'; Karbist välja: Pentax K-5 II - Photopointi ajaveeb

Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Karbist välja: Pentax K-5 II

Pentax K-5 II kaamerat on väga lihtne ühe lausega iseloomustada. See üks lause ütleb enam, kui kümme tehniliste andmete keerdkäiku. Oled valmis? “Pentax K-5 II on parim peegelkaamera, mida 1000€ eest saada võib”. Ongi kõik. K-5 aparaati võrreldakse pidevalt Canoni EOS 7D 1727.32€ kaameraga, mis on samamoodi kiire sarivõtte, hea sensori, rohkete juhtnuppude ning ilmastikukindla korpusega digipeegel. 7D tavahind on aga koguni 700€ võrra kallim kui Pentax K-5 kerel. Muidugi pakub 7D ka pisut enamat – seda just video filmimise osas – aga mitte 700€ eest enam. Ja iseäranis mitte neile, kes vajavad peegelkaamerat eelkõige ilusate piltide tegemiseks. Vaatame lähemalt:

Pentax K-5 II olulisemad tehnilised andmed

 • 16.3 MP CMOS sensor
 • Sensorinihutuse teel toimiv värinastabilisaator
 • Magneesiumsulamist valmistatud ilmastikukindel korpus
 • 3″ LCD-ekraan, 921 000 px
 • Optilise pildiotsija suurendus 0.92X, kaadri katvus 100%
 • Uus 11-teravustamispunktiga SAFOX X autofookussüsteem lubab omas klassis laiemat toimi8vat teravustamisvahemikku (-3EV kuni +18EV)
 • 14-bit RAW failid (DNG või PEF formaadis)
  • ISO ulatus 50 – 12800, laiendatav ISo 51 200-ni
  • Säriajad:  30 – 1/8000 sek
 • Sarivõte: 7 kaadrit sekundis
 • Elektrooniline lood
 • Automaatne värvus- ja geomeetriliste moonutuste korrektsioon
 • Kaamerasisene RAW-failide muutmine JPG failideks
 • Salvestab Full HD videot @ 1080/25p monoheliga
 • 3.5 mm mikrofonipesa, kaugjuhtimispuldi pesa ja välgusünkro pesa.

Nii eesti- kui ka venekeelne põhjalik kasutusjuhend on kaameraga kaasas paberile trükitult ja mugavaks pisikeseks raamatukeseks köidetult.

 

Karbis on: Pentax K-5 II peegelkaamera kere 710.65€, kaamerarihm, pildiotsija kate (pikkade särituste jaoks), liitiumaku, AV kaabel, USB kaabel, toitekaabel, Silkypix Developer Studio tarkvara, akulaadija ning kasutusjuhendid.

Pentax K-5 pildisensor on üks paremaid APS-C sensoreid üldse. Kaamera sensorite pildikvaliteedi labormõõtmisega tegelev dxomark .com veebileht annab K-5 II sensori hindeks 82 punkti. Selle tulemiusega jäävad K-5 II selja taha kõik APS-C ehk poolkaadersensoriga peegelkaamerad ning lisaks neile ka veel nii mõnedki täiskaadersensoriga profikaamerad eesotsas paljuülistatud Canon 5D Mark III 3048.98€ aparaadiga.

Pentax K-5 II on põhiolemuselt sama kaamera, nagu kaks aastat tagasi esitletud ning kõikjal fotoringkondades väga kõrgelt hinnatud Pentax K-5. Uus K-5 II erineb vanemast mudelist vaid kahe edasiarenduse poolest. Esiteks on LCD-ekraani konstruktsiooni muudetud nii, et sellelt oleks parem pilte vaadata ja kadreerida ka eredama päikesevalguse korral. Teiseks on K-5 II varustatud uue ja valgusele eriti tundliku teravustamissensoriga. See tähendab, et autofookus töötab ka päris hämaras pildistamisel (alates -3EV). 2.8 avaga ja veel valgusjõulisemate objektiividega peaks autofookus senisega võrreldes olema ka kiirem ja täpsem.

Hea mahtuvusega D-LI90 liitiumaku lubab ühe laadimiskorraga klõbistada 740 fotot. Kaamera all – osaliselt akukambri luugist varjatuna – on näha akutalla ühenduspesa (kaetud kummikattega). K-5 II kaamera alla saab kinnitada D-BG4 akutalla 132.17€, mis pikendab pildistamise aega ja muudab – iseäranis just püstipidikaadrite – pildistamise mugavamaks.

Pentax K-5 II ekraan näitab pildistajale väga selgelt ja kenasti ära olulisemad kaamera seaded. Erinevalt näiteks Canoni peegelkaamerate kuvast ei saa seadeid aga sellelsamal ekraanil muuta. Muutmiseks tuleb vajutada INFO nuppu (vaata järgmiselt pildilt).

Pentax K-5 II tagaküljel on üsna palju nuppe ning nende funktsioneerimine pildistamisel on üllatavalt tõhus. Tagumise valikuketta all olev roheline nupp võimaldab manuaalrežiimis kiirelt seada ava ja säriaja nii, et kaadris olev saaks korrektselt säritatud. Hyper-Program režiimis (Hyper-Program on geniaalne režiim, mis võiks olemas olla kõigil peegelkaameratel. Vaata Point TV videot, kus Ardo seda näitab) naaseb kaamera rohelisele nupule vajutades tavalisse Program särirežiimi.

Pentaxi kiirvalikumenüü avaneb allosas olevale “INFO” nupule vajutades. Siin saab valida üles-alla-paremale-vasakule nuppude abil soovitud parameetri ning selle väärtust eesmise ja tagumise valikuketta abil muuta. Kui vaja, saab valitud parameetri OK nupule vajutades ka suuremalt lahti klikkida – nii näeb paremini selle muudetavaid väärtusi.

Siit fotodelt on näha Pentax K-5 II ainuke (peale logo muidugi) väline erinevus võrreldes vanema K-5 mudeliga. LCD-ekraan ei ole kaamera tagaküljega samal tasapinnal vaid on viidud pisut sissepoole. Õhuvahe välise klaasi ja ekraani vahel on viidud miinimumini (nagu 2012 aasta MacBook Pro sülearvutite juures), ning seetõttu on ka eredas päikesevalguses ekraanilt paistev paremini näha.

Kaamera vasakul pool on (ülal) 3.5 mm mikrofonipesa. Kiitused Pentaxile, et ta selle teistest pesadest eraldi asetanud on. Altpoolt leiame HDMI, USB/AV ja välise toiteadapteri pesa. Seda viimast valdaval enamikul peegelkaameratest ei ole.

Paremal pool küljel on SD mälukaardipesa ning kaugjuhtimispuldi pesa.

Valikukettal on üks kasutaja poolt seadistatav USER režiim. Siin on ka kaks ainult Pentaxile omast režiimi – Sv (Sensitive priority) ehk ISO-tundlikusse prioriteet ning ava/säriaja prioriteet. Valikuketta allosas on lüliti, mille abil saab valida, kui laialt alalt kaamera säritust mõõdab.

Menüüd on jaotatud neljaks suureks vaheleheks, mis omakorda on jaotatud alamlehtedeks. Menüüdes liikumise teeb kiiremaks võimalus liikuda ühelt ülemlehelt teisele eesmise valikuketta abil ja ühelt alamlehelt teisele tagumise valikuketta abil.

Paremal pool objektiivi on RAW/Fx nupp. Vaikimisi lülitub sellele nupule vajutades sisse RAW failide pildistamiskäsklus. Soovi korral võib aga selle nupu seadistada ümber tegemaks ühte viiest lisafunktsioonist:

 1. Särikompensatsiooni muutmine
 2. Teravussügavuse eelvaade LCD-ekraanil
 3. Elektroonilise loodi kuvamine
 4. Kadreerimise peenhäälestus sensorinihutamise abil
 5. Välise GPS seadme valikud

Pildiotsija kate on hädavajalik ülipikkade säriaegade korral. Ilma selleta võib pildiotsijast kaamerasse pääsev valgus fotole oma jälje jätta. Pentaxil on see kate plastikust ning seda ei saa (vastupidiselt näiteks Canoni kummist katetele) kinnitada kaamerarihma külge.

Pentax K-5 II on pealtnäha lihtne – ehk isegi märkamatu peegelkaamera. Ehk tuleneb see “märkamatus” aparaadi kere mõõtmetest, sest võrreldes oma otsesemate konkurentidega Nikon D7000 1015.65€, Canon 60D 1168.15€, Canon EOS 7D 1727.32€, Sony A77 791.98€, on Pentax K-5 II oluliselt väiksem. See pisikene korpus sisaldab aga Pentaxi 90-aastast kogemust tippklassi peegelkaamerate loomisel. See on kaamera, mis ei jää pildikvaliteedilt palju alla ka täiskaadersensoritega profiaparaatidele ning mille läbimõeldud kasutajaliides ja funktsioonide rohkus üllatab kõiki meinstriim-brändide austajaid. Kui päris detailidesse laskuda, siis võiks kirjutada, kuidas K-5 II omanikud pärast JPG-faili pildistamist kaardile ka kaamera mälupuhvris alles hoitud RAW faili kirjutada saavad või statiivilt pildistades väiksemaid kadreerimismuudatusi mitte kaamerat, vaid selle sensorit liigutades teha võivad. Kui aga üldsõnaliseks jääda, siis tuleb korrata sissejuhatuses öeldut: “Pentax K-5 II on parim peegelkaamera, mida 1000€ eest saada võib”.

 

(1258)

Artiklis kirjeldatud tooted:
Canon EOS 7D kere 18 megapikslit, APS-C mõõdus CMOS sensor, 19 punkti AF, ISO kuni 12800, 3-tolline Clear View II LCD monitor, FullHD videosalvestus (1080p), kaks DiG!C 4 protsessorit, magneesiumsulamist ilmastikukindel korpus.
Pentax K-5 II kere 16,3 megapikslit, CMOS sensor, sensori stabilisaator ja tolmueemaldus, 11-punktiga AF, digitaalne lood, Full HD videosalvestus, 7 kaadrit/sekundis sarivõte, HDR võte, 3" LCD, HDMI, ilmastikukindel, tolmukindel, külmakindel kuni -10°C
Canon EOS 5D Mark III kere
 • 22,3-megapiksline täiskaader CMOS sensor
 • 61 teravustamispunktiga AF sensor
 • Sensori tundlikkus kuni ISO 102 400
 • FullHD 1920 × 1080 25p videosalvestus
 • Ilmastikukindel vastupidav korpus
Pentax akutald D-BG4
 • Akutald Pentax K-7, K-5, K-5II, K-5IIs peegelkaameratele
 • Integreeritud kaamera juhtnupud
 • Vertikaalne päästik
 • D-LI90 & AA patareide hoidjad komplektis
 • Parendatud kasutusmugavus & stabiilsus
Nikon D7000 kere 16,2 megapikslit, DX formaadis CMOS sensor, EXPEED 2 protsessor, tolmueemaldussüsteem, 3" LCD, NEF (RAW), FullHD video ja HDMI, Live View ja Full AF, ilmastikukindel korpus
Canon EOS 60D kere 18 megapikslit, 22,3 × 14,9 mm CMOS sensor, 9 punktiga AF, 3" LiveView pööratav LCD monitor, DiG!C 4 protsessor, FullHD video, HDMI väljund.
Sony a77 kere 24,3 megapiksliga Exmor APS HD CMOS sensor, SteadyShot INSIDE pildistabilisaator, poolläbipaistev fikseeritud peegel, 3" tolline kallutatav LCD ekraan, Live View, Full HD AVCHD video, 12 fps sarivõte, 3D Sweep panoraam, GPS
Pentax K-5 II + 18-55mm WR Kit 16,3 megapikslit, CMOS sensor, sensori stabilisaator ja tolmueemaldus, 11-punktiga AF, digitaalne lood, Full HD videosalvestus, 7 kaadrit/sekundis sarivõte, HDR võte, 3" LCD, HDMI, ilmastikukindel, tolmukindel, külmakindel kuni -10°C

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast