Vloggimine ja videote tootmine on muutumas üha populaarsemaks, mida näevad ka maailma suurimad kaameratootjad. Esimene kes sellele turule spetsiaalse kaamera tootis oli Sony oma ZV-E10 kaameraga. Nüüd koputab uksele ka Nikon oma uue Nikon Z30 hübriidkaameraga, mis on disainitud spetsiaalselt sisuloojate vajadusi silmas pidades.
Nikoni peaaegu taskusse mahtuval hübriidkaameral on peaaegu kõik, mida juba Nikon DX kaameraid kasutavad sisuloojad tunnevad, kuid uus süsteem on pannud suurema rõhu just sellele, et kvaliteetset sisu oleks võimalik ka üksi salvestada. Selles artiklis heidame pilgu peale uue kaamera välimusele ja funktsioonidele.
Nikon Z30 ülevaade
Kuigi Nikon on ka varasemalt teinud poolkaader sensoriga hübriidkaameraid nagu Z50 ja Z fc, mis olid suunatud pigem alustavatele fotograafidele, siis uus Z30 viib oma täiesti uute funktsioonide ja disainielementidega asjad veidi edasi.
Näiteks leiab kaameralt kaks stereo mikrofoni, millele on võimalik juurde osta ka tuulekaitsed ja lisaks on kaamera ees tally tuli, mis annab teada kui kaamera videot salvestab. Millest viimane funktisoon on tavaliselt leitav vaid tipptaseme videokaameratelt.
Nikon otsustas elektroonilise pildiotsija eemaldada, sundides kasutajaid kohtlema süsteemi nagu kompaktkaameraid, kus teete kõike pöörleva puuteekraani kaudu. Kuigi paljud neist muudatustest muudavad kaamera vloggijate jaoks väiksemaks, taskukohasemaks ja kasutajasõbralikumaks, on mõned asjad, mis võiksid siiski sellisel kaameral juures olla.
Näiteks pole uuel Nikon Z30 kõrvaklapipesa. See oleks andestatav juhul kui tegemist oleks peamiselt fotograafidele suunatud kaameraga, kuid peamiselt videosalvestamiseks mõeldud kaameral võiks siiski see olla olemas. Muidugi saab helitaset vaadata läbi menüü, kuid hetkel ei kuva Nikon seda videosalvestuse ajal.
Kui rääkida veel portidest, siis leiab kaameralt õnneks microHDMI pesa ja USB-C pesa. Millest viimast on võimalik kasutada ka kaamera laadimiseks ning toite andmiseks salvestamise ajal.
Kaamera ise on väga väike ning diskreetne, mis lubab kasutajatel sellega toimetada ka rahvarohketes kohtades ilma, et kellelegi see ette jääks. Muidugi tuleb see kompaktsus ja soodne hind millegi arvelt.
Kaamerat ja eriti objektiivi lähemalt uurides on selgelt aru saada, et kasutatud on pigem odavamaid materjale. Näiteks pole aku ja mälukaardipesa luugil ei tihendeid ega vedru, mis luuki lahti hoiaks. Kuid soodne hind peab kuskilt tulema ja loeb see kui head videot ja pilti kaamera teeb.
Nikon Z30 on sama Z-bajonett nagu igal teisel Z-seeria kaameral, mis tähendab, et sellega on võimalik kasutada täiskaader (FX) või APS-C (DX) objektiive. Nikoni DX objektiivid on loodud spetsiaalselt APS-C kaamerate jaoks, seega on need väiksemad ja kergemad.
Nikon pakub praegu kolme Nikkor Z DX objektiivi: Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR, DX 18-140mm f/3.5-6.3 VR ja DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR. Objektiivi nimetustest on näha, et kõik sisaldavad värinastabilsiaatorit, mis stabiliseerib teie fotosid ja videoid objektiivipõhise stabilisaatori abil. Z30 ei sisalda ise keresisest pildistabilisaatorit, seega on VR-ga varustatud objektiivide kasutamine käest pildistamiseks hea mõte.
Pluss poolel on kindlasti kaamera käepide, mis on näiteks sügavam kui eelmise põlvkonna Sony kaameratel ja tänu sellele sobib uus Z30 väga mugavalt ka suuremate kätega inimestele. Rääkides veel sellest mis on hästi tehtud kaamera sees, siis uue kaameraga on võimalik videot salvestada pikemalt kui näiteks Z50 kaameraga. FullHD videot on võimalik salvestada järjest kuni 125 minutit ja 4K 30p videot kuni 35 minutit.
Lisaks on kaameral automaatse pildikontrolli funktsioonid, mis kohandavad videoseadeid automaatselt vastavalt stseenile. See hõlmab 20 erinevat tüüpi loomingulist seadet, mis lisavad videosalvestustele loomingulisust, aidates kõrvaldada järeltöötluses täiendava värvide seadistamise vajaduse. Seadete alt leiab ka Flat pildiprofiili neile kes soovivad siiski hilisemalt ise värve arvutis seadistada. Tegemist pole küll päris log profiiliga, kuid värvid teeb see lamedamaks küll.
Rääkides veel sellest mis on kaamera sees, siis selle 21-megapiksline sensor on meile juba tuttav. Suureks eeliseks on see, et salvestades 4K 30p režiimis ei lõika kaamera pilti väiksemaks nagu näiteks Sony teeb.
Nikoni 16–50 mm kokkupandav suum on korralik väike objektiiv, mis pakub kasulikult laia vaatenurka ja veidi paremat kvaliteeti kui Sony võrdväärne objektiiv.
Kuigi Nikon Z30 on kindlalt vlogijatele suunatud, keskendudes video salvestamise lihtsusele, siis on videosalvestuse tehnilised andmed väga sarnased Nikoni olemasolevate DX-vormingus Z-seeria kaameratega. Samuti jääb see väga võimekaks fotokaameraks.
Kui kuulud sisuloojate põlvkonda, kellel pole probleemi pildiotsija puudumisest, siis pakub Z30 odavaimat teed Nikoni hämmastava Z-bajonetiga maailma.
Nikon Z30 hübriidkaamerad Photopointis ››
Photopoint on Nikoni ametlik ja pikaajaline partner Eestis.
(518)
- 20,9-megapiksline DX-formaadis CMOS sensor
- 4K UHD 3840 × 2160 30p videosalvestus
- 209 faasitituvastusega teravustamispunkti
- Foto sarivõte kuni 11 kaadrit sekundis
- Integreeritud WiFi ja Bluetooth
- 20,9-megapiksline DX-formaadis CMOS sensor
- 4K UHD 3840 × 2160 30p videosalvestus
- 209 faasitituvastusega teravustamispunkti
- Foto sarivõte kuni 11 kaadrit sekundis
- Integreeritud WiFi ja Bluetooth
- 20,9-megapiksline DX-formaadis CMOS sensor
- 4K UHD 3840 × 2160 30p videosalvestus
- 209 faasitituvastusega teravustamispunkti
- Foto sarivõte kuni 11 kaadrit sekundis
- Integreeritud WiFi ja Bluetooth
Kommentaarid