Aasta lõpp on suurepärane aeg kõikvõimalike kokkuvõtete tegemiseks ning uusaasta plaanide paika panemiseks. Mõningaid kokkuvõtteid teeme ka meie Photopointi ajaveebi toimetuses ning põnevamad neist jõuavad ka siia blogisse. Teisisõnu jagame ka sel aastal oma lugejatega enim ostetud toodete pingeridasid.
Alustame selle tuuriga hübriidkaamerate veergudest, ehk vaatame lähemalt, millised olid selle aasta enim ostetud hübriidkaamerad Photopointis. Tähele tuleb panna, et tegemist ei ole “parimate” hübriidkaamerate nimekirjaga. See pingerida peegeldab hoopis reaalset elu – need on need tooted, mille eest eestlased on olnud nõus kõige sagedasemalt oma raskelt teenitud raha ära andma. Tooted, mille hinna-kvaliteedi suhe tundub olevat parimas tasakaalus.
1. Sony a6000
Photopointi 2019. aasta enim müüdud hübriidkaamera on juba kolmandat aastat järjest Sony a6000. Põhjust ei tasu ilmselt kaugelt otsida – selle väärt funktsioonide ja hea pildikvaliteediga keskklassi hübriidi hind langes 2017. aastal nii soodsaks, et hinna-kvaliteedi suhe kaldus kohe kindlasti selle kvaliteedi kasuks. Juhtnupud korpusel, elektrooniline pildiotsija kaamera taga ja ülikiire 11 kaadrit sekundis sarivõte (teravuse korrigeerimisega kaadrite vahel) on ilmselt need võtmesõnad, miks kaamera käesoleval aastal endiselt nii hinnas on. Lisaks fotovõimekusele on A6000 võimekas ka videorežiimis ja suudab muuhulgas salvestada ka profikaamerate väärilist kvaliteetset pakkimata videot. Seda küll mitte 4K formaadis, mis on uute kaamerate juures tasapisi standardiks kujunemas.
Kui sinu jaoks pole oluline, et saaksid turu kõige uuema ja võimekama mudeli, siis leiad sellest 2014. aasta a6000 kaamerast endale kindlasti usaldusväärse ja hea sõbra. Huvilistel tasub küll kiirustada, sest kauaks neid enam ilmselt meie lettidele ei jätku – viimane aasta on näidanud, et Sony uusi mudeleid tuleb juurde nagu seeni pärast vihma. Kui Sinu südamesooviks on aga omada Sony kõige uuema tehnoloogiaga tavakasutajale mõeldud kaamerat, siis võiksid vaadata hoopis Sony a6100 suunas, mis oli muuhulgas ka sellel aastal kuulsa Dpreview portaali poolt üheks parimaks algtaseme kaameraks nomineeritud tegelastest.
Sony α6000 olulisemad tehnilised andmed
- 24,3-megapiksline APS-C mõõdus EXMOR HD CMOS sensor
- Pildisensori tundlikkus ISO 100–16 000
- Hübriidne kontrasti- ja faasituvastusega teravustamine
- FullHD 1920 × 1080 50p videosalvestus
- YCbCr 4:2:2 8 bit pakkimata HDMI väljund
- XAVC-S H.264 videosalvestus
- 3-tolline kallutatav LCD ekraan, 921 000 pildipunkti
- Elektrooniline OLED pildiotsija, 1 440 000 pildipunkti
- 11 kaadrit/sek sarivõte
- Integreeritud WiFi ja NFC ühendused
- Aku vastupidavus kuni 360 kaadrit (CIPA)
- Kaal ainult 285 g (ainult kere, aku ja mälukaardita)
Sony a6000 hübriidkaamerad Photopointis »
2. Sony a5100
Kui otsid ühte korralikku hübriidkaamerat soodsa hinna eest, siis on see teisele kohale tulnud Sony a5100 ilmselt samapalju tähelepanu väärt kui meie edetabeli esikoht. Tegemist on sarnaselt a6000 kaamerale, mitte eriti uue, ehk 2014. aasta mudeliga. Sony a5100 on üks soodsamaid hübriide – algtaseme kaamera, mis valiti ka Dpreview poolt 2015. aasta kõige paremaks vahetatavate objektiividega fotokaameraks (kõige soodsamate kaamerate kategoorias). a5100 omab tubli sensorit ja teravustamiskiirust ning lisaks sellele on kaameral terava pildiga LCD-ekraan ning esmaklassilised video salvestamise võimalused. On ju selge, et kaamerad mis olid tegijad omal ajal, teevad sama tubli tööd ka nüüd, mõned aastad hiljem.
Sony a5100 olulisemad tehnilised andmed
- Sensor: 24 MP CMOS
- ISO ulatus: 100-25600
- Värinastabilisaator: optiline, objektiivisisene
- Teravustamine: Kontrasttuvastus + faasituvastus
- Nurga alla seatav puutetundlik LCD ekraan, 3″ diagonaaliga, 921600 pikslit
- Pildiotsijat ei ole
- Sarivõte: 6 fps
- Filmirežiimi suurim/kiireim võimalik klipp: 1920 x 1080 px, 50 või 60 kaadrit sekundis. Võimalik salvestada väga kvaliteetset 50 Mbps videot XAVC S formaadis
- Mikrofonisisendit ei ole, WiFi olemas, integreeritud time-lapse funktsiooni ei ole
- Aku kestvus ühe laadimiskorraga: 400 kaadrit
Sony a5100 hübriidkaamerad Photopointis »
3. Sony a7 III
Pole põhjust enam ilmselt imestada, et täiskaadersensoriga hübriidkaameraid on tänavu Photopointi edetabelisse (odavama klassi kaamerate kõrvale) trüginud lausa kaks. Ja siin pole tegu teps-mitte oma klassi kõige vanema ja sellest tulenevalt kõige odavama hinnaga kaameraga, vaid Sony kõige uuema ja parema tehnoloogiaga varustatud mudeliga. Üpriski võimas tulemus, arvestades seda, et tavaliselt moodustavad edetabeli ikkagi tavakasutajale suunatud odavama hinnaga kaamerad. Kui eelmisel aastal oli Sony a7 III edetabelis neljandal kohal, siis seekord on kaamera rebinud veel koha võrra ettepoole. Kui see tabel eristaks ka täiskaaderkaameraid, oleks see hübriid muidugi liidripositsioonil võidutsemas.
Kaamera suudab salvestada ühtviisi hästi nii fotosid kui ka videot ja kannab endas paljusid Sony kallimatest kaameratest tuntud tehnilisi hüvesid. Sony A7 III pildikvaliteet teeb ISO tasemete poolest silmad ette ka kõikvõimsale Nikon D850 kaamerale. Dpreview poolt valiti Sony A7 III 2018. aasta parimaks keskklassi kaameraks ja lisaks veel üleüldse 2018. aasta parimaks fototehnika tooteks. Pole ka imestada, miks Sony A7 III siis nõnda populaarseks on saanud. Samuti on kaamera pärjatud 2018-2019 EISA auhindade jagamisel aasta parimaks kaameraks.
Sony A7 III hübriidkaamera olulisemad tehnilised andmed
- 24-megapiksline täiskaader CMOS sensor
- 693 faasituvastusega ja 425 kontrasttuvastusega teravustamispunkti katavad 93% kaadrist
- Kvaliteetne 4K/24p video salvestatakse suuremalt 6K lahutusvõimega sensorialalt ja vähendatakse siis 4K mõõtu. Tulemusena on videopilt väga kvaliteetne
- Keresisene pildistabilisaator
- 10 fps sarivõte
- 2.36 MP OLED pildiotsija, 0.78x suurendusega
- Puuteekraan, joystick, kaks mälukaardipesa
- USB 3.1 pesa võimaldab aku laadimist ja kiiret andmevahetust
- Suurema mahtuvusega Z-tähistusega aku pildistab 710 fotot ühe laadimiskorraga.
Sony A7 III hübriidkaamerad Photopointis »
4. Canon EOS M100
Canon EOS M100 on üks Photopointi kõige soodsamatest hübriidkaameratest. Hetkel võib sellise kaamera koos komplektobjektiiviga kampaaniakorras kätte saada lausa 399 euroga. See lihtsa ja ilusa välimusega kaamera peidab endas tegelikult väga võimekat kaamerat. M100 võiks sobida hästi neile, kes on piirdunud seni nutitelefoniga pildistamisega, kuid tahaksid pildistamise mugavusele ja lihtsusele vaatamata saavutada paremat pildikvaliteeti. Kaamera trumbiks on ka korralik autofookussüsteem ning tubli pildisensor, mis teevad EOS M100 võimekaks kaameraks, mis mahub ära ka suuremat sorti taskusse. M100 pildikvaliteet peaks olema täpselt sama hea nagu poole kallimal ja enam kui poole suuremal EOS 80D peegelkaameral. Tegemist on kahtlemata suurepärase kaameraga alustavale fotograafile, olles teeninud mitmel rindel ka hulganisti auraha.
Canon EOS M100 oluliseimad tehnilised andmed
- 24,2-megapiksline APS-C CMOS sensor
- Sensori tundlikkus ISO 100–25 600
- Kiire ning sujuv Dual Pixel CMOS AF teravustamine; kiirem ja täpsem teravustamine fotode ja videote jaoks
- 6 kaadrit/sek sarivõte (autofookuse lukk peale esimest kaadrit); 4 kaadrit/sek sarivõte autofookusega
- Uus DIGIC 7 pildiprotsessor, parendatud jälgiv teravustamine
- FullHD 1920 × 1080 60p/50p videosalvestus MP4 formaati
- Mugav 3-tolline kallutatav puuteekraan
- Lihtsalt seadistatav tänu mitmetele juhtnuppudele / ratastele
- Integreeritud WiFi ja NFC ühendus mugavaks piltide ja videote edastamiseks
- Bluetooth Smart ühendus kaugjuhtimiseks ja piltide edastamiseks
- Saab kasutada EF ja EF-S objektiive vastava adapteriga
- Time-lapse video režiim
Canon EOS M100 hübriidkaamerad Photopointis »
5. Canon EOS M50
Canon EOS M50 hübriidkaamera on algajatele fotohuvilistele suunatud aparaat, kuid piisavalt võimekas, et rahuldada ka nõudlikuma pildistaja vajadusi. Pildiloome poolest on aparaat hästi sarnane Canoni kõige soodsamale M100 hübriidile (eelmisel kohal), kuid M50 omab suuremat korpust ja integreeritud elektroonilise pildiotsijat.
Pildisensor on M50 kaameral täpselt sama suur nagu Canoni peegelkaamerates – see tähendab et ka pildid tulevad sama kvaliteetsed. Eriti oluline on selle kaamera puhul kiire teravustamine – sensorile on pikitud dual AF faasituvastusega teravustamispunktid, mistõttu on selle hübriidkaamera autofookus sama võimekas nagu näiteks uhke EOS 80D peegelkaamera teravustamine (LCD-ekraani kasutades).
Lisaks võimaldab EOS M50 pildistada tavalisest poole väiksema mahuga RAW faili ja filmib lisaks Full HD ja teistele suurustele ka 4K videoklippe. Kaamera on väga populaarne valik youtuberite ja vloggerite seas.
Canon EOS M50 oluliseimad tehnilised andmed
- 24-megapiksline madalpääsfiltriga varustatud APS-C CMOS sensor
- Sensori tundlikkus ISO 100 – 25600, laiendatav kuni 51200
- Kiire Dual Pixel AF teravustamine tänu sensoril olevatele faasituvastusega pikslitele
- 7,4 kaadrit/sek sarivõte (kuni 47 JPG kaadrit järjest), lukustatud autofookusega 10 fps (kuni 33 JPG ja 10 RAW kaadrit järjest)
- Uus vaikne pildistamisrežiim
- Uus DIGIC 8 pildiprotsessor
- 4K videosalvestus kuni 23,966 või 25 fps. 4K filmimise puhul rakendub ainult kontrasttuvastusega teravustamine ja 1,6x äralõikefaktor
- FullHD 1920 × 1080 50p videosalvestus MP4 formaadis
- OLED ekraaniga elektrooniline pildiotsija mahutab 2 360 000 pikslit
- 3-tolline välja keeratav ja pööratav puuteekraan, 1 040 000 pikslit
- 9 nupu funktsionaalsus on kasutaja poolt seadistatav
- Integreeritud WiFi ühendus + NFC ja Bluetooth mugavaks WiFi võrku ühendamiseks
- Saab kasutada EF ja EF-S objektiive vastava adapteriga
- Time-lapse video režiim
Canon EOS M50 hübriidkaamerad Photopointis »
6. Sony a6400
Aasta alguses turule tulnud Sony poolkaader a6400, mis oli kuni a6600 tulekuni Sony poolkaadrite lipulaev, on saanud endale selle aasta müügi edetabelis auväärse kuuenda koha. Pärast turule tulekut sai kaamera peagi pärjatud ka mitmete auhindadega, näiteks TIPA ehk maailma juhtivate fotoajakirjade ühendust valis selle 2019. aasta parimaks ekspertidele mõeldud APS-C sensoriga kaameraks. EISA auhindade jagamisel sai see ka parima foto/videokaamera 2019-2020 auhinna. Nii hinnaklassilt kui ka võimetelt paigutub a6400 Sony kõige uuemate poolkaadrite a6100 ja a6600 kaamerate vahele, mis alles hiljaaegu poolkaadrite ridadesse lisandusid.
See on pisikese korpusega võimekas kaamera, mis sobib hästi nii pildistamiseks kui videotööks. Kaameral on ülihästi toimiv jälgiv teravustamine, võimalus filmida time-lapse videoid ja ülidetailseid 4K kaadreid salvestatuna kogu 24.2 MP APS-C sensori pinnalt. Sony ise reklaamib a6400 hübriidkaamerat kui ideaalset vloggerite tööriista. Iseenese filmimine on selle kaameraga tõesti lihtsam, sest lisaks kvaliteetsele videole ja tõhusale autofookusele liigub mitmeosalise liigendiga ekraan senisest paindlikumalt üles kaamera kohale. Fotovõimekuselt rahuldab see kaamera kindlasti ka päris tõsise fotohuvilise nõudmised. Kes aga otsib endale praeguse hetke kõige võimekamat Sony poolkaadrit, peaks vaatama Sony a6600 kaamera suunas, millel on näiteks veelgi vastupidavam aku, kaamerasisene pildistabiliseerimine, reaalajas jälgiv autofookus, suurem ISO-tundlikkus ning mikrofoni ja kõrvaklappide ühendused.
Sony a6400 oluliseimad tehnilised andmed
- 24,2-megapiksline APS-C EXMOR CMOS sensor
- 4K UHD videosalvestus & S-Log3 gamma
- Ülimalt kiire jälgiv teravustamine
- 0,39″ OLED pildiotsija, 2,36 miljonit pildipunkti
- Integreeritud WiFi & NFC ühendus
- Kõrge lahutusvõimega 3-tolline ekraan, mida on võimalik kallutada 180°
- Integreeritud WiFi ühendus + NFC ja Bluetooth mugavaks WiFi võrku ühendamiseks
- Aku vastupidavus: 410 kaadrit (CIPA)
Sony a6400 hübriidkaamerad Photopointis »
7. Fujifilm X-T30
TIPA poolt parimaks poolkaader sensoriga kaameraks edasjõudnutele valiti käesoleval aastal Fujifilm X-T30. Ning see võimekas kaamera on jõudnud ka meie edetabelisse. X-T30 on väliselt sarnane varasema X-T20 mudeliga, kuid kaamera tagaküljel olev neljasuunaline nupukombinatsioon on asendunud näpupärasema joystick’iga. Aparaadi 26.1 MP lahutusvõimega X-Trans CMOS 4 pildisensor, neljatuumaline X-Processor 4 pildiprotsessor ja automaatse teravustamise süsteem on aga täpselt samasugused nagu aste kallima hinnaga Fujifilm X-T3 hübriidkaameral. Kaameral on ka suurepärane teravustamise võimekus: selle 425 faasituvastusega teravustamispunkti katavad kogu kaadri ning jälgiva autofookuse režiimis toimib silmatuvastus. Faasituvastusega autofookuspunktid toimivad ka hämaramates tingimustes.
X-T30 on hea kõik-ühes tõsisema fotohuvilise foto- ja videomasin. Kallima X-T3 kaamera (edetabelis 10. kohal) poole peaksid vaatama märksa suuremad videohuvilised, kelle jaoks on oluline kiire liikumise jäädvustamine ja aeglustatud kaadrid – 60 fps kaadrisagedus annab selliste kaadrite osas rohkem võimalusi.
Fujifilm X-T30 oluliseimad tehnilised andmed
- 26,1-megapiksline X-Trans BSI CMOS IV sensor
- X-Processor 4 neljatuumaline pilditöötlusprotsessor
- DCI 4K 4096 × 2160 60p 400 Mbps ja FullHD 120p videosalvestus
- HDMI väljund: 4K 10 bit pakkimata YCbCr 4:2:2
- Mehhaaniline katik kuni 1/8000 sek säriajaga, elektrooniline kuni 1/32 000
- Elektrooniline OLED pildiotsija, kaadrisagedus 100 kaadrit/sek
- Oluliselt parendatud AF töö ning jälgiva teravustamise funktsionaalsus
- Ilmastikukindla konstruktsiooniga
Fujifilm X-T30 hübriidkaamerad Photopointis »
8. Sony a7
Sony kõige esimene täiskaader hübriidkaamera a7 toodi turule 2013. aasta lõpus ning on senini üsna laialt saadaval. Sony on astunud mudeli müügil hoidmiseks mitmeid julgeid samme, ehkki pärast kaamera turule tulekut on ilmavalgust näinud mitmeid veelgi võimekamaid a7 seeria mudeleid. Sony näeb selles ilmselt võimalust kasutajaid oma brändi juurde meelitada, meie – kasutajate jaoks tähendab see aga seda, et saame endale vähese raha eest lubada kaamera, mis suudab ka tänasel päeval veel tublisti sammu pidada. Hind on sellel kahtlemata kõvasti magusam kui kõikidel rivaalidel.
Vaatamata sellele, et a7 on paar sammu kõige uuematest tehnika saavutustest maas on Sony a7 endiselt üks Sony parimatest kaameratest, eriti arvestades selle hinna-kvaliteedi suhet. Kaamera on kindlasti sobiv valik edasijõudnud harrastajatele, kes tahavad liikuda näiteks poolkaadri kasutamise juurest täiskaadri peale, omades selle plaani juures piiratud eelarvet.
Sony a7 oluliseimad tehnilised andmed
- 24-megapiksline täiskaader EXMOR CMOS sensor
- FullHD 1920×1080 50p videosalvestus
- 117 faasi- & 25 kontrastituvastusega teravustamispunkti
- 0,5″ OLED pildiotsija, 2,36 miljonit pildipunkti
- Integreeritud WiFi ning NFC – juhi kaamerat nutiseadmest
- 340 kaadrit (CIPA) ühe laadimiskorra kohta
-
Säriajad 1/8000 – 30 sek
-
HDMI väljund 8 bit pakkimata
- kallutatav 3-tolline LCD-ekraan
Sony a7 hübriidkaamerad Photopointis »
9. Fujifilm X-T20
Eelmised kaks aastat pjedestaalil püsinud APS-C sensoriga keskklassi Fujifilm X-T20 on langenud sellel aastal üheksandale kohale. Tegemist on üsna uue – 2017. aasta mudeliga, millel on olemas Fujifilmi profimaigulised video salvestamise võimalused, alates 4K videost lõpetades HDMI väljundisse salvestamisega. Fujifilm X-T20 on kahtlemata võimekas kaamera, sest salvestab pilte klass kõrgematest Fujifilm X-T2 ning X-Pro2 hübriidkaameratest pärit 24,3 MP X-Trans sensoriga. Sellel on 91 faasituvastusega teravustamispunkti, mis muudavad fokusseerimise kiireks. Paindlikkust lisavad erinevad teravustamisalgoritmid, mida kasutaja ise sarnaselt Nikoni või Canoni profipeegelkaameratele menüüst valida saab.
Fujifilm X-T20 olulisemad tehnilised andmed
- 24,3-megapiksline madalpääsfiltrita APS-C X-Trans CMOS III
- Sensori tundlikkus ISO 200–12 800 (Laiendatav ISO 100–51 200)
- 325 teravustamispunktiga autofookus, neist 91 faasituvastusega
- 8 kaadrit sek sarivõte (5 kaadrit/sek Live View’ga)
- 4K UHD 3840 × 2160 30p/25p/24p videosalvestus
- FullHD 1920 × 1080 60p/50p/30p/25p/24p videosalvestus
- Puhas HDMI väljund
- MPEG-4 AVC / H.264 koodek, Linear PCM stereoheli
- 3″ puutetundlik LCD ekraan, 1,04 miljonit pildipunkti
- Elektrooniline OLED pildiotsija, 0,39″ & 2,36 miljonit pikslit
- Säriajad 1/4000–30 sek
- Elektrooniline katik 1/32 000–1 sek
- Integreeritud WiFi ühendus
- Magneesiumsulamist korpus
- USB 2.0, microHDMI
Fujifilm X-T20 hübriidkaamerad Photopointis »
10. Fujifilm X-T3
X-T3 on täiustatud versioon senisest Fujifilm X-T2 hübriidkaamerast ja otsene konkurent 2017. aasta sügisel esitletud Panasonic G9 hübriidkaamerale. Võrreldes X-T2 aparaadiga on see mudel küll väliselt praktiliselt identne, kuid seesmiselt täiesti teisest klassist kaamera. 26 MP X-Trans värvifiltriga pildisensor on tagantvalgustusega ja peaks teoorias pildistama kõrgematel ISO tasemetel parema kvaliteediga fotosid. Kaameraga turule tulekuga Täiustati ja parendati tegelikult peaaegu kõiki kaamera olulisemaid toimimispõhimõtteid. Eelkõige aga just autofookust, sarivõtet ja video salvestamist.
Fujifilm X-T3 olulisemad tehnilised andmed
- X-T3 kaameral on senise 325 asemel 2.1 miljonit faasituvastusega autofookuspunkti. Ja need katavad praktiliselt kogu kaadri.
- X-T3 pildistab sarivõtet mehaanilise katikuga 11 fps (kuni 42 RAW faili järjest)
- Elektroonilise katikuga on sarivõtte kiirus 20 fps
- Äralõikerežiimis (spetsiaalne režiim spordi pildistamiseks) on sarivõtte kiiruseks 30 fps
- 4K/60p videot salvestab X-T3 (nii DCI kui ka UHD lahutusvõimega) andmeedastusega 400 mbps, 10 bit, 4:2:0 (vajalik SD-mälukaart, mille Video Speed Class on 60 või kõrgem)
- 4:2:2 värvusinfoga 10 bit 4K videot salvestab X-T3 samuti – läbi HDMI välisele andmekandjale.
Fujifilm X-T3 hübriidkaamerad Photopointis »
Selline oli Photopointi 2019. aasta enim ostetute hübriidkaamerate edetabel. Siin kohtas tuttavaid nägusid eelmise aasta pingereast kuid leidus ka täiesti uusi tegelasi. Tore on näha, et esikolmikusse trügis esimest korda ka üks täiskaaderkaamera – Sony a7 III. Eriti arvestades seda, et eelmisel aastal oli üldse esimene kord, kui kümne enimostetuma hübriidkaamera seas täiskaadrit kohtas. Pingereast joonistub välja ka see, et kõige rohkem on käesoleval aastal ostetud kolme tootja: Sony, Fujifilmi ja Canoni hübriidkaameraid. Ootame põnevusega, milliseid muudatusi toob endaga järgmine fotoaasta.
Vaata ka:
(1499)
Kommentaarid