Ricoh WG-4 on kaamera, mis võtab tavaliste kompaktkaamerate maailmast pildistamis/filmimisergonoomika ja võimalused ning seikluskaameratelt löögi- ja veekindluse ning seob need üheks kaameraks kokku. Seikluskaamera poole pealt võib kaamera olla nii hea kui tahab, aga kui teda ei ole võimalust paigutada nii et kaamerat käes hoidma ei peaks, on temast võrdlemisi vähe kasu. Sestap pakub Ricoh valikut kaamerakinnitusi erinevateks olukordadeks, et käed saaksid seiklemisega tegeleda.
Neid kinnitusi saab tegelikult kasutada kõigi kaameratega, mil standardne statiivikeere. Seega saab neid edukalt kasutada ka 2014. aasta septembris Ricohi poolt esitletud nende kõige esimese nii-öelda puhast tõugu seikluskaameraga Ricoh WG-M1. Aga vaatame nüüd neid kinntusi lähemalt.
Valikus on torukinnitus, iminapaga kinnitus ning kleebitavate kinnituste komplekt. Neil kõigil on kaasas kaamera kinnituseks standardse kinnituskeermega plaat kuhu saab kinnitada pea iga kaamera, aga Ricoh WG seeria jaoks on saadaval ka spetsiaalne kinnitus, mis selle kaamera eriti tugevasti paika paneb.
Kleebitavate kinnituste komplektis on kolm alust – kuna kord paika panduna ta sinna ka jääb, ning neid kohti, kuhu teda paigutada soovid, võib olla mitu.
Hoidja koosneb alusplaadist, mille all on paks 3M kleebis, mis haakub ka puhaste, ent krobeliste pindadega. Sinna peale käib kuulpeaga plaat, mis lukustub punase ratta abil. pead saab keerata igas suunas umbes 45 kraadi ulatuses. Siin pildil on ta koos spetsiaalselt WG kaameratele mõeldud hoidjaga.
Iminapaga kinnitus
See variant koosneb iminapaga kinnitus, mille peale käib täpselt samasugune kuuliga plaat koos punase kinnitusrattaga. Iminapa kindlaks kinnitamiseks tuleb ta vastavast klambrist vaakumisse tõmmata.
Iminappa saab kinnitada kõikidele siledatele puhastele pindadele ning sealt ka jälgi jätmata eemaldada, näiteks Photopointi kirjadega Skoda Superbi kapotile.
Torukinnitus
Torukinnitus koosneb kahest kummitihendiga poolest, mis saab paigutada ümber erineva läbimõõduga torude, okste ja muude sarnaste objektide ja kinnitada kahelt poolt käega keeratavate kruvidega. Sinna otsa käib taaskord sama punane kinnitusratas ja kaamerakinnitusplaat, mille saab WG kaamerate jaoks asendada oma hoidjaga.
Selline on torukinnitus oma loomulikus elukeskkonnas. Kuna kasutusel olev kaamera on WG-4 siis on taaskord käigus ka spetsiaalselt temale mõeldud kinnitus.
See spetsiaalne kinnitus WG seeria kaameratele, mida olen juba korduvalt maininud on üsna oluline, kui kasutad kaamerat olukordades, kus raputamist on üsna palju. Ricoh WG-4 statiivikeere on üsna kaamera ühes nurgas, seega ainult sealt kinnitatuna ei jää ta väga stabiilne. See hoidja aga asetab kaamera terve põhja ulatuses tugevasse hälli, ühest nurgast kinnitub kruviga statiivikeermesse ja teiselt poolt tõmmatakse kinni tugeva silikoonrihmaga. See toob statiivi kinnituse ka kaamera keskele, mis omakorda lisab stabiilsust. Tema kasutamiseks tuleb ükskõik millisel hoidjal punane kinnitusratas täiesti lahti keerata, algne kinnitusplaat kuuli pesast välja tõmmata, punane rõngas asetada WG kaamera hoidja kuuli ümber, see suruda see alushoidja kuuli pessa ja ratas kinni keerata.
Nende hoidjate abil saab kaetud lõviosa vajadusi nii Ricoh WG seeria kaamerate kui ka muude pildimasinate erinevatesse kohtadesse kinnitamiseks.
(903)
Kommentaarid