'; Sujuv video algab siit: Syrp slaiderid ja mootoriga statiivipead on nüüd Photopointis saadaval - Photopointi ajaveeb

Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Sujuv video algab siit: Syrp slaiderid ja mootoriga statiivipead on nüüd Photopointis saadaval

Efektsete videokaadrite filmimisel on tihti vaja kaamerat liigutada sujuvalt, aeglaselt ja ülitäpselt. Mõnikord ka keerulisemalt kui lihtsalt ühesuunaliselt edasi-tagasi või üles-alla. Elektrooniline stabilisaator nagu näiteks Feiyutech AK4000 või DJI Ronin S on väärt tööriistad, aga kontrollituma ja täpsema töö jaoks on siiski vaja slaiderit.

Slaider on nagu rööpapaar, mille peale asetatud kaamera rongi kombel sujuvalt edasi-tagasi liigub. Tavaliselt tuleb slaideril olevat kaamerat liigutada käsitsi. Kuidas oleks aga nutika slaideriga, mis liigutab kaamerat mootori jõul igas suunas ja mille liikumist saab nutiseadmega programmeerida? Uus-Meremaa ettevõte Syrp just selliseid slaiderisüsteeme teebki ja alates tänasest on need saadaval ka siinsamas Photopointi kauplustes ja e-poes. Allpool saad ülevaate, mis ettevõte see Syrp on, milliseid kaameratarvikuid ta valmistab ja mille poolest need erilised on.

Syrp – kuidas Uus-Meremaa videoentusiastide start-up maailma vallutas

Syrp on Uus-Meremaa ettevõte mis loodi 2012. aastal kahe videograafi Ben Ryan ja Chris Thomson poolt. Esmalt tegid nad valmis uudse disaini ja lahendustega slaideri. Seejärel, olles innustunud selle edust, alustasid edukat Kickstarter kampaaniat paiskamaks müüki programmeeritav mootoriga videopea nimega Syrp Genie. 2018. aasta sügisel sai ettevõte valmis senisest vaiksema, võimsamad ja funktsionaalsemad Genie II Linear ja Genie II Pan Tilt pead.

Syrp unikaalne tootedisain kogus kuulsust kogu maailmas ja hakkas silma ka Suurbritannia suurettevõttele Vitec Group, kelle portfelli kuuluvad näiteks sellised brändid nagu Manfrotto, Gitzo, Joby ja Lowepro. Vitec püüab viimasel ajal igati kanda kinnitada videotehnika maastikul ja on selleks ostnud firmad nagu Teradek, Paralinx ja SmallHD. 2019. aasta algul ostis Vitec ära ka Syrp ettevõtte.

Uus-Meremaa videoentusiastidest tehnikadisainerid on tänu rahasüstile saanud paremad võimalused uute videotehniliste lahenduste loomiseks. Vitec Group koosseisus olemine annab kindlasti ka võimaluse oma tooteid paremini üle terve maailma müüa – jõudis ju Syrp näiteks Photopointigi läbi Vitec Group’i punutud võrgulõpmete. Vitec on teatanud, et Syrp tootearendus jääb täies kooseisus jätkuvalt Uus-Meremaale ja kaubamärki ei muudeta.

Enamgi veel: Syrp tootearenduskeskus muudetakse kogu Vitec Group keskseks mehhatroonikaalaseks uurimuskeskuseks nimega “Vitec’s R&D center of excellence for mechatronic and motion control products”. Seega näeme ilmselt Uus-Meremaalt lähitulevikus veel nii mõndagi põnevat tulemas.

 

Slaiderid

Syrp slaiderid tulevad kolmes erinevas versioonis. Magic Carpet ja Magic Carpet CF on funktsionaalsuselt sarnased, CF mudeli relsid on valmistatud süsinikkiust, mistõttu kaalub see vähem. Magic Carpet PRO on massiivsete alumiiniumrelssidega slaider, mis kannab ära ka raskemad profivideokaamerad. Oluliseks erinevuseks kahe soodsama slaideriga võrreldes on PRO mudelisse integreeritud “Flywheel”, mis aitab slaideri liikumist sujuvamaks muuta.

Kõikide Magic Carpet slaiderite ühiseks oluliseks iseloomustajaks on modulaarsus. See tähendab, et slaiderit saab vajaduse korral pikemaks muuta, sellele lihtsalt lisarelsse ükskõik kumba otsa juurde kinnitades. Teiseks oluliseks iseloomustajaks on tööriistavaba disain. Slaideri sektsioonide eemaldamiseks ja lisamiseks ei ole vaja tööriistu – slaideri võtteks üles seadmine toimib kiirelt vastavate lukustushoobade abil.

Kolmas oluline Syrp slaiderite iseloomustaja on võimalus muuta need motoriseeritud slaideriteks. Mootoriks on Genie II Linear statiivipea. See pole lihtne statiivipea, vaid paindlikult programmeeritav mootor, mille abil saab filmida väga aeglasi liikumisi, time-lapse videoid ja muid klippe, kus on oluline eriti sujuv ja aeglane liikumine.

Magic Carpet:
Magic Carpet Pro:

 

 

Genie II – programmeeritavad mootoriga statiivipead

Syrp Slaiderite jaoks on loodud Genie seeria mootoriga statiivipead – inglise keeles “Motion Control”. Neid päid saab kasutada ka ilma slaiderita – lihtsalt statiivil.

Genie Mini on neist kõige lihtsam ja soodsam. Seda ei saa kasutada Slaideri mootorina vaid lihtsalt programmeeritava pöördalusena ükskõik kas slaideril või siis enamasti ikkagi tavalisel statiivil. Programmeeritavat horisontaalsihis pöörlemist on vaja näiteks panoraamfotode pildistamise automatiseerimisel või horisontaalselt liikuva kaadriga time-lapse video filmimisel. Või siis lihtsa video filmimisel, kus kaamera liigutamine ümber oma telje peab olema võimalikult sujuv.

Genie II Linear on see pea, mida sul on vaja kui tahad, et kaamera slaideri peal mootori abil liiguks. See suudab teha kõike, mis Genie Mini, kuid lisaks on sellel olemas ka geniaalne nööriga toimiv liigutamissüsteem, mis ei toimi mitte ainult Syrp slaideriga vaid praktiliselt ükskõik millise slaideriga.

Kui Genie II Linear võimaldab kaamerat liigutada ainult horisontaalsuunas, siis Genie II Pan Tilt abil saabub videograafi õuele õnnis võimalus liigutada kaamerat slaideri või statiivi peal ükskõik millises suunas. Ja liikumise kõiki aspekte nutiseadme ekraanil paindlikult programmeerida. Erinevalt näiteks Kessleri süsteemidele, kus on vaja seada üles kaablite süsteem laadimiseks ja juhtimiseks, on Genie täiesti kaablivaba, sest akud on Genie peade sees ja ühendus nutiseadmega toimib WiFi abil.

 

Genie II Linear ja Genie II Pan Tilt karbist välja
Syrp Genie Mini ülevaade

 

 

Motoriseeritud kaablislaideri süsteem Slingshot

Slaiderid ja mootoriga statiivipead on Syrp’i tootekategoorias põhilised ja peamised tegijad. Siiski leiame siit veel ühe põneva lahenduse, mida mõne spetsiifilisema kaameraliikumise jaoks päris hea kasutada oleks. See on köisraudteena toimiv Slingshot.

Syrp Slingshot on põhimõtteliselt nagu slaider, ainult et metallist või süsinikkiust relsside asemel on kaks kaablit, mille peal liigub kaamerat kandev “käru”. Käru liigub sellel videograafilisel köisraudteel täpselt samamoodi, nagu Magic Carpet slaideri kaameraalus: Genie II linear statiivipea abil. Ainus erinevus slaideril liikumisest on see, et Genie II mootori ajamisse kinnituv nöör peab olema palju pikem. Siin seisnebki Genie süsteemi geniaalsus: kaamerat on võimalik panna liikuma ükskõik kui pikal trajektooril, liikumisulatuse piiriks on vaid nööri pikkus. Isegi näiteks rula peale kunnitatud kaamera saab Genie II Linear mootori ja nööri abil vaikselt liikuma panna.

Syrp Slingshot tutvustav video

 

 

ND filtrid ja muud pisemad vidinad

Lisaks staartoodetele on Syrp kataloogis igasuguseid erinevaid pisemaid vidinaid, mida slaiderite ja mootorite küljes kasutada saab. Näiteks Pan Tilt Bracket (ülal pildil alumine vasakpoolne), mis kasutab kahte Genie II Linear mootorit selleks, et saaks paindlikult programmeerida eraldi vertikaal- ja horisontaalsuuna liikumist.

Valikus on ka näiteks alumiiniumist plaat, mille saab Genie II Linear mootori külge kinnitada et siis seal peal 360-kraadilisi tootefotosid pildistada – kasvõi tagurpidi, sest plaadil on toodete kinnitamiseks keermed. Või lihtsalt ND-filtrid mis toimivad küll kahjuks ilma programmeeritava mootori ja kaablita… aga võib-olla see ühe korraliku filtri puhul ongi pigem plussiks :) .

 

Kokkuvõtteks

Traditsioonilised profitasemel videograafide kaamerate liigutajad Kessler, Edelkrone ja Rhino on saanud endale tõsise konkurendi. Syrp pakub ju slaiderite ja mootoriga statiivide süsteeme tavalisest soodsamalt – ja nii mõneski aspektis märksa nutikamate lahendustega.

Võib-olla ei pruugi kaamera liigutamine nööri abil esmapilgil kuigi professionaalne tunduda. Ärge laske end sellest esmamuljest heidutada – just nöörisüsteem teeb võimalikuks Magic Carpet slaiderite kiire filmimiseks üles seadmise ja muudab mootori erinevates olukordades erinevate pikkustega slaideritel, trossidel või mistahes sujuvalt liikuval süsteemil paindikult kasutatavaks. Pro slaiderisse integreeritud flywheel-lahendus aga silub statiivipea liikumise nii sujuvaks, et tavakiirusega liikumise jaoks pole ilmselt mootorit vajagi. Mida vähem ülesseadmist, seda rohkem loovust. Videograaafid teavad küll.

(537)

Artiklis kirjeldatud tooted:
Syrp Magic Carpet Pro Short Slider (SYKIT-0022)
 • Pikendatav Syrp slaideri komplekt
 • Valmistatud vastupidavast alumiiniumist
 • Komplektis lühike lüli
 • Pikkus: 60 cm
 • Kandevõime kuni 32 kg
Syrp Magic Carpet Pro Slider (SYKIT-0021)
 • Pikendatav Syrp slaideri komplekt
 • Valmistatud vastupidavast alumiiniumist
 • Komplektis lühike ja pikk lüli
 • Kogupikkus: 150 cm
 • Kandevõime kuni 32 kg
Syrp motoriseeritud statiivipea Genie Mini (SY0032-0001)
 • Kompaktne motoriseeritud statiivipea
 • 360° pöörlev mootor
 • Kandevõime kuni 4 kg
 • Juhtimine nutiseadmest
 • Sobib enamike kaameratega
199€299€
Syrp motoriseeritud statiivipea Genie II Linear (SY0038-0003)
 • Võimekas motoriseeritud statiivipea
 • Liigub sisseehitatud nööri abil
 • Kandevõime kuni 7,5 kg
 • Juhtimine nutiseadmest
 • Sobib enamike kaameratega
Syrp motoriseeritud statiivipea Genie (SY0030-0001)
 • Võimekas motoriseeritud statiivipea
 • Lineaarne ja pöörlev liikumine
 • Kandevõime kuni 15 kg
 • Juhtimine seadme ekraanilt
 • Sobib enamike kaameratega
599€799€
Syrp Slingshot (SY0023-0001)
 • Võimekas Cable Cam komplekt
 • Toimib koos Syrp motoriseeritud statiivipeadega
 • Kandevõime kuni 8 kg
 • Komplektis 2 × 25 m kaablit
 • Kaabli pikkus kuni 100 meetrit
999€1329€
Syrp kuulpea SY0012-8001
 • Kuulpea statiividele ja Syrp toodetele
 • Vastupidav disain
 • Ette-/taha- ja külgkallutus & panoraampööre
 • Kandevõime: kuni 12 kg
 • Arca kiirkinnitusplaat
Syrp adapter Pan Tilt Bracket (SY0003-0001)
 • Adapter mitme teljeliseks liikumiseks
 • Sobib Genie & Genie Mini seadmetega
Postitus meeldis?
Telli iganädalane kokkuvõte parimatest lugudest meilile
.
.

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast

Viimased kommentaarid

""Artiklis kirjeldatud tooted" all viidet saadavad tagasi selle blogi. "

vaheteiole, Sportlikult elegantse Huawei Watch GT 3 ostul säästad 50-150€

"https://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=globaalne Kogu meie planeeti hõlmav katik. Vinge värk ;) "

Kala, Sony a9 III on revolutsiooniline täiskaader hübriidkaamera

"Aitäh trükiviga märkamast ning nüüdseks on see ka parandatud. "

Jürgen Veerme, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Mis loom see Tarmon on, photopoint? Päris häbiväärne tooteesitlus. "

Taara, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Tere! Aitäh tähelepanu pööramast - tegemist on siiski EU tüüpi väljundpesadega, ..."

Jürgen Veerme, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga