'; Karbist välja: Canon EOS M hübriidkaamera - Photopointi ajaveeb

Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Karbist välja: Canon EOS M hübriidkaamera

Canonil pole hübriidkaamerat vaja“. Just sellise pealkirjaga uudis ilmus Photopointi ajaveebis eelmise aasta kevadel. Täna, poolteist aastat hiljem on meie käes Canoni esimene hübriidkaamera EOS M. See vahetatavate objektiivide, APS-C mõõdus suure sensori, puuteekraani ja kompaktkaameralikult väikse korpusega fotokaamera on fotoekspertide poolt saanud üsna kahetise hinnangu osaliseks. Kõik kiidavad selle pildikvaliteeti, koostekvaliteeti ja funktsioonide rohkust. Samas jõuab aga iga ülevaade lõpuks tõdemuseni, et alles siis, kui EOS-M kaameral parandada autofookuse kiirust ja lisada juhtnuppe, oleks see ehk oma üsna soolast hinda väärt. Mis selles autofookuses siis nii väga halba on ning kas neid juhtnuppe tõesti nii vähe on? Vaatame järele:

 Canon EOS M hübriidkaamera olulisemad tehnilised andmed:

 • 18.0 MP APS-C-mõõdus CMOS sensor
 • DIGIC 5 pildiprotsessor
 • Kasutab uut EOS M bajonetti (EF-M), täpselt sama 1.6X äralõikefaktoriga nagu Canoni APS-C sensoriga peegelkaamerad
  • Ühildub EF ja EF-S objektiividega EF-EOS M adapteri abil
 • Kompaktne korpus – üks kompaktsemaid hübriidkaameraid üldse
 • Hybrid CMOS AF kasutab faasituvastusega teravustamist kaadri keskosas ja kontrastteravustamist kaadri äärealadel
 • 31-punktiga autofookus, näotuvastus, ja punktteravustamine
 • 3.0″ puutetundlik LCD ekraan 1.04 miljonit pikslit
 • Sisseehitatud välklampi ei ole. Väike välklamp on kaameraga kaasas ja see kinnitub välgukinga
 • Manuaalne särijuhtimine, Raw faili salvestamine
  • Säriajad: 30 – 1/4000 sek
  • ISO ulatus: 100 – 12800, laiendatav 25600
 • Sarivõte: 4.3 kaadrit sekundis (fikseeritud teravustamisega)
 • Full HD video, 1080/30p stereoheliga, jätkuva autofookusega, manuaalse säri ja audiosalvestamisega
 • 3.5mm mikrofonisisend
 • Hind Photopointis (+22mm objektiiv + välklamp + EF adapter): 1099.00€

Photopointi on hetkel jõudnud kolm komplekti:

Karbis on: Canon EOS M hübriidkaamera, EF-EOS M adapter,  22 mm f/2.0 objektiiv, välklamp, pehme vutlar välklambi jaoks, liitiumaku, laadimisadapter, USB kaabel, toitekaabel, kaamerarihm ja kasutusjuhendid.

EOS M kaamerat kätte võttes on aru saada, miks see kaamera maksab enam kui isegi Sony sarnaste näitajatega NEX-F3 629.32€. Magneesiumsulamist valmistatud korpus on tugev, mõnusalt kaalukas ning mati, näppude all pisut teralisena tunduva pealispinnaga. Ka objektiiv ei jää kvaliteetse ehitusega kaamera kerest maha. Võrreldes Sony või Panasonicu ekvivalentsete objektiividega on Canoni pakutav justkui klass kõrgemast kategooriast.

 

Juhtnuppude poolest on EOS M aga nagu pesuehtne Canoni kompaktkaamera. Isegi “lihtsam”, sest PowerShot seeria võimekamatel esindajatel on olemas ka programmiratas, mida siin ei ole. Pole kahtlust, et tegu on teadliku valikuga. Pole kahtlust, et pildistaja jaoks on see valik halb. Sellise hinna, koostekvaliteedi, ja funktsionaalsuse juures tundub isegi kentsakas selline lihtne välispidine ilme.

Puuteekraan võib olla üks selgitus juhtnuppude vähesusele. See puuteekraan on vägagi sarnane EOS 650D peegelkaamera omale. See on capacitive-tüüpi – justnagu parimatel nutitelefonidel – ning selle abil saab seadistused tehtud isegi kiiremini, kui see füüsiliste nuppude abil võimalik oleks. Pole kahtlust, et iga EOS M  kasutaja jaoks saab puuteekraan olema peamiseks viisiks kaameraga suhelda.

   

Nuppude poolest nagu algtaseme kaamera, kuid vaadake, mis siin all on: 3.5 mm mikrofonisisend puhta heli salvestamiseks filmitava video juurde. Selle all on tavalised HDMI väljund ja mini USB pesa. Teisel pool kaamerat ei ole mitte midagi, sest mälukaart jagab kompaktkaamerate stiilis akuga ühte ja sama kambrit.

LP-E12  liitiumakuga saab ühe laadimiskorraga pildistada 230 kaadrit ühe laadimiskorraga. See pole just parim tulemus. Panasonic Lumix GX1 761.48€ vastav näitaja on 310 ning Sony NEX-F3 629.32€ näitaja 470.

LCD-ekraan on üks paremaid asju selle kaamera juures. Lisaks puutetundlikkusele on see ka väga hea lahutusvõimega ning kuvab menüükirjed ja pildid selgelt ning teravalt. Canoni sõnul on LCD-ekraan kaetud näpujäljevastase vääristusega. Mina siin mitte mingit vahet ei jälgede peale jäämisel ega nende puhastamisel ei märganud.

Kaamera menüü on väga sarnane EOS peegelkaamerate menüüle.

Säriparameetreid saab muuta lisaks füüsilisele valikurattale ka ekraanil näpuga paremale-vasakule vedades.

Kaameraga on kaasas tõsine kaamerarihm, mis kinnitub aparaadi külge eriliste pannaldega.

Kaamerarihma lukustamiseks ning lahti tegemiseks piisab, kui kitsama mündi või millegi muu abil metallist kinnitusklambri peal olevat lukustuspead keerata. Klambrid näevad nägusad välja ja lukustusmehhanismi abil saab kaamerarihma vajadusel kiirelt eemaldada.

Kõikide Canon EOS M kaamera komplektidega on kaasas välklamp. Speedlite 90EX juhtarvuks on 9 m ISO 100 juures ning see katab 18 mm objektiivile ekvivalentse vaatenurga. Välklambi sisse tuleb libistada kaks AAA mõõdus patareid või akut ning see töötab muuhulgas ka juhtmevaba päästva välguna Canoni Speedlite süsteemis.

Eks ta muidugi üsna kentsakas välja näeb, kui kaamera peale lükata. Selline sarv näo kohal…

See siin karbist välja võetav komplekt on ideaalne neile, kel on juba olemas valik Canoni peegelkaameraobjektiive. Need saavad endale pisikese EOS-kaamera koos pisikese objektiiviga ning adapteri, millega saab kasutada peegelkaameraobjektiive hübriidi ees. See adapter viib EF-objektiivi sensori pinnast samale kaugusele, nagu see oleks peegelkaamera puhul, ning kannab üle ka kõik kontaktid.

Statiivikinnitus, mis adapteri alt paistab, on soovi korral eemaldatav.

Adapteriga kinnitatud Canoni peegelkaameraobjektiiv on EOS M ees täisfunktsionaalne. See tähendab, et toimivad nii automaatne säritus kui ka autofookus. See Tamroni 24-70mm f/2.8 1015.65€ on muidugi pisut liiast siia ette keerata, kuid mul hetkel sobivamat võtta polnud. Mõni kompaktsematest fiksobjektiividest sobiks EOS M ette päris hästi.

 

Mõnele selgele puudusele vaatamata hakkas Canon EOS M mulle koosveedetud aja jooksul üha enam meeldima. Miks? Eelkõige just tugeva ja kvaliteetsena tunduva ehituse poolest ning hea puuteekraani pärast. Üheks põhjuseks on ka kindlasti EOS M kasutajaliides (menüüd ja seaded). Canoni peegelkaamerate kasutajana tundsin ma end selles süsteemis kohe kui kala vees. Väärtust lisas kaamerale ka võimalus kasutada adapteri abil Canoni peegelkameraobjektiive. Seega oleks EOS M just nagu peaaegu ideaalne kaamera neile, kel on olnud kokkupuude või kel on olemas Canoni suurem peegelkaamera. Miks peaaegu ideaalne? Aga seepärast, et kes on harjunud suure peegelkaamera juhtnuppude ja teravustamiskiirusega, need jäävad kõigest muust heast hoolimata ootama järgmist EOS M väljalaset.

Canon EOS M on suunatud pigem ikkagi neile fotohuvilistele, kes on seni pildistanud (Canoni) kompaktkaameraga ning kes sooviksid nüüd pildistada senisest kvaliteetsemaid ja ilusamaid pilte. EOS M suur sensor pildistab igal juhul sama kvaliteetseid pilte nagu mistahes Canoni APS-C sensoriga peegelkaamera. Samas jääb kere suurus ning juhtnuppude olemus samasuguseks nagu kompaktkaameral. Paljude fotohuviliste jaoks on just selline kaamera ideaalne.

(2588)

Artiklis kirjeldatud tooted:
Canon EOS M + 22mm f/2.0 STM + 90EX + adapter, must 18 megapiksliga APS-C mõõdus CMOS sensor, 3" puutetundlik LCD, RAW fail, manuaalrežiimid, Full HD video, HDMI
Canon EOS M + 18-55mm IS + 22mm + EX90 Kit, must 18 megapiksliga APS-C mõõdus CMOS sensor, 3" puutetundlik LCD, RAW fail, manuaalrežiimid, Full HD video, HDMI
Canon EOS M + 18-55mm IS STM + EX90 Kit, valge 18 megapiksliga APS-C mõõdus CMOS sensor, 3" puutetundlik LCD, RAW fail, manuaalrežiimid, Full HD video, HDMI
Sony NEX-F3 + 18-55mm hõbedane 16,1 megapiksliga Exmor APS HD CMOS sensor, sensori tolmueemaldussüsteem, 3" kallutatav TruBlack LCD ekraan, RAW failivorming, Full HD video, HDMI
Panasonic Lumix DMC-GX1 + 14-42mm must 16 megapiksliga Live MOS sensor, Venus Engine protsessor, tolmueemaldussüsteem, manuaalrežiimid, RAW failivorming, Full HD videosalvestus, puutetundlik 3" LCD
Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD objektiiv Canonile
 • 24–70 mm normaalsuumobjektiiv
 • Valgusjõuline - läbiva f/2.8 avaga
 • Kiire ning vaikse USD teravustamismootoriga
 • Võimeka Tamron VC pildistabilisaatoriga
 • Canoni poolkaader- ja täiskaader peegelkaameratele

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast