Ricoh GR III kompaktkaamera on valmis ja peaks 899-eurose hinnaga müügile jõudma juba käesoleva aasta aprillis. Nii kirjutab Jaapani kaameratoothja Ricoh oma täna avalikustatud pressiteates. Tegelikult avaldas ettevõte oma uue kompaktkaamera peamised tehnilised andmed ja foto juba sügisese Photokina fotomessi aegu. Tänase ametliku esitluse käigus antakse teada kõik ülejäänud GR III nüansid ja visuaalid.
Vaatamata kuulujuttudele, mis pajatasid kumerast sensorist ja nurga alla seatavast LCD-ekraanist jätkab uus GR siiski sedasama konservatiivset rada, nagu legendaarne GR-seeria juba mitme põlvkonna vältel. Hea ongi, sest GR-seeria on oma Pildikvaliteedi, kiire toimimise, pisikese korpuse ja pretsedenditult hea kasutamismugavusega tõusnud maailmas tõsisemate fotohuviliste ja profifotograafide seas lausa kultuslikku staatusesse.
Ricoh GR III Suur APS-C mõõdus sensor on senisest pisut suurema 24 MP lahutusvõimega. Objektiiv on Ricohi sõnul optilises mõttes radikaalselt uuendatud, kuid üldjoontes ikka seesama 28mm fookuskauguse ja f/2.8 avaga fiks. Korpus on aga uuel GR III kaameral isegi senisest pisut väiksem – saavutatud ilmselt tänu integreeritud välklambi eemaldamisele.
GR III lisab aga mitmed olulised omadused, mis uue aparaadi senisest Ricoh GR II kaamerast aste kõrgemale tõstavad. Kõige olulisem on autofookus. Nimelt on uuel pildisensoril ka faasituvastusega teravustamispunktid, tänu millele peaks kaamera tavaline ja jälgiv teravustamine nii foto- kui ka videorežiimis senisest oluliselt kiirem olema. Teiseks suuremaks täiustuseks on sensoripõhine kolmesuunaline värinastabilisaator. See on oluline nii hämaras pildistamisel, aga ka sensori tolmust puhastamisel. Paljud GR kasutajad on nimelt kurtnud, et objektiivi konstruktsiooni tõttu mõnel juhul tolm kaamera sisse ja sensori peale pääseb. Loodetavasti on objektiivi konstruktsioon GR III puhul kinnisem. Kui aga pole, siis on pildistajal vähemalt võimalus sensorilt tolm mikrovärinatega maha raputada. Stabilisaatori lisamine andis ilmselt hoogu juurde ka ideele eemaldada korpuse seest pisike välklamp. Kel vaja, saab ju GR III välgukinga ühendada välise Pentax välklambi.
Muudatused on toimunud ka GR III juhtimise loogikas – tagaküljelt on kadunud teravustamisrežiimide nihik ja üles-alla nupp. Nende kahe asemel on neljasuunalise nupukombinatsiooni ümber siginenud valikuketas. Paremal pool küljel on senine Fn nupp mugavamas kohas ja seda saab kasutada videosalvestamise alustamiseks. LCD-ekraan nüüd puutetundlik – ja seda isegi peamenüüs.
Ricoh GR III olulisemad tehnilised andmed
- 24.24 MP APS-C mõõdus ilma madalpääsfiltrita CMOS sensor
- ISO 100 – 102400
- Sensoripõhine 3-suunaline värinastabilisaator kompenseerib värinaid 4 EV astme ulatuses
- Kolmetasemeline moiré vähendamise režiim (sarnane Penatx peegelkaameratele)
- Objektiiv: 28 mm fookuskaugusega (35mm ekvivalent), ava saab muuta vahemikus f/2.8 – f/16
- Minimaalne teravustamiskaugus: 6 cm (GR II kaameral oli 10 cm)
- 9 diafragmalaba ilusa bokeh jaoks
- Integreeritud ND filter – lubab pildistada/filmida 2 stoppi aeglasema säriajaga
- 35 mm ja 50 mm crop režiimid simuleerivad suurema suumiga pildistamist
- Hübriid autofookus (kontrasttuvastus + faasituvastus)
- Näotuvastus ja lemmiklooma tuvastus
- Kaamera on välja lülitatud seisundist töövalmis o.8 sekundiga (ehk 0.2 sekundit kiiremini kui GR II). Katiku viivitus umbes 0,03 sekundit
- 3.0″ diagonaaliga 1 037 000 pikslit mahutav LCD – väga hea lahutusvõime (terav ja selge pilt). Esimest korda Pentax/ricoh kaameratel on GR III ekraan puutetundlik. Puutetundlikkus toimib ka põhimenüüs
- Full HD 1080p videorežiim – kuni 60 kaadrit sekundis.
- 12-bit RAW fotofailide salvestamine DNG formaadis
- WiFi + Bluetooth ühendus, USB-C pesa laadimiseks ja andmesideks
- DB-110 liitiumaku pildistab ühe laadimiskorraga tagasihoidlikud 200 fotot (CIPA test)
- Magneesiumsulamist korpus mõõtmetega 109.4 (laius) × 61.9 (kõrgus)×33.2 (sügavus) mm
- Kaal: 257 g (koos aku ja mälukaardiga).
Allikas: Ricohi pressiteade
(486)
Kommentaarid