Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Photopoint soovitab: 6 parimat spordikella ja aktiivsusmonitori 2018. suveks

Suvi on praktiliselt kätte jõudnud. Katsu sa enam Facebooki scrollimiseks ja jooksma mitte minekuks vabandusi leida nagu et “õues on veel liiga külm” või et “lumega on halb”. Kui nüüd liigutama ja trenni tegema ei hakka, siis ei hakkagi.

Spordikell (või selle väiksem ja funktsioonidevaesem vend aktiivsusmonitor) loeb üles kõik päeva jooksul astutud sammud ja kalkuleerib põletatud kalorid. Kes juba spordiga aktiivsemalt tegeleb, saab selle vidina abil enda tegemistest hea ülevaate. Eriti kasulik on see aga tugi- ja arvutitoolisportlastele, keda nutikell terve päeva vältel rohkem liikuma utsitab. Liikumine muudetakse justkui päris-elu mänguks, millel auhinnaks parem enesetunne ja tervis.

Vaatasime Photopointi e-poes ringi ja valisime sinu jaoks välja 3 parimat aktiivsusmonitori ja 3 parimat nutikella. Sellised, mis oleks väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega, keskmisest parema funktsionaalsusega ja mida ostes alt ei lähe. Reastame need siinsamas all üsna juhuslikus järjestuses ja kirjutame juurde ka, mis neid teineteisest eristab ja mille poolest nad siis teistest paremad on.

 

Garmin Vivoactive 3

Stiilne nuti-spordikell Garmin Vivoactive 3 saadab Sind nii treeningsaalis kui igapäevatoimetuste kestel. Selle õhukese korpuse sisse on pakitud GPS-vastuvõtja, 24/7 pulssi jälgiv andur, 15 erinevat sise- ja välitreeningrežiimi, stressijälgimine, VO2max mõõtmine ja ligipääs ConnectIQ poele, mis võimaldab kella erinevaid disaine ja rakendusi laadida. Kõike seda saab opereerida puutetundlikult ja värviliselt Garmin Chroma ekraanilt, millelt saab lugeda ka kõiki nutitelefoni teavitusi, mis otse randmele hüppavad.

Kella puutetundlikkus ei piirdu kusjuures ekraaniga – uus Side Swipe funktsioon laiendab puutetundlikkuse ekraanilt ka kella servale, et teha menüüs liikumine veelgi mugavamaks.

Kõigi funktsioonide juures lubab Vivoactive 3 kesta kuni 7 päeva nutikella režiimis ning 13 tundi järjest GPSi kasutades. Kella korpus on ka veekindel ning võimaldab tänu sellele logida ka ujumistreeninguid ning pesema minnes kella randmele jätta.

Garmin Vivoactive 3 nutikellad Photopointis »

 

Fitbit Versa

Multifunktsionaalne nutikell Fitbit Versa võtab enda kanda ka aktiivsusmonitori ja spordikella funktsioonid. See jälgib pulssi, mahutab enda sisse üle 300 muusikapala, võimaldab kasutada nutitelefoni rakendusi ning juhendab treeninguid oma selgelt värviliselt ekraanilt.

Versa utsitab Sind pidevalt aktiivne olema ning tuletab Sulle meelde Sinu sammueesmärke ning isegi seda, mil peaksid vett jooma, magama minema jms. Versa ei võta Sinult pilku ka uneajal – see jälgib aktiivsust ka öötundidel ning annab põhjaliku ülevaate unefaasidest – kui kaua olid pindmises, sügavas või REM unefaasis.

Stressirohketel aegadel tõttab appi kella hingamisharjutuste funktsioon, mis aitab aja maha võtta ja leida rahuhetked ka stressikeerises.

Treeningute salvestamiseks on kella eellaetud üle 15 treeningrežiimi nagu jooksmine, rattasõit, jõuharjutused jm. Samuti on kellas eelvalmistatud treeningud, mis juhendavad Sind reaaajas läbi harjutuste.

Tänu randmepõhisele pulsiandurile saad ka efektiivselt pulsi järgi treenida ning jälgida südame rütmisagedust puhkeasendis. Samuti on tagatud ka täpsemad kaloriarvutused nii trennis kui igapäevatoimetuste kestel.

Versa’l ei ole küll integreeritud GPS-vastuvõtjat, kuid see-eest oskab endaga siduda nutitelefoni GPS-võimekuse ja sel moel kõik välitreeningud kaardile joonistada.

Versa korpus on ka täiesti veekindel, sobides suurepäraselt ka ujumistreeninguteks. Kõigi funktsioonide töös hoidmisel kestab Versa aku üle 4 päeva.

Fitbit Versa nutikellad Photopointis »

 

Polar M430

Polar M430 toob randmele täpsed GPS-treeningud, 24/7 aktiivsusinfo ning isegi nutitelefoni märguanded, olles sel moel ühtaegu nii aktiivsusmonitori, spordikella kui ka nutikella eest. Tänu integreeritud pulsiandurile on trennisõbrad vabastatud pulsivööst – kuuldavasti on tegemist seni Polari täpseima sensoriga, mis töötab ka ujumisel.

Samuti on sel spordikellal integreeritud kiirendusmõõtja, mis oskab hinnata tempot ja läbitud vahemaad pelgalt randmeliigutuste põhjal. Kuigi Polar M430 on kahtlemata atraktiivne kaaslane kõigile jooksusõpradele, leiab Polari saja spordiprofiili seast endale sobiva režiimi nii jõukahunt kui tantsija, discgolfar, lumelaudur ja teised.

Treeningute vahepeal ei jää Polar M430 niisama puhkama, vaid võtab üle aktiivsusmonitori ülesanded. Kohustuslikus korras loendab see astutud samme, põletatud kaloreid ja päevast aktiivsust ning analüüsib kogutud infot, et motiveerida Sind aktiivne olema ka siis, kui spordiriided on ammu seljast heidetud.

Sel ajal kui Sina rahulikku ööund naudid, jälgib Polar M430 uus Sleep Plus tehnoloogia Sinu randme liikumist ning hindab selle põhjal magamaminekuaega, une kestvust ja kvaliteeti. Samuti peitub Polar M430 korpuses ka tagasihoidlik nutikell, mis teavitab randmel vibreerides nii kõnedest, SMSidest, e-mailidest kui kalendrisündmustest ja muust.

Polar M430 akukestvus on muljetavaldav – 8 tundi GPSi ja optilise pulsianduri kasutamist ning 20 päeva aktiivsusmonitori funktsioone.

Polar M430 spordikellad Photopointis »

 

Garmin Vivosport

Garmin Vivosport mahutab peene võru sisse nii aktiivsusmonitori funktsioonid, nutiteavitused kui ka treeningrežiimid. Lisaks igapäevaste sammude, kalorikulu ja unetundide jälgimisele mõõdab see ka pulssi 24/7 otse randmelt ning paneb välitreeningutel töösse GPSi.

Samuti hoiab see Sind pidevalt maailmaga ühenduses, tuues randmele ka nutitelefoni märguanded.

Vivosport’i seest ei puudu ka Garmin Move IQ automaatne treeningu tuvastus, kuid täpsemate treeningandmete salvestamiseks on sel ka mitmed treeningrežiimid ja isegi eellaetud treeningkavad, mille järgi jõusaalis või kardiopargis harjutusi teha.

Vivosport oskab mõõta kandja VO2max näitajat ning stressitaset ja selle veekindlat korpust saab usaldada nii duši all käies kui ujuma minnes. See on ka seni ainus Garmini nutivõru, millel on LiveTrack funktsioon, mis võimaldab treeningu kestel Sinu asukohta pere ja sõpradega jagada.

Vivosport’i akukestvus on teiste nutikate aktiivsusmonitoride seas küllaltki silmapaistev, lubades vastu pidada kuni 7 päeva nutikas režiimis ja 8 tundi järjest GPSi kasutades.

Garmin Vivosport aktiivsusmonitorid Photopointis »

 

Fitbit Charge 2

Fitbit Charge 2 – teist niivõrd kaunist ja elegantset, aga ka funktsionaalset aktiivsusmonitori pole kerge leida. Fitbit Charge 2 loeb üles kõik päeva kestel astutud sammud ja põletatud kalorid, kalkuleerib läbitud vahemaad ning jälgib isegi unemustreid. Samuti toob see randmele kõnede, sõnumite ja kalendrisündmuste märguanded.

Lisaks peitub Charge 2 sees mitmeid erinevaid treeningrežiime ning samuti oskab see SmartTrack tehnoloogia abil iseseisvalt tajuda erinevaid treeningtüüpe.

Charge 2 kaunisse korpusesse on pakitud ka randmepõhine optiline pulsiandur, mis võimaldab pulsi järgi treeniga, ning võimekus nutitelefoniga paari võttes GPS-treeninguid salvestada.

Aktiivsel kasutusel peab Charge 2 aku vastu kuni 5 päeva.

Fitbit Charge 2 aktiivsusmonitorid Photopointis »

 

Polar A370

Polar A370 kaunis korpuses on peidus ka muljetavaldav funktsioonikooslus. Nagu ühele eeskujulikule aktiivsusmonitorile kohustuslik, loendab Polar A370 astutud samme, põletatud kaloreid ja päevast aktiivsust ning analüüsib kogutud infot, et motiveerida Sind aina aktiivsema elustiili poole.

Polar A370 ei võta kandjalt pilku ka öötundidel – uudne Sleep Plus tehnoloogia jälgib randme öist liikumist ning paneb selle põhjal paika magamaminekuaja, hindab une kestvust ja selle kvaliteeti. Samas on A370 näol tegu ka asjaliku spordikella-hakatisega – Polari üle 100 spordiprofiili seast leiab meelistreeningu igaüks.

Tänu optilisele pulsiandurile on kõik eeldused olemas ka pulsitsoonijärgseks treeninguks ning samuti saavad põletatud kalorid täpselt välja mõõdetud.

Polar A370 on ka osaline GPS-võimekus – see oskab endaga siduda nutitelefoni GPSi, nii et kõik jooksu- ja kõnniringid saavad koos nutitelefoniga ka kaardile joonistatud. Muuhulgas on Polar A370 veekindel – see ei heitu vihma ega duši ees ning sobib ka ujumiseks.

Kõiki kella funktsioone usinalt kasutades on Polar A370 akukestvuseks keskmiselt 4 päeva.

Polar A370 aktiivsusmonitorid Photopointis »

 

Sellised võiksid siis meie arvates olla 2018. aasta suve alguse parimad nutikellad ja aktiivsusmonitorid. Loodame, et sellest valikust ja nendest kirjeldustest oli sulle kasu. Ja et leiad nutikellas enda jaoks inspireeriva-motiveeriva kaaslase miktte ainult suveks vaid kauemakski.

 

Loe ka kõige uuemat artiklit: “Kuidas valida aktiivsusmonitori?”

(7463)

Artiklis kirjeldatud tooted:
Garmin Vivoactive 3 GPS, must/must
 • Integreeritud pulsianduri ja GPSiga nutikell
 • Puutetundlik 1,2-tolline värviline Chroma ekraan
 • Treeningrežiimid, aktiivsuse ja stressitaseme jälgimine
 • Integreeritud kompass, baromeeter ja termomeeter
 • Veekindel – sobib ka ujumiseks
Garmin Vivoactive 3 GPS, must/hõbe
 • Integreeritud pulsianduri ja GPSiga nutikell
 • Puutetundlik 1,2-tolline värviline Chroma ekraan
 • Treeningrežiimid, aktiivsuse ja stressitaseme jälgimine
 • Integreeritud kompass, baromeeter ja termomeeter
 • Veekindel – sobib ka ujumiseks
Garmin Vivoactive 3 GPS, valge/hõbedane
 • Integreeritud pulsianduri ja GPSiga nutikell
 • Puutetundlik 1,2-tolline värviline Chroma ekraan
 • Treeningrežiimid, aktiivsuse ja stressitaseme jälgimine
 • Integreeritud kompass, baromeeter ja termomeeter
 • Veekindel – sobib ka ujumiseks
Fitbit Versa, hall/hõbedane
 • Integreeritud pulsianduriga nutikell
 • Muusikasalvestus ja juhtmevaba kuulamine
 • Nutitelefoni rakendused ja märguanded
 • Üle 15 treeningrežiimi ja GPS nutitelefoni kaudu
 • WiFi & Bluetooth 4.0 ühendus
Fitbit Versa, must/must
 • Integreeritud pulsianduriga nutikell
 • Muusikasalvestus ja juhtmevaba kuulamine
 • Nutitelefoni rakendused ja märguanded
 • Üle 15 treeningrežiimi ja GPS nutitelefoni kaudu
 • WiFi & Bluetooth 4.0 ühendus
Polar M430 M/L, must
 • Integreeritud pulsianduriga GPS-spordikell
 • Ööpäevaringne aktiivsuse jälgimine
 • Telefoni märguanded otse randmel
 • Polar Flow salvestab ja analüüsib treeninguid
 • Veekindel – sobib ka ujumiseks
Polar M430 M/L, valge
 • Integreeritud pulsianduriga GPS-spordikell
 • Ööpäevaringne aktiivsuse jälgimine
 • Telefoni märguanded otse randmel
 • Polar Flow salvestab ja analüüsib treeninguid
 • Veekindel – sobib ka ujumiseks
Polar M430 M/L, sinine
 • Integreeritud pulsianduriga GPS-spordikell
 • Ööpäevaringne aktiivsuse jälgimine
 • Telefoni märguanded otse randmel
 • Polar Flow salvestab ja analüüsib treeninguid
 • Veekindel – sobib ka ujumiseks
Polar M430 S, valge
 • Integreeritud pulsianduriga GPS-spordikell
 • Ööpäevaringne aktiivsuse jälgimine
 • Telefoni märguanded otse randmel
 • Polar Flow salvestab ja analüüsib treeninguid
 • Veekindel – sobib ka ujumiseks
Fitbit aktiivsusmonitor Charge 2 L, sinine/hõbedane
 • Integreeritud pulsianduriga sportlik aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite ja kalendri märguanded randmel
 • Mitmed treeningrežiimid & SmartTrack tuvastus
 • Igapäevane aktiivsuse jälgimine ja uneanalüüs
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Charge 2 L, must/hõbedane
 • Integreeritud pulsianduriga sportlik aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite ja kalendri märguanded randmel
 • Mitmed treeningrežiimid & SmartTrack tuvastus
 • Igapäevane aktiivsuse jälgimine ja uneanalüüs
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Charge 2 S, ploomililla/hõbedane
 • Integreeritud pulsianduriga sportlik aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite ja kalendri märguanded randmel
 • Mitmed treeningrežiimid & SmartTrack tuvastus
 • Igapäevane aktiivsuse jälgimine ja uneanalüüs
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Charge 2 S, must/hõbedane
 • Integreeritud pulsianduriga sportlik aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite ja kalendri märguanded randmel
 • Mitmed treeningrežiimid & SmartTrack tuvastus
 • Igapäevane aktiivsuse jälgimine ja uneanalüüs
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Charge 2 S, türkiis/hõbedane
 • Integreeritud pulsianduriga sportlik aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite ja kalendri märguanded randmel
 • Mitmed treeningrežiimid & SmartTrack tuvastus
 • Igapäevane aktiivsuse jälgimine ja uneanalüüs
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Charge 2 L, must/gunmetal
 • Integreeritud pulsianduriga sportlik aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite ja kalendri märguanded randmel
 • Mitmed treeningrežiimid & SmartTrack tuvastus
 • Igapäevane aktiivsuse jälgimine ja uneanalüüs
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Charge 2 L, ploomililla/hõbedane
 • Integreeritud pulsianduriga sportlik aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite ja kalendri märguanded randmel
 • Mitmed treeningrežiimid & SmartTrack tuvastus
 • Igapäevane aktiivsuse jälgimine ja uneanalüüs
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Charge 2 S, sinine/hõbedane
 • Integreeritud pulsianduriga sportlik aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite ja kalendri märguanded randmel
 • Mitmed treeningrežiimid & SmartTrack tuvastus
 • Igapäevane aktiivsuse jälgimine ja uneanalüüs
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Charge 2 S, must/gunmetal
 • Integreeritud pulsianduriga sportlik aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite ja kalendri märguanded randmel
 • Mitmed treeningrežiimid & SmartTrack tuvastus
 • Igapäevane aktiivsuse jälgimine ja uneanalüüs
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Charge 2 L, türkiis/hõbedane
 • Integreeritud pulsianduriga sportlik aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite ja kalendri märguanded randmel
 • Mitmed treeningrežiimid & SmartTrack tuvastus
 • Igapäevane aktiivsuse jälgimine ja uneanalüüs
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Charge 2 L, lavendel/rose gold
 • Integreeritud pulsianduriga sportlik aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite ja kalendri märguanded randmel
 • Mitmed treeningrežiimid & SmartTrack tuvastus
 • Igapäevane aktiivsuse jälgimine ja uneanalüüs
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Fitbit aktiivsusmonitor Charge 2 S, lavendel/rose gold
 • Integreeritud pulsianduriga sportlik aktiivsusmonitor
 • Kõnede, sõnumite ja kalendri märguanded randmel
 • Mitmed treeningrežiimid & SmartTrack tuvastus
 • Igapäevane aktiivsuse jälgimine ja uneanalüüs
 • Kuni 5 päeva kestev aku
Polar A370 S, valge
 • Integreeritud pulsianduriga nutivõru
 • 24/7 aktiivsuse jälgimine – sammud, kalorid jm
 • GPS ühendatud telefoni kaudu
 • Nutitelefoni teavitused otse randmel
 • Veekindel – ole aktiivne iga ilmaga
Polar A370 S, roosa
 • Integreeritud pulsianduriga nutivõru
 • 24/7 aktiivsuse jälgimine – sammud, kalorid jm
 • GPS ühendatud telefoni kaudu
 • Nutitelefoni teavitused otse randmel
 • Veekindel – ole aktiivne iga ilmaga
Polar A370 M/L, sinine
 • Integreeritud pulsianduriga nutivõru
 • 24/7 aktiivsuse jälgimine – sammud, kalorid jm
 • GPS ühendatud telefoni kaudu
 • Nutitelefoni teavitused otse randmel
 • Veekindel – ole aktiivne iga ilmaga
Polar A370 M/L, valge
 • Integreeritud pulsianduriga nutivõru
 • 24/7 aktiivsuse jälgimine – sammud, kalorid jm
 • GPS ühendatud telefoni kaudu
 • Nutitelefoni teavitused otse randmel
 • Veekindel – ole aktiivne iga ilmaga
Polar A370 M/L, must
 • Integreeritud pulsianduriga nutivõru
 • 24/7 aktiivsuse jälgimine – sammud, kalorid jm
 • GPS ühendatud telefoni kaudu
 • Nutitelefoni teavitused otse randmel
 • Veekindel – ole aktiivne iga ilmaga
Postitus meeldis?
Telli iganädalane kokkuvõte parimatest lugudest meilile
.
.

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast

Viimased kommentaarid

"https://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=globaalne Kogu meie planeeti hõlmav katik. Vinge värk ;) "

Kala, Sony a9 III on revolutsiooniline täiskaader hübriidkaamera

"Aitäh trükiviga märkamast ning nüüdseks on see ka parandatud. "

Jürgen Veerme, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Mis loom see Tarmon on, photopoint? Päris häbiväärne tooteesitlus. "

Taara, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Tere! Aitäh tähelepanu pööramast - tegemist on siiski EU tüüpi väljundpesadega, ..."

Jürgen Veerme, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga

"Piltide alusel AC väljundpesad ei ole EU tüüp, kas müütegi ..."

Merike Linnamägi, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga