Kaameradroonid on plahvatuslikult muutunud väga populaarseks foto- ning videograafide seas. Kuid droonide arvu tõus toob kaasa ka need, kellele see asi väga ei meeldi. Vaikselt hakkavad valmima droonitõrjesüsteemid, et hoida droone eemale kohtadest, kus need ei peaks lendma.
Just eelmisel nädalal tulid uudised, et California metsapõlengutest oleks olnud võimalik päästa rohkem kodusid kuid tuletõrjujate sõnul segasid neid droonid, mida ilmselt kasutati filmimiseks ning pildistamiseks. Pärast seda võeti osariigis vastu seaduseelnõu, mille kohaselt on lubatud sellistes olukordades droon alla lasta.
Teine ohtlik käitumine, mida üritatakse ohjes hoida, on selliste droonide lennutamine, millele on midagi külge pandud. Kui vahepeal ringles internetis süütu video, kus oli drooni külge pandud ilutulestikku, siis vahepeal ilmus youtubes palju tõsisem video. Kaadritest on näha drooni, mille külge on kinnitatud tulirelv. Infoks, et video üleslaadija on nüüd uurimise all.
Kuna selliseid intsidente juhtub üha sagedamini, siis on mõned ettevõtted hakanud arendama droonivastaseid süsteeme. Suurbritannia ettevõtte Blighter Surveillance süsteem nimega AUDS põhineb raadiolainete segajal, millega saab drooni juhtimise üle võtta ning sundida see laadima. Teised süsteemid põhinevad jällegi võimsatel laseritel, millega on võimalik drooni lasta sadade meetrite kauguselt. Seade tuvastab drooni täiesti tavalise teleobjektiivi abiga.
AUDS süsteemi tutvustav video:
Elame-näeme, mis suunas asi liikuma hakkab. Turuliider DJI on alustanud lennukeelutsoonide sisestamisega juba drooni tarkvarasse. See tähendab, et lennukeelutsoonis drooniga lennata ei saa, sest see lihtsalt ei tõuse õhku. Huvitav on ka näha, kas riiklikult hakatakse mingeid piiranguid kehtestama. Näiteks kas kaalutakse võimalust, et võimuorganid saavad mingite tingimuste puhul drooni üle võtta.
Allikas: petapixel.com
(1442)
Kommentaarid