Võin üsna kindlalt väita, et enamusele meist ei meeldi asju kaasas tassida. Pildistama minnes võtame kaamera ning vajadusel ehk mõned lisatarvikud. Kui nende hulka kuulub statiiv, siis on see tavaliselt kandekotis ja ripub õlal. Kuid mida teha, kui statiiviga pole kotti kaasas või soovid liikuda võimalikult kergelt ja vajadusel statiiv kiirelt lahti võtta? Täna näitame, kuidas võimalikult hõlpsalt ja soodsalt valmistada statiivi kanderihm.
Vaja läheb:
- teipi (kaitseks statiivi kriimustamise vastu)
- tugevamat niiti + nõela (rihma õmblemiseks)
- 2× vooliku/toru kinnitusrõngad (võib plekist ise välja lõigata)
- võtmerõngas (1-2×, vastavalt soovile)
- kanderihm – meie kasutame vana fotokoti reguleeritava pikkusega rihma, millel on kiirkinnitus
Kõigepealt valmistame kesksamba rihmakinnituse. Selleks teibime piisavalt laia ala kinni, et kinnitusrõngas statiivi ei vigastaks. Seejärel libistame rihma lahtise otsa läbi rõnga ning liigutame need teibitud alale.
Järgmine samm on selle töö juures kõige aeganõudvam: õmblemine. Lahtine rihma ots tuleks nüüd kinnitada, õmblesime umbes tolli jagu rihmast kinni. Õmbluse vastupidavust tuleks korralikult kontrollida, mida raskem statiiv, seda tugevam rihm ja kinnitus olema peavad.
Nüüd on aeg teha teine kinnitus, seekord statiivi jalale. See võib olla ka täpselt samasugune püsiv kinnitus, nagu kesksambal. Siin tegime lihtsa kiirkinnituse: rihma teise otsa (klambriga) saab võtmerõnga abil kiirelt kinnitada ja vajadusel lahti ühendada. Samasugune variant võib olla ka ju kesksambal, siis saaks rihma hõlpsalt statiivi küljest täielikult eemaldada.
Viimane ja iseenesest mõistetav samm ongi rihma vaba otsa kinnitamine vastvalminud rõnga külge. Ka siin saab seda varieerida: kas õmmelda täiesti kinni või näiteks kasutada kiirkinnitusklambrit .
Igal juhul jätab kinnituse disainimine piisavalt ruumi meistri enda lahenduse välja mõtlemiseks.
Nii lihtne see oligi. Kaamera kätte, statiiv selga ja pildistama!
(843)
Kommentaarid