Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Sony täiskaadersensoriga hübriidkaamerad: milline on sinu jaoks õige?

Sony on viimastel aastatel valmis meisterdanud aukartustäratava arsenali täiskaadersensoriga hübriidkaameraid. Selle artikli kirjutamise hetkel on Photopointis selliseid müügil 7 erinevat. Kõige soodsam neist maksab 899€ ja kõige kallim 4799€. Väliselt on need kaamerad kahtlaselt sarnased, kuid hinnavahe ja funktsionaalsus võib kohati olla kardinaalselt erinev.

See artikkel annab ülevaate kõigist müügil olevatest Sony täiskaadersensoriga hübriidkaameratest. Ma ei lasku nende mudelite kirjeldamisel detailsetesse tehnilistesse andmetesse vaid toon lühidalt ja lihtsalt välja nende kaamerate põhimõttelised erinevused, et saaksid kätte suuna, milline neist just sulle sobiks.

Sony täiskaadersensoriga hübriidkaamerate seeriad

Vasakult: Sony A7 III, Sony A7R III, Sony A7S II ja Sony A9

Sony täiskaadersensoriga hübriidkaamerad jagunevad nelja erinevasse seeriasse:

 1. Sony A7 seerias on soodsama hinnaga kaamerad, mis pole mõeldud spetsiifilisteks pildistamis- või filmimisolukordadeks vaid tehtud nii, et sobiksid ühtviisi hästi portreede, maastiku, spordi, makro, video jne salvestamiseks. Hea igapäevaseks pildistamiseks või näiteks (eriti just kõige uuem A7 III) pulmafotograafide varustusse
 2. Sony A7R mudelid on juba natuke spetsiifilisemad, sest 42 MP pildisensor toodab hästi suuri pildifaile, mis on vajalikud eelkõige suurte väljatrükkide või stock fotograafia jaoks
 3. Sony A7S seeria oma 12 MP sensoriga on eelmisest veel spetsiifilisem kaamera – mõeldud eelkõige ülikvaliteetse video filmimiseks (eriti hea näiteks hämarates tingimustes)
 4. Sony A9 on see kõige kallim aparaat. Ülikiire sarivõtte, suure puhvri ja muude nüansside tõttu on see sobilik spetsiaalselt professionaalsete spordifotograafide jaoks. Või siis ükskõik kelle jaoks, kes eurosid ei loe ja vajavad igapidi kiiret kaamerat.

Sony A7 seeria

Vasakult: Sony A7, Sony A7 II ja Sony A7 III

Sony A7 seeria on mõeldud fotohuvilisele või fotograafile, kes pildistab erinevaid žanre ja ei sea kaamerale spetsiifilisi erinõudmisi. Selle kaamera sees on hea lahutusvõimega 24 MP pildisensor.

Sony A7 seeria kaameraid on Photopointis müügil lausa kolm erinevat. Kaks vanema seeria mudelit A7 ja A7 II on pigem sobilikud fotohuvilisele, kes soovib täiskaadersensoriga kaamerat võimalikult soodsa hinnaga. Kõige uuem A7 III (ülal pildil kõige parempoolne) on aga hetkel ilmselt kõige ihaldatuim fotoaparaat üldse, sest pakub algtaseme täiskaadri hinna eest profiklassi esitlusvõimet.

 • Sony A7 hübriidkaamera. Sony kõige esimene, 2013. aastal avalikustatud täiskaadersensoriga hübriidkaamera. See 5 aastat vana mudel on müügil tõsiselt hullumeelse hinnaga (selle artikli kirjutamise ajal 899€). Tõenäoliselt ei ole mitte ükski teine uus täiskaadersensoriga kaamera mitte kunagi nii vähe maksnud. Sony A7 kaamera on ainus valik neile, kes soovivad uut täiskaadersensoriga hübriidkaamerat mis maksaks alla 1000 euro
 • Sony A7 II hübriidkaameraon täiustatud versioon algsest A7 kaamerast. Olulisemad uuendused on 5-suunaline värinastabilisaator, 30% kiirem autofookus ja veidi mugavamad juhtkettad.
 • Sony A7 III hübriidkaamera. Seda 2018. aastal avalikustatud ja müügile tulnud kaamerat peetakse hinna ja kvaliteedi suhte poolest hetkel kõige paremaks täiskaadersensoriga fotoaparaadiks üldse. Ülikiire 20 fps sarivõte, profiklassi kiirusega jälgiv autofookus ja ülivõimekas videorežiim muudavad selle esimeseks valikuks neile, kes vajavad võimalikult head, veidi üle 2000€ maksvat täiskaadersensoriga hübriidkaamerat.

Sony A7R seeria

R nagu „resolutsioon“. R-tähega tähistab Sony hübriidkaameraid, mille täiskaadersensor on eriti suure resolutsiooni ehk lahutusvõimega. Teisisõnu: neil kaameratel on väga palju megapiksleid. Palju rohkem, kui tavaline fotohuviline või isegi enamik profifotograafe vajab. Sony A7R seeria kaamerad sobivad sellisteks pildistamisteks, kus on oluline tulemuse võimalikult suur detailsus – et saaks näiteks teha suuri väljatrükke. Eriti just maastiku- või stuudiofotograafile sobib A7R seetõttu ülihästi.

Sony A7R ja Sony A7R II. Nagu Tavalises A7 seerias, nii on ka A7R seerias tegelikult kolm mudelit. Vanemad A7R ja A7R II kaamerad on aga tootmisest eemaldatud ja neid uuena enam ei müüda. Photopointis on saadaval selle seeria kõige uuem esindaja A7R III

Sony A7R III hübriidkaamera on soodsama A7R III kaameraga võrreldes korpuse poolest praktiliselt identne. Ka teravustamissüsteem, sarivõte, pildikvaliteet, videorežiimid ning erinevad muud omadused ja nüansid on neil kaameratel hästi sarnased.

A7R tõuseb aga esile oma eriti suure lahutusvõimega 42 MP pildisensori poolest – suurem pikslite arv tähendab detailsemaid väljatrükke ja paindlikumat croppimist järeltöötluses. Tegelikult on soodsamal A7 III kaameral kallima ees tegelikult mõned eelised: näiteks suurem sarivõtte puhver ja oluliselt rohkem faasituvastusega teravustamispunkte.

Põhimõte kahe kaamera (A7R III ja A7 III) vahel valimisel on järgmine: Kui sul ei ole hädasti vaja 42 MP suurusi fotosid, siis jäta A7R III (või sama seeria kasutatud vanemad mudelid) sinnapaika ja võta A7 III.

Sony A7S seeria

Risti vastupidiselt A7R seeriale on A7S seeria kaamerate pildisensoril eriti vähe megapiksleid. Märksa vähem, kui see 2018ndal aastal fotokaamera jaoks normaalne on. A7S on spetsiifiline kaameraseeria – tehtud mitte niivõrd pildistamiseks kuivõrd võimalikult kvaliteetse video filmimiseks. Eriti just hämaras ja päris öösel tuleb Sony A7S videopildi eelis teiste samas hinnaklassis olevate kaameratega hästi välja, sest see kaamera näeb pimedas pareminigi kui inimsilm! Standardse 4K video filmimiseks piisab ju kõigest 8,3 MP lahutusvõimega sensorist. Sony A7S II kaamera 12-megapiksline sensor on seega video jaoks enam kui piisav.

Sony A7S. Sony A7S on esimese seeria mudel, mida Sony hetkel enam ei tooda ja mis müügil ei ole.

Sony A7S II. Sony S-seeria on ainus, milles pole (oluliste täiustustega nagu suurem aku ja tõhusam autofookussüsteem) kolmanda põlvkonna mudelit. Seega on S-seeria uusimaks kaameraks teise generatsiooni Sony A7S II. See sobib kaameraks siis, kui sind foto eriti ei huvita kuid sul on vaja filmida võimalikult kvaliteetseid videoklippe – tihti hämaras või lausa pimedas. Kuid enne A7S ostmist vaata igaks juhuks üle ka Panasonicu suurepärased hübriidkaamerad GH5 ja eriti just GH5S.

Sony A9 seeria

Sony A9 on Sony täiskaadersensoriga hübriidkaameratest kõige kallim. Ka siin on hinna ja eriliste omaduste põhjuseks sensor. Seekord aga mitte megapikslite poolest (neid on A9 sensoril tavalised 24 MP), vaid erilise, kihilise konstruktsiooni tõttu. See konstruktsioon teeb võimalikuks andmete lugemise sensorilt 10x kiiremini kui A7 III kaamera puhul!

Tulemuseks on ülikiire 20 fps sarivõte, suur 241 RAW faili suurune puhver, pidev kadreerimise jälgimine ning üleüldiselt viivitustevaba ja välkkiire toimimine. Koos LAN pesa ja ülihea jälgiva teravustamisega (viimane sarnaneb A7 III ja A7R III kaameratele) muutub A9 spetsiaalseks aparaadiks, mis suunatud eelkõige professionaalsete spordifotograaafide vajaduste rahuldamiseks.

Lõppsõna

Sony eesmärgiks on tõusta 2021. aastaks maailma parimaks kaameratootjaks. Nii kirjutas Sony umbes kuu aega tagasi investoritele suunatud ametlikus dokumendis. Pole üheselt selge, mida “parima kaameratootja” all mõeldakse – kas müüginumbreid või brändituntust fotograafide seas. Ilmselt mõlemat. Hetkel paistab, et selle elektroonikagigandi hoog uusi ja uuenduslikke kaameraid luua on lausa pidurdamatu – maailma suurima sensoritootjana on ju Sonyl turu hõivamiseks ka suurepärane positsioon.

Vahetatavate objektiividega kaamerat ostes peaks mõtlema mitte selle ühe kaamerakere peale vaid kogu süsteemi peale, millesse alginvesteering tehakse. Peagi pärast kaamerakomplekti ostmist tuleb ju vajadus lisaobjektiivide, välklambi, distantspäästiku jne järele. Võrreldes mõne peegelkaameratootjaga on Sonyl (hetkel) küll vähem objektiive, kuid see-eest võib kindel olla, et ükskõik millise ülalnimetatud kaamera ostes oled sisenenud süsteemi, mis pole mitte stagneeruv vaid kõige kiiremini arenev ja innovatsioone loov. See aspekt on uue täiskaadersensoriga kaamera valimisel olulisemgi kui konkreetse aparaadi megapikslid või juhtratta mugavus.

(2873)

Artiklis kirjeldatud tooted:
Sony a7 kere
 • 24-megapiksline täiskaader EXMOR CMOS sensor
 • FullHD 1920×1080 50p videosalvestus
 • 117 faasi- & 25 kontrastituvastusega teravustamispunkti
 • 0,5" OLED pildiotsija, 2,36 miljonit pildipunkti
 • Integreeritud WiFi ning NFC - juhi kaamerat nutiseadmest
Sony a7 + 28-70mm Kit
 • 24-megapiksline täiskaader EXMOR CMOS sensor
 • FullHD 1920×1080 50p videosalvestus
 • 117 faasi- & 25 kontrastituvastusega teravustamispunkti
 • 0,5" OLED pildiotsija, 2,36 miljonit pildipunkti
 • Integreeritud WiFi ning NFC - juhi kaamerat nutiseadmest
Sony a7 + Tamron 17-28mm f/2.8
 • 24-megapiksline täiskaader EXMOR CMOS sensor
 • FullHD 1920×1080 50p videosalvestus
 • 117 faasi- & 25 kontrastituvastusega teravustamispunkti
 • 0,5" OLED pildiotsija, 2,36 miljonit pildipunkti
 • Integreeritud WiFi ning NFC - juhi kaamerat nutiseadmest
Sony a7 + Tamron 28-75mm f/2.8
 • 24-megapiksline täiskaader EXMOR CMOS sensor
 • FullHD 1920×1080 50p videosalvestus
 • 117 faasi- & 25 kontrastituvastusega teravustamispunkti
 • 0,5" OLED pildiotsija, 2,36 miljonit pildipunkti
 • Integreeritud WiFi ning NFC - juhi kaamerat nutiseadmest
Sony a7 II kere
 • 24,3-megapiksline täiskaader EXMOR CMOS sensor
 • 5-suunaline integreeritud pildistabilisaator
 • FullHD 1920×1080 50p videosalvestus
 • 117 faasi- & 25 kontrastituvastusega teravustamispunkti
 • Integreeritud WiFi ning NFC – juhi kaamerat nutiseadmest
1149€1209€
Sony a7 II + 28-70mm Kit
 • 24,3-megapiksline täiskaader EXMOR CMOS sensor
 • 5-suunaline integreeritud pildistabilisaator
 • FullHD 1920×1080 50p videosalvestus
 • 117 faasi- & 25 kontrastituvastusega teravustamispunkti
 • Integreeritud WiFi ning NFC - juhi kaamerat nutiseadmest
1349€1409€
Sony a7 II + Tamron 17-28mm f/2.8
 • 24,3-megapiksline täiskaader EXMOR CMOS sensor
 • 5-suunaline integreeritud pildistabilisaator
 • FullHD 1920×1080 50p videosalvestus
 • 117 faasi- & 25 kontrastituvastusega teravustamispunkti
 • Integreeritud WiFi ning NFC - juhi kaamerat nutiseadmest
1779€2198€
Sony a7 II + Tamron 28-75mm f/2.8
 • 24,3-megapiksline täiskaader EXMOR CMOS sensor
 • 5-suunaline integreeritud pildistabilisaator
 • FullHD 1920×1080 50p videosalvestus
 • 117 faasi- & 25 kontrastituvastusega teravustamispunkti
 • Integreeritud WiFi ning NFC - juhi kaamerat nutiseadmest
Sony a7 III + 24-105mm Kit
 • 24-megapiksline täiskaader Exmor R BSI CMOS sensor
 • 693 faasi- & 425 kontrastituvastusega teravustamispunkti
 • Foto sarivõte kuni 10 kaadrit sekundis
 • 4K 3840 × 2160 30p videosalvestus
 • Integreeritud WiFi, Bluetooth ja NFC
3199€3499€
Sony a7 III + 28-70 Kit
 • 24-megapiksline täiskaader Exmor R BSI CMOS sensor
 • 693 faasi- & 425 kontrastituvastusega teravustamispunkti
 • Foto sarivõte kuni 10 kaadrit sekundis
 • 4K 3840 × 2160 30p videosalvestus
 • Integreeritud WiFi, Bluetooth ja NFC
2299€2519€
Sony a7 III + Tamron 17-28mm f/2.8
 • 24-megapiksline täiskaader Exmor R BSI CMOS sensor
 • 693 faasi- & 425 kontrastituvastusega teravustamispunkti
 • Foto sarivõte kuni 10 kaadrit sekundis
 • 4K 3840 × 2160 30p videosalvestus
 • Integreeritud WiFi, Bluetooth ja NFC
2649€3298€
Sony a7 III + Tamron 28-75mm f/2.8
 • 24-megapiksline täiskaader Exmor R BSI CMOS sensor
 • 693 faasi- & 425 kontrastituvastusega teravustamispunkti
 • Foto sarivõte kuni 10 kaadrit sekundis
 • 4K 3840 × 2160 30p videosalvestus
 • Integreeritud WiFi, Bluetooth ja NFC
Sony a7 III kere
 • 24-megapiksline täiskaader Exmor R BSI CMOS sensor
 • 693 faasi- & 425 kontrastituvastusega teravustamispunkti
 • Foto sarivõte kuni 10 kaadrit sekundis
 • 4K 3840 × 2160 30p videosalvestus
 • Integreeritud WiFi, Bluetooth ja NFC
1999€2319€
Sony a7R II kere
 • 42-megapiksline täiskaader EXMOR R BSI CMOS sensor
 • 4K UHD 3840 × 2160 25p videosalvestus
 • 5-teljeline SteadyShot Inside stabilisaator
 • 399 faasi- & 25 kontrastituvastusega teravustamispunkti
 • 0,5" OLED pildiotsija, 2,36 miljonit pildipunkti
Sony a7R II + Tamron 17-28mm f/2.8
 • 42-megapiksline täiskaader EXMOR R BSI CMOS sensor
 • 4K UHD 3840 × 2160 25p videosalvestus
 • 5-teljeline SteadyShot Inside stabilisaator
 • 399 faasi- & 25 kontrastituvastusega teravustamispunkti
 • 0,5" OLED pildiotsija, 2,36 miljonit pildipunkti
Sony a7R II + Tamron 28-75mm f/2.8
 • 42-megapiksline täiskaader EXMOR R BSI CMOS sensor
 • 4K UHD 3840 × 2160 25p videosalvestus
 • 5-teljeline SteadyShot Inside stabilisaator
 • 399 faasi- & 25 kontrastituvastusega teravustamispunkti
 • 0,5" OLED pildiotsija, 2,36 miljonit pildipunkti
Sony a7R III + Tamron 17-28mm f/2.8
 • 42-megapiksline täiskaader EXMOR R BSI CMOS sensor
 • 4K UHD 3840 × 2160 25p videosalvestus
 • Foto sarivõte kuni 10 kaadrit sekundis
 • 399 faasi- & 425 kontrastituvastusega teravustamispunkti
 • 0,5" OLED pildiotsija, 3,68 miljonit pildipunkti
Sony a7R III + Tamron 28-75mm f/2.8
 • 42-megapiksline täiskaader EXMOR R BSI CMOS sensor
 • 4K UHD 3840 × 2160 25p videosalvestus
 • Foto sarivõte kuni 10 kaadrit sekundis
 • 399 faasi- & 425 kontrastituvastusega teravustamispunkti
 • 0,5" OLED pildiotsija, 3,68 miljonit pildipunkti
Sony a7R III kere
 • 42-megapiksline täiskaader EXMOR R BSI CMOS sensor
 • 4K UHD 3840 × 2160 25p videosalvestus
 • Foto sarivõte kuni 10 kaadrit sekundis
 • 399 faasi- & 425 kontrastituvastusega teravustamispunkti
 • 0,5" OLED pildiotsija, 3,68 miljonit pildipunkti
Sony a7R IV kere
 • 61-megapiksline täiskaader EXMOR R BSI CMOS sensor
 • 4K UHD 3840 × 2160 30p videosalvestus
 • Foto sarivõte kuni 10 kaadrit sekundis
 • 567 faasi- & 425 kontrastituvastusega teravustamispunkti
 • 0,5" OLED pildiotsija, 5,76 miljonit pildipunkti
Sony a7S kere
 • 12-megapiksline täiskaader EXMOR R BSI CMOS sensor
 • Sensori tundlikkus kuni ISO 409 600
 • FullHD 1920 × 1080 50p kaamerasisene videosalvestus
 • 4K UHD puhas HDMI väljund
 • 0,5" OLED pildiotsija, 2,36 miljonit pildipunkti
Sony a7S + Tamron 17-28mm f/2.8
 • 12-megapiksline täiskaader EXMOR R BSI CMOS sensor
 • Sensori tundlikkus kuni ISO 409 600
 • FullHD 1920 × 1080 50p kaamerasisene videosalvestus
 • 4K UHD puhas HDMI väljund
 • 0,5" OLED pildiotsija, 2,36 miljonit pildipunkti
Sony a7S + Tamron 28-75mm f/2.8
 • 12-megapiksline täiskaader EXMOR R BSI CMOS sensor
 • Sensori tundlikkus kuni ISO 409 600
 • FullHD 1920 × 1080 50p kaamerasisene videosalvestus
 • 4K UHD puhas HDMI väljund
 • 0,5" OLED pildiotsija, 2,36 miljonit pildipunkti
Sony a7S II kere
 • 12-megapiksline täiskaader EXMOR R BSI CMOS sensor
 • 4K UHD 3840 × 2160 25p videosalvestus
 • 5-teljeline SteadyShot Inside stabilisaator
 • 169 teravustamispunktiga teravustamine
 • 0,5" OLED pildiotsija, 2,36 miljonit pildipunkti
Sony a7S II + Tamron 17-28mm f/2.8
 • 12-megapiksline täiskaader EXMOR R BSI CMOS sensor
 • 4K UHD 3840 × 2160 25p videosalvestus
 • 5-teljeline SteadyShot Inside stabilisaator
 • 169 teravustamispunktiga teravustamine
 • 0,5" OLED pildiotsija, 2,36 miljonit pildipunkti
Sony a7S II + Tamron 28-75mm f/2.8
 • 12-megapiksline täiskaader EXMOR R BSI CMOS sensor
 • 4K UHD 3840 × 2160 25p videosalvestus
 • 5-teljeline SteadyShot Inside stabilisaator
 • 169 teravustamispunktiga teravustamine
 • 0,5" OLED pildiotsija, 2,36 miljonit pildipunkti
Sony a9 kere
 • 24,2-megapiksline täiskaader EXMOR RS CMOS sensor
 • 693 faasi- & 425 kontrastituvastusega teravustamispunkti
 • Foto sarivõte kuni 20 kaadrit sekundis
 • 4K 3840 × 2160 30p videosalvestus
 • Integreeritud WiFi, Bluetooth ja NFC
Postitus meeldis?
Telli iganädalane kokkuvõte parimatest lugudest meilile
.
.

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast

Viimased kommentaarid

"https://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=globaalne Kogu meie planeeti hõlmav katik. Vinge värk ;) "

Kala, Sony a9 III on revolutsiooniline täiskaader hübriidkaamera

"Aitäh trükiviga märkamast ning nüüdseks on see ka parandatud. "

Jürgen Veerme, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Mis loom see Tarmon on, photopoint? Päris häbiväärne tooteesitlus. "

Taara, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Tere! Aitäh tähelepanu pööramast - tegemist on siiski EU tüüpi väljundpesadega, ..."

Jürgen Veerme, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga

"Piltide alusel AC väljundpesad ei ole EU tüüp, kas müütegi ..."

Merike Linnamägi, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga