Androidi versioon 4.0 Ice Cream Sandwich lisas ühe pisikese funktsionaalsuse operatsioonisüsteemile. Või lihtsam oleks öelda: eemaldas nii mõnegi piirangu. Üheks neist on see, et rakendustel on võimalik teha paigaldatud programmide seadetest tagavarakoopiaid väljaspool recovery süsteemi või root kasutaja õigusi omamata. See omakorda on toonud Google Play rakendustepoodi müriaadi erinevaid üllitisi, mis seda ülesannet täidavad. Tänase nädala rakendusena võtame luubi alla neist ühe: Helium – App Sync and Backup, mis osadele võib tuttav olla oma vana nime järgi: Carbon.
Funktsionaalsus
Enne rakendusepoodi Helium’i järgi jooksmist tuleb küll tähelepanu pöörata teatud limitatsioonidele. Esiteks, see rakendus ei tööta Jäätisevõileivast vanemate versioonidega. Teiseks, Motorola seadmetel on tootja poolt keeratud mingi jama kokku, mistõttu ei toimi ka nendel seadmetel rakendus korrektselt. Kolmandaks, osadel Sony Xperia seadmetel on varunduse funktsioon täielikult keelatud ning seetõttu ei toimi ka nendel Helium.
Tulles nüüd rakenduse enda juurde. Root kasutajaõigustega seadmetel on paigaldus ääretult lihtne – tuleb lihtsalt rakendusepoest see alla laadida ning korras sellega on. Ilma root kasutaja õigusteta seadmete puhul tuleb ekraanil olevaid juhiseid esmasel kasutusel jälgida ning arvuti abil paigaldus lõpuni viia. Peale seda otsene vajadus arvuti järele puudub.
Rakendusel on kaks erinevat versiooni, tasuline ning tasuta. Tasuta versioonil on esmane vajalik funktsionaalsus olemas – kasutajal on võimalik teha paigaldatud programmidest ning nende seadetest varunduse arvutisse või seadme sisemällu. Samamoodi saab samadest kohtadest taastada rakendused. Tasulisel versioonil on eemaldatud reklaamid, võimalus automatiseerida varundust, teha seda otse ühest seadmest teise ning kasvõi pilveteenusesse.
Sellega rakenduse funktsionaalsus iseenesest piirdubki, samas tähtsam sellest on see, mille jaoks seda saab kasutada. Mis toob meid selleni:
Kas minul on seda vaja?
Miks on siis ikkagi vaja teha rakendusest ning selle sätetest tagavarakoopia või neid sünkroniseerida erinevate seadmete vahel. Esmaseks põhjuseks võib tuua selle, et soovitakse seadmel tehase algseaded taastada, samas ei taheta kõiki rakendusi uuesti seadistada. Kui programmide allalaadimine käib läbi Google Play automaatselt, siis seaded mitte (see funktsionaalsus lisati viimase Google Play funktsiooniga, samas pole näinud seda reaalselt töötamas korrektselt). Samamoodi, uue telefoni või tahvelarvuti soetamisel võib tekkida soov vanad rakendused edasi kanda samade seadistustega. Või siis kasutajad, kel meeldib erinevaid versioone Android operatsioonisüsteemist testida. Tõesti, päeva jooksul testida kümmet erinevat nn aftermarket ROM’i, siis igakord rakendusi seadistada on natuke rohkem kui natuke nüri.
Viimase põhilise rühmana võib nimetada kasutajaid, kel rohkem kui üks Android seade ning soovivad mängude seisu või programmide seadistust samasugusena hoida. Läbi Helium’i on see võimalik ilma suurema lisavaevata. Siia kategooriasse võiks liigitada ka nende rakenduste peegeldamise, millel täisversioon või lisafunktsioonid on soetatud rakenduse sees mitte läbi Google Play.
Kokkuvõte
Helium – App Sync and Backup on lõppkokkuvõttes üks kasulik ning mugav rakendus, mis võib teha nii mõnegi kasutaja elu mugavamaks. Lisaks töötab rakendus ilma probleemideta ning arendusmeeskond selle taga on tugev. Programm on loodud samade programmeerijate poolt, kes tegid valmis ClockworkMod recovery ning ka ROM Manager rakenduse custom ROM’ide jaoks. Egas nüüd rohkem midagi kirjutada polegi, tuleb minna ja kanda oma Angry Birds’i kuldmunad telefonist tahvelarvutisse.
Helium – App Sync and Backup Google Play Store’s
Helium (Premium) Google Play Store’s 3.71€
(601)
Kommentaarid