Nikon D7500 on kauaoodatud uuendus eelmisele Nikoni poolkaadrite “lipulaevale” – Nikon D7200 peegelkaamerale. Nojah – Nikon D500 turule tulekuga muudeti jõujooni ning toodi vana Dxx seeria poolkaader kaamerad taas au sisse – mis iseenesest ei olnud üldse halb otsus, kui päris aus olla. Mistõttu vaatamegi tänasel päeval Nikoni uut D7500 peegelkaamerat kui edasijõudnud harrastajale või isegi professionaali tagavarakaameraks suunatud peegelkaamerana. Võtame selle karbist välja, uurime lähemalt erinevaid külgi ja nurgataguseid ning arutleme kaamera erinevate tahkude üle.
Nikon armastab suuuri karpe, see on fakt. Parempoolsed kaks karpi on mahutatud ühe suure vasakpoolse karbi sisse. Ei usu mind? Mine poodi ja vaata, kui suur on Nikon AF-S DX Nikkor 35mm f/1.8G objektiivi karp – suurem kui Canoni mõne peegelkaamera komplekti oma. Aga, kaamerate pakendamise osas ei ole viimased 10 aastat midagi muutunud – ikka sama.
Kaamera ning objektiivi karpide peale kokku tuleb karpidest välja järgnevad asjad: kaamera kere, objektiiv (Nikkor AF-S 18-105mm f/3.5-5.6 G ED VR antud juhul), päikesevarjuk, liitiumaku, akulaadija, objektiivi vutlar, akulaadija kaabel, kaamerarihm, juhendid ja garantiitalongid ning loomulikult objektiivikorgid + kerekork.
Korpuse disainijoontes on toimunud omajagu uuendusi, andes uuele D7500 peegelkaamerale natuke jõulisemad jooned. Samas ma ei saa aru, miks nad kohe ei või kaamera käepidet piisavalt suurt ja sügavat teha, vaid on seda vaja mudeliuuenduste jaoks jätta (või selles ongi asi? ). Üleüldiselt on siiski kahe erineva põlvkonna kered suhteliselt sarnased, vähemalt eestpoolt.
Hea on näha ka seda, et Nikon jätkuvalt toetab ka vanemaid objektiive, pannes ka kruviteravustamise mehhanismid bajoneti külge. Jah, see on igivana lahendus, kuid vanemate objektiivide kasutamine on jätkuvalt väga populaarne ning levinud. Liikudes nüüd kaamera taha, leiame:
Laias laastus võiks öelda, et nuppude paigutus kaamera tagaküljel samuti ei ole muutunud. Erinevad funktsiooninupud on kaamera vasakul küljel, neljasuunaline klahv, hunnik hoobasid… aga suurimateks uuendusteks on kallutatav puuteekraan ning sensor pildiotsija kohal. Viimane neist lülitab automaatselt kaamera ekraani välja siis, kui läbi pildiotsija piilud – funktsioon, mis kujunenud elementaarseks lisandiks nii mõnegi platvormi juures.
Kallutatav ekraan ning ka puutetundlik ekraan on kaks sellist asja, mille puhul – olles korra kasutanud, ei soovi sa tagasi minna. Kahtled nendes järeldustes? Siis mõtle korra sellele – peale nutitelefoni kasutamist, oled sa valmis nuputelefoni kasutamisele tagasi minema? Seda ma arvasingi. Ekraan ei ole kahjuks pööratav, mistõttu vloggeritele videote tegemiseks ei ole antud lahendus kõige mugavam. Samas pea kohal või väga madalal filmides-pildistades on sellest ekraanist küllaga.
Kaameral on olemas kõik vajalikud liidesed – korpuse sisse on peidetud WiFi ning Bluetooth ühendus. Nikon SnapBridge on küll hea uuendus, kuid kuna selle tehniline lahendus on nagu on – kahtlen kas nõudlikumatel kasutajatel sellest väga kasu on; arvestade just seda, kui aeglaselt näiteks toorfailid üle Bluetooth ühenduse liiguvad.
Ühendustest on videograafi seisukohalt olemas väga olulised lisad – lisaks mikrofoni sisendile leiab nimelt ka kõrvaklappide väljundi. Samamoodi leiab selt kaameralt HDMI väljundi, microUSB liidese ning distantspäästiku ühendusliidese.
Keerates kaamera teisele küljele, vaatab meil vastu hoopis mälukaardi pesa, mida sel kaameral ainult kahjuks üksainuke.
Parema käe juures olev nuppude paigutus on selle klassi kaamera kohta ootuspärane – kaks valikuratast, eraldi nupp sensori tundlikkuse mõõtmiseks ning loomulikult võimalus pealmise ekraani taustvalgustus sisse lülitada.
Vasaku käe alla jäävad nupud on Nikoni selle klassi kaameratel suhteliselt sarnased, ning päris ausalt öeldes – väga mugavad. Pildistamisrežiimid ning stseeniprogrammid saad pealmiselt rattalt valida, väiksemalt alumiselt aga sarivõtte-üksikvõtte-viivispäästikute ja muude režiimide vahel valikut teha.
Eesmisel küljel, bajonetist vasakul (või paremal, sõltub kumbalt poolt vaadata) leiab aga teravustamisrežiimi valiku nupu ning kahvelduse ja välgu avamise lülitid.
Kaamera kasutajaliidesest rääkida, siis siin rindel ei ole väga suurt aastate jooksul muutunud. Õnneks on ka D7500 kere piisavalt suur, et mahutada erinevad funktsioonid nuppudega korpusele ära ning neid ei ole menüüdoppidesse ära peidetud. Teisalt, puutetundlikku ekraani kasutades ei olekski see nii suur probleem.
Nikon D7500 olulisemad tehnilised andmed:
- 21-megapiksline APS-C mõõdus DX CMOS sensor
- Optilise madalpääsfiltrita sensori disain
- EXPEED 5 pildiprotsessor
- Sensori tundlikkus ISO 100–51 200; laiendatav ISO 50–1 640 000
- Sarivõte 8 kaadrit/sek kuni 50 kaadrit 14-bit pakkimata RAW fail / 100 JPEG faili
- 51 teravustamispunktiga autofookus; 15 rist-tüüpi teravustamispunkti
- Optiline pentapeegliga pildiotsija, 100% kaadri katvust, 0,94× suurendust
- 3,2-tolline kallutatav puutetundlik LCD ekraan, 922 000 pildipunkti
- Integreeritud WiFi Bluetooth ühendus
- Kaamera juhtimine üle WiFi nutiseadmest
- Fotode edastamine Snapbridge rakendusse Bluetooth ühendusega
- Intervallvõtte režiim, 4K timelapse video salvestus
- 4K UHD 3840 × 2160 25p/24p videosalvestus 144 Mbps andmetihendusega
- Integreeritud stereomikrofon, välise mikrofoni võimalus
- EN-EL15a liitiumaku, kuni 950 kaadrit (CIPA)
- Mõõtmed: 136 × 104 × 73 mm
- Kaal: 640 g
Ja selline ongi Nikoni D7500 poolkaader peegelkaamera. Käes mugav, vajalikud nupud-hoovad omal kohal ning käepärased. Pildikvaliteeti küll “karbist välja” artikliformaat hinnata ei võimalda ega põhjalikumalt kvaliteeti mõõta, samas kõikide kuulduste kohaselt on see kaamera 2017. aasta mudelile kohaselt väga asjalik. Ehk – seda kaamerat pildistamisele kaasa võttes sa pettuda ei saa ning kõik pildid saab kindlasti ka tehtud. Seda enam, et nii mõnigi moodul on laenatud suure venna, Nikon D500 pealt.
Nikon D7500 peegelkaamerad Photopointis
(1426)
- 20,9 megapiksliga DX formaadis APS-C CMOS sensor
- 4K UHD 3840 × 2160 30p videosalvestus
- 51 teravustamispunktiga Multi-CAM AF sensor
- Sensori tundlikkus laiendatav kuni ISO 1 640 000
- WiFi ja Bluetooth ühendused
- 20,9 megapiksliga DX formaadis APS-C CMOS sensor
- 4K UHD 3840 × 2160 30p videosalvestus
- 51 teravustamispunktiga Multi-CAM AF sensor
- Sensori tundlikkus laiendatav kuni ISO 1 640 000
- WiFi ja Bluetooth ühendused
- 20,9 megapiksliga DX formaadis APS-C CMOS sensor
- 4K UHD 3840 × 2160 30p videosalvestus
- 51 teravustamispunktiga Multi-CAM AF sensor
- Sensori tundlikkus laiendatav kuni ISO 1 640 000
- WiFi ja Bluetooth ühendused
Kommentaarid