Mis on karul kõhus? Et teada saada, tuleb karu sisse vaadata. Kui karuks on arvuti või muu elektroonikaseade, siis on see mõneti lihtsam kui päris karu puhul, ent ilma õigete tööriistadeta võib siiski olla üsna frustreeriv ning seadmele ohtlik protseduur. Abikäe ulatab Speedlink ja selles käes on Taylor elektroonika tööriistakomplekt.
Loosimine on lõppenud, Random.org valis võidunumbriks 32, ja võitjaks osutus Kaimo Käärmann-Liive. Võtame võitjaga ühendust.
Taylor on Inglise keeles levinud perekonnanimi, mis tuleneb rätsepa ametinimetusest. Mis omakorda tuleb ladinakeelsest sõnast “taliator” – lõikaja. Eks see vihjab üldjoontes selle toote DIY (ise tegemise) suunitlusele, ent pisut irooniline, et komplekti kolmekümne kolmest funktsioonist ei ole ükski lõikamisega seonduv. Komplekt on pakitud tööriistalikult must/kollasesse karpi.
Komplekti keskseks osaks on täppiskruvikeeraja. Tal on vahetatavad otsikud, ergonoomiline kuju kummeeritud pindadega ning tömp ja pöörlev tagaosa – ehk saab üht kätt peal paigal hoida ning teise käega kruvikeeraja vart keerata. Täpselt nii nagu ühel täppiskruvikal olema peabki. Otsikuid hoiab paigal magnet mis hoiab otsiku küljes kinni ka keeratavat kruvi, et see ära ei kaoks. Ta ei ole elektriliselt isoleeritud, seega pinge all temaga töötada ei tohi.
Vahetatavaid otsikuid on kokku 30 tükki. kui sa leiad mõne väikeelektroonika küljest kruvi, mis ei ole selle komplektiga keeratav, siis võid endale poest preemiaks präänikut osta. Otsikud on järgmised:
- Üheksa Torx® tähtotsikut (T4, T5, T6, T7, T8, T9, T10, T15 ja T20)
- Kaheksa kuusnurkset otsikut (0.7 / 0.9 / 1.3 / 1.5 / 2.0 / 2.5 / 3.0 ja 4.0 mm)
- Kuus lapikut kruviotsikut (1.0 / 1.5 / 2.5 /3.0 /3.5 ja 4.0 mm)
- Neli Phillips® ristpea kruviotsikut (PH1, PH0 PH00 ja PH000)
- Y kujuline otsik, 3 mm
- Kolmnurkne otsik, 2,3 mm
- Ümmargune otsik, 1mm, kuigi mulle jäi arusaamatuks mida või kuidas sellega keerata saaks.
Märkimisväärne osa komplektist on pintsetid. Mitte kulmude kitkumiseks vaid tillukeste kruvide sügavatest pesadest välja õngitsemiseks, lintkaablite lahti kangutamiseks ning muuks nokitsemiseks raskesti ligipääsetavates kohtades. Olukordi, kus nende tööriistade puudumine on vulgaarselt vanduma ajanud, on endalgi sageli ette tulnud.
Viimane osa komplektis on see jõulude aegu seapraega liialdanud kitarrimedikat meenutav vidin. Eesti keeles annaksin mina talle nimeks kangutaja. Ta on mõeldud sisemiste klambritega kinnitatud korpuste lahti muukimiseks ja toob lõpu murtud sõrmeküüntele ning noaotsaga ära kraabitud ühenduskohtadele seadmetel.
See vidin, täpsemini 33 vidinat, on mitte ainult kasulik, vaid lausa vajalik kõigile, kel vaja ükskõik mis põhjusel elektroonikaseadmetesse sisse pääseda ja seal miskit toimetada.
(1611)
Kommentaarid