Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Karbist välja: Canon EOS M100 hübriidkaamera

Peegelkaamera teeb küll ilusaid pilte, aga on suur ja raske, ei mahu käekotti ja ei sobi kleidiga kokku. Lahendus on siin. Canon EOS M100 hübriidkaamera pildistab täpselt sama ilusaid pilte nagu Canoni suur peegelkaamera. Ainult et M100 pole mitte suur, raske ja kole, vaid hoopis pisike, kerge ja ilus. Tehtud lihtsaks kaasa võtmiseks ja selleks, et saaksid pildistada peegelkaamera kvaliteediga pilte ilma keerukate seadistusteta.

EOS M100 on täiustatud versioon kaks aastat tagasi müügile tulnud EOS M10 hübriidkaamerast. M10 on veel tänagi Photopointi lettidel olemas. Peaaegu poole soodsamana on see vana mudel tõeline hinnaliider, kuid teravustamiskiiruse ja sarivõtte poolest jääb see uuele M100 aparaadile kõvasti alla.

M100 salvestab ju pilte täpselt sellesama 24.2MP Dual Pixel pildisensoriga, mis on kasutusel nii EOS 80D peegelkaamera kui ka EOS M5 ja EOS M6 hübriidkaamerate sees. See tähendab samasugust pildikvaliteeti. Aga ka kiiret autofookust, sest kõik sensoril olevad pikslid suudavad ka teravustamisprotsessis osaleda. Lisaks on EOS M100 kaamera sees uusim Digic 7 pildiprotsessor, mis muudab kogu kaamera toimimise kiiremaks, tõstab sarivõttekiiruse seniselt 2.2 fps tasemelt 4 fps tasemeni ja võimaldab Full HD videot filmida lisaks 25 fps kaadrisagedusele ka 50 fps kiirusega.

Lisaks seesmisele võimekusele on see pisike kaamera läbinud ka välispidise uuenduskuuri. Võtame karbist välja ja vaatame lähemalt.

Karbis on: Canon EOS M100 hübriidkaamera, Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM objektiiv, toitekaabel, aku, laadimisadapter, kasutusjuhend, kaamerarihm ja 50GB pilveruumi Canoni Irista-nimelises pildipangas. Lisaks on komplektis ka heleroheline vutlar.

 

Canon EOS M100 hübriidkaameraid on Photopointis olemas kolmes erinevas värvitoonis. Klassikaline must, pruuni triibuga hõbedane ja peaaegu üleni valge. Siin postituses võtame karbist välja ja vaatame valget kaamerat.

 

Kõige olulisem osa EOS M100 kaamera juures on pildisensor – see rohekalt läikiv plaat objektiivi taga kaamera sees, mille ülesandeks on valguse salvestamine. Vaatamata kaamera pisikesele korpusele on see pildisensor täpselt sama suur, nagu Canoni suurtel peegelkaameratel. Ja nagu fotograafid teavad, siis mida suurem on pildisensor, seda kvaliteetsem on foto. Canon EOS100 pakubki peegelkaamera pildikvaliteeti väikeses korpuses, lihtsalt käsitletavate nuppude ja menüüdega. Nii et ka fotograafiakaugemad tavainimesed saaksid pildistada kvaliteetseid pilte.

 

Kõik EOS M100 komplektid on varustatud 15-45mm fookuskaugusega objektiiviga. Võrreldes peegelkaameraobjektiividega on see küll pisike ja kerge, kuid niivõrd õhukese kaamera ees tundub ikka liiga pikk ja suur. Erinevalt Sonyst, Panasonicust ja Olympusest ei ole Canoni valikus veel elektroonilise suumiga õhukest standardsuumobjektiivi.  Kes soovib eriti kompaktset EOS M100 komplekti, see peaks ostma komplektobjektiivi kõrvale õhukese, valgusjõulise f/2.0 avaga 22mm objektiivi.

 See 15-45mm komplektobjektiiv on nö kokkuklapitavat tüüpi. See tähendab, et pildistamiseks tuleb objektiivi peal olevat nuppu ettepoole lükates ja samal ajal suumirõngast keerates objektiiv pildistamisasendisse seada. Enne pildistama hakata ei saa – sellest teavitab kasutajat tekst, mis kaamerat sisse lülitades ekraanile ilmub.

 

EOS M100 kaameraga tuleb kaasa ka selline retrostiilis vutlar. Pealt heleroheline, seest sametiselt pehme. See vutlar muudab muidu üsna libeda kaamera käes püsimise mõnevõrra kindlamaks – esiküljele tekkiva vutlari ääre taha haakub sõrm päris hästi. Kas selline vutlar kaamera ka nägusamaks muudab, see on pildistaja enda maitse küsimus.

 Vutlar on päris paksu põhjaga ja üldse üsna tugevast materjalist – nii et kui kaamera alumiste nurkadega vastu maad kukkuma peaks, siis kaitseb vutlar kaamerat löögi eest päris hästi. Fotoaparaadi tagakülg jääb vutlaris avatuks. Ligipääs mälukaardipesale saab aga takistatud, nii et fotode kaamerast kätte saamiseks tuleb vutlar eemaldada või kasutada USB-pesa. Vutlari paigaldamisel tuleks olla ettevaatlik, sest kruvi, millega vutlar kaamera statiivikeermesse kinnitub, on pehmest plastikust ja kipub kuluma.

 Kaamera paremal küljel on ühenduspesad ja SD-kaardipesa. Vasakul pool on aga kõlar. Olemas on ka korralikud metalsed aasad, mille külge saab kinnitada komplektis oleva kaamerarihma.

 

Kaamera all on metallist statiivikeere ja akupesa luuk.

 
EOS M100 pisikeses korpuses on ka vastavalt pisike aku. Ühe laadimiskorraga saab selle akuga teha umbes 295 pilti. Nii et pikemale reisile minnes võiks ühe LP-E12E aku juurde hankida – seda enam, et komplektis on kaasas eraldi akulaadija, mis kahe aku kasutamise eriti mugavaks teeb.

Kaamera paremal küljel on kaks eraldi luuki. Ülemise all asuvad USB ja HDMI pesad. Kusjuures USB pesa pole mitte see viimastel aastatel levinud ja nutitelefonides standardiks saanud MicroUSB vaid Canoni kaamerate klassikaline MiniUSB. Alumise luugi all (mis ilmselgelt ei ole tehtud kiireks ja sagedaseks sulgemiseks-avamiseks, on SD-mälukaardipesa).

 

EOS M100 peal on välklamp, sisse-välja lülitamise nupp koos miniatuurse programmirattaga, päästik koos valikukettaga ja punase täpiga tähistatud nupp viseo salvestamise jaoks. Sealsamas välklambi ja programmiratta vahel on näha ka kaks augukest – nende taga on integreeritud stereomikrofon.

 

EOS M100 on Canoni kõige lihtsam, soodsam ja algajasõbralikum vahetatavate objektiividega fotokaamera. See lihtsuse püüe avaldub eriti selgelt programmirattas. Kui tavaliselt on programmirattale välja toodud palju erinevaid pildi- ja säriprogramme, siis siin on kolme asendiga heeblikene.

 

 

Päästikult nimetissõrme veidi vasakule tõstes saab üsna mugavalt ja kiirelt valida kolme režiimi vahel. Valikus on täisautomaatne roheline režiim, vabalt seadistatav pildistamisrežiim ja videorežiim. Ongi kõik.

 

Keskmine heebli asendi funktsiooniks (vabalt seadistatav pildistamisrežiim) on tehases seatud “Creative Assist” režiim. Selles režiimis saab pildistamisel seadistusi muuta ekraanile ilmuvate lihtsate nihikute abil. Keerukate terminite nagu “ava” ja “säriaeg” asemel saab siin muuta “heledust”, “kontrastsust” ja muid lihtsamini hoomatavaid iseloomustajaid.

 See aga ei tähenda, et EOS M100 kaameral muid pildistamisrežiime polegi. On küll – isegi täismanuaalne režiim ja kõik standardsed pildiprogrammid on olemas. Nad on ainult tavalisest enam peidus. Kui programmiratas on keskmises asendis, siis saab puuteekraanilt ülalt vasakult nurgast (või peamenüüst esimese valiku alt) kuvada ekraanile kõik erinevad pildiprogrammid. Kiirmenüüs tulevad siis heleduse ja muude pehmete väärtuste asemel nähtavale valikud, mis kõnetavad rohkem fotograafiaga kursis olevat inimest.

 
Canon EOS M100 hübriidkaamera kõiki seadistusi saab muuta nuppude abil. Tagaküljel asuv LCD-ekraan on aga puutetundlik. Ja mitte pooleldi puutetundlik (nagu Olympuse või Sony hübriididel), vaid Canonile omaselt täielikult puutetundlik. Nii et näpu abil saab nii pildistamise ajal kaamerat juhtida kui ka peamenüüd kasutada. See kõik toimib ülihästi, nii et võid ühel hetkel märgata et kasutad ekraani rohkemgi kui nuppe.

 

Kaamera paremal pool olevat heeblit ettepoole lükates viskub ülalt välja välklamp. See on kahe vedruga ja kahe jätkega nii et vajaduse korrral saab seda näpuga ülespoole suunata- et välklambi valgus langeks pildistatavale laepeegeldusest. Teoorias on see tore võimalus, praktikas ma ei ole kahjuks kindel, kas see välklamp on piisavalt võimas et laest peegeldades pildistatavat piisavalt valgustada.

 

Oleme jõudnud kaamera tagaküljele, kus on lisaks suurele ja korralikult teravale ekraanile kolm nuppu ja standardne neljasuunaline nupukombinatsioon.

 Tavalisest eriline on siin LCD-ekraani konstruktsioon. Seda saab 180 kraadi võrra ülespoole tõsta nii et kaamera ees olija kadreeringut näeks. Selliselt liikuv ekraan tuleb kasuks muidugi selfie’de pildistamisel. Samamoodi on seda aga hea kasutada ka näiteks kõigil bloggeritel ja jutuuberitel, kes iseennast filmides videoid toodavad.

 

 

Pöidlapadjand tundub visuaalselt olema kummeeritud. Tegelikult on see aga tühipaljas plastik. Häbilugu, Canon.

 

Nupud on kompaktkaameralikult pisikesed, kuid korraliku ja hästi selge käiguga.

 

 

EOS M100 lihtne välimus peidab endas võimekat kaamerat. Paistab, nagu oleks Canon teadlikult peitnud suure osa funktsioone ja võimalusi ära – et need algajat fotohuvilist ei hirmutaks ja rohelises režiimis pildistajaid ei segaks. Praeguseks avalikustatud kaameraülevaated hindavadki EOS M100 aparaati just algajatele sobiva kaamera võtmes – ja annavad üldjuhul positiivseid hinnanguid. Dpreview äsjases testis pälvis EOS M100 näiteks üllatavalt kõrge 79% skoori ja kõrgeima kuldse auraha.

Canon EOS M100 on tehtud mõnusaks kaasa võtmiseks, lihtsaks pildistamiseks ja professionaalseteks tulemusteks. Kuna pildisensorid on identsed siis peaks M100 pildikvaliteet olema täpselt sama hea nagu poole kallimal ja enam kui poole suuremal EOS 80D peegelkaameral. Muidugi jääb EOS M100 selles võrdluses alla nii autofookuse kiiruses kui ka funktsioonide rohkuses. Aga kui sa raha eest pulmapidu või spordivõistlust ei jäädvusta, vaid vajad head kompaktset kaamerat igapäevaseks lihtsaks pildistamiseks – siis on EOS M100 just sinu jaoks tehtud.

Canon EOS M100 hübriidkaamerad Photopointis »

(1968)

Artiklis kirjeldatud tooted:
Canon EOS M100 + EF-M 15-45mm + 55-200mm IS STM, must
 • 24,2-megapiksline APS-C CMOS sensor
 • 3" kallutatav LCD puuteekraan
 • Dual Pixel CMOS AF teravutamine
 • FullHD 1920 × 1080 60p videosalvestus
 • Integreeritud WiFi, Bluetooth & NFC ühendused
Canon EOS M100 + EF-M 15-45mm IS STM, hõbedane
 • 24,2-megapiksline APS-C CMOS sensor
 • 3" kallutatav LCD puuteekraan
 • Dual Pixel CMOS AF teravutamine
 • FullHD 1920 × 1080 60p videosalvestus
 • Integreeritud WiFi, Bluetooth & NFC ühendused
Canon EOS M100 + EF-M 15-45mm IS STM, must
 • 24,2-megapiksline APS-C CMOS sensor
 • 3" kallutatav LCD puuteekraan
 • Dual Pixel CMOS AF teravutamine
 • FullHD 1920 × 1080 60p videosalvestus
 • Integreeritud WiFi, Bluetooth & NFC ühendused
Canon EOS M100 kere, must
 • 24,2-megapiksline APS-C CMOS sensor
 • 3" kallutatav LCD puuteekraan
 • Dual Pixel CMOS AF teravutamine
 • FullHD 1920 × 1080 60p videosalvestus
 • Integreeritud WiFi, Bluetooth & NFC ühendused
Canon EOS M100 + EF-M 15-45mm IS STM, valge
 • 24,2-megapiksline APS-C CMOS sensor
 • 3" kallutatav LCD puuteekraan
 • Dual Pixel CMOS AF teravutamine
 • FullHD 1920 × 1080 60p videosalvestus
 • Integreeritud WiFi, Bluetooth & NFC ühendused

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast