Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Nädala rakendus Androidile 48. Titanium Backup ★ root

Iga kord, kui ma hakkan Titanium Backup’ist kirjutama, leian 110 erinevat põhjust, miks seda siiski mitte teha. Sel nädalal aga polnud ühtegi teist potensiaalset väga head programmi mõtteis ning sel tulemil ka nädala programmi valikusse lõpuks jõudis. Lühidalt olen eelnevalt teinud korra viite sellele programmile artiklis, kus said välja toodud erinevad põhjused, miks Android seadet rootida. Täna aga vaatleme neid võimalusi natuke põhjalikumalt. NB! Et programm töötaks, peab sellel olema root kasutaja õigused.

Võimalused

Titanium Backup’i funktsioone kirjeldades peab alustama hoopis Android operatsioonsüsteemi omapäradest. Nimelt operatsioonsüsteemiga kaasa pandud programme ei saa kasutaja eemaldada ega muuta. Ühest küljest on see hea ning turvaline lahend, et ei saaks Androidi jaoks vajalikke mooduleid eemaldada nutitelefonist või tahvelarvutist. Jah, programme saab peatada/keelata, kuid eemaldada ei saa.

See aga põhjustab see omakorda probleeme. Lihtne näide: nutiseadme tootja otsustab lisada omaltpoolt erinevaid programme, mis võtavad seadmelt väärtuslikku andmesalvestuspinda. Olgu selleks siis mõni mäng või tootja endapoolne versioon teenusest ning selle kasutajaliidesest. Olen nii mõneski seadmes täheldanud, et seadme nn. sisemälu on eraldatud minimaalselt ning see saab kiirelt täis. Mõnele kasutajale aga ei meeldi programmide müriaad, eriti kui ta neid ei kasuta.

Titanium Backup abil on võimalik ligi pääseda süsteemipartitsioonile ning paari sõrmeliigutusega programm lihtsalt eemaldada. Loomulikult tuleb tähelepanelik olla, et süsteemi toimimiseks vajalikke mooduleid ei eemaldataks. Erinevalt üldlevinud arusaamast, ei ole tegu millegi ebaseaduslikuga (sõltumata sellest, mis müüte Android kasutajate seas levib). See on tegelikult sama asi, kui uut sülearvutit soetades eemaldada arvutist seadme tootja poolt kaasa pandud erinevad programmid, mis süsteemi ressursse liigselt tarbivad ning oma vilkuvate akendega kasutaja närve krussi keerata tahavad.

Nagu programmi nimigi ütleb, on tegu programmiga tagavarakoopiate tegemiseks. Titanium Backup lubab kasutajal teha programmidest, aplikatsiooni seadetest ning vahemälust tagavarakoopiaid ning neid hiljem soovi korral ka taastada. Olgu selleks siis ükstapuha milline põhjus. Testida korra programmi uut versiooni, mis ei pruugi sinule meeldida ning võimaluse korral taastada vana versioon. Seadme algseadmete laadimisel saab kergelt taastada kõik programmid ning nende seadistuse. Kui Play Store’ga minnakse vastuollu, siis Android ID numbri muutmine on ka programmi sisse ehitatud (seda kasutada pigem erijuhtudel). Lisaks saab programme taastada ka NANDROID tagavarakoopiast (sel juhul on tehtud Recovery režiimis terve operatsioonsüsteemi varundus).

Loomulikult ei toimu tagavarakoopiate tegemine ainult seadme sisemällu. Soovi korral saab kasutada Google Drive, Dropbox’i või Box.com pilveteenust andmete talletamiseks. Lisaks saab automatiseerida toimingud. Millal teha tagavarakoopiad, kui palju neid alles hoida. Kas laadida pilve või mitte jpm. Osa funktsioone on lubatud ainult tasulisel versioonil, kuid kõige hädapärasematele saab kasutaja ka tasuta versiooniga ligi. Võimalusi on programmil palju ning kasutajale, kes suhtub oma Android seadmesse kui arvutisse (mitte meediamängijasse/telefoni), on sellest tarkvarajupist natuke rohekm kui natuke kasu.

Kokkuvõte

Paljude programmidega on nii, et võimalused ning otstarve piirduvad pigem kasutaja enda fantaasiaga. Titanium Backup on samamoodi üks sellistest aplikatsioonidest. Seda saab ära kasutada erinevatel eesmärkidel. Olgu see siis Androidiga eksperimenteerimine või lihtsalt tüütu bloatware eemaldamine.

Titanium Backup Google Play Store’s

Titanium Backup PRO võti Google Play Store’s

(485)

Postitus meeldis?
Telli iganädalane kokkuvõte parimatest lugudest meilile
.
.

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast

Viimased kommentaarid

"https://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=globaalne Kogu meie planeeti hõlmav katik. Vinge värk ;) "

Kala, Sony a9 III on revolutsiooniline täiskaader hübriidkaamera

"Aitäh trükiviga märkamast ning nüüdseks on see ka parandatud. "

Jürgen Veerme, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Mis loom see Tarmon on, photopoint? Päris häbiväärne tooteesitlus. "

Taara, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Tere! Aitäh tähelepanu pööramast - tegemist on siiski EU tüüpi väljundpesadega, ..."

Jürgen Veerme, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga

"Piltide alusel AC väljundpesad ei ole EU tüüp, kas müütegi ..."

Merike Linnamägi, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga