Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Google on Hiinast lahkumas

Google teatas eile oma ametlikus blogis, et on vastu võtnud otsuse lõpetada otsimootori tulemuste tsenseerimise Hiinas. See tähendab ilmselt Google`i lahkumist Hiina suurelt ning tohutu arengupotentsiaaliga turult.

Firma ise ei ole enesele veel hingekella löönud ning kavatseb lähinädalail Hiina valitsusega läbirääkimisi pidada, leidmaks võimalusi seadustega kooskõlas kütkeist vaba teenust pakkuda.

Järsu muutuse Google`i vaadetes Hiinale kutsusid esile “kõrgtasemeliselt koordineeritud”, Hiinast lähtuvad küberrünnakud Googli serveritele detsembri keskel. Ründajate eesmärgiks oli Google`i sõnul saada informatsiooni (andmed, meilivahetus jne) Hiina inimõiguslaste kohta. Senise uurimistöö tulemused lubavad Google`il väita, et ründajad on saanud enese valdusesse vaid infot valitud kontode andmete kohta (aadress, konto loomise aeg jne). Konto sisu (e-kirjad jne) on Google`i väitel jäänud puutumata.

Google alustas oma tegevust Hiinas jaanuaris 2006. Algusest peale on Google`il olnud probleeme nii ametivõimudega kui ka rünnetega serveritele.  Teenuse avamisest saadik on Google oma otsitulemusi Hiina ametivõimude ja seaduste nõudel tsenseerinud. Näiteks ei avane Hiinas otsingu “Tiananmeni veresaun” sooritamisel Google`is mitte ühtegi vastet.

Nüüd on siis Google otsustanud tsenseerimisele lõpp teha – see on ilmselt lõppotsuseks ka tema tegevusele Hiinas. Selline sündmuste areng meeldiks kindlasti Hiina populaarseimale, omameeste poolt valmistatud otsimootorile “Baidu“, mis praegugi 58,4% turuosaga Hiinas esikohta hoidmas on. Google`i vastav näitaja on kõigest 35,6%.

Miks see meile, eestlastele korda peaks minema kas mõni hiinlane saab Google`it kasutada või mitte?

Esiteks: 1,3 miljardit inimest ei ole “mõni”. Hetkel ei ole enamikul neist küll võimalik arvutit kasutada. Kõik me oleme aga kuulnud Hiina suurest majanduskasvust. Kui muu maailm näeb vaeva majanduslangusest välja tulemiseks, siis Hiina püüab kõigest hingest oma majanduskasvu hoogu peatada, et vältida turu ülekuumenemist, inflatsiooni jne.

Kui selline areng jätkub, juhib Hiina peagi tugevalt kogu maailma majandust ning keskmine Hiina inimene elab paremini kui keskmine eurooplane praegu. See keskmine eurooplane aga toksib siis juba otsisõnu mitte Google`isse vaid Baidusse.

(164)

Postitus meeldis?
Telli iganädalane kokkuvõte parimatest lugudest meilile
.
.

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast

Viimased kommentaarid

"The Xiaomi Smart Air Purifier 4 looks like a fantastic ..."

simeci6990, Xiaomi Smart Air Purifier 4 õhupuhasti abil naudid värsket toaõhku

""Artiklis kirjeldatud tooted" all viidet saadavad tagasi selle blogi. "

vaheteiole, Sportlikult elegantse Huawei Watch GT 3 ostul säästad 50-150€

"https://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=globaalne Kogu meie planeeti hõlmav katik. Vinge värk ;) "

Kala, Sony a9 III on revolutsiooniline täiskaader hübriidkaamera

"Aitäh trükiviga märkamast ning nüüdseks on see ka parandatud. "

Jürgen Veerme, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Mis loom see Tarmon on, photopoint? Päris häbiväärne tooteesitlus. "

Taara, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD