'; Tamroni makrofoto 2011 esikolmik on selgunud - Photopointi ajaveeb

Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Tamroni makrofoto 2011 esikolmik on selgunud

Piltide vastuvõtt Tamroni makrofoto konkursile lõppes pisut enam kui nädala eest. Nüüd on aeg kuulutada välja esikolmik ning jagada välja auhinnad – 1500, 1000 ja 500 euro väärtuses omal valikul Tamroni tooteid.

Konkursile laekunud 1297 foto seast asus nädala eest paremaid välja sõeluma kolmest fotograafist koosnev žürii, koosseisus: Urmas Tartes, Jaak Põder ja Tõnu Ling. Esimeses hindamisetapis valis iga žüriiliige välja kõigi konkursile laekunud tööde seast välja 15 paremat. Seejärel andsid liikmed oma väljavalituile hinded 15 palli süsteemis. Niiviisi kogunenud hinnete kokku arvutamise teel sai kõige enam punkte Tarmo Annoki foto nimega „Kosmos“. Sellele pildile kuulub esikoht, Tamroni makrofoto 2011 tiitel ning 1500 euro väärtuses Tamroni tooteid Photopointist.

Esikohale tulnud piti aitas lahti mõtestada Urmas Tartes: “Pildil on (akna?)klaasile kogunenud surusääsed ja puruvanad – valgustatud maheda kollase valgusega. Nii hakkavad putukad tumedal taustal tähtedena särama. Pildiallkiri “Kosmos” kirjeldab hästi meie suhet putukate maailmaga, mis on sama mõõtmatu, kui päris tähtedega kosmos.  Maailm meie ümber pakub fotograafile pidevalt selliseid vahvaid momente, kus tavapärased objektid hakkavad lisaks iseendile rääkima ka mõnda teist lugu. Oska vaid kaameraga õigel ajal õiges kohas olla. Selle pildi autoril on see õnnestunud.”

Teisele kohale rebis ennast foto nimega „Meduus“. Tõnu Ling`i sõnul eristus see pilt teistest oma lihtsa, kuid sobiva kompositsiooniga. Pilti vaadates võib tajuda meduusi liikumist, mis tõstab selle lähivõtte teiste konkursile esitatud staatiliste makropiltide seast hästi esile. Meduusipildi autoriks on Signe Nõmmik, kes võib nüüd endale valida 1000 euro väärtuses Tamroni tooteid.

Tamroni Makrofoto konkursi kolmas koht kuulub fotole nimega „Jäääär“. Urmas Tartesele meeldis “Jäääär” eelkõige kui pilt, mis tehtud tavalisena näivast objektist erilisel viisil. “Jääääre pildil on pildistatud jääkristalle, mis helgivad salapäraselt erinevates toonides. Miniatuurne maailm omandab äkitselt hoopis teistsugused dimensioonid. Püstised kristallid moodustavad otsekui tugeva müüri, mis samas on habras – seda näitab murdunud kristallide au ja üks viltune kristallsammas.  Nii on pildis koos ühtaegu koos tugevus ja haprus. Tasakaalu ja tasakaalutuse lugu räägivad muidu rangelt horisontaalne kristallide rida, mille staatikat lõhuvad tühimik ja kaldus heledam kristall. On see heledam kristall väljapääs sumbunud olekust või on ta meile kõigile vajaliku rahu lõhkuja?”

Tamron Eesti ja Snap.ee veebileht õnnitlevad võitjaid ning tänavad kõiki fotokonkursil osalejaid. Päris läbi konkurss siiski veel ei ole. Kuni reedeni saavad kõik Snap.ee fotokeskkonna kasutajad Tamroni makrofoto konkursile esitatud pilte hinnata (ülal välja kuulutatud esikolmik publiku lemmiku valimises ei osale). Publiku lemmiku kuulutame välja Snäp.ee veebilehel ning Snäpi ja Tamroni Facebooki lehtedel 15.07.11. Vaadake pilte ja andke oma hinnang.

I koht: “Kosmos”, Tarmo Annok

II koht: “Meduus”, Signe Nõmmik

III koht: “Jäääär”

(423)

Postitus meeldis?
Telli iganädalane kokkuvõte parimatest lugudest meilile
.
.

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast

Viimased kommentaarid

""Artiklis kirjeldatud tooted" all viidet saadavad tagasi selle blogi. "

vaheteiole, Sportlikult elegantse Huawei Watch GT 3 ostul säästad 50-150€

"https://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=globaalne Kogu meie planeeti hõlmav katik. Vinge värk ;) "

Kala, Sony a9 III on revolutsiooniline täiskaader hübriidkaamera

"Aitäh trükiviga märkamast ning nüüdseks on see ka parandatud. "

Jürgen Veerme, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Mis loom see Tarmon on, photopoint? Päris häbiväärne tooteesitlus. "

Taara, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Tere! Aitäh tähelepanu pööramast - tegemist on siiski EU tüüpi väljundpesadega, ..."

Jürgen Veerme, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga