Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Karbist välja: GoPro Hero3 Silver Edition videokaamera

gopro-hero-3-videokaamera-photopoint-101

GoPro kaamerad on kõikjal. Neid kasutavad nii algajad rulapoisid, profitasemel trikiratturid, sukeldujad kui ka Hollywoodi produktsioonitiimid. Põhjused on väga lihtsad – GoPro suudab pakkuda oma konkurentidest paremat pildikvaliteeti, kiiremaid kaadrisagedusi ja reeglina ka väga tugevaid (kuigi kalleid) kinnitusvahendeid.

GoPro kuulutas oma kolmanda põlvkonna kaamerad välja mõned kuud tagasi (vaata GoPro uudislugu siit). Nendeks olid kolm mudelit – GoPro Hero White Edition 212.48€, GoPro Hero3 Silver Edition 354.82€ ja kõige kõvem – GoPro Hero3 Black Edition 456.48€. Kaks esimest on kolmanda kõrval ausalt öeldes üsnagi plassid karbid. Nende sees on vanad sensorid ning pole seal ka neid magusaid, seninägematult kiireid kaadrisagedusi. Väliselt on kõik kolm aga identsed, nii et võtame siin all karbist välja WiFi ja 11 MP sensoriga GoPro Hero 3 Silver Edition videokaamera 354.82€.

gopro-hero-3-videokaamera-photopoint-80

GoPro Hero3 pakend on klass omaette. Karbi otsa on istutatud läbipaistvast plastikust kamber, mille sees troonib kaamera ise.

gopro-hero-3-videokaamera-photopoint-81

GoPro Hero 3 Silver Edition olulisemad tehnilised andmed:

  •  f/2.8 avaga objektiiv
  • H.264 standardile vastav video.
  • 1080P režiimis on kaadrisagedusteks 25 ja 24 fps
  • 720p režiimis on kaadrisagedusteks 30 ja 60 fps
  • WVGA lahutusvõimega filmides on kaadrisagedusteks 120 fps
  • Värvustasakaalu saab määrata nii automaatselt kui käsitsi
  • Saab klõbistada 11, 8 ja 5 MP suuruseid fotosid tippkiirusega 10 fps.
  • Intervallvõte – 0.5, 1, 2, 5, 10, 30, 60 sekundiliste vahedega pildistamine
  • WiFi ühendus
  • 3.5 mm mikrofonipesa, microSD mälukaardipesa

gopro-hero-3-videokaamera-photopoint-82

Tavakasutaja jaoks, kes oma videot järeltöötlusprogrammides ei lõigu, on GoPro Hero Silver Edition igati hea kaamera. Kui on aga soov pärast arvutis kokku panna ilusaid, sujuva aeglustatud liikumise ning värvuskorrektsioonidega videot, siis peaks igal juhul vaatama GoPro Hero 3 Black Edition kaamera poole. Sellel on 1080p režiimis võimalik filmida nii 24, 25, 48 kui ka 50 fps kaadrisageduste vahel. See tähendab, et järeltöödeldes video kaadrisagedust poole võrra vähendades saame 24 kaadrit sekundis ilusa sujuva aegluubis videopildi. 720P režiimis on aga video filmimise tippkiiruseks 100 fps! See tähendab, veel aeglasemat sujuvat videot. Nii kiiret filmimise võimalust ei paku hetkel ükski GoPro konkurent.

gopro-hero-3-videokaamera-photopoint-83

Jätame selle Black Edition`i korraks sinnapaika ja vaatame, mis on Silver Edition karbis. Siin on: GoPro Hero3 Silver Edition videokaamera, heliavadega tagavarakaas, kolm kleepsu GoPro promomiseks, USB kaabel,  aku, kummist kinnitus, üks lisakinnitusadapter, üks multiliigend ning kaks kiirkinnitusplaati (kumerale ja sirgele pinnale).

gopro-hero-3-videokaamera-photopoint-87 gopro-hero-3-videokaamera-photopoint-86

Hero 3 kaamera on muutunud oma eelkäijaga võrreldes pisemaks. GoPro ise reklaamib, et uus kaamera on senisest 30% väiksem ja 25% kergem. Väiksem kaal on päris oluline, kui kaamera kiivri peal su kaelalihaseid proovile panemas on. Pisem korpus on aga saavutatud esiteks SD mälukaardi asemel micro SD mälukaardi kasutuselevõtuga. Teiseks pisut väiksemate mõõtmete ja mahtuvusega akuga.

gopro-hero-3-videokaamera-photopoint-84 gopro-hero-3-videokaamera-photopoint-85

Objektiivi vaatenurk on umbes sama mis 10mm kalasilmobjektiivil täiskaadersensori ees – ehk et üsna lai ning moonutab ka perspektiivi vastavalt. 1080p režiimis saab aga vaatenurka näiliselt kitsamaks muuta, salvestades sama lahutusvõimega videot väiksema osaga sensori keskel. On kolm valikut – Ultra Wide, Medium ja Narrow.

gopro-hero-3-videokaamera-photopoint-100-2

Ülal on klamber, milles abil saab vee- ja põrutuskindla kesta avada ning sealt kaamerakarbikese välja võtta. Klambri avamiseks tuleb esmalt lükata keskel olevat nuppu vasakule. Seepeale saab tõsta tagumise lingi üles, nii et tagakaas lahti tuleks.

gopro-hero-3-videokaamera-photopoint-90

Tagakaas avaneb ning siis saab Hero3 kaamera oma kesta seest lihtsalt välja tõsta.

gopro-hero-3-videokaamera-photopoint-91

Aku 1050 mAh mahtuvus tähendab, et kui on vaja pikemalt sõite või hüppeid salvestada, siis peaks kaamerale juurde muretsema ka 1-2 varuakut. Erinevates ülevaadetes hinnatakse aku kestvust 50 minutile, mis väheneb drastiliselt siis, kui kasutada WiFi ühendust või välist monitori.

gopro-hero-3-videokaamera-photopoint-92

Nagu näha, annab GoPro kaamerale eriomase välimuse just see veekindel kest. Ilma kestata on GoPro täitsa alasti kuubik. Kaamera peal olevad põhinupud on aga võrreldes eelmise mudeliga suuremad tehtud, et neid ka ilma kestata mugavam tabada oleks. Kui GoPro kaameratele midagi ette heita, siis on selleks kindlasti seadete muutmise keerulisus. Pisike, korraliku taustvalgustuseta ekraan näitab ikoone ja lühikesi sõnu. Seadete paikapanek võtab omajagu aega ja kui see kord tehtud on, siis ei taha seda ilmselt enam niipea ette võtta. Kui aga põhiasjad paigas, saab MODE nupuga lihtsalt režiime valida ja pealmise RECORD nupuga videosalvestamist alustada ja lõpetada.

Siin tuleb appi WiFi ühendus. Android või iOS nutitelefoni GoPro Hero3 kaameraga WiFi abil ühendades saab muuta telefoni abil kõiki kaamera seadeid ning isegi kadreerida. Kadreerimise otsevaade jõuab telefoni muidugi 3-4 sekundilise viivitusega, kuid see on siiski parem kui mitte midagi.

gopro-hero-3-videokaamera-photopoint-94
Ühendused on paigutatud ühtekokku kummist katte alla. Siin on HDMI, USB ja micro SD kaardipesa.

gopro-hero-3-videokaamera-photopoint-95

Nii ees, taga, all kui ka üleval on märgutulukesed, mis video salvestamise ajal vilguvad. Nii ei jää hoogsa tegevuse käigus märkamata, kui mälukaart täis või aku tühjaks saab ja kaamera video filmimise lõpetab. Need hakkavad siniselt vilkuma ka siis, kui WiFi ühendus on sisse lülitatud. Siin ülal on näha ka mikrofoniaugukesed – nende taga salvestab heli monomikrofon.

gopro-hero-3-videokaamera-photopoint-96

Veekindel korpus, korpuse veekindel tagaluuk ning heliavadega varuluuk. Viimane on vajalik siis, kui soovite, et lisaks videole salvestuks ka enam-vähem korralik audio. Kinnise luugiga jääb sisseehitatud mikrofon veekindla korpuse sisse.  Heli salvestuse poolest ei pidavat GoPro kaamerad muidugi väga head taset näitama. Isegi mobiiltelefonid salvestavat paremat heli. Hero3 kaameraga on aga võimalik kasutada välist mikrofoni, mis helikvaliteeti kindlasti parandab

gopro-hero-3-videokaamera-photopoint-97

Karbis on ka 2 kiirkinnitusplaati. Ühe neist saab liimida sileda pinna peale, teise kumera pinna peale.

gopro-hero-3-videokaamera-photopoint-98

Kest koos kinnitustega. Madal kinnitus, kõrgem kinnitus ning multiliigend, mis lubab kaamerat kinnitatuna liigutada lisaks vertikaalsihile ka horisontaalselt.

gopro-hero-3-videokaamera-photopoint-99

Kolm nuppu on toodud selliselt läbi veekindla korpuse. Esiküljel olev režiiminupp, küljel olev WiFi nupp ja ülal olev salvestusnupp.

gopro-hero-3-videokaamera-photopoint-100

GoPro Hero 3 Silver Edition on suurepärane kaamera video filmimiseks vee all ning olukordades, kus on oluline löögikindlus ja kiire videosalvestus. See on tugev kaamera hea pildikvaliteedi  ja laia valiku kinnitusvahendite ja lisamoodulitega (lisaaku moodul, puutetundlik ekraan). Lisaks on selles olemas WiFi ühendus mis teeb võimalikuks kaamera seadete muutmise (ja ka kadreerimise) Android või iOS nutitelefoni abil.

Kui sa tahad parimat pildikvaliteeti ja enneolematut paindlikkust aegluubis efektide loomiseks, siis võta GoPro Hero 3 Black Edition 456.48€.  Kui sa aga filmitud videoid järeltöötlusprogrammis aeglustada ei soovi, on sulle sobilik GoPro Hero 3 Silver Edition

(2420)

Artiklis kirjeldatud tooted:
GoPro Hero3 White Edition HERO3 on täpselt sama sooritusvõimega nagu algne HD HERO kuid lisaks on selle integreeritud WiFi, uus kasutajaliides, 30% väiksem ja 25% kergem korpus
GoPro Hero3 Silver Edition HERO3 on täpselt sama sooritusvõimega nagu algne HD HERO kuid lisaks on selle integreeritud WiFi, uus kasutajaliides, 30% väiksem ja 25% kergem korpus
GoPro Hero3 Black Edition HERO3: Black Edition on veel parema sooritusvõimega kui algne HD HERO ning lisaks on selle integreeritud WiFi, uus kasutajaliides, 30% väiksem ja 25% kergem korpus

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast