Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Karbist välja: Android operatsioonisüsteemiga kompaktkaamera Nikon S800c

nikon-s800c-digikaamera-android-38

Nikon S800c 436.15€ on pealtnäha täiesti tavaline digikaamera. Üks pilk selle aparaadi ilusale OLED-ekraanile võib aga tehnikakaugema fotohuvilise päris segadusse ajada. Sealt vaatab ju vastu täiesti pesuehtne Android. Ekraan on täis pikitud rakenduste ikoone, sealsamas veiklevad silme eest mööda veebilehtede päised, rulluvad lahti uuemad meilid, tuhisevad vihased linnud ja vihisevad Facebooki püstised pöidlad. On see fotokaamera või nutitelefon?

Natuke mõlemat. Nikon on võtnud järeleproovitud ja hea kompaktkaamera Coolpix S6300 ning pistnud selle sisse nutitelefonidest tuntud Android-nimelise kasutajaliidese koos kõikide, nutitelefonidele omaste villade ja kiledega nagu GPS, WiFi ja puutetundlik ekraan. Tulemuseks on maailma esimene Android operatsioonisüsteemiga kompaktkaamera nimega Nikon Coolpix S800c. Kuidas Nikonil see sümbioos välja kukkunud on? Kas seda aparaati osta ka tasub? Kas sellise Androidikaamera arendamise idee üldse kriitikat kannatab? Nendele küsimustele leiad vastuse altpoolt. Lisaks on seal ka palju kenasid pilte nii et – vaatame aga lähemalt:

nikon-s800c-digikaamera-android-10

Nikon S800c olulisemad omadused:

  • 16MP 1/2.3″ diagonaaliga taustvalgustusega CMOS sensor
  •  10x suumiga objektiiv; Maksimaalne ava: f/3.2-5.8; Fookuskauguste vahemik: 25-250 mm (35mm ekvivalent)
  • 3.5″ diagonaaliga puutetundlik OLED-ekraan. 819 000 pikslit
  • Android v2.3 operatsioonisüsteem
  • Wi-Fi, Bluetooth ja GPS
  • 2GB sisemälu 1.5 GB selleks on reserveeritud piltide jaoks, ülejäänu on rakendustele
  • SD mälukaardipesa, HDMI, USB
  • Automaatrežiim ja pildiprogammid. Säri manuaalselt juhtida ei saa.
  • Sarivõte kuni 8 kaadrit sekundis
  • 1080p videorežiim kiirusega 30 kaadrit sekundis

nikon-s800c-digikaamera-android-11

Tehnikaga antakse tihti kaasa eestikeelne juhend CD-plaadil. Siin on see aga kenasti ka eestikeelsena paberi peale köidetuna olemas. Mõnus õhtul diivani peal lugeda.

nikon-s800c-digikaamera-android-12

Karbis on: Nikon Coolpix S800c kompaktkaamera, USB-kaabel, randmepael, liitiumaku, laadimisadapter koos pistikuga.

nikon-s800c-digikaamera-android-13

Nikon S800c kaamerat on olemas nii valge kui musta korpusega. Photokina fotomessil juhtusime Antoniga näppima valget kaamerat (vaata Nikon S800c käed-küljes videot siit). Peab ütlema, et musta korpusega kaamera on palju soliidsema väljanägemisega, kui läikiva pealispinnaga valge. Nagu ka ülalt pildilt näha, on musta värvi S800c pind muudetud matimaks. See helgib valguse käes ilusti ja ei korja endale nii palju näpujälgi, nagu läikega pinnad seda teevad.

nikon-s800c-digikaamera-android-14

Kaamera all olevasse pessa libisevad aku ning SD mälukaart. Nagu paljudest S800c ülevaadetest selgub, on just aku selle aparaadi üheks nõrgaks küljeks. Väikese mahtuvusega klotsike ei suuda energianäljast Androidi kuigi kaua toita ja kooleb juba pärast 140 foto tegemist (CIPA standardse testi järgi). Tavaliselt on kompaktkaamerad võimelised tegema vähemalt poole enam pilte.

nikon-s800c-digikaamera-android-15

Kui aku sisse susata ja kaamera tööle panna, kostitatakse uuendusmeelset fotohuvilist kohe tubli annuse Androididoosiga. Kaamera esmasel töölepanemisel tuleb teostada mõned, Androidile omased seaded nagu keele valik, WiFi seadistamine, Google`i konto seadistamine jne.

nikon-s800c-digikaamera-android-18

Ülal on kaamera jaoks täiesti tavalised juhtnupud. Sisse-välja lülitamise nupp ning päästik koos suumirõngaga selle ümber. Ekraanilt paistab Android 2.3 lukustusekraan. Siit on juba näha, et OLED-ekraan on ülihea, sest tavalise ekraani puhul ei oleks sellise terava vaatenurga alt pildistatuna suurt midagi paista.

Miks Android 2.3? Miks ei ole siin uusimat 4.2 liidest või siis vähemalt 3.0 tarkvara? Nikon ütleb, et 2.3 tarkvara kasutatakse eelkõige stabiilsuse pärast. Tegelikult ei leidnud mina, et vanema Androidiversiooni kasutamine oleks selle kaamera kasutamismugavust väga halvemaks muutnud. Ma usun siiralt, et see ei ole asi, mida S800C kaamera puhul miinusena esile tõsta tuleks.

nikon-s800c-digikaamera-android-16

Kaamerat käima pannes on vaikimisi režiimiks nn nutitelefoni režiim. Pildistamiseks tuleb ekraanil puudutada kaamerarakenduse ikooni. Seepeale käivitub kaamera ise. Objektiiv vihiseb korpusest välja ning ekraanile kuvatakse läbi objektiivi paistev vaade koos mõnede puutetundlike nuppudega.

nikon-s800c-digikaamera-android-19

Kaamera tagaküljel on kolm füüsilist nuppu. Android nutitelefonide standard: Tagasi, koju ja menüü.

 nikon-s800c-digikaamera-android-20  nikon-s800c-digikaamera-android-21

Neilt piltidelt on paremini näha kaamera pealispinna matt ja kergelt valguse käes sädelev tekstuur. Päästikunupp ning suumirõngas selle ümber on korralikult nimetissõrme all ning toimivad väga hästi.

nikon-s800c-digikaamera-android-22

Vasakul pool küljes on kaks ühenduspesa – ühte saab susata USB kaabli arvutiga ühendamiseks. Teise HDMI kaabli piltide ja videote teleriekraanil suurelt vaatamiseks.

nikon-s800c-digikaamera-android-23 nikon-s800c-digikaamera-android-27
 Kaamerarakendust avades kuvatakse ekraanile kompaktkaameralikum vaade. Siin käib kogu kaamera seadistamine ja juhtimine (välja arvatud suum ja pildi tegemine) puutetundliku ekraani abil. Vasakul pool on põhiparameetrid, mida vastavas pildiprogrammis muuta saab. Nagu tähele panite, ei ole neid just palju. Särikompensatsioon, makrorežiim, aegvõte ja välklambi seaded.  Särikompensatsiooni nupule vajutades ilmub ekraanile skaala, kust sõrmeliigutusega pildistatavat kaadrit heledamaks/tumedaks muuta saab.
nikon-s800c-digikaamera-android-26 nikon-s800c-digikaamera-android-28
 Aegvõtete valikus on 10 ja 2 sekundilise viivitusega pildistamisvõimalused.  Välklambi seadetes on lisaks tavalistele valikutele võimalus lülitada sisse täitevälgurežiim või sünkroniseerimine aeglasema säriajaga (vajalik hämaramates valgustingimustes pildistamisel)
nikon-s800c-digikaamera-android-24 nikon-s800c-digikaamera-android-25
 Ekraani paremal pool on nupp, millele vajutades satume särirežiimide valikusse. Meile pakutakse kahte automaatrežiimi. “Scene” alla on peidetud pildiprogrammid (portrait, landscape, night jne). Siis on olemas veel digifiltrite valik, nn “Tark portree” režiim, mis pildistab foto automaatselt siis, kui leiab kaadrist naeratava näo. Kõige viimane on filmirežiim.  Piilume korraks digifiltrite ehk efektide valikusse. Siin on viis täiesti primaarset võimalust pildistatava foto värve, heledust ja tonaalsust muuta. Ühegi filtri juures ei ole aga võimalust muuta selle täpsemaid seadeid. Sellist laadi kaamera juurest oleks oodanud pisut loomingulisemat valikut. Samas ei keela keegi laadida Play rakenduste seast endale alla mingit muud pildistamiseks mõeldud programmi, kus filtreid juba kuhjade viisi leidub.
nikon-s800c-digikaamera-android-29 nikon-s800c-digikaamera-android-30
 Taasesitusrežiim. S800c OLED-ekraan on väga detailne, värvid on kirkad ja pildid kontrastsed. Võib isegi juhtuda, et see on kõige parem ekraan, mida ma ühel fotokaameral näinud olen.  Taasesitusrežiimis on ekraani paremal pool keskel kaks nuppu. Ülemisest saab WiFi ühendust sisse-välja lülitada. Alumisest saab fotosid jagama minna. Vaikimisi jagamiste valikuks on Gmail, Google+ ja Picasa. Erinevate rakenduste/kontode loomisel lisandub siia ka valikuid juurde.
nikon-s800c-digikaamera-android-33 nikon-s800c-digikaamera-android-34
 Taasesitusrežiimi menüü  Pildistamisrežiimi menüü

 nikon-s800c-digikaamera-android-36

Nikon S800c 436.15€ fotod on tänu suuremale sensorile ning kvaliteetsemale objektiivile kindlasti mäekõrguselt paremad, kui ükskõik millise nutitelefonide omad. Samuti lisab pildistamisel paindlikkust 10x suumiga objektiiv ning mugavust ilusa pildiga ja hea puutetundlikkusega OLED-ekraan. Pildistatud fotosid on tõeliselt mugav kiirelt üle WiFi internetti saata ning vabalt saab kaamera hea ekraani abil loetud nii meilid kui ka olulisemad uudised. Kogu see kompott töötab tegelikult üllatavalt hästi ning kui siin ainult veel tavaliste telefonikõnede võimalus ja paindlikumad kaamera seaded oleksid, siis oleks see üks igavesti killer aparaat.

Esimese omataolisena on S800c aga palju võimekam ja kasulikum seade, kui see alguses tunduda võib. Selle ainsaks tõsiseks miinuseks on tegelikult soolane hind. Sama raha eest saab juba kompaktkaamera, millel on manuaal- ja poolmanuaalsed särirežiimid, suurema suumi või avaga objektiiv ja muud tõsisemale pildistajale vajalikud pildistamisvõimalused. Kui sellised viimatimainitud asjad sinu jaoks olulised pole;  kui sa hindad neist enam Androidi rakendustepoe mõõtmatuid võimalusi ja pildistatud fotode jagamist, siis võib Nikon Coolpix S800c sulle suurepäraselt sobida.

(632)

Artiklis kirjeldatud tooted:
Nikon Coolpix S800c must 16 megapiksliga CMOS sensor, ANDROID 2.3, 10× optiline suum (25-250 mm), 3.5-tolline puutetundlik OLED, pildistabilisaator, Full HD video, WiFi, HDMI, GPS, Google Play tugi

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast