Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Karbist välja: APS-C sensoriga kompaktkaamera Nikon Coolpix A

Nikon-coolpix-a-digikaamera-photopoint-32Nikon Coolpix A 1168.15€ ei ole tavaline kompaktkaamera. Miks nii? Aga sellepärast, et selle sees salvestab pilti täpselt sama suur sensor, nagu Nikoni hinnatud peegelkaameras D7000. See tähendab, et Coolpix A on oma mõõtmetest hoolimata võimeline pildistama täpselt sama kvaliteetseid pilte kui D7000. Tavalisest kompaktkaamerast erineb Nikon Coolpix A ka objektiivi poolest. See on nimelt fikseeritud fookuskaugusega 18,5mm (ehk 35mm ekvivalendina 28mm). See tähendab, et suumida selle kaameraga ei saa – samas on aga selle objektiivi pildistatud fotod kahtlemata suumobjektiividega kaamerate salvestustest teravama joonisega.

Selline uhke aparaat kuulub Nikoni kompaktkaamerate absoluutsesse tippu. Sellest parema pildikvaliteedi, rohkemate omaduste ja kallima hinnaga kompaktkamaerat Nikonil ei ole. Kui vaadelda teisi tootjaid, siis on vaid kolmel suuremal kaameratootjal Coolpix A`le midagi samaväärset vastu panna. Leica X2, Sigma DP3 Merill ja Fujifilm X100s 609.49€. Leica X2 langeb konkurentsist välja hinna poolest ja Sigma DP3 omaduste poolest. Nii on Coolpix A-l üks ja ainuke tõeline konkurent – Fujifilm X100s. Mõlema eest tuleb välja käia valus hulk eurosid – pea 1200€. Distantsilt vaadates tundub, et Fujifilm pakub sama raha eest rohkem. Aga ehk peidab Coolpix A endas midagi, mis tehniliste andmete loetelust välja ei kooru?

Nikon-coolpix-a-digikaamera-photopoint-3 Nikon-coolpix-a-digikaamera-photopoint-4

Nikon Coolpix A olulisemad omadused

 • 16.2 MP APS-C formaadis (DX) CMOS sensor (sarnaselt D7100 peegelkaamerale ei ole sensori ees madalpääsfiltrit)
 • 28 mm fookuskaugusega (35mm ekvivalent) ja F2.8 maksimaalse avaga objektiiv
 • ISO 100-6400 (võimendusega 12 800 25 600)
 • 3.0″ diagonaaliga LCD-ekraan mahutab 920 000 pikslit (detailne ja terav pilt. näiteks Fuji X100S ekraanil on kõigest 460 000 px)
 • Optilist pildiotsijat sisseehitatuna ei ole
 • 14-git NEF RAW failide salvestamine
 • Sarivõtte kiirus kuni 4 kaadrit sekundis
 • 1080p videorežiim H.264 koodekiga @ 24, 25 või 30 fps, välise mikrofoni ühendamise võimalust ei ole. Stereomikrofonid sisse ehitatud
 • i-TTL režiimiga ühilduv välguking
 • Teravustamise hõlbustamiseks ei ole sensoril faasituvastusega piksleid (nagu Fujifilm X100S kaameral ja mõnedel teistel konkurentidel)
 • Kaamera esi-ja tagakülje kere on valmistatud alumiiniumsulamist, ülemine osa magneesiumsulamist
 • Hind Photopointis: 1149€

Nikon-coolpix-a-digikaamera-photopoint-5

Karbis on: Nikon Coolpix A kompaktkaamera, eestikeelne kasutusjuhend, View NX tarkvara, USB-kaabel, kaamerarihm, laadimisadapter ja selle pistik ning liitiumaku.

Nikon-coolpix-a-digikaamera-photopoint-6

Nikon Coolpix A korpus on üllatavalt kompaktne. See on pisem näiteks Fujifilmi X20 kompaktkaamerast – mis sest, et viimase sees on ju pisike, 2/3″ sensor. Muidugi on see siis ka palju pisem Fujifilmi APS- C sensoriga varustatud X100s kompaktkaamerast. Tundub, et Nikon ongi siin püüdnud teha just võimalikult pisikest kuid hea pildikvaliteediga kaamerat. Selle nimel on aga ka ju üht-teist ohverdatud, sest erinevalt X100s kaamerast ei ole Nikoni aparaadil optilist pildiotsijat (kadreerimiseks on kasutada ainult LCD-ekraan).

Nikon-coolpix-a-digikaamera-photopoint-7 Nikon-coolpix-a-digikaamera-photopoint-8

Paremal pool oleva luugi all on plastikust kaane ja vedrustatud hingega luuk. Selle all on kaks pesa – ülemine GPS-mooduli või kaugjuhtimispuldi ühendamiseks, alumine täidab tavalisi USB-pesa ülesandeid. Vasakul küljel on pisem luuk, mille alt leiame HDMI pesa.

nikon-coolpix-a-59

Kaamera peal laiutab prominentselt välguking. Siia saab lükata Nikoni peegelkaamerale mõeldud välklampe. Samuti saab siia kinnitada spetsiaalselt Nikon A kaamera jaoks tehtud optilise pildiotsija DF-CP1. Selle hind küündib Euroopas aga kuhugi 300 euro kanti.

Nikon-coolpix-a-digikaamera-photopoint-9

Tagaküljel on nuppe mahtunud nii paremale kui vasakule poole ekraani. Minu jaoks on arusaamatu, miks on pildistamise ajal oluliste seadete nupud paigutatud vasakule poole. Miks ei võiks ISO ja särikompensatsiooni nupp olla paremal pool, menüü ja taasesitusrežiimi nuppude asemel parema käe pöidla juures? Praegusel juhul peab nende seadete muutmiseks objektiivist hoidva parema käe kaamera tagaküljele liigutama. Igatahes on need metallist nupud parajalt suured ning mugavad vajutada.

Nikon-coolpix-a-digikaamera-photopoint-10

Aku on mõõtmetelt päris suur. Vastupidavus ei ole aga kiita: 230 kaadrit ühe laadimiskorraga.

Nikon-coolpix-a-digikaamera-photopoint-11

Välise mikrofoni ühendamiseks Coolpix A kaameral pesa ei ole. See-eest on aga esiküljel näha kaht pisikest augukest – nende taga on stereomikrofonid. Esiküljel on ka üks Fn-nupp, mis vaikimisi muudab välklambi režiime. Sellele saab menüüst omistada lisaks erinevaid funktsioone. Nuppu all hoides ja tagumist valikuratast keerates saab siis valida nende määratud funktsioonide seast vajaliku ja selle väärtust muuta. Kaamera alumiiniumist korpus on pisut kuldse varjundiga, anodiseeritud pinnaviimistlus on üsna sarnane Apple`i iPad või MacBook`ide alumiiniumpindadele. Ülemine osa on Nikoni sõnul valmistatud magneesiumsulamist. Korpuse koostekvaliteedile ei ole küll midagi ette heita.

Nikon-coolpix-a-digikaamera-photopoint-12 Nikon-coolpix-a-digikaamera-photopoint-16

Oluline juhtimiskeskus kaamera peal. Nagu näha, on kaameral loomulikult olemas nii täis- kui ka poolmanuaalsed säriprogrammid. Nendele lisaks on režiimikettal kasutaja poolt programmeeritavad U1 ja U2 režiimid. Pildiprogrammid on koondatud SCENE valiku alla ning muidugi on olemas ka täisautomaatne roheline režiim. Kaamera lülitub sisse ja välja päästiku ümber oleva rõnga küljes olevat hooba enda poole tõmmates. Päris peen värk. Valikuratas ülal vasakus nurgas lubab vastavalt kasutatavale särirežiimile valida säriaega või särikompensatsiooni või muid asju.

Nikon-coolpix-a-digikaamera-photopoint-17 Nikon-coolpix-a-digikaamera-photopoint-13

Paremal pool külje peal on teravustamisrežimide jaoks eraldi lüliti. Välklamp kargab välja ülalt paremalt.

Nikon-coolpix-a-digikaamera-photopoint-15 Nikon-coolpix-a-digikaamera-photopoint-14

Muidu väga sileda korpusega kaamera käes püsimist on püütud parandada pisikese nahkse elemendiga aparaadi esiküljel. Erilist tähelepanu on pööratud kaamerarihma kinnitustele – need peegelkaameralikud aasad annavad Coolpic A`le tõsisema ilme küll.

Nikon-coolpix-a-digikaamera-photopoint-31Nikon-coolpix-a-digikaamera-photopoint-999

Objektiivi ümber, vastu kaamerat olev rõngas liigub sujuvalt. Selle abil ei saa muuta ava ega värvustasakaalu ega midagi muud sellist. See on ainult käsitsi teravustamise jaoks. See toimib nii käsitsi teravustamise režiimis kui ka autofookuse puhul. Kui autofookus lukustab teravuse, võimaldab see rõngas teravust veel enne pildistamist muuta. Julgen väita, et nii mugavat manuaalse teravustamise võimalust ei ole ühelgi teisel kompaktkaameral.

Objektiivi ümber oleva välimise rõnga saab aga sootuks maha keerata. Nikonil on nimelt valikus ka selline adapter UR-E24, mille abil saab Coolpix A ees kasutada 46mm adaptereid.

Nikon-coolpix-a-digikaamera-photopoint-100

Coolpix A 3″ LCD-ekraan on väga hea lahutusvõimega, väga terava ja selge pildiga. Sellise hinnaklassi kaameral, millel kogu kadreerimine toimub LCD-ekraani abil, ei saagi muidugi teisiti olla. Ekraani paremal pool all olevale <i> nupule vajutades saab ekraanile Live View asemel kuvada Nikoni peegelkaameratest tuntud kiirseadete kuva. Ega see kiirseadete kuva nii kiire ei olegi, sest kui paremalt mingi parameeter valida, siis ei saa selle väärtust kohe muuta vaid peab OK nupuga sisenema selle väärtuse vaatesse.

Nikon-coolpix-a-digikaamera-photopoint-19

Ekraani vasakul pool all olevate nuppude abil saab kadreeritavat mugavalt ekraanil suurendada. 5-astmeliselt.

Nikon-coolpix-a-digikaamera-photopoint-30

Nikon Coolpix A on üks pisemaid APS-C sensoriga kaameraid maailmas. Tänu eelkõige kere sisse sõitvale objektiivile on see märksa pisem kui Fujifilm X100s, Sigma DP-3 või Leica X2. Ning täpselt selle pärast on selle aparaadi hind lausa mitusada eurot kallim isegi kiidetud Nikon D5200 peegelkaamerast. Coolpix A on sobilik aparaat fotohuvilisele, kes soovib pildistada võimalikult kvaliteetseid pilte võimalikult pisikese kaameraga. Fotohuvilisele, kelle jaoks üks fikseeritud fookuskaugusega objektiiv katab kõik pildistamisvajadused.  Näppimist väärt kaamera on see aga ka kõikide teiste foto- või tehnikahuviliste jaoks. On ju selliseid suure sensori ja pisikese kerega kaamerad praegu veel haruldased relvad.

 

 

(665)

Artiklis kirjeldatud tooted:
Nikon Coolpix A, hõbedane 16,2 megapiksliga APS-C CMOS sensor, Nikkori f/2.8 avaga fiksobjektiiv (35mm ekvivalendina 28mm), EXPEED 2, FullHD video, HDMI, 3 tolline LCD ekraan, RAW, manuaalrežiimid
Fujifilm X100s, hõbedane 16,3 megapiksliga APS-C mõõdus CMOS sensor, Fujinon f/2 avaga fiksobjektiiv (35mm ekvivalendina 35mm), hübriid-pildiotsija, EXR II protsessor, FullHD video, HDMI, 2,8" LCD, RAW failivorming

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast