Lissabonis toimunud pressiüritusel lõi Panasonic lauale uued LUMIX digikompaktide mudelid. Lisaks teatati uhkusega, et eelmise aasta eesmärk (olla nr 1 kompaktkaamerate müüja Euroopas) on saavutatud. Uute mudelite puhul on tegemist täiustustega, olulisi innovatiivseid lahendusi pole.
LUMIX DMC-FZ38 on FZ28 järeltulija. Suum jäi samaks (18×), megapiksleid on 12,1, ootuspäraselt lisandus HD Movie videosalvestus (1280×720 AVCHD) ning täiustatud pildistabilisaator Power O.I.S. Kaameral on nii manuaal- kui ka automaatrežiimid. FZ seeria reputatsioon on praegu suurepärane ning FZ38 tundub seda jätkavat.
LUMIX DMC-ZX1 sarnaneb rohkem kompaktse FX seeria kaamerale. Ülikompaktne 8× suum, ilus 25mm lainurk, 12,1 megapikslit, täiustatud optiline stabilisaator (Power O.I.S.) – DMC-ZX1 on meeldiv ja muretu. Ideaalne kaamera, sobides nii püksitaskusse kui käekotti. Kiire VENUS Engine V protsessor töötleb pildid kiirelt, käivitusviivitus on vaid 1,1 sekundit.
LUMIX DMC-FP8 pani aluse uuele FP seeriale, mis tähendab kahte omadust: disain ja kvaliteet. 12,1 megapiksliga FP8 on kompaktse disainiga, korpuses on 28mm lainurgaga 4,6× LEICA DC suum. Tänu sisesele suumile on FP8 käivitusviivitus ülilühike – 0,95 sekundit. Loomulikult kuulub varustusse pildistabilisaator, päästikuviivitus on vaid 0,006 sekundit ning sarivõte 2,3 kaadrit sekundis.
LUMIX DMC-FX60 lisandus kompaktsesse FX seeriasse. 12,1 megapikslit, 25mm lainurgaga 5× suum sobib nii maastike kui siseruumide pildistamiseks. FX60 on samuti hea igapäevaseks kaasaskandmiseks. Sarnaselt teistele uutele LUMIX kaameratele sisaldab ka see kiiret VENUS Engine V protsessorit ja Power O.I.S. stabilisaatorit.
Uued LUMIX kaamerad peaksid müügile ilmuma septembris. Müügihinnad ei ole veel teada.
(147)
Kommentaarid