Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Manfrotto VR seeria statiivid ja poomid teevad 360° sisu loomise lihtsamaks

360-kraadiliste fotode ja videote loomine on muutunud lihtsamaks kui kunagi varem. Mõne aasta eest oli interaktiivse sisu loomiseks vaja kallist spetsiaaltehnikat, tehnilisi teadmisi ja palju aega. Nüüd saab igaüks Ricoh Theta, Samsung Gear 360, GoPro Fusion või muu sarnase kaameraga jäädvustada kõik enda ümber oleva ja selle siis läbi nutitelefoni sama soojaga näiteks Facebooki üles laadida.

360° kaamerate populaarsus tingib vajaduse spetsiifilisemate statiivide ja monopodide järele. 360-kraadilise kaameraga käest pildistades jääb ju pildile nii fotograaf ise kui ka tema eriti suur käsi ja ebamääraselt laiaks venitatud sõrmeküüs. Selle nö suure-pöidla-sündroomi vältimiseks tulekski 360° kaamera kinnitada näiteks käsistatiivile nii et pildistaja oleks kaamerast pisut kaugemal. Või siis kolmjalale, nii et fotograaf saaks end pildi tegemise ajaks ära peita ja teda fotol või videos üldse näha ei jääkski.

Itaalia statiivimeister Manfrotto on hiljuti valmis saanud terve seeria fototarvikutega, mis on mõeldud spetsiaalselt just 360-kraadise sisu loomiseks. Nii tavakasutaja kui ka professionaali tasemel. Selles artiklis tutvustan äsja Photopointi kauplustesse jõudnud tarvikuid, jagan informatsiooni selle kohta, miks üks või teine hea või halb on ning millisel puhul millist vahendit kasutama peaks.

Manfrotto alumiiniumist käsistatiiv – jalaga ja ilma

Pildil vasakul on Manfrotto käsistatiiv MPOLEVR Selfie Stick VR: tõsisemat sorti käsistatiiv ehk endlikepp. Kui tavaliselt on käsistatiivid peenikesed ja kerged ning mõeldud nutitelefonide jaoks, siis see siin on toekas ja tugev alumiiniumist monopod. Erineb see tavalistest Manfrotto monopodidest selle poolest, et on mõeldud mitte maha toetamiseks vaid käes hoidmiseks. Monopodiga on komplektis kaasas pisike metallist kuulpea, mille abil saab 360-kraadilise kaamera täpselt õige nurga alla keerata. Monopodi all on 1/4″ statiivikeere, mille abil saab selle soovi korral kinnitada kas tavalisele statiivile või….

… või ministatiivile. Pildil paremal pool on toode nimega Manfrotto statiivikomplekt MKCONVR Pixi Evo Kit VR. Siin ongi ülal kirjeldatud käsistatiiv komplektis koos modifitseeritud (ilma kuulpeata) Manfrotto Pixi Evo ministatiiviga. Soovi korral saab monopodi loomulikult selle statiivi küljest ka lahti ühendada.

 

Manfrotto alumiiniumist poomid

Ülemisel pildil vasakul pool on Manfrotto poom MBOOMAVR VR. Tegu on juba tõsisemaks VR sisu loomiseks mõeldud alumiiniumist teibaga, mille abil saab kamera vaatepunkti tõsta kuni 2 m kõrguseni. Poomi all on statiivikeere, mis võimaldab seda poomi kinnitada näiteks otse tavalise statiivi kesksambale. Stabiilsema kahe-punkti kinnituse jaoks on aga Manfrottol olemas spetsiaalsed adapterklambrid, mida näeb allpool statiivikomplekti juures. Selline kõrge poom on hea vahend näiteks siis, kui filmite või pildistate 360-kraadilist sisu rahvamassi sees või mujal kus on vaja kõrgemat vaadet.

Parempoolne moodustis kannab nime Manfrotto statiiv MSTANDVR Complete Stand VR. See on hübriid poomist ja valgustusstatiivi kolmjalast. VR sisu loojad – eriti just profiklassi 360-kraadiliste kaameratega filmijad – kasutavadki oma kaamera üles seadmiseks tavaliselt valgustusstatiive. Sest valgustusstatiive saab vajadusel päris kõrgeks seada ning nende jalad on peenikesed ja järeltöötlusprotsessis keresti eemaldatavad. Manfrotto on siin seega ühendanud kaks head asja: valgusstatiivi laiad peenikesed jalad ning tugeva kõrge poomi. Nii on loodud tõepoolest ideaalne vahend tõsisema 360-kraadilise video filmimiseks või miks mitte ka 360° fotode pildistamiseks.

Manfrotto VR statiiv koos poomiadapteritega

Manfrotto MTALUVR VR statiiv on üsna sarnane Manfrotto tavalisele MT190 GO statiivile. Üks oluline erinevus siin siiski on: VR statiivi kesksammast ei saa asetada horisontaalselt. See-eest on aga selle VR statiiviga komplektis kaasas kaks alumiiniumist adapterit. Üks neist kinnitub kesksamba alla ja teine kesksamba peale ning nende külge saab omakorda kinnitada Manfrotto VR poomi. Või ükskõik millise muu alumise statiivikeerme ja 26mm läbimõõduga poomi. Nii tekib statiivi ja poomi ühendamisel tugev ja stabiilne platvorm, mis võimaldab ka suurema ja raskema kaamera ligi 3 m kõrgusele tõsta.

 

(477)

Artiklis kirjeldatud tooted:
Manfrotto käsistatiiv MPOLEVR Selfie Stick VR
 • Kerge ja kompaktne käsistatiiv
 • 360° kaamera mugavaks kasutamiseks
 • Neljaosaline alumiiniumist konstruktsioon
 • Pikeneb kuni 135 cm pikkuseks
 • 1/4" kinnitus ja eemaldatav kuulpea
39.99€49.99€
Manfrotto statiivikomplekt MKCONVR Pixi Evo Kit VR
 • Manfrotto Pixi Evo statiiv koos pikendussambaga
 • Viieastmelised kahe töönurgaga statiivijalad
 • 4-osaline alumiiniumist sammas
 • Maksimaalne kõrgus: 143 cm
 • Ideaalne 360° kaameratega kasutamiseks
99.99€
Manfrotto poom MBOOMAVR VR
 • Manfrotto VR seeria poom
 • 4-osaline alumiiniumist konstruktsioon
 • Täispikkuses tervelt 200 cm
 • Kokkupanduna vaid 61 cm
 • Topeltkinnitus: 1/4" ja 3/8"
64.5€129€
Manfrotto statiiv MSTANDVR Complete Stand VR
 • Vastupidav Manfrotto VR statiiv
 • 4-osaline pikendatav kesksammas
 • Stabiilne alumiiniumist konstruktsioon
 • Topeltkinnitus: 1/4" ja 3/8"
 • Ideaalne 360° kaameratega kasutamiseks
199€
Manfrotto statiiv MTALUVR VR
 • Töökindel ja stabiilne Manfrotto VR statiiv
 • 4-osalised alumiiniumist jalad
 • Ideaalne 360° kaameratega kasutamiseks
 • Komplektis adapter poomi kinnitamiseks
 • Kandevõime: kuni 7 kg
199€299€
Postitus meeldis?
Telli iganädalane kokkuvõte parimatest lugudest meilile
.
.

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast

Viimased kommentaarid

"Aitäh trükiviga märkamast ning nüüdseks on see ka parandatud. "

Jürgen Veerme, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Mis loom see Tarmon on, photopoint? Päris häbiväärne tooteesitlus. "

Taara, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Tere! Aitäh tähelepanu pööramast - tegemist on siiski EU tüüpi väljundpesadega, ..."

Jürgen Veerme, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga

"Piltide alusel AC väljundpesad ei ole EU tüüp, kas müütegi ..."

Merike Linnamägi, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga

"Väga hea ja filosoofiline ülevaade annab mõtlemisainet. kinkekaart Tänan ..."

Wolfgang, Fotokonkurss “Nauding”