Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Yashica uus kaamera on avalikustatud ning selletaolist ei ole veel nähtud

Alles hiljuti kirjutasime, et legendaarne kaameranimi Yashica on pärast rohkem kui kümmet aastat vaikust mingil kujul tagasi tulemas, kuid avalikkusele ei ole öeldud, millisel kujul. Nüüd on see selgunud ning tegemist on tõesti üllatava tootega, mis sai nimeks Y35 digiFilm. Nimelt on Y35 digiFilm kaamera, mis kasutab, nagu nimigi ütleb, digitaalset filmi.

Tehnilise poole pealt ei ole siiski üleliia infot, kuid avaldatud piltidelt on näha, et kaamera kasutab vahetatavat “filmikonteinerit”.  Ühtegi pilti küll sinna “filmi” peale ei salvestata, selle jaoks on eraldi SD-mälukaardipesa kuid ISO-tundlikkus, külgede suhe, värvid ning digitaalfiltrid on kontrollitavad vahetades kaameras “filmi”. Tootja ise ütleb Kickstarteris selle kohta, et see aitab saavutada filmile pildistamise kogemust kuid ära jääb pikk ootamine kuni film ilmutatud saab. Isegi pildistamiseks peab iga kaadri järel “filmi” uuesti edasi kerima, tekitades tõelise vanakooli tunde.

Kaamera Yashica Y35

Kaamerat tutvustav video:

 

Kaameral endal ei ole pildistamisparameetrite kontrollimiseks palju võimalusi. Eraldi on ketas säriaja muutmiseks ning see ongi kõik. Säriaegade valikuvõimalused on 1s, 1/30s, 1/60s, 1/250s, 1/500s. Puudub ekraan kadreerimiseks või fotode taasesitamiseks ning pilte isegi ei saa otse kaamerast kustutada.

Kaamera sisuks on 1/3.2-tolline CMOS pildisensor, mis teeb kuni 14-megapiksliseid pilte. Objektiivi maksimaalne ava on f/2.8 ning fookuskaugus on 35mm. Lähimaks fokuseerimiskaugus on 1m ning pikim on lõpmatus. Kui on kaabliga tarvis faile arvutisse edastada, siis see on võimalik läbi kaameras asuva microUSB pesa ning toiteks kasutatakse kahte AA-tüüpi patareid. Kaamera mõõtudeks koos objektiiviga on 110 x 70 x 55 mm.

digiFilm™ süsteem

Nagu mainitud sai, kasutab kaamera “digitaalset filmi” saavutamaks erinevaid värve ja jooniseid ning hetkel on neli erinevat varianti – ISO 1600 High Speed, ISO 400 Black & White, 120 format 6×6 piltide jaoks ning ISO 200 Ultra Fine. Ettevõte siiski lubab, et neid tuleb tulevikus veel juurde. Esimene, ISO 1600 “film” on väga kontrastse ning mürase joonisega ning ettevõtte sõnul püüab tõetruud värvid ka kehvades valgustingimustes. ISO 400 Black & White on aga must-valge ning toob välja tõelise filmimüra effekti. Samuti on kontrastse joonisega ning peaks tekitama nostalgiat vanakooli fotograafides. ISO 200 Ultra Fine on aga madala tundlikkusega ning sobib pildistamiseks kui valgust on palju. 120 format 6×6 on aga 1:1 külgede suhtega ning emuleerib laiformaatkaameraid. Samuti sobib suurepäraselt Instagrami jaoks, kus piltide galeriivaates on endiselt kõikide piltide külgede suhe 1:1.

Kaamera tootmisesse minek peaks üsna kindel olema sest Kickstarteris on vajalik summa juba tublisti ületatud. See siiski ei garanteeri veel midagi ning elame-näeme, kuidas kaamera vastu võetakse.

Allikas: Yashica Kickstarter

 

(485)

Postitus meeldis?
Telli iganädalane kokkuvõte parimatest lugudest meilile
.
.

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast

Viimased kommentaarid

"The Xiaomi Smart Air Purifier 4 looks like a fantastic ..."

simeci6990, Xiaomi Smart Air Purifier 4 õhupuhasti abil naudid värsket toaõhku

""Artiklis kirjeldatud tooted" all viidet saadavad tagasi selle blogi. "

vaheteiole, Sportlikult elegantse Huawei Watch GT 3 ostul säästad 50-150€

"https://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=globaalne Kogu meie planeeti hõlmav katik. Vinge värk ;) "

Kala, Sony a9 III on revolutsiooniline täiskaader hübriidkaamera

"Aitäh trükiviga märkamast ning nüüdseks on see ka parandatud. "

Jürgen Veerme, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Mis loom see Tarmon on, photopoint? Päris häbiväärne tooteesitlus. "

Taara, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD