Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Asus Zenvolution IFA 2016 elektroonikamessil

MB16AC--001

Asus on tänavusel IFA 2016 elektroonikamessil täies hoos ning tutvustas mitmeid uusi, väga huvitavaid tooteid. Lisaks uuele kolmanda põlvkonna ZenWatch nutikellale on ilmavalgust näinud ka mitmeid erinevaid (tahvel)arvuteid – ZenBook 3, Tansformer 3 Pro, Transformer 3 ning ZenPad 3S ning ühte mugavat mobiilset FullHD monitori. Asus ZenPad S3 10 on 9,7-tolline Android tahvelarvuti, Transformer 3 Windows tahvelarvuti, Transformer 3 Pro integreeritud tugijalaga Windows operatsioonisüsteemiga tahvelarvuti ning ZenBook 3 kompaktseim Asuse ultrabook klassi sülearvuti.

Asus Zenbook 3 – selle sügise võimsaim ultrabook

asus-zenbook-3-colors

Asus ultrabookide uusim, vaieldamatult võimsaim mudel on uus Zenbook 3 sülearvuti. See meenutab mitmeti just 12-tollist MacBook sülearvutit, kuid lähemal vaatamisel on need kaks seadet ikka täiesti erinevatest klassidest – seda rõhutas ka Asus korduvalt oma pressiüritusel. ZenBook 3 sülearvuti korpus on valmistatud kvaliteetsest alumiiniumist, mis on väidetavalt kuni 50% jäigem kui teised sama klassi arvutitel kasutatav materjal. Lisaks on see ka kerge – sülearvuti kaalub tühised 910 grammi ning on 11,9 mm paks – mida on kaks millimeetrit rohkem kui näiteks uuel Acer Swift 7 süleril. ZenBook 3 korpus on kahes faasis anodiseeritud ning tuleb kolmes variandis – tumesinine (Royal Blue), hall (Quartz Grey) ning roosa kuldne (Rose Gold).

ZenBook 3 sülearvuti jõudlus on praegust üks kõrgemaid selles klassis, kuna kasutusele võetakse uusim Kaby Lake mikroarhitektuuriga Core i7 protsessorid – i7-7500U ning i7-7200U. Lisaks võimsale protsessorile pakutakse rüpperaali ainult 16 GB LPDDR3 operatiivmäluga. Sisemäluna on valikus kas aeglasem SATA3 või kiirem PCIE 3.0 x4 SSD seade – 512 GB või 1 TB variandina. Sülearvutil on korpusel ainult kaks liidest – 3,5 mm kombineeritud helipistik ning USB-C 3.1 liides, mille kaudu on võimalik näiteks sülerit kiirlaadida 60% aku mahutavuseni lausa 45 minutiga. Aku ise peab vastu jällegi kuni 9 tundi. Helisüsteem on lahendatud aga nelja kvaliteetse Harman Kardon kõlariga. Unikaalne selle arvuti juures on ka üliõhuke jahutussüsteem – ventilaator on näiteks ainult 3 mm paks.

Asuse uusima ultrabook süleri ekraan on 12,5-tollise diagonaaliga, kuid lahutusvõime tagasihoidlik 1920 × 1080. Samas on ekraan kaetud vastupidava, kriimustuskindla Corning® Gorilla® Glass 4 klaasiga ning tänu kitsa profiiliga raamile on ekraani / korpuse suhe lausa 82%. Lisaks on ekraanil ka suur värvisügavus, kattes lausa 72% NTSC värviruumist.

Väga oluline osa sülearvutite juures on ka sisendseadmetel ning just seetõttu pöörab Asus suurt tähelepanu klaviatuurile ja hiirele. ZenBook 3 klaviatuur on LED taustvalgustusega ning klahvikäik on 0,8 mm, pakkudes väidetavalt optimaalset kasutusmugavust. Puutepaneel on klaaskattega, toetab mitmikpuudutust ning erinevate käskude andmist žestidega. Puuteplaadi nurka on pandud ka sõrmejälje lugeja, mis toetab uut Windows Hello süsteemi. Kasutaja saab sedasi sõrmepuudutusega arvutisse, veebilehtedele või rakendustesse sisse logida. Asus plaanib ZenBook 3 sülearvuti turule tuua lähiajal ning kõige võimsama seadistusega mudeli hind saab olema 1999 €.

 

asus-zenbook-3-002

asus-zenbook-3-001

asus-zenbook-3-003

Surface Pro 4 kloon: Asus Transformer 3 Pro

transformer-pro-3-001

 

Asus Transformer Pro 3 on sisuliselt Surface Pro 4 võimsama sisuga kloon – kasutavad need tahvelarvutid sisuliselt samasugust tootedisaini. Transformer Pro 3 lausa 12,6-tollise diagonaaliga; 8,35 mm “paksuse” korpuse taga on sujuvalt liikuv tugijalg ning seadme nurka saab vabalt ise seadistada. Seadme korpus on valmistatud vastupidavast alumiiniumist ning kaalub ainult 790 grammi. Saadaval saab olema nii hõbedane kui kuldne versioon.

Tehniliselt on tegu väga unikaalse, võimsa tahvelarvutiga. Protsessorina kasutatakse Inteli Skylake mikroarhitektuuriga i5-6200U või i7-6500U protsessoreid. Operatiivmälu on igas konfiguratsioonis 16 GB LPDDR3, mis otse emaplaadile joodetud. Sisemäluna on variandis 128–512 GB SATA3 M.2 SSD seadmed või kiired 128–1024 GB mahutavusega PCIe 3.0 x4 SSD seadmed. Tegu on tõsise tööseadmega – seda on näha ka liidestes. HDMI väljund, kombineeritud helipistik, USB-C 3.1 Gen.2 liides (mis toetab kuni 10 Gbps andmeedastust ning ka kiirlaadimist) ning Thunderbolt 3 liides, mille andmeedastuskiirus on kuni 40 Gbps. Viimase taha on võimalik ühendada ka Asus ROG XG Station 2 välise graafikakaartide doki 3D & VR sisu kuvamiseks või tõsiseks graafikatöötluseks. Kuna USB-C pesa toetab ka Thunderbolt 3 standardit, on sinna võimalik ühendada ka kuni kaks 4K UHD monitori. Transformer Pro 3 tahvelarvutil on olemas ka kaks kaamerat – 13-megapiksline tagapaneelil fotode tegemiseks ning üks eespaneelil Windows Hello tuvastuseks ning videokõnede jaoks. Antud seadme ekraan on samuti kvaliteetne – 12,6-tolline diagonaal, 3K lahutusvõime (2880 × 1920 pikslit), 3:2 küljesuhe, 275 ppi punktitihedus ning kuvab 121% RGB / 85% NTSC värviruumist. Lisaks on ka  Harman Kardon stereokõlarid, mis loovad meeldiva multimeedia kogemuse.

Tänu sujuvalt seadistatavale tugijalale on Transformer Pro 3 kaldenurka mugav seadistada. Tahvelarvutit võid koos klaviatuur-dokiga kasutada kui sülearvutit. See dokk on saadaval näljas värvitoonins ning kinnitub lihtsalt tahvelarvuti alumisele küljele. Ekraani kaitsekaas-dokil on taustvalgustusega klaviatuur ning mugav puutepaneel. Soovid hoopis pliiatsit kasutada sisendina? Asus Pen pakub Transformer Pro 3 tahvliga ideaalset koostööd – registreerib kuni 1024 surveastet ning sobib nii märkmete tegemiseks kui joonsitamiseks-joonestamiseks.

transformer-pro-3-003

transformer-pro-3-002

transformer-pro-3-004

Lisaks ROG XG Station 2 graafikadokile on saadaval ka Asus Universal Dock USB-dokk. See teeb ühest USB 3.1 Gen. 2 pesast USB-C 3.1 Gen. 2, USB 3.1 Gen. 1, HDMI, VGA ning RJ45 pesa ja lisab ka 3-ühes mälukaardilugeja. Niimoodi saab ühe tahvelarvutiga asenda mitte ainult sülearvutit, vaid ka lauaarvutit-tööjaama.

Asus Transformer Pro 3 hinnad algavad 999 € ning ülempiiri ei ole täpsustatud, kuid arvatavasti küündib 2000 euroni.

 

Asus Transformer 3 – võimekas kaks-ühes tahvelarvuti

transformer-3-001

 

Asus Transformer 3 ning Transformer 3 Pro tahvelarvutid on ühest küljest samasugused, teisest küljest erinevad kui öö ja päev. Kasutusel on sama 12,6-tolline 3K ekraan, mis pakub täpselt sama värviedastust. Sellele versioonile on lihtsalt lisatud paar videoparandusfunktsiooni, mis teeb Transformer 3 ahvatlevamaks tavakasutaja jaoks. See, et tahvelarvuti on multimeediale keskendunud, tuleb välja ka neljast Harmon Kardon kõlarist. Transformer 3 on ka saledam – valmistatud samamoodi kvaliteetsest alumiiniumist, kaalub ainult 695 grammi ning on tühised 6,9 mm paks. Kahjuks puudub sel tugijalg, mistõttu on toe funktsioon viidud klaviatuur-dokki, mil valikus kaks kaldenurka. Värvivalikult saadaval samamoodi hõbedase ning kuldse variandina.

Sisu osas on natuke teised variandid – protsessorina on kasutusel seitsmenda põlvkonna – Kaby Lake mikroarhitektuuriga Core i7 protsessor. Operatiivmälu on kas 4 GB või 8 GB ning sisemälu on sõltuvalt konfiguratsioonist kas 256 GB või 512 GB SATA 3 M.2 SSD. Liidestena on kasutusel sama kombinatsioon – USB-C 3.1 Gen.2 pesa koos Thunderbolt 3 toega – kasuta selle taga dokki või lausa kahte 4K UHD monitori.

Omapärasemate lahendustena on Transformer 3 tahvelarvutil lisaks Windows Hello toega esikaamerale ka sõrmejäljelugeja. Klaviatuur-dokk, mida saadaval neljas erinevas värvis, täidab nii klaviatuuri kui puuteplaadi ülesannet.  Täpselt nii, nagu Transformer 3 Pro, toetab ka see tahvel nii ROG XG Station kui Asus Universal Dock dokke ja ka Asus Pen puutepliiatsit.

transformer-3-003

transformer-3-002

 

Asus ZenPad 3S 10 – võimas multimeediakeskne Android tahvel

asus-zenpad-s3-001

Selline tunne, et ma olen sellist tahvelarvutit nagu kusagil juba näinud, kuid no kohe ei suuda öelda kus kohas. Nali naljaks – see tahvelarvuti oleks nagu iPad kloon – lihtsalt võimsama sisuga. Android 6.0 Marshmallow operatsioonisüsteemiga tahvelarvutil on 9,7-tolline QXGA IPS ekraan, mil 1536 × 2048 lahutusvõime. Protsessoriks valiti MediaTek MT8176 protsessor – kaks tuuma sel 2,1 GHz taktil ning neli tuuma 1,7 GHz taktil. Sisemälu seadmel 32 GB või 64 GB ning operatiivmälu lausa 4 GB. Selle seadme loomisel on väga suurt rõhku pandud luksusel ning kasutusmugavusel – kvaliteetne alumiiniumkorpus on ainult 5,8 mm paks ja ekraani ümber olev raam on kahandatud 5,3 mm peale. Erinevad pildiparanduslisad ning võimsad stereokõlarid. Viimaste kohta oleks erinevat infot lausa raamatu jagu – NXP nutikas võimendi, viie magnetiga kõlarid, Hi-Res audio kooss 24-bit 192 kHz heliga. tegelikult võib seda nimekirja veel jätkata.

Liidestest on tahvelarvutil USB-C 3.1 Gen. 1 (ehk USB 2.0 standardi kiirusele vastav) liides, mis toetab ka Qualcomm Quick Charge 3.0 tehnoloogiat – tahvelarvuti 5900 mAh aku on võimalik täis laadida kolme tunniga ning siis nautida kuni 10 tundi videote vaatamist või 12 tundi üle WiFi veebi sirvimist. Lisaks on selle tahvelarvutiga võimalus kasutada Asus Z Stylus pliiatsit, mis annab joonistamisel ja kirjutamisel väga intuitiivse kasutuskogemuse. Loomulikult on see tahvelarvuti varustatud ka kiire ja mugava sõrmejäljelugejaga, mis pea hetkega võtab ekraaniluku maha. Täpset hinda ja turule paiskamise aega veel teada ei ole, kuid esimesel võimalusel jagame seda ka lugejatega.

asus-zenpad-s3-002

asus-zenpad-s3-003

asus-zenpad-s3-004

 

ZenScreen MB16AC – ka monitor võib olla mobiilne

 

MB16AC--001

Lisaks arvutitele ning nutikellale tutvustas Asus ka uut mobiilset monitori. ZenScreen MB16AC on USB ühendusega 15,6-tolline FullHD monitor, mida saab kasutada iga arvutiga mil USB-A või USB-C ühendus. Seadmel endal on hübriidne USB-C pesa, mis toetab nii vooluadapteri kui videoülekande funktsionaalsust, mis teeb selle kasutamise veel lihtsamaks. ZenScreen MB16AC tuleb koos 1 mm paksuse volditava kattega, mida saab kasutada nii horisontaalse kui vertikaalse jalana.

MB16AC--002

Allikas: Asus

Loe uusimaid ning kuumimaid IFA 2016 elektroonikamessi uudiseid siit »
Vaata Photopointi veebikaubamaja parimaid IFA 2016 eripakkumisi siit!

(928)

Postitus meeldis?
Telli iganädalane kokkuvõte parimatest lugudest meilile
.
.

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast

Viimased kommentaarid

"https://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=globaalne Kogu meie planeeti hõlmav katik. Vinge värk ;) "

Kala, Sony a9 III on revolutsiooniline täiskaader hübriidkaamera

"Aitäh trükiviga märkamast ning nüüdseks on see ka parandatud. "

Jürgen Veerme, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Mis loom see Tarmon on, photopoint? Päris häbiväärne tooteesitlus. "

Taara, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Tere! Aitäh tähelepanu pööramast - tegemist on siiski EU tüüpi väljundpesadega, ..."

Jürgen Veerme, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga

"Piltide alusel AC väljundpesad ei ole EU tüüp, kas müütegi ..."

Merike Linnamägi, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga