Eks Panasonic vaadanud ja kadestanud Sony pisikesi ja õhukesi NEX-seeria hübriidkaameraid. Neidsamu, mida fotohuvilised endale põlevil silmil kokku ostavad, jättes tähele panemata Panasonicu GF-seeria funktsionaalsuse ja hea käsitlemismugavuse. “Aitab!” mõtles Panasonic, lubades endale, et muudab GF-seeria kaamerad sama kompaktseteks, lihtsateks ja automaatseteks nagu NEX aparaadid.
Nii ongi eile esitletud GF3 kaameralt kadunud GF1 405.65€ aparaadilt tuntud programmiratas, suurem osa tagaküljel olevatest juhtnuppudest, välguking, lisatarvikute port ja stereokõlarid. Kahjuks asi veel sellega ei lõpe – kadunud on ka tagaküljel asetsenud ratas, millest oli hea muuta ava ja säriaega ning mida sai ka nupuna alla vajutada.
Kogu selle eemaldamisprotsessi tulemusena on Panasonic GF-3 kere nüüd peaaegu sama kompaktne, nagu Sony uuel NEX-C3 hübriidil. GF-3 sisse on jäetud seesama GF2 12 MP sensor, lisatud on ka G3 seest tuntud pildiprotsessor, mis teeb võimalikuks senisest kiirema autofookuse ning sarivõtte. Iseäranis palavalt peab Panasonicut kiitma selle eest, et ta integreeritud välklampi (mida Sony NEX-seerial ei ole) koos muude mõttetute rudimentidega minema ei visanud. Eks midagi peab ju alles jätma. GF4 vaja ka disainida.
Panasonic GF3 olulisemad tehnilised andmed ja tootefotod:
- 12.1 MP CMOS sensor (sama mis GF2 hübriidil)
- Venus Engine FHD pildiprotsessor
- Micro Four Thirds bajonett 2x fookuskauguse kordajaga
- Maailma väikseim sisseehitatud välklambiga hübriidkaamera; 17% kompaktsem kui GF2
- 3.0″ puutetundlik LCD, 460 000 px
- puudutades saab määrata automaatse teravustamise punkti, ekraanile toksates saab pildistada, sobrada menüüdes ning juhtida kaamerat taasesitusrežiimis
- LCD otsevaade näotuvastuse, histogrammi, positsioneeritavate abijoonte ja enda jaoks kohandatava “Quick Menu” menüüga
- Kiire autofookus
- Täismanuaalne režiim ja poolmanuaalsed režiimid. ISO ulatus 160 – 6400
- “Intelligent Auto” režiim valib ise pildistatavale vastava pildiprogrammi, tuvastab näod, muudab lõustad ja varjud heledamaks, teravustab kus vaja jne
- Uus iA+ režiim lisab ekraanile “slaiderid” mille abil saab muuta heledust, tausta hägusust, tonaalsust jne
- “Creative Control” režiim annab ligipääsu mitmetele digitaalsetele filtritele ja efektidele
- Filmirežiim 1920 x 1080 @ 60i (sensori väljund on 30p) monoheli ja AVCHD koodek
- SD/SDHC/SDXC mälukaardipesa
- Uus DMW-BLE9 liitiumaku; 320 säritust ühe laadimiskorraga
- Tuleb müügile komplektis F3.5-5.6, 14 – 42 mm OIS objektiiviga augusti lõpul. F2.5, 14 mm objektiiviga komplekti on oodata juulikuus.
Loe Panasonic GF3 esmast ülevaadet Dpreview.com veebilehel
(294)
Kommentaarid