Äsja turule paisatud täiskaadersensoriga Pentax K-1 peegelkaamerast hakkavad interneti avarusse jõudma esimesed detailsemad, pildikvaliteeti hindavad ülevaated. Nii fotograafide seas tunnustatud Dpreview kui ka populaarne DigitalRev blogi on mõlemad vaatluse alla võtnud K-1 kaamera Pixel Shift režiimi. See on selline režiim, kus kaamera pildistab 4 fotot järjest – liigutades pärast iga foto tegemist sensorit ühe piksli võrra – ja paneb need siis üheks, tavaliselt kvaliteetsemaks fotoks kokku.
Fotograafide seas tunnustatud veebilehe Dpreview on võrdlusfotod paljastavad selgelt, et Pixel Shift režiimis pildistatud foto on tõepoolest tavalisest parema detailsusega. Kuid mis veel olulisem – foto on täiesti puhas ja ilma mingite aliasing-värvusdefektideta. Kontrastsete alade piirjoontel tekivad nii K-1 kaamera tavarežiimis kui ka Nikon D810 kaameraga pildistatud fotol värvilised artefaktid. K-1 Pixel Shift režiimis pildistatud fotol on aga ka kõige peenem tekstirida selge ja terav.
Veidi praktilisema ülevaate Pixel Shift režiimist leiame Digitalrev blogist. Seal olevad võrdlusfotod näitavad, et Pixel Shift režiimis pildistatud fotode detailsus on tavalisest vaevumärgatavalt parem kuid müratase silmnähtavalt väiksem. Aliasing artefaktide erinevust seal blogis ei võrrelda, sest testpiltidele pole aliasing-artefakte tekitavaid objekte jäänud.
Pixel Shift režiim pole ei fototööstuse ega ka Pentaxi jaoks iseenesest mitte midagi innovaatilist. Pea kaks aastat tagasi tõi Olympus selle omaduse oma E-M 5 Mark II hübriidkaamerasse. Selline režiim on olemas ka Pentax K-3 II peegelkaameral. Pentax K-1 peegelkaamera juures on Pixel Shift režiimi aga olulisel määral paremaks muudetud. Näiteks on lisatud kaadrite vahelise liikumise tuvastus. Foto tegemiseks peab kaamera olema asetatud statiivile. Kaader ise ei pea aga tingimata olema staatiline – väikse liikumise korral (nagu näiteks puude oksad tuules) arvestab K-1 fotosid kokku pannes liikumisega ja elimineerib tekkida võiva udususe.
Seega aitab Pentax K-1 peegelkaamera Pixel Shift režiim saada puhtamaid pilte just spetsiifilisemates olukordades, kus saab pildistada statiivilt staatilisemat sorti kaadrit ja kus on oluline ülim pildikvaliteet.
Võrdle ka ise Dpreview interaktiivse tööriista abil Pentax K-1 ja konkurentide pildikvaliteeti.
Allikas: Dpreview.com, bokeh.digitalrev.com
(926)
- 36,4-megapiksline täiskaader CMOS sensor
- 5-suunaline keresisene stabilisaator
- Sensori tundlikkus kuni ISO 204 800
- 25 rist-tüüpi punktiga teravustamissensor
- Integreeritud WiFi, GPS ning Astrotracer
Kommentaarid