Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Panasonic uuendab kõvasid kaameraid – DMC-FT5 ja DMC-FT25

panasonic-lumix-ts5-digikaamera-avang

Panasonic tõstab CES tehnikamessil lauale kaks värsket vee-, põrutus-, külma-, tolmu- ja survekindlat seikluskaamerat. uueks lipulaevaks on Lumix DMC FT5 mis läheb turvaliselt 12 meetri sügavusele, kukub kahe meetri kõrguselt, kannatab 10 kraadi külma ja sajakilose kodaniku pealeastumist. FT5 suumiulatus on 28-128mm ekvivalendiga, mõlema kaamera objektiividel on ka täiustatud Power I.O.S stabilisaatorid nii foto kui video jaoks. Disainilt on Panasonic jäänud klassikalise nurgas asuva objektiivi juurde ja vähemasti FT5 välimus on igati oma turvanäitajate vääriline. Objektiivid on Leica klaasist ja lubavad omalt poolt igati korralikku pildikvaliteeti.

Soodsam Lumix DMC FT25 pakub laiemat vaatenurka – 25 – 100 mm.  Võrreldes võimekama vennaga jääb FT25 ilma GPsist, WiFist, kiirest sarivõttest, HDMI pesast, kõlarist ja ka muud näitajad on mõnevõrra tagasihoidlikumad, seda nii vastupidavuse kui pilditegemise vallas. Siiski on ka FT25 igati korralik kaamera vähem ekstreemsele loodusesõbrale.

Panasonic Lumix DMC FT5

FT5 oluline uuendus on spetsiaalselt veealuseks pildistamiseks loodud programm, mis võtab erilise tähelepanu alla punaste toonide taasesitamise, mis muidu veealustes tingimustes tugevalt pärsitud, ning vähendab nendes oludes tehtud piltide tüüpilist sinakashalli tonaalsust andes loomutruuma ja värviküllasema tulemuse. Oma GPS vastuvõtjate järgi suudab kaamera väidetavalt ise tuvastada, kui viibitakse veekogus ning sel juhul rakendub režiim automaatselt.

Teine märkimisväärne FT5 omadus on WiFi ühendus, mida toetab telefonidelt tuntud NFC standard – see lihtsustab wifivõrgu loomist ja piltide jagamist teiste seadmetega, asetades seadmed lihtsalt üksteise vastu. Juhtmevaba süsteem võimaldab kasutada telefone ja tahvelarvuteid kaamera eemalt juhtimiseks, kuvades eelvaadet nutiseadme ekraanil – see võimaldab saata kaamera eriti ohtlikutesse pildistamissituatsioonidesse ise järgi minemata.

FT5 on varustatud GPS vastuvõtjaga geosildistamiseks, ja suudab nüüd näidata pildistamisaskukohti ka kaardil kaamera ekraanil. Kaamera toimib nii Ameeriklaste GPS kui Venelaste Glonass satelliitide najal.

FT5 intervallvõte võimaldab teha pilte kuni 30 minutiliste vahedega, lülitades kaamera vahe peal voolu säästmiseks välja – akust peaks niimoodi jätkuma umbes nädalaks, ning kaamera suudab pildid ise timelapse videoks kokku panna. Uus pilditöötlusprotsessor luba sarivõtet 10 kaadrit sekundis.

Kaamera ekraan on eelkäijaga võrreldes kasvanud, nüüd on ta 3 tolline ja varustatud peegeldumisvastase katte ja laia vaatenurgaga, kuid piksleid vaid 460,000.

Panasonic Lumix DMC FT25

 

(519)

Postitus meeldis?
Telli iganädalane kokkuvõte parimatest lugudest meilile
.
.

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast

Viimased kommentaarid

"https://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=globaalne Kogu meie planeeti hõlmav katik. Vinge värk ;) "

Kala, Sony a9 III on revolutsiooniline täiskaader hübriidkaamera

"Aitäh trükiviga märkamast ning nüüdseks on see ka parandatud. "

Jürgen Veerme, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Mis loom see Tarmon on, photopoint? Päris häbiväärne tooteesitlus. "

Taara, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Tere! Aitäh tähelepanu pööramast - tegemist on siiski EU tüüpi väljundpesadega, ..."

Jürgen Veerme, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga

"Piltide alusel AC väljundpesad ei ole EU tüüp, kas müütegi ..."

Merike Linnamägi, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga