Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Milline nutikell valida? Nutikell vs spordikell vs aktiivsusmonitor

Nutikell, spordikell või aktiivsusmonitor? Tänasel päeval saab valida niivõrd paljude erineva funktsionaalsuse ja disainiga aktiivsusseadmete vahel, et valiku tegemine võib silme eest lausa kirjuks võtta.

Millist nutikella osta?

Selleks, et leiaksid enda randmele just Sinu vajadustele sobivaima kaaslase, räägin Sulle lähemalt, mida nutikella, spordikella või aktiivsusmonitori valimisel silmas pidada.

Garmin nutikellad, spordikellad, aktiivsusmonitorid

Nutikell – nutitelefoni pikendus

Nutikell on justkui Su nutitelefoni pikendus, mis istub alati Su randmel ja hoiab Sind nutimaailmaga ühenduses. Neil on sageli puutetundlik ekraan ja müriaad erinevaid rakendusi. Nutikella eesmärk on Su elu lihtsamaks teha, tuues randmele nutitelefoni teavitused, kasulikud rakendused, ilmaprognoosi või kalendrisündmused, nii et Sa ei peaks telefoni taskust välja võtmagi. Ja samas on neil lisaks nutifunktsioonidele loomulikult ka oskused aktiivsust jälgida ja isegi treeninguid salvestada. Kui tunned, et just nutikas abiline on Su käelt puudu, mõtle enne valimist järgmistele punktidele:

Mille jaoks Sul nutikella vaja on?

Garmin Venu Sq nutikellGarmin Venu Sq nutikell

Kas tahad ka oma tervisel ja aktiivsusel silma peal hoida?

 • Paljud nutikellad oskavad lugeda samme, kuid uuemad mudelid viivad tervisejälgimise sootuks uuele tasemele. Apple Watch 6 oskab nüüd isegi verehapnikku mõõta, et tuvastada selliseid häireid nagu arütmia või uneapnoe.
 • Sama oskab teha ka Garmin Venu ja Garmin Venu Sq ning Vivoactive seeria nutikellad, mis veel lisaks jälgivad kogu päeva ka Su keha energiavarusid, et Sa end täiesti ära ei kurnaks.
 • Viimase aja ambitsioonikaim tervisekell Fitbit Sense mõõdab lisaks verehapnikule, põhjalikule uneanalüüsile ja südametööle isegi Su temperatuuri, et ligitikkuv palavik varakult avastada.

Millise kellaga Su telefon ühildub?

 • Et nutikell on ikkagi nutitelefoni pikenduseks, on oluline, et kell telefoniga ka ühilduks. Kui Sulle on Apple Watch nutikell silma jäänud, peaks Sul kindlasti olema taskus ka iPhone, sest teiste telefonidega see ei ühildu.
 • Samsung nutikellad töötavad see-eest sujuvalt nii Android telefonide kui iPhone’iga, kuid ilmselgelt saavad need kõige paremini läbi just Samsung nutitelefonidega. Täpselt sama lugu on ka Huawei nutikelladega.
 • Samas on ei hooli Fitbit ega Garmin nutikellad, kas oled Android või iOS tiimis – need ühilduvad mõlemaga sama sujuvalt.

Apple Watch SE nutikell
Apple Watch SE nutikell

Kui sageli Sa kella laadida viitsid?

 • Suure funktsioonipagasi ja erksa ekraani tõttu kestab paljude nutikellade aku vaid üks või kaks päeva. Mõtle järele, kumb on Sulle olulisem – palju rakendusi erksal ekraanil või tagasihoidlikum funktsioonipagas aga kauem kestev aku? Näiteks Apple Watch 6 nutikella aku kestab kuni 18 tundi, samas kui Fitbit Versa 3 ja Garmin Venu Sq veavad välja lausa 6 päeva ning Huawei GT 2 nutikellad isegi kaks nädalat.
 • Kui Sul on alati kiire siis tasub ka vaadata kellasid, mis kiirlaadimist toetavad. Lühikese ajaga saab energia sisse puhuda näiteks Apple Watch 6, Fitbit Sense ja Versa 3 nutikelladesse.

 

Kõik nutikellad Photopointis »

 

Spordikell – kui teed regulaarselt trenni

Kui teed sagedasti trenni, on spordikell kõige asjalikum valik. Spordikellaga saad salvestada erisuguseid treeninguid nii toas kui õues ning see annab põhjaliku ülevaate Su treeningutest ja edusammudest. Spordikell jälgib Su tempot, distantsi, pulssi ja joonistab läbitud marsruudi ka kaardile. Treeningu lõpus saadab kell info telefoni rakendusse, kust saad detaile uurida põhjalikelt graafikutelt. Kusjuures paljude spordikelladega saab ühendada ka erinevaid lisaandureid nt jooksudünaamika sensori või pulsivöö, võimaldades seeläbi veelgi täpsemaid treeningu parameetreid näha. Seejuures jälgib spordikell muidugi ka igapäevast aktiivsust, olles samas ka aktiivsusmonitori eest. Vali spordikell kui vajad innustajat ja motivaatorit, aga pea silmas:

Mis trenni Sa teed?

 • Enamiku spordikelladega saab salvestada jooksmist, rattasõitu või kõndimist, aga mis siis kui Su lemmikspordiala on suusatamine, lohesurf või tennis? Ehk treenid hoopis triatloniks? Armastad hoopis matkasaabast kulutada? Vali kell, mis selleks sobib. Näiteks Polar spordikelladesse nagu Polar Ignite, Vantage M või Vantage V saab laadida üle 100 erineva spordiprofiili – ilmselt leiab nende seast sobiva treeningu igaüks.
 • Triatlonihulludele pakuvad nii Polar Vantage V kui Garmin Fenix 6 spetsiaalset multisport režiimi, milles on ühelt alalt teisele eriti lihtne vahetada.
 • Seiklejatele ja matkahuvilistele loodud Garmin Fenix 6X, Garmin Instinct ning Polar Grit X pakivad enda sisse nii kompassi kui altimeetri. Kusjuures Garmin Fenix 6X võimaldab kella isegi kaarte alla laadida, et keskkonnas paremini orienteeruda.

Polar Vantage V spordikell
Polar Vantage V spordikell

Kas tahad treeninguid GPSiga jälgida?

 • Vali integreeritud GPSiga spordikell, kui peamiselt välitingimustes treenid. Kellad nagu Garmin Forerunner 45, Polar Ignite ja Fitbit Versa 3 salvestab kõik jooksud, matkad, rattasõidud jms välitegevused GPSiga üles. Tänu sellele saad trenni kestel jälgida täpselt oma tempot ja läbitud vahemaad ning trenni lõpus uurida kui kiire erinevatel lõikudel olid.
 • Vali ilma GPSita spordikell, kui teed peamiselt trenni jõusaalis, rühmatrennides või joogamatil. GPS infot Sul sel juhul vaja ei lähe ning saad selle arvelt raha kokku hoida – ilma GPSita kellad nagu Polar Unite või Fitbit Versa 2 on sageli soodsamad.

Kui pikad on Su trennid ehk kaua kella aku kestma peaks?

 • Ka spordikella puhul on oluline arvestada selle aku kestvust, seda eriti kui tegeled kestvusaladega. Näiteks Garmin Fenix 6 kell võimaldab GPSiga 36 tundi järjest ning Polar Vantage V 40 tundi järjest trenni teha. Nende kelladega võid kindel olla, et kell kesest maratoni pilti tasku ei pane.
 • Päikeselaadimisega Garmin Instinct Solar või Garmin Fenix 6 Solar spordikelladega võid minna isegi paar nädalat kestvale matkale ilma aku laadimise pärast muret tundmata.

Garmin Instinct Solar matkakell
Garmin Solar Instinct matkakell

Kõik spordikellad Photopointis »

 

Aktiivsusmonitor – kui vajad liikumiseks meeldetuletust

Eks tänasel päeval on kõik nuti- ja spordikellad ka aktiivsusmonitori ülesanded üle võtnud, aga kui Sa juba siiamaani oled lugenud ja enda soove ära ei ole tundnud, võib hoopis lihtne aktiivsusmonitor rohkem Sinu meele järele olla. Uued aktiivsusmonitorid on tunduvalt uhkemad kui kunagised sammulugejad, aga funktsioonipagas on neil veidi kergem kui spordi- ja nutikelladel ning tänu sellele on nad sageli ka rahakotisõbralikumad.

Garmin Vivosmart 4 aktiivsusmonitor
Garmin vivosmart 4 aktiivsusmonitor

Aktiivsusmonitor on hea valik, kui tahad, et Sind liikuma utsitataks, aga Sinus puudub trennihunt (või see pole veel oma pead tõstnud) ja nutifunktsioonid Sulle ka üliolulised pole. Aktiivsusmonitor jälgib Su päevast ja öist aktiivsust ning ärgitab liikuma, kui oled liiga kauaks istuma jäänud. Sellega saad endale aktiivsuseesmärke seada ja oma edusamme jälgida. Enne aktiivsusmonitori soetamist mõtle aga järele:

Mis Sind motiveerib?

 • Aktiivsusmonitoridel on erinevad meetodid, kuidas Sind liikuma saada. Enamik neist hakkavad Sul kindla aja tagant randme peal värisema, et liikumist meelde tuletada, aga mõne lähenemine on parem kui teisel. Kui oled üheks tunniks istuma jäänud, hakkab Garmin Vivosmart 4 või Vivosport aktiivsusmonitor randmel põrisema. Kui sa seejärel ka ei liiguta, siis pikeneb võru liikumisriba iga 15 minuti järel.
 • Ka Fitbit Inspire 2 aktiivsusmonitor annab endast märku igas tunnis, aga liikumisriba asemel ütleb see Sulle mitu sammu pead selles tunnis veel tegema. Fitbit soovitab igas tunnis vähemalt 250 sammu teha ning päeva lõpus saad rakendusest näha mitmel tunnil seda eesmärki täitsid.
 • Polar Unite võtab aga Sinu motiveerimisel veidi “karmima” lähenemise. Kui Sa peale liikumise meeldetuletust ikka ei liiguta, siis saad karistuseks passiivsuse märgise ja see jääb Su Polar kalendrisse igavesti häbiplekiks.

Kas tahad ka oma tervise kohta infot?

 • Aktiivsusel on suur roll Sinu tervises. Terviklikuma pildi saamiseks mahutavad mitmed aktiivsusmonitorid ka tervisejälgimise enda sisse. Näiteks Garmin Vivosmart 4 peen võru mõõdab lisaks sammudele ja kaloritele ka stressi, hoiab pilku peal Su keha energiavarudel ja mõõdab isegi vere hapnikusisaldust. Fitbit Inspire 2 analüüsib iga uneminutit, tuletab meelde, millal on aeg magama minna, ning juhendab Sind läbi hingamisharjutuste, et saaksid pingelisel hetkel aja maha võtta.

Milline disain Sulle meeldib?

 • Kõlab küll väga pinnapealselt, aga Sa kannad aktiivsusmonitori 24/7. Seega vali kell, mis on Su käel mugav ning mille välimus Sulle meeldib. Riiuli peale tolmu koguma jäetud aktiivsusmonitor, ei loe üles ühtki sammu. Elegantne Garmin Vivosmart 4 ja minimalistlik Fitbit Inspire 2 sobivad randmele iga outfitiga. Tagasihoidliku disainiga Xiaomi Mi Band 5 on randmel mugav ja rõõmustab ka rahakotti.

Fitbit Inspire 2 aktiivsusmonitor
Fitbit Inspire 2 aktiivsusmonitor

 

Kõik aktiivsusmonitorid Photopointis »


Kogu selle pika jutu võiks tegelikult hästi lihtsalt kokku võtta – enne kella soetamist mõtle läbi, mille jaoks Sul seda vaja on ja kuidas see saab Sulle kasulik olla. Siis on kindel, et Sul on kellast rõõmu pikaks ajaks.

(2044)

Artiklis kirjeldatud tooted:
Samsung Galaxy Watch Active2 44mm, roosa
 • 1,4" Super AMOLED 360 × 360 ekraan
 • Pulsiandur & aktiivsuse jälgimine
 • Bluetooth 5.0, WiFi, NFC
 • Ühildub nii Android kui iOS seadmetega
 • Aku kestab keskmiselt 2,5 päeva
Honor MagicWatch 2 46mm, pruun
 • 1,39" AMOLED 454 × 454 puutetundlik ekraan
 • Nutitelefoni teavitused & muusika tugi
 • Pulsiandur, GPS & 15 treeningrežiimi
 • Integreeritud kõlar ja mikrofon
 • Aku kestab kuni 14 päeva
Fitbit Sense, lunar white/soft gold stainless steel
 • Pulsianduri, EKG & temperatuurisensoriga nutikell
 • Bluetooth helistamine, rakendused ja märguanded
 • Muusikarakendused & Fitbit Pay viipemaksed
 • Üle 20 treeningrežiimi ja integreeritud GPS
 • Toetab kiirlaadimist & aku kestab 6+ päeva
269€329€
Garmin Venu, silver/granite blue
 • Integreeritud pulsianduri ja muusikatoega GPS-nutikell
 • Puutetundlik 1,2-tolline ergas AMOLED ekraan
 • GPS, treeningrežiimid, aktiivsuse ja tervise jälgimine
 • Nutitelefoni teavitused otse randmel
 • Aku kestab kuni 5 päeva
349€
Apple Watch SE GPS 44mm Sport Band, space gray/black
 • 1,78" LTPO OLED Retina puutetundlik ekraan
 • 32 GB sisemälu, WiFi & Bluetooth 5.0
 • Aktiivsuse, une & tervise jälgimine
 • Pulsiandur, GPS, muusika & Apple Pay
 • Veekindel 50 meetri sügavuseni
309€329€
Fitbit Versa 3, pink clay/soft gold aluminium
 • Integreeritud pulsianduriga nutikell
 • Bluetooth helistamine, rakendused ja märguanded
 • Muusikarakendused & Fitbit Pay viipemaksed
 • Üle 20 treeningrežiimi ja integreeritud GPS
 • Toetab kiirlaadimist & aku kestab 6+ päeva
189€229€
Garmin vivoactive 4S, silver/powder gray
 • Integreeritud pulsianduri ja muusikatoega GPS-nutikell
 • Puutetundlik 1,1-tolline värviline Chroma ekraan
 • GPS, treeningrežiimid, aktiivsuse ja tervise jälgimine
 • Nutitelefoni teavitused otse randmel
 • Aku kestab kuni 7 päeva
279€
Garmin Venu Sq, white/light gold
 • Integreeritud pulsianduriga GPS-nutikell
 • Puutetundlik 1,3-tolline värviline ekraan
 • GPS, treeningrežiimid, aktiivsuse ja tervise jälgimine
 • Nutitelefoni teavitused otse randmel
 • Aku kestab kuni 6 päeva
199€
Honor MagicWatch 2 42mm, must
 • 1,2" AMOLED 390 × 390 puutetundlik ekraan
 • Nutitelefoni teavitused & muusika tugi
 • Pulsiandur, GPS & 15 treeningrežiimi
 • Veekindel 50 m sügavuseni
 • Aku kestab kuni 7 päeva
149€179€
Apple Watch 6 GPS 40mm Sport Band (PRODUCT)RED
 • 1,57" LTPO OLED Retina alati aktiivne puuteekraan
 • 32 GB sisemälu, WiFi & Bluetooth 5.0
 • Aktiivsuse, une & tervise jälgimine + GPS
 • Pulsiandur, verehapniku sensor, muusika & Apple Pay
 • Veekindel 50 meetri sügavuseni
399€429€
Garmin Fenix 6X PRO, slate grey/must
 • Integreeritud pulsianduriga GPS-multispordikell
 • 1,4-tolline värviline ekraan
 • 3-teljeline kompass, altimeeter, baromeeter
 • Integreeritud kaardid & muusika tugi
 • Aku kestab kuni 21 päeva
699€749€
Polar Ignite M/L, kollane/must
 • Integreeritud pulsianduriga GPS-spordikell
 • Energiasäästlik värviline puutetundlik ekraan
 • Aktiivsuse jälgimine, spordiprofiilid & nutiteavitused
 • Aku kestab kuni 5 päeva või 17 treeningtundi
 • Veekindel 30 m – sobib ka ujumiseks
229€
Polar Vantage M M/L, valge
 • Integreeritud pulsianduriga GPS-spordikell
 • 1,2" alati aktiivne värviline ekraan
 • Ööpäevaringne aktiivsuse jälgimine
 • Aku kestab kuni 30 tundi treeningurežiimis
 • Veekindel – sobib ka ujumiseks
Polar Vantage V M/L, oranž
 • Integreeritud pulsianduriga multisport-triatlonikell
 • 1,2" värviline puutetundlik ekraan
 • Ööpäevaringne aktiivsuse jälgimine
 • Aku kestab kuni 40 tundi treeningurežiimis
 • Veekindel – sobib ka ujumiseks
379€499€
Garmin Fenix 6, hõbedane/must
 • Integreeritud pulsianduriga GPS-multispordikell
 • 1,3-tolline värviline ekraan
 • 3-teljeline kompass, altimeeter, baromeeter
 • Pulse Ox, Body Battery, VO2max jm
 • Aku kestab kuni 14 päeva
549€599€
Garmin Instinct GPS, flame red
 • Integreeritud pulsianduriga GPS-spordikell
 • Peegeldusvastane mustvalge ekraan
 • 3-teljeline kompass, altimeeter, termomeeter
 • Treeningud, aktiivsuse jälgimine & nutiteavitused
 • Aku kestab kuni 14 päeva
Polar Grit X M/L, roheline
 • Integreeritud pulsianduriga GPS spordikell
 • 1,2" alati aktiivne värviline ekraan
 • Ööpäevaringne aktiivsuse jälgimine
 • Aku kestab kuni 40 tundi treeningurežiimis
 • Veekindel – sobib ka ujumiseks
429€
Garmin Forerunner 45 GPS, punane
 • Integreeritud pulsianduriga GPS-spordikell
 • Mitmed treeningrežiimid jooksmisest joogani
 • 24/7 aktiivsuse jälgimine – sammud, kalorid jm
 • Nutitelefoni märguanded otse randmel
 • Aku kestab kuni 7 päeva
149€199€
Fitbit Versa 2, black/carbon
 • Integreeritud pulsianduriga nutikell
 • Nutitelefoni rakendused ja märguanded
 • Muusika, rakendused & Fitbit Pay viipemaksed
 • Üle 15 treeningrežiimi ja GPS nutitelefoni kaudu
 • Aku kestab 5+ päeva
149€199€
Garmin Instinct Solar GPS, sunburst
 • Integreeritud päikeselaadijaga GPS-spordikell
 • Peegeldusvastane ekraan & eriti vastupidav korpus
 • 3-teljeline kompass, altimeeter, termomeeter
 • Treeningud, aktiivsuse jälgimine & nutiteavitused
 • Aku kestab päikeselaadimisega kuni 54 päeva
349€399€
Garmin Fenix 6 Solar, hõbedane/must
 • Integreeritud päikeselaadijaga GPS-multispordikell
 • 1,3-tolline värviline ekraan
 • 3-teljeline kompass, altimeeter, baromeeter
 • Pulsiandur, Pulse Ox, Body Battery, VO2max jm
 • Aku kestab tavakasutuses kuni 16 päeva
699€749€
Xiaomi aktiivsusmonitor Mi Band 5, must
 • Integreeritud pulsianduriga aktiivsusmonitor
 • Värviline puutetundlik 1,1" AMOLED ekraan
 • Nutitelefoni märguanded otse randmel
 • Aku kestab 14–20 päeva
 • Veekindel, sobib ujumiseks
29.99€44.99€
Garmin aktiivsusmonitor Vivosmart 4 S/M, lilla/hele kuld
 • Integreeritud pulsianduriga nutivõru
 • Loendab samme, kaloreid, intensiivseid minuteid jm
 • Mõõdab VO2 max, vere hapnikusisaldust ning stressi
 • Nutitelefoni märguanded otse randmel
 • Aku kestab kuni 7 päeva
99.99€139€
Garmin aktiivsusmonitor Vivosport L, limelight
 • Integreeritud GPS & pulsianduriga aktiivsusmonitor
 • Loendab samme, kaloreid, vahemaad, intensiivseid minuteid
 • VO2max mõõtmine & stressitaseme jälgimine
 • Nutitelefoni märguanded otse randmel
 • Aku kestab terve nädala
Fitbit Inspire 2, lunar white/must
 • Integreeritud pulsianduriga aktiivsusmonitor
 • Igapäevane aktiivsuse ja une jälgimine
 • Kõnede, sõnumite & rakenduste märguanded
 • 20+ treeningrežiimi & automaatne treeningu tuvastus
 • Kuni 10 päeva kestev aku
99.99€
Polar Unite S-L, sinine
 • Integreeritud pulsianduriga spordikell
 • Energiasäästlik värviline puutetundlik ekraan
 • Aktiivsuse jälgimine, spordiprofiilid & nutiteavitused
 • GPS ühendatud nutitelefoni kaudu
 • Aku kestab kuni 5 päeva järjest
149€
Postitus meeldis?
Telli iganädalane kokkuvõte parimatest lugudest meilile
.
.

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast

Jälgi meid Facebookis

Omanda kõik fotode töötlemise tehnikad Põhjalik kursus algajaile 35 õppevideot Telli tasuta ligipääs:
.
Saad tasuta kursuse ja liitud Fotokursuse uudiskirjaga
.

Viimased kommentaarid

"Hea pakkumine. Märgin, et sellist sõna nagu "Muideks" ei eksisteeri ..."

kurimuri, Too meile oma vana digikaamera ja saad Canon EOS R6 ostul 250€ soodustust

"Sigma lõpetas Pentaxi’le objektiivide tootmise, kas ka Tamron? Selliste pealkirjadega ..."

Sulev, Vaata! Need on märtsikuu parimad Tamron objektiivide diilid

"Tere! Järgmisel nädalal peaksid need meile lattu jõudma :) "

Jürgen Veerme, Juhtmevaba Roccat Syn Pro Air tõstab mänguriklappide taset

"Millal need müüki jõuavad siis ? "

Raxx, Juhtmevaba Roccat Syn Pro Air tõstab mänguriklappide taset

"Antud objektiivi on kahjuks ainult Sony "E-mount" hübriidkaameratele. "

Jürgen Veerme, Suurepärase hinnaga Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD telesuum on meeldiv üllatus