Täpselt kaks nädalat tagasi esitles GoPro kolme uue põlvkonna seikluskaamerat Hero4 Black, Hero4 Silver ja Hero. Keskmine neist jõudis juba eelmisel nädalal Photopointi veebipoodi ja kaupluste lettidele ning laseb end nüüd siin blogis välja võtta nii karbist kui ka kestast.
GoPro Hero4 Silver ei ole nii võimas kaamera nagu seda on GoPro Hero4 Black. Viimane saab ju teatavasti uhkeldada magusate 4K 30fps ja 1080p 120fps kaadrisagedustega. Samas kui Silver filmib videot vanemale Hero3+ Black Edition mudelile identselt 4K 15fps ja 1080p 60 fps kiirustega. Silver versioonil on aga ainukesena kõikidest olemasolevatest GoPro kaameratest sisseehitatud LCD-ekraan. Ja pealegi veel puutetundlik. Seetõttu on just see kaamera ahvatlev neile ekstremistidele, kelle jaoks ei ole oluline 4K video ega ülima kvaliteediga aegluubis kaadrid. Võtame karbist välja ja uurime seda uut seikluskaamerat lähemalt:
GoPro ei ole seadnud standardeid mitte ainult kaamera, vaid ka pakendi osas. Paljud seikluskaamerate tootjad on oma aparaatidele valmistanud just täpselt sellise uhke pakendi nagu GoPro seda teeb. Nii, et kaamera uhkelt igast suunast oma troonil istudes hästi silma paistaks.
Vaatame enne detailidesse laskumist veel üle GoPro Hero4 Silver seikluskaamera olulisemad omadused:
- 12 MP 1/2.3″ sensor, f/2.8 ava, fikseeritud fookus- ja teravustamiskaugusega ülilainurkobjektiiv
- Mahutundlik puuteekraan kaamera tagaküljel
- Audio salvestamine sisseehitatud mono mikrofoniga. GoPro väitel on mikrofon poole tundlikum kui Hero3+ Black Edition kaameral
- Välise mikrofoni kasutamine adapteri abil USB-pesa kaudu
- 1160 mAH liitiumaku, 1080p 60fps videot saab ühe laadimiskorraga ja ilma WiFi ühendust (ja ekraani) kasutamata filmida 1 tund ja 40 min
- Time-Lapse režiimil salvestab kaamera fotosid 0.5, 1, 2, 5, 10, 30 või 60 sekundilise intervalliga.
- Time-Lapse Öövõtterežiimil 15, 20, 30 ja 60 sekundit või 2, 5, 30 ja 60 minutit intervalliga
- ProTune režiimis saab käsitsi seada:
- Värvustemperatuuri (3000K, 5500K, 6500K või “Native” valikud)
- ISO videorežiimis fikseeritud astmetega 6400, 1600 ja 400
- ISO fotorežiimis fikseeritud astmetega 800, 400 200 ja 100
- Särikompensatsiooni muutmine +- 3 EV astet
- Teravuse reguleerimine – 3 valikut (High, Medium, Low)
- Öövõtte režiimis säriaja muutmine: 10, 15, 20 või 30 sekundit
- Punktmõõtmine võimaldab kasutajal määrata kaadris konkreetse punkti, mille alusel paneb pkaamera paika särituse
- Ühendused: HDMI, USB/mikrofon, WiFi
- MicroSD mälukaart (Class 10 või kiirem kuni 64 GB)
- Kaal (koos korpusega): 147 g
Video mõõtmed ja maksimaalsed kaadrisagedused:
- 4K video maksimaalne kaadrisagedus: 15 fps
- 2.7K video maksimaalne kaadrisagedus: 30 fps
- 1440p video maksimaalne kaadrisagedus: 30 fps
- 1080p maksimaalne kaadrisagedus: 30 fps
- 1080p SuperView maksimaalne kaadrisagedus: 60 fps
- 720p video maksimaalne kaadrisagedus: 60 fps
- 720p SuperView kaadrisagedus: 100 fps
Karbis on päris palju nodi:
- Nurgaga adapter,
- Kõrgendusega adapter
- Madal adapter (kaamera all),
- Hero3+ seikluskaamera koos veekindla/põrutuskindla korpusega,
- Mini USB kaabel,
- Sileda kleebitava pinnaga kinnitus,
- Kumera kleebitava pinnaga kinnitus,
- Liitiumaku,
- Valge kummist surfilauakinnitus,
- Tagant lahtine tagakaas ja
- Kilega tagakaas (puuteekraani kasutamiseks)
- Esmane juhend
- Täielik juhend
- Kleepsud (4)
- Ohutusjuhend
Pulti, mis kaamera juhtimise action-olukorras mugavaks muudab, kahjuks “Silver” mudelil komplektis ei ole.
GoPro Hero 4 on paigutatud tugevasse läbipaistvast plastikust korpusesse. See annab kaamerale veekindluse kuni 40m. Nii sügavale ei saa sukelduda ühegi tavalise veekindla kompaktkaameraga – nende tihendid võivad hakata vett läbi laskma tavaliselt 12-14 meetri sügavusel. Loomulikult on GoPro Hero4 korpus ka löögi- kukkumise- ja külmakindel.
Kaamera peal on suur must hoob, mille abil veekindla korpuse avada ja sulgeda saab. Kaamera tagaküljel näeme aga läbi korpuse GoPro Hero4 Silver kõige huvitavamat omadust – LCD-ekraani.
Ekraan on paremini näha, kui veekindel korpus avada. Korpuse tagakaane saab tegelikult täielikult eemaldada ning selle, tugevast klaasist kaane asemele saab panna ühe kahest kaasasolevast lisakaanest. Üks neist on keskelt kaetud kilega – nii et säiliks mõningane kaamera veekindlus kuid saaks kasutada ka puuteekraani.
Siin on reas kolm tagakaant. Vasakult poolt esimene on üleni kaetud tugeva plastikuga ning see annab korpusele 40m veekindluse. Keskmise keskosa on kaetud õhukese, peaaegu kilena tunduva plastikuga. Läbi selle saab kasutada puuteekraani. Kolmas tagakaas jätab tagakülje täiesti avatuks. Seda on hea kasutada vähem ekstreemsemate võtete korral.
Võtame kaamera veekindlast korpusest täielikult välja sest ainult nii saab sisestada aku ja mälukaardi ning vaadata lähemalt ühenduspesi. GoPro Hero4 Silver on muljetavaldavalt pisike. Eriti kui arvestada et enamiku ruumi võtab kaamera sees ära aku. Ja samuti ka LCD-ekraan. Kui välja arvata tagaküljel olev ekraan ja akukambri asukoht, siis on Hero4 Silver täpselt samasuguse korpusega nagu Hero3+ Black. Muuhulgas on ka GoPro ühenduspesa tagaküljel täpselt samas kohas nagu enne ja see tähendab, et ka uue kaamera külge saab kinnitada näiteks GoPro lisaakumoodulit. Sellisel juhul aga kahjuks katab see moodul LCD-ekraani.
Akukamber ei ole enam tagaküljel – nagu seniste GoPro mudelite puhul – vaid kaamera all. Akukambri luuk on metallist ja varustatud vedruga. Aku küljest turritab välja lahtine teip – sellel on oma otstarve. Nimelt saab sellest tõmmates ilma suurema urgitsemiseta aku kaamera seest välja.
Lülitame kaamera tööle. LCD-ekraan kaamera tagaküljel on parema pildiga, kui oleks julgenud arvata. Ilusad valged toonid ja korralik terav pilt. Ekraani all ja ülaääres kuvatakse mugavalt hetkel valitud seadistused ning muu oluline info.
Praktikas ei ole kasulik GoPro ekraani kogu aeg sisselülitatuna hoida. Muidu saab üsna pisike aku eriti kiiresti tühjaks. Ekraani vasakul all nurgas on pisike nupp, millest saab – kui seadistused tehtud ja kadreering paigas – ekraani välja lülitada. Ja pärast jälle sisse.
Puutetundlikul ekraanil navigeerimist on kõige parem näidata video abil:
Videost näeme, et ekraan on vaikimisi lukus ning selle lahti lukustamiseks tuleb kasutada nutitelefonist tuntud meetodit. Seejärel saab ühe puutega peita või kuvada üla- ja alaosas näidatava info. Ekraani paremast servast vasakule libistades avaneb menüü, millest saab valida režiimi või minna seadistuste menüüsse.
Alt üles libistades avaneb kiirseadete menüü kust saab määrata kaadrisagedust ja muud. Just siit on võimalik sisse lülitada ProTune videosalvestamise režiimi. Kui ProTune on sees, lisanduvad sellesama menüü valikusse lisavõimalused kaamera säriparameetrite ja muude seadete manuaalseks muutmiseks.
Kaamera paremal küljel on kõik ühenduspesad – HDMI üesa ühendamiseks teleriga ning USB pesa ühendamiseks arvutiga. GoPro pakub ka spetsiaalset adapterit, mille abil saab USB pessa ühendada 3.5 mm pistikuga välise mikrofoni.
Kaamera vasakul küljel olev nupp oli Hero3 kaameratel reserveeritud ainult WiFi jaoks. Nüüd saab selle abil nii esimesele kui ka tagumisele ekraanile kuvada kiirseadete menüü.
GoPro Hero4 Black versiooni kiiremad kaadrisagedused ei anna enamikule kasutajatest midagi olulist juurde. 4K 30 fps videorežiim lubab salvestada küll suuremat videopilti kuid enamikel juhtudel on ju ka Full HD lahutusvõimest enam kui küll. 1080p 120fps režiim lubab küll salvestada kiire kaadrisagedusega videot, kuid kes sellest järeltöötlusprogrammis aegluubis videot meisterdada ei taha, pole sellest kiirusest suurt midagi kasu. LCD-ekraani olemasolu on aga paljude kasutajate jaoks Hero4 Silver seikluskaamera juures väga suureks plussiks. Kadreerida saab ju ka nutitelefoni rakenduse abil kuid ekstreemsetes olukordades on mugav, kui ei pea jahmerdama mitme seadmega vaid saad kasutada ühte.
GoPro Hero4 Silver Editition Photopointis: 379€
(4782)
Kommentaarid