Pärast nädalatepikkuseid kõlakaid ja kuulujutte juhtus see, mis pidi. Google esitles eile õhtul enda disainitud sülearvutit nimega Chromebook Pixel. See Chrome OS platvormil töötav süler on fundamentaalselt erinev senistest, Samsungi, Acer`i HP jne poolt valmistatud Chromebookidest. Kui viimased püüdsid sellist – veebi lehitsemist ja pilveprogrammide kasutamiseks mõeldud – masinat muuta võimalikult soodsaks, siis Google… Google on valmistanud sülearvuti, mis on nii riistvaraliselt kui ka hinna poolest vaat et Retina MacBook Pro tasemel.
Ghromebook Pixel`i tehniliste andmete loetelu on üsna muljetavaldav. Gorilla Glass klaasiga kaetud puutetundliku ekraani lahutusvõime on veidi kõrgemgi kui paljuülistatud Retina MacBook süleritel. Sisemuses on Inteli kahetuumaline i5 protsessor HD 4000 graafikakaart, 4 GB muutmälu, 32 GB SSD mälu ja 1 TB kettaruumi Google Drive pilveteenuses.
Igast Pixel`i detailist õhkub tippklassi sülearvuti hõngu – alumiiniumist korpusel ei ole ühtegi nähtavat ventilaatoriava – need on MacBook`ide eeskujul peidetud klahvistiku taha. Vidinat näppinute sõnul on klaasist trackpad veelgi parem kui MacBook`idel, erilist tähelepanu olevat disainerid pühendanud sellele, et sülearvuti kaas/ekraan avaneks nii pehmelt ja sujuvalt nagu “sportauto uks”.
Google Chromebook Pixel olulisemad tehnilised andmed
- Intel Core i5 protsessor (kahetuumaline, 1.8 GHz)
- Intel HD Graphics 4000 graafikakaart (integreeritud)
- 4 GB DDR3 RAM muutmälu
- 32 GB SSD ketas ( 4G modemiga versioonil 64 GB)
- 13″ LCD-ekraan 3:2 külgede suhtega (visuaalselt peaaegu ruut)
- Piksleid ekraanil: 2560 x 1700, @ 239 ppi lahutusvõime
- Ekraani katab tugev Gorilla Glass klaas
- Taustvalgustusega klahvistik
- Klaasist trackpad
- 2x USB pesad, Mini Display pesa, mälukaardilugeja, helisisend/väljund
- Integreeritud kõlarid klahvistiku all, ventilatsioon klahvistiku taga (nagu MacBook`idel)
- Aku kestus – umbes 5 tundi
- Mõõtmed: 298 x 225 x 16 mm
- Kaal: 1,52 kg
Kõik see on viimase peal. Mitte ka nüüd midagi eriti innovaatilist, kuid siiski viimase peal. Ainult et – selline sülearvuti sobib väga vähestele inimestele. Selle operatsioonisüsteemiks on ju Chrome OS, milles ei saa kasutada ei Photoshop`i ega Microsoft Office`it ega videotöötlustarkvara… See on sülearvuti, mis on valmistatud eelkõige brauseripõhiseks ja nn “pilves elamiseks”. Google`i pilves, kui täpsem olla. Ning selline sülearvuti maksab ameerikamaal 1200$. Sama palju nagu 13″ MacBook Air ja mitte üldse nii väga palju vähem kui Retina ekraaniga 13″ MacBook Pro.
Samas võib sellele vaadata mitmeti. Kindlasti on see reklaammagnetiks, mis tõmbab inimesi Chrome OS masinaid uurima ning paneb võib-olla nii mõnegi ostma soodsamat Chromebooki. Siis võib see veel olla märgiks, et Google`il on oma operatsioonisüsteemiga suuremad kavatsused kui hetkel paistab, sest võib ju ülaloleva video pealkirjastki lugeda: “For what`s next” (selle jaoks, mis tuleb). Ning lõpetuseks liigub maailmas ikka ringi neid inimesi, kes arvutit ainult veebi jaoks kasutavad, kel on palju raha ja kes on valmis seda ilusa sülearvuti peale kulutama.
(1989)
Kommentaarid