Panasonic G9 hübriidkaamera on nüüdseks juba mitu nädalat müügil olnud. Tõsisematele fotohuvilistele ja koguni päris profifotograafidele suunatud kaamera on saanud sooja vastuvõtu osaliseks. Pärast esimest käed-küljes artiklite laviini on internetis nüüd aina enam levima hakanud ka asjalikumad ülevaated – selliseid, mis käsitlevad G9 foto- ja videokvaliteeti ning võrdlevad seda teiste sarnaste kaameratega.
Kogusin sellesse postitusse kokku 6 videot, mis minu arvates annavad kõige paremini edasi Panasonic G9 kaamera olemust, kirjeldavad selle aparaadi tugevusi ja puudusi ja võrdlevad teiste kaameratega. Kui sul on vaja väga head fotokaamerat ja see ei pea olema just tingimata täiskaader, siis vaata allolevad videod kindlasti üle:
Panasonic G9 käed-küljes ülevaatus
Esimene video on heaks sissejuhatuseks neile, kes soovivad Panasonic G9 kaameraga lähemalt tutvust teha. DigitalTrends video näitab kiirelt ära G9 kaamera välised hüved ja räägib lahti olulisemad tehnilised omadused.
Kiirelt ja konkreetselt: 10 parimat asja Panasonic G9 juures
See on lühem vaatamine, kus hüperaktiivne, aga sellegipoolest asjalik saatejuht toob välja 10 parimat omadust Panasonic G9 hübriidkaamera juures:
Tähelepanekud ja kogemused pärast 1 kuu pikkust kasutamist
Läheme praktilisemaks. Selles videos antakse edasi tähelepanekud ja kogemused pärast 1 kuu pikkust kasutamist. Olulisemad mõtted videost: G9 käsitlemismugavus on perfektne. Suur elektrooniline pildiotsija on üks paremaid omadusi. Kaamera dünaamiline ulatus on väga hea. Tänu heale värinastabilisaatorile saab lainurgaga pildistada teravsid pilte isegi 2-sekundilise säriajaga. 80 MP režiim annab keskformaatkaamera kvaliteediga pilte. Kiidetakse veel Cinelike D profiili video filmimisel, mis võimaldab korralikku color grading’ut järeltöötluses.
Fotokvaliteedi võrdlus – Panasonic G9 vs Panasonic GH5s vs Panasonic GX80
Hea video, kus uuritakse Panasonic G9 fotokvaliteeti ja võrreldakse seda kahe üsna erineva kaameraga: GX80 aparaadiga mille sees on vanem 16MP sensor ja GH5s hübriidkaameraga, mille sees on eelkõige filmimiseks ette nähtud madala resoga 10.2 MP sensor. Kõrgetel ISO väärtustel ja tavarežiimil on GH5s muidugi kõige parema fotokvaliteediga. G9 High Resolution režiimi pildikvaliteet on aga selgelt parim – detailne ja müravaba. Varjualasid heledamaks muutes näitab G9 kaamera kõige paremat dünaamilist ulatust. Samuti on G9 kaameral vähga hea värvide jäärvustamise võime ja automaatne värvustasakaal.
Suurepärane videorežiimi võrdlusvideo – Olympus Vs Panasonic G9
Nende videokaadrite järgi otsustades saab vaataja aru, et kuigi G9 kaameral on väga hea värinastabilisaator, ei saa see siiski Olympus OM-D E-M1 Mark II stabilisaatori vastu. Ning Olympuse aparaadi dünaamiline ulatus on videorežiimis Panasonicu omast parem. Samas on Panasonicu kaameral Olympuse lipulaeva ees ka mitmeid olulisi hüvesid: parem automaatne värvustasakaal, oluliselt parem jälgiv teravustamine, oluliselt parem pilt kõrgetel ISO väärtustel, parem aegluubis video võimalus (aeglasem video) ja veidi parem videopildi detailsus.
Panasonic G9 professionaalse loodusfotokaamerana
Hea vaadata, kuidas professionaalne loodusfotograaf Panasonic G9 kaamerat ja uhkeid objektiive kasutab ning natuke ka oma pildistamiskogemustest räägib. Enamuse ajast on muidugi kaadris see ilma mütsita tegelane:
Panasonic G9 ülevaade fotograaf Ming Thein poolt
Postituse lõpuks ka üks tekstipõhine ülevaade minu lemmikult kaameraülevaatajalt Ming Thein. Hr Ming leiab, et G9 tugevusteks on super pildikvaliteet, kiire jälgiv teravustamine, tõhus värinastabilisaator ja suur, kiire kaadrisagedusega elektrooniline pildiotsija. Miinusteks vaikimisi seatud värviprofiil, JPG failide müraeemaldus ja autofookuse tõrkumine (väheldane küll, aga välja ta selle toob) pimedamas keskkonnas.
(574)
- 20,3-megapiksline Four Thirds Live MOS sensor
- 3-tolline pööratav & kallutatav puuteekraan
- 5-teljeline Dual I.S. 2 stabilisaator
- 4K UHD 3840 × 2160 60p videosalvestus
- Integreeritud WiFi - juhi kaamerat nutiseadmest
- 20,3-megapiksline Four Thirds Live MOS sensor
- 3-tolline pööratav & kallutatav puuteekraan
- 5-teljeline Dual I.S. 2 stabilisaator
- 4K UHD 3840 × 2160 60p videosalvestus
- Integreeritud WiFi - juhi kaamerat nutiseadmest
- 20,3-megapiksline Four Thirds Live MOS sensor
- 3-tolline pööratav & kallutatav puuteekraan
- 5-teljeline Dual I.S. 2 stabilisaator
- 4K UHD 3840 × 2160 60p videosalvestus
- Integreeritud WiFi - juhi kaamerat nutiseadmest
Kommentaarid