Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Karbist välja: BeastVision HD Outdoor Edition videokaamera ekstreemspordi harrastajaile

beastvision-hd-kaamera-avang-1

Viimastel aastatel on video-ja fotomaastikul esile tõusnud täiesti uus tüüp kaameraid. Pisikesed, vastupidava korpuse ja lihtsa juhtimisega aparaadid, millega saab salvestada videot või pildistada fotosid ja mida saab kõikvõimalikesse kohtadesse kinnitada. Selliste kaameratega filmitakse rulasõitu, veealuseid vaateid, telgitaguseid vaateid suurte kassahittide produktsioonist jne. Kõige tuntum sellist laadi kaamera on muidugi GoPro Hero, mis ka Photopointi veebipoes huvilisi ootab. Samas ei tee ju konkurents kunagi halba. Seega esitlemegi siin uut tegijat GoPro kõrval. Beastvision HD.

Miks see kaamera karbist-välja postitust väärt on? Aga palun. Siin karbist välja võetava Beastvision HD Outdoor Edition 162.16€ kaamera saab hetkel Photopointi veebipoest kätte 60€ soodsama hinnaga, kui HD Hero Silver Edition kaamera. Tehnilised näitajad (filmitava video mõõtmed, kaadrisagedused jne) on neil kaameratel väga sarnased. Samas tuleb Beastvision HD kaameraga kaasa kaugjuhtimispult, akumoodul ja LCD-ekraanimoodul. Kõik need peab GoPro soetaja soovi korral juurde ostma. Lisaks on komplektis veel päris palju erinevaid kinnitusvahendeid, mis kahtlemata praktilise kasutuse käigus väga kasulikuks osutuvad. Tundub nagu hea diil? Meile ka. Seepärast vaatamegi lähemalt:

beastvision-hd-action-kaamera.-1 beastvision-hd-action-kaamera.-2

BeastVision kaamerast on olemas mitmeid versioone. Surf Edition, Motorsports Edition jne. Need versioonid erinevad üksteisest kaasapandud kinnitusvahendite olemuse ja hulga poolest. Kaamera ise, juhtpult, lisaakumoodul ning LCD-ekraanimoodul on kaasas kõigil. Siin fotoloos võtame karbist välja BeastVision HD Outdoor Edition 162.16€ versiooni, millel on kaasas vast kõige universaalsem valik kinnitusvahendeid.

Võrdleme BeastVision HD kaamera omadusi autoriteediga – GoPro Hero3 Silver Edition 354.82€ kaameraga. Olgu siin korrektsuse huvides mainitud, et GoPro valikus on nüüd ka Hero3 Black Edition 456.48€ kaamera. See on aga juba kallimasse hinnaklassi kuuluv aparaat.

GoPro Silver Edition BeastVision HD
gopro-hero-3-videokaamera-photopoint-87  beastvision-hd-action-kaamera.-16
Objektiiv f/2.8 avaga f/2.8 avaga
Objektiivi maks vaatenurk “Ultra lainurk” 170°
Kaadrisagedus 1080p  30, 25, 24 kaadrit sekundis 30, 25 kaadrit sekundis
Kaadrisagedus 1080i  60, 50 kaadrit sekundis
Kaadrisagedus 720p  60, 50, 30, 25 kaadrit sekundis 60, 50, 30, 25 kaadrit sekundis
Kaadrisagedus WVGA  120 kaadrit sekundis 120, 100, 60, 50 kaadrit sekundis
Fotode maks. suurus  11 MP  8 MP
Fotorežiimid  1 pilt, sarivõte 1 pilt, sarivõte
Iseavaja (video) ei ole 3, 5, 10 sek taimeriga salvestamine
Intervallvõte (timelapse) 0.5, 1, 2, 5, 10, 30, 60 sek vahedega pildistamine  1, 5, 30 sek vahedega pildistamine
Digitaalne suum  ei ole 10 x
Lasersihik ei ole jah
Ühenduspesad Välise mikrofoni pesa, Micro HDMI, Mini USB, micro SD Välise mikrofoni pesa, Mini HDMI, Mini USB, micro SD

 

beastvision-hd-action-kaamera.-4

Pakend on väga sarnane GoPro kaamerate pakenditele. Kaamera ise on kinnitatud läbipaistva kupli alla mustale troonile. Alumine pool on muudetud sahtliks. Sealt libiseb välja karbike, mis on sõna otseses mõttes triiki täis igasuguseis vidinaid. Näitame need vidinad kõik ära allpool – selguse huvides kahel erineval fotol.

beastvision-hd-action-kaamera.-5

Foto 1. Karbis on BeastVision HD kaamera koos selle külge kinnitatud LCD-mooduliga, juhtpult, akumoodul ja kaamera korpuse sisse käiv aku.

beastvision-hd-action-kaamera.-6

Foto 2. Seejärel on karbi sees igasugused kinnitusvahendid. Neid vaatame allpool piltidel ka lähemalt, seetõttu ei hakka siin kõiki nimetama. Siiski üks asi, mida all ei näe – paremal nurgas on kotike, mis on küll üsna õhukesest materjalist, aga see-eest kahe lahtriga ning vöö külge kinnitatav. Nii et täitsa praktiline erinevate lisatarvikute kaasa võtmiseks.

beastvision-hd-action-kaamera.-20 beastvidion-pult-1

Juhtpult on lihtne – selle peal on kolm suurt kummist nuppu, millel on täpselt needsamad funktsioonid, nagu kaamera peal olevail nuppudel. Tagaküljel oleva klambri saab soovi korral üsna lihtsalt eemaldada – siis on juhtpult väiksem ja selle saab mõnusasti näiteks vöö külge kinnitada. Kui puldil patarei tühjaks saama peaks, saab puldi korpuse nelja kruvi lahtikeeramise teel avada. Pult ei ole veekindel.

beastvision-hd-action-kaamera.-52-small beastvision-hd-action-kaamera.-50-small beastvision-hd-action-kaamera.-51-small
beastvision-hd-action-kaamera.-10 copy beastvision-hd-action-kaamera.-14 copy beastvision-hd-action-kaamera.-13 copy

Karbis on kokku neli liigendiga jalga, mille saab standardse 1/4″ statiivikeerme abil kaamerale alla kruvida. Kolm neist neljast on ära toodud ülalolevatel piltidel.

Liigendjalgade allosas on kinnitus, millega saab kaamera alusplaadile fikseerida. Karbis on kaasas ühtekokku 6 alusplaati. Kõik need on näidatud ära alloleval pildil – alt ja ülevalt.

beastvision-hd-action-kaamera.-55-a

Viis esimest kinnitusplaati on sellised, mida saab erinevatele pindadele kleepida ning sinna jättagi. Siin on kaks lameda kleeppinnaga ja kaks nõgusa kleeppinnaga plaati ning üks suure nõgusa kleeppinnaga plaat. Kuues on selline alusplaat, mida ei kleebita, vaid mille saab erinevatesse kohtadesse rihmadega kinni tõmmata.

Üks oluline nüanss: kahel esimesel (lamedad) plaadil on olemas neli auku – selleks, et vajadusel plaate ka kruvidega kinnitada saaks. Suurel nõgusal plaadil on igas küljes aasad rihmade jaoks. See on nn multifunktsionaalne plaat.

beastvision-hd-action-kaamera.-53 beastvision-hd-action-kaamera.-54

Liigendjala kaamera külge fikseerimine. Kui GoPro kaameratel on põhiliigend kaamera küljes jäädavalt kinni, siis BeastVisionil saab seda liigendit statiivikeerme abil eemaldada. Tänu sellele on kõikidel liigenditel olemas lisaks üks koht, kust kaamerat sobiva nurga alla seada. Ka kõike madalamat liigendit saab tänu statiivikeerme lisamisele pöörata nii üles-alla kui ka paremale-vasakule. Nagu näha, siis on korpuses oleva statiivikeerme ääres augukesed, mis aitavad liigendjala õigesse positsiooni fikseerida.

beastvision-hd-action-kaamera.-8 beastvision-hd-action-kaamera.-7

Liigendjala fikseerimine alusplaadile. Kinnitatuna istub jalg väga tugevalt oma pesas, sellegipoolest on olemas aga veel pehmest kummist “lipendis”, mis ühenduse lahti põrumise praktiliselt võimatuks muudab.

beastvision-hd-action-kaamera.-23↑ Ülal kirjutasin, et karbis on kokku neli liigendiga jalga, mille saab standardse 1/4″ statiivikeerme abil kaamerale alla kruvida. Kolm said näidatud ära ülal. Siin on neljas. Ka see kinnitub kruvi abil kaamera külge. Liigendjala allosas on aga kinnitusplaat koos kummfihmadega – see seadeldis on mõeldud pea küljes kandmiseks. Korralik lai kumm on seespoolt kaetud pehme kummeeritud kihtidega – et kogu kaadervärk ka higisema rulamehe peas ei libiseks.→ Kuuenda plaadi alumine pool ei ole kleeppinnaga. Rihmade abil kinnitub see suuremate postide-torude jne külge. beastvision-hd-action-kaamera.-15

 

beastvision-hd-action-kaamera.-57

Selle komplekti juures on tõepoolest kõige peale mõeldud. Kaasas on tagavaraosad juhuks, kui põhividinad peaksid suurema möllu sees ära kaduma. Siin on lisapolt koos kinnituspaelaga, lisamutter ning kaks kummist seibi. Need seibid kinnituvad kahepoolse teibi abil statiivikeerme ümber.

beastvision-hd-action-kaamera.-18 beastvision-hd-action-kaamera.-17

Lõpuks jõuame kaamera endani. Vee- ja põrutuskindla korpuse avamiseks on hoob paremal küljel. Korpus tundub tugev ja korralik. Korpus on kindlasti suurem ja raskem kui GoPro Hero3 aparaatidel, kuid ei tasu ära unustada, et kaamera on selle korpuse sees koos LCD-ekraanimooduliga.

beastvision-hd-action-kaamera.-16 beastvision-hd-action-kaamera.-19

Objektiivi ees olevat läbipaistvat plastikut kaitseb kriimustuste eest musta värvi ääris. Korpuse peal on metallist nupud. Parempoolsest saab alustada video salvestamist. Nupule vajutades teeb kaamera ühe piiksu, ülal hakkab vilkuma roheline tuluke ja ees sinine tuluke. Parempoolset nuppu pikemalt all hoides lülitub sisse lasersihik.

Vasakpoolsest eesmisest saab video salvestamise lõpetada. Nupule vajutades teeb kaamera kaks piiksu.

Võiks ju mõelda, et miks ei ole need kaks funktsiooni omistatud ühele ja samale nupule nagu tavaliselt videokaamerate puhul. Nii, et ühest nupust vajutad salvestamise käima ja samast nupust lülitad selle taas kinni. See on teisiti seetõttu, et vältida segadust (kas video juba ikka sai salvestama või mitte?). Kui kaamera on sul kiivri küljes, võid sa igaks juhuks salvestamisnuppu mitu korda vajutada, et olla ikka kindel. Salvestamise lõpetamiseks on alati teine nupp.

Vasakpoolne tagumine nupp on foto salvestamiseks. See on nn päästik. Nupule vajutades teeb kaamera kolm piiksu.

beastvision-hd-action-kaamera.-21

Võtame korpuse lahti, et saaks pilgu heita kaamerale selle sees.

 beastvision-hd-action-kaamera.-60  beastvision-hd-action-kaamera.-61

Kaamera ise – alasti ja koos LCD-ekraanimooduliga. Kaamera esiküljel, paremal ülal on signaaltuluke, mis vilgub sinakalt siis, kui kaamera filmib. Tähele tuleb panna, et seadete tegemiseks ja erinevate režiimide valimiseks (timelapse jne) on vaja kaamera külge ühendada LCD-ekraanimoodul. Kaamera enda küljes oleva kolme nupu ja pisikese ekraani abil neid toiminguid teostada ei saa.

beastvision-hd-action-kaamera.-58 beastvision-hd-action-kaamera.-59

Üks kinnitusvahend jäi ülal lähemalt vaatlemata. See alus ei kinnitu veekindla kesta külge vaid fikseerib kaamera ilma kestata. Kindlasti on praktikas päris palju juhuseid, kus on filmida parem ilma veekindla kestata. Näiteks need korrad, kus on oluline ka audio salvestamine – kas siis sisseehitatud, või siis välise mikrofoni abil. On ju kaameral ka režiim, kus salvestatakse ainult heli.

 beastvision-hd-action-kaamera.-63  beastvision-hd-action-kaamera.-62

Paremal pool on plastikust katte all mini HDMI pesa ja mini USB pesa. Vasakul pool on 3,5 mm kõrvaklappide pesa ning micro SD mälukaardi pesa.

beastvision-hd-action-kaamera.-64

Kaamera koos kahe mooduliga. Mõlemad moodulid kinnituvad kaamera tagaküljele. Kaamerat on idee poolest võimalik ka ilma moodulita kasutada, kuid mitte veekindla kesta sees. Iseenesest saaks ka kesta sees kaamerat kompaktsemal kujul ilma mooduliteta kasutada, aga õhemat luuki selle jaoks kaasa pandud ei ole. BeastVision veebilehel on see luuk täitsa olemas, aga tundub, et osta saab seda vaid koos ülejäänud korpusega.

beastvision-hd-action-kaamera.-76 beastvision-hd-action-kaamera.-75

LCD-ekraanimoodul võimaldab kadreeringut näha. Samuti teeb see võimalikuks režiimide valimise ning annab juurdepääsu teatud funktsioonidele nagu näiteks digitaalne suum. Veel on selle abil võimalik pildistatud fotosid, salvestatud audiot ja videot ka kuulata-vaadata.

Akumoodul on lihtne – sellel on mini USB pesa laadimise jaoks ning üks nupp, millele vajutades näidatakse kolme LED-tulukese abil aku laetuse taset.

beastvision-hd-action-kaamera.-65

  • Aku laadimisaeg: 3 tundi.
  • Aku kestus: 4 tundi videot ühe laadimiskorraga.
  • Ooterežiimil – 200 tundi
 beastvision-hd-action-kaamera.-66  beastvision-hd-action-kaamera.-71

Vasakul salvestusrežiim. Paremal taasesitusrežiim. Taasesitusrežiimil saab salvestatut kustutada, vaadata või kaitsta kustutamise eest. Kuna kaameral on olemas ka Loop Recording omadus (saad näiteks pikema rattasõidu korral panna kaamera salvestama ja kui mälukaart täis saab, hakkab see otsast peale salvestama) on failide valikuline kustutamiskaitse võimalus üsna oluline omadus.

 beastvision-hd-action-kaamera.-68  beastvision-hd-action-kaamera.-67

Videopõhiseid menüüvalikuid on kaks ekraanitäit. Laserit saab näiteks tööle panan ka nii, et see automaatselt koos video salvestamisega tööle läheks. Objektiivi vaatenurka saab seadistada ka kaks astet kitsamaks. Kaamera üldiste seadete all on võimalus määrata ISO tasemeks 800 või “Automaatne”

beastvision-hd-action-kaamera.-74

Ülemise ekraani peal näidatakse ära:

  • Ülal vasakus nurgas – kasutatav režiim
  • Keskel – salvestusaeg
  • All vasakus nurgas: Aku laetuse tase (kolm astet)
  • All paremas nurgas – mälukaardi täituvuse tase

beastvision-hd-action-kaamera.-22

BeastVision on valmis teinud kaamera, mis GoPro HD Hero3 keskmise ja madalama klassi kaameratele kõva konkurentsi pakub. Nagu nägime, on tegu hoolikalt läbi mõeldud komplektiga, kus ka päris pisikestele nüanssidele suurt tähelepanu pööratud on. Näiteks ei ole kaasas mitte ainult lisatarvikud, vaid ka olulisemad lisatarvikute varuosad. Või siis ei ole mitte lihtsalt juhtpult, vaid pult, mida saab vajadusel vööle kinnitamiseks veelgi kompaktsemaks muuta. Muidugi jääb üks suur küsimus siin siiski veel õhku rippuma. Milline on selle kaamera pildikvaliteet? Kui ilusateks videoteks see võimeline on? Karbist välja postitustes me nii süvitsi ei lähe, küll aga luban, et peagi saab siinsamas blogis tutvuda ka Beastvision HD kaamera pildikvaliteediga. Selle loo lõpetame tõdemusega, et Beastvision HD Outdoor Edition on hästi läbi mõeldud, vastupidav ja professionaalne kaamerakomplekt, mis pakub sama raha eest rohkem.

 

 

(1739)

Artiklis kirjeldatud tooted:
FANTEC BeastVision HD Outdoor Edition Suurepärane kaamera põnevate videolõikude salvestamiseks maal, vees või õhus. Erinevatele spordialadele suunatud komplekt
GoPro Hero3 Silver Edition HERO3 on täpselt sama sooritusvõimega nagu algne HD HERO kuid lisaks on selle integreeritud WiFi, uus kasutajaliides, 30% väiksem ja 25% kergem korpus
GoPro Hero3 Black Edition HERO3: Black Edition on veel parema sooritusvõimega kui algne HD HERO ning lisaks on selle integreeritud WiFi, uus kasutajaliides, 30% väiksem ja 25% kergem korpus

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast