Selge see, et päris klahvistik on trükkimiseks parem kui virtuaalne. Kui on olemas nišš väljalibistatava klahvistikuga nutitelefonidel, kas siis ei võiks samamoodi toimida väljalibistatava klahvistikuga tahvelarvuti kontseptsioon? Nii mõtles Asus ning valmistas seadme, mis on siiamaani jäänud omataoliste seas unikaalseks eksemplariks. Asus Eee Pad Slider tahvelarvuti 549€ on oma tehniliste andmete poolest sarnane Asuse Eee Pad Transformer tahvelarvutiga – seesama Android 3.1 OS, kahetuumalise protsessoriga Nvidia Tegra 2 platvorm, ilus 10,1″ IPS-paneeliga ekraan ja MicroSD kaardipesa. Slider`i ekraani alt paljastub aga suurte ja mugavate klahvidega QWERTY klahvistik, mille abil sujub teksti sisestamine märksa lobedamalt kui ekraanile kuvatavaid tähti puudutades. Trükkimismugavuse varjukülg on muidugi tavalisest paksem ja raskem kaheosaline korpus. Vaatame lähemalt:
Nagu kaanel olev kleeps reklaamib, on meid karbis “spetsiaalse kampaania” korras ootamas vutlar.
Ongi vutlar.
Vutlari all on tahvelarvuti ja viimase all omakorda ühendusvidinad.
Karbis on: Asus Eee Pad Slider, USB-kaabel, laadimisadapter, vutlar ja kasutusjuhendid.
Olles harjunud märksa õhemate tahvlitega, on seda tahvelarvutit välja võttes esimene tunne et see on ikka päris suur ja raske.
All ühenduspesasid ega nuppe ei ole.
Vasakul pool on MicroSD mälukaardi pesa, tahvli sisse on süvistatud pisike nupuke reset-funktsiooni jaoks. Sealsamas on ka nupp helitugevuse reguleerimiseks ja nupp sisse-välja lülitamise ja ooterežiimi jaoks.
Ülal on HDMI pesa ning port laadimise/USB ühenduse jaoks.
Paremal on täissuuruses USB port ning 3,5 mm kõrvaklappide pesa.
Koostekvaliteet on oodatult kõrgemast klassist. Tagakülg on kaetud käe all pehmena tunduva materjaliga millelt näpujäljed näha ei jää.
Lahtises asendis
Sellisel klahvistikul trükkimist võib võrrelda kallimapoolse netbooki klahvistikul trükkimisega.
Tahvelarvutit saab trükkimiseks avada ekraanipesa enda poole tõmmates. Avamiseks on vaja kahte kätt ning paari harjutamise peale saab nipi selgeks. Väga lihtsalt see nimelt lahti ei käi – ja hea ongi.
Allääres oleva võre taga peidavad end kõlarid.
Tagaserval olevad ühendused lähemalt.
Selle konstruktsiooni kallal on Asuse insenerid kindlasti lugematuid tunde vaeva näinud. Tundub töötavat küll.
Vutlar on küll ülimalt praktiline lisatarvik.
Mnjah. Päris kogukas ja kaalukas on see tahvelarvuti tõepoolest. Ega väljastpoolt aru ei saaks kas siin sees on nüüd tahvelarvuti või õhemat sorti netbook.
Aga kui lisamillimeetrid ja grammid teile peavalu ei valmista, siis on see ikkagi suurepärane tahvelarvuti. Koos Android 3.1 ja Angry Birds`iga.
(398)
Kommentaarid