'; Selgunud on Eesti suurima kevadfotokonkursi esikolmik - Photopointi ajaveeb

Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Selgunud on Eesti suurima kevadfotokonkursi esikolmik

photopoint-canonkevadfoto-blog

Suvi on nüüdseks juba ametlikult alanud ja jaanipäeva pidustused ees ootamas – seega ongi õige aeg tõmmata Canoni Kevadfoto 2016 konkursi otsad kokku ja teha teatavaks tänavused võitjad.

Snäpi pildipangas toimunud võistlusele esitati kokku ligi tuhat kevadfotot, mis žürii – loodusfotograaf Remo Savisaar, loodusfoto- ja videograaf Toomas Ili ning Canoni esindaja Signe Povar – poolt said korduvalt läbi vaadatud. Võidutööde valimisel sai määravaks foto originaalsus ja huvitav lahendus, tehniline teostus, hetke tabamise õnn ning loomulikult vastavus teemale.

Lisaks aule ja kuulsusele saavad võitjad auhinnaks Canon’i tipptasemel fototehnika:

I koht: Canon EOS 750D + 18-55mm IS STM Kit

II koht: Canon EOS M10 + 15-45mm IS STM Kit, must

III koht: Canon PowerShot G9 X, hõbedane/pruun

Daamid ja härrad, nüüd on aeg nautida kevad-suviseid hetki, sest teeme teatavaks konkursi „Canoni Kevadfoto 2016“ võitjad:

 

I koht: “Maihommik”. Autor: Reet Sau

Žürii liikme Toomas Ili kommentaar: “Mmm.. need mõnusalt jahedad, kohati karged kevadhommikud! Kes on käinud-näinud, see teab. Motiiv, mis oma hetkes kannaks ka lihtsalt maastikupildina, on saavutanud täiesti teise taseme tänu kahele varahommikusele jalutajale.”

Maihommik

 

II koht: “Fig-root buttercups”. Autor: Alexey Korolyov

Žürii liikme  Signe Povar kommentaar: „Fig roots buttercups – Foto jätab natuke müstilise ja ootusäreva tunde. Vôibolla tekib see udust, valgusest vôi hoopis rohekas-kollasest värvigammast, aga millegipärst see pilt lummas.“

fig-root_buttercups

 

III koht: “Sooma 5. aastaaeg”. Autor: Ene Lainemäe

Žürii liikme Remo Savisaare kommentaar: „Loodusfotograafias on oluline olla õigel ajal õiges kohas. Kevadine üleujutatud Soomaa mets on kindlasti paik, mis pakub looduselamust ning põnevaid pilte. Veest sirguvad puud ja nende peegeldused. Parim aeg sellise motiivi jäädvustamiseks on varahommikune aeg, mil kerge udu lisamas müstilisust ning mahe päikesetõusuvalgus pintseldamas puid. Ennelõunane valgus on aga kontrastsem ning toob välja just motiivi graafilisema poole. Siinse pildi 50-50 lahendus, kus pool kaadrist on peegelduste päralt ning teine pool tausta, on hea lahendus. Kogu kaader on ilusti tasakaalus ning nauditav. Peegelduste puhul aetakse taga enamasti just laitmatut peegeldust, siin teeb pildist pildi just kerge lainetus.“

Soomaa 5. aastaaeg

 

Photopoint ja Canon soovivad tänada kõiki, kes esitasid fotokonkursile oma parimad fotod ja nii kevade meelolu tekitasid. Fotode rohket suve!

(1220)

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast