhem 17″ sülearvuti. Oma funktsioonide poolest on see aga suurepärane ning otseselt ei olegi vaja sinna ühendada mingeid muid seadmeid, peale võrguadaptri. Arvutil on viis USB porti, numbriklaviatuur, 7-in-1 kaardilugeja ning võimalus valida optiliseks seadmeks Blu-Ray draiv.
W700-l on 17″ laiekraan-LCD. Ka see on spetsiaalselt välja töötatud, vastamaks graafikute ja fotograafide nõudmistele. Uue ThinkPadi ekraan on võimeline kuvama kuni 72% Adobe RGB värviruumist (tavaliste sülearvutite ekraanidel on see näitaja 45%).
Lenovo W700 tuleb turule septembris. Arvuti hind oleneb selle konfiguratsioonist – miinimum on umbes 30 000, maksimum jääb 50 000 piiresse.
(378)
Kommentaarid