'; Selgunud on Eesti suurima portreefoto konkursi tänavused võitjad - Photopointi ajaveeb

Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Selgunud on Eesti suurima portreefoto konkursi tänavused võitjad

pentax-aasta-portreefoto-2018

Pikkade traditsioonidega Eesti suurimale portreefotograafia konkursile – Pentax Aasta Portreefoto – esitati tänavu kokku ligi 900 tööd, mis kõik isikupärasel moel tõlgendasid portreefotot kui žanri. Fotosid hindasid läbi kahe vooru tunnustatud Eesti fotograafid: PAP17 võitja Heikki Leis, René Türk, Martin Dremljuga, Stina Kase ja Vivian Ainsalu.

Žürii hindas pilte kolme võrdselt tähtsa kategooria alusel:

  • Sisuline külg – portree lugu, pildi võime vaatajat kõnetada ning loomingulisus
  • Tehniline teostus – teravus, fotograafilised väljendusvahendid, kompositsioon jms.
  • Uudsus, ainulaadsus, erilisus.

Koostöös Pentax/Ricoh’iga panime võistlusele välja muljetavaldavalt suurue auhinnafondi:

I koht – 1500€ väärtuses vabalt valitud kaupa Photopointi esinduskauplusest.

II koht – 1000€ väärtuses vabalt valitud kaupa Photopointi esinduskauplusest.

III koht – 500€ väärtuses vabalt valitud kaupa Photopointi esinduskauplusest.

Lisaks ilmuvad esikolmiku tööd fotoajakirja “Positiiv” 2018. aasta talvenumbris.

Daamid ja härrad, ootamine on lõppenud – teie ees võidutööd ja žürii kommentaarid:

 

I koht – “Hamino”. Autor: Rasmus Jurkatam

Martin Dremljuga: “Vaieldamatult minu lemmik pilt kõikidest. Võlus selle lihtsus ja kõik oli väga hästi paigas, lisaks eriti meeldisid värvid! GENIAALNE”

Heikki Leis: “Sellest pildist kiirgab mõnusat rahu. Kõik on ilus, puhas ja minimalistlik. Oma õrnade värvide ja tonaalusega väga esteetiline foto, millile igaüks võib oma loo juurde mõelda! Esikoha töö suhtes oli kogu žürii üksmeelel!”

René Türk: ““Hamino” on zürii üksmeelne lemmik ning käesoleva konkursi selgelt eristuv võidutöö. Mind kõnetas autori lihtne kuvand loomulikkusest, naiselikkusest, puhtusest ja helgusest. Juhuslikkuse puudumine viitab väga täpsele loomeprotsessile fine art -likkuse taga ning selline professionaalsus ei jää märkamata. Palju õnne autorile võidu puhul ning aitäh suurepärase loomingu esitamise eest!”

Vivian Ainsalu: “Fotost õhkub helget vaikust ja rahu, mis paitab hinge nagu varahommikune tüüne meri. Minimalistlik värvilahendus ja meisterlik kompositsioon koondavad tähelepanu modellile, kes loob oma hingestatud olemusega täiusliku ning nauditava üldmulje. Suurepärane ning meeldejääv töö.”

Stina Kase: “Kõik oleks nagu täpsuseni viimistletud. Seda nii tehniliselt kui ka kompositsioonilises mõttes. Selle töö juures võlub kõige enam lihtsus .”

 

II koht – “Damaged”. Autor: Maxim Mjödov

Martin Dremljuga: “Suurepärane kaanepilt kajastamaks sõda mõnel ajakirjas.”

Heikki Leis: “See pilk lihtsalt naelutab sind enda külge ja hakkad mõtlema, mis juhtus selle mehega? Tahaks rohkem teada tema lugu aga see lisab pildile põnevust. Ka betoonsein ja foto värvid annavad seda kurbust ja kaastunnet edasi. Kui see oleks veel dokumentaalfoto, siis võiks see vabalt kaunistada näiteks ajakirja “Time” esikaant!”

René Türk: ““Damaged” on väga tugeva emotsionaalse alatooniga portree, mis tekitas minus vastaka dialoogi. “Kas see on päris, mis juhtus, vist ikka ei ole päris.” Vähene kannatus silmades ehk reedab, et õnneks on tegemist lavastusega (ma arvan nii). Kuid pilt, mis ahvatleb sisemisele väärtus – ja empaatiadialoogile, teeb ära oma mõjusa töö. Igati täpselt ja meisterlikult loodud kaader! Aitäh suurepärase loomingu esitamise eest!”

Vivian Ainsalu: “See pilk on täis dramaatikat ja küsimärke, millest enamik jääbki esimese hooga vastuseta. Kuid just see teebki pildi huvitavaks ja nõuab vaatajalt detailidesse süvenemist. On see päris elu või fantaasia? Miski ütleb, et tegu on rambivalgusse astuva näitlejaga ning vaatenurk saab peaaegu paika. Kuid mitte lõplikult. Ja see ongi hea.”

Stina Kase: “Selle foto puhul on tegemist väga hea portreega. Selles on lugu ning eriti kõnekas silmavaade, mis kuidagi tõmbab vaatama ja mõtlema, mis seal taga on või siis ei ole”

 

III koht – “Vennad”. Autor: Silvia Pärmann

Martin Dremljuga: “Pildi lahendus oli lihtne ja kena. Eriti jäid silma need toidud laual. Poisid olid samuti muhedad.”

Heikki Leis: “Selle foto suurimad plussid on soojus ja lõunamaine kodusus ning muidugi need toredad poisid. Suurepärane kompositsioon ja kõik detailid on toon toonis. On suur õnn kui pääsed reisil kellegi kodusse ja suudad seal pildistada sellise foto!””

René Türk: “Minu jaoks reisifoto vaibiga, lahedalt argine ja mõnusas eheduses vendade portree kirjeldab väga täpselt rahvuslikku ja kultuurilist tähendust vennasuhtele. Silmapaistev uhkus ja napp küllus, mille fotograaf on julgenud endale pildistamiseks paluda, on suurepäraselt vormistunud auhinnaliseks tulemuseks! Palju õnne III koha eest ning aitäh suurepärase hetke jagamise eest.”

Vivian Ainsalu: “On imetore, et fotograaf otsustas näidata vaatajale seda ülimalt meeleolukat keskkonda ega keskendunud vaid vahvate vendade nägudele, mis on kindlasti väärt omaette pilti. Ohtrad toredad detailid loovad muheda ning südamliku üldmulje.”

Stina Kase: “Koloriit, mustrid ja poisid tervikuna panevad mind seda fotod pikemalt vaatama. Mulle väga meeldib mustrite mäng ja kuidas kõik sulandub üheks pildiks. Väga kihvt. Sellise reisifoto üle oleks mul endalgi hea meel.”

 


Aitäh kõigile, kes konkursil osalesid. Kõik II vooru jõudnud tööd on SIIN

(1585)

Postitus meeldis?
Telli iganädalane kokkuvõte parimatest lugudest meilile
.
.

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast

Viimased kommentaarid

""Artiklis kirjeldatud tooted" all viidet saadavad tagasi selle blogi. "

vaheteiole, Sportlikult elegantse Huawei Watch GT 3 ostul säästad 50-150€

"https://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=globaalne Kogu meie planeeti hõlmav katik. Vinge värk ;) "

Kala, Sony a9 III on revolutsiooniline täiskaader hübriidkaamera

"Aitäh trükiviga märkamast ning nüüdseks on see ka parandatud. "

Jürgen Veerme, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Mis loom see Tarmon on, photopoint? Päris häbiväärne tooteesitlus. "

Taara, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Tere! Aitäh tähelepanu pööramast - tegemist on siiski EU tüüpi väljundpesadega, ..."

Jürgen Veerme, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga