'; Karbist välja: Nissin i40 välklamp - Photopointi ajaveeb

Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Karbist välja: Nissin i40 välklamp

nissin-i40-flash-valklamp-photopoint--99

Nissin i40 välklamp on pisike. Nii hinna kui mõõtmete järgi otsustades peaks see konkurenti pakkuma sellistele välkudele nagu Canon Speedlite 270EX II ja Nikon Speedlite SB-N7. Lähemalt vaadates näeme aga, et sellel on olemas kõik funktsioonid, mida peetakse täismõõdus välklampide pärisosaks.

Välgupea liigub 360° vertikaalsihis ja 90° horisontaalis. Olemas on kõik vajalikud režiimid, manuaalne 24-105mm suum, LED videovalgusti, reflektorkaart ja lainurkhajuti. Välk töötab kahe asemel nelja AA elemendiga ja välguking on metallist. Kaasas on nii vutlar kui jalg ning juhtarvuks on üsna korralik 40. Tänu mehaanilistele juhtratastele on Nissin i40 välklamp lihtsalt ja kiirelt käsitletav. See on pisike välk millele on püütud anda võimalikult palju täismõõdus välklampide funktsionaalsust. Vaatame, kuidas see Nissinil õnnestunud on:   

nissin-i40-flash-valklamp-photopoint--1
nissin-i40-flash-valklamp-photopoint--2

 

Nissin i40 välklamp kuulutati välja 03. aprillil. Photopointi veebipoodi ja kauplustesse jõudsid nii Canoni kui ka Nikoni hübriid- ja peegelkaameratele mõeldud mudelid eelmisel nädalal. Nissinil on valmimisjärgus ka i40 versioonid Olympuse, Panasonicu, Sony ja Fujifilmi hübriidkaameratele – need lubatakse ülemaailmsesse müügivõrku paisata juunikuus. Siin võtame karbist välja Canoni kaameratele mõeldud mudeli. 

Sissejuhatuseks ka olulisemad tehnilised andmed:

 • Juhtarv:
  • 40 (105mm, ISO100, m)
  • 27 (35mm, ISO100, m)
 • Kaetud fookuskauguste vahemik: 20 – 105 mm (16 mm sisseehitatud lainurkhajuti abil)
 • Vooluallikas: 4 × AA elementi
 • Laadimisaeg: 0,1 – 4 sekundit
 • Särituse kontroll: E-TTL II/ E-TTL (Canon) , iTTL (Nikon), P-TTL/ADI (Sony), TTL (FT)
 • Juhtmeta orjarežiim, 3 gruppi (A-C)
 • Särikompensatsioon: ± 2 stoppi/EV astet sammuga 1/2 stoppi
 • Sisseehitatud LED videovalgusti (tööaeg kuni 3,5 tundi, 9 võimsuse astet)
 • Välgu kestvus: 1/800 – 1/20000 sekundit
 • Välgupea asend: üles 0-90°, alla 0°, vasakule 0-180°, paremale 0-180°
 • Käsitsi seadistatav võimsus: 1/256 – 1/1, 1 stopi kaupa
 • Mõõtmed: 85 × 61 × 85 mm
 • Kaal: 203 g (ilma akude ja välise hajutita)

 

nissin-i40-flash-valklamp-photopoint--7

 

Komplektis on: Kiire, visuaalne kasutusjuhend, Nissin i40 välklamp, välgujalg, hajuti ning karabiin. Karabiini kasutusotstarve on ilmselt välklambi vutlari kinnitamiseks koti, vöö vms külge. Ülalolevalt pildilt on välja jäänud samuti komplektis olev vutlar kuid loodetavasti teevad kaks alumist pilti selle puudumise tasa: 

nissin-i40-flash-valklamp-photopoint--3
nissin-i40-flash-valklamp-photopoint--4

 

Pisike vutlar on pealtpoolt vett hülgavast materjalist. Selle tagaküljel on kaks aasa – ülemine ilmselt karabiini jaoks ja alumine vööle kinnitamiseks. 

nissin-i40-flash-valklamp-photopoint--5
nissin-i40-flash-valklamp-photopoint--6

 

Vutlarisse mahutad kõik komplekti osad. Ka lainurkhajuti jaoks on loodud spetsiaalne lahter.

nissin-i40-flash-valklamp-photopoint--88
nissin-i40-flash-valklamp-photopoint--8

 

Kui välgupea on alumises asendis, on välklambi kõrguseks napp 9 cm. See tähendab, et välklamp on tõepoolest väga kompaktne. Plastikust korpuse pealispind on pisut krobeline, välgupea külgedel on reljeefsed detailid, mis on sinna lisatud vaid disaini pärast.  

nissin-i40-flash-valklamp-photopoint--9

Erinevalt Nissini kõrgema klassi välklampidest kus juhtimine on lahendatud digitaalselt – nuppude ja LCD-ekraani abil, toimib i40 juhtimine analoogketaste abil. See on i40 üks trumpe, sest selline juhtimissüsteem teeb välklambi seadete ja režiimide vahetamise ülilihtsaks ja kiireks. Samuti on kõik seadistused kohe silme ees. Välklambi pealt ei saa küll seadistada näiteks sünkroniseerimist tagumise/eesmise kardinaga või kiire säriajaga – seda saab aga teha kaamera enda menüüst. 

Välklambi ülaosas on kaks nuppu. Esimene sisse-välja lülitamiseks ja välklambi suumi manuaalseks muutmiseks. Teine nupp on kohe selle kõrval – valgel märgutulel on peale vajutades testvälgu funktsioon. 

Vasakpoolsel rattal on erinevad režiimid. Kõige ülemine on videovalguse režiim. LED-valguse intensiivsust saab selles režiimis muuta parempoolset ratast keerates – sel puhul tuleb vaadata siniste täppidega märgitud skaalat. Sf ja Sd režiimid on kasutamiseks vastavalt juhtmevaba manuaalsüsteemi välkudega (stuudiovälgud) ja TTL režiimis välkudega (eelvälgu võimekusega).

Manuaalrežiimis saab seadistada välklambi tugevust parempoolset valikuratast keerates. Silm tuleb siis peal hoida vasakpoolsel skaalal. TTL režiimis saab seada särikompensatsiooni parempoolse ratta parempoolse skaala abil. A,B,C on juhtmevaba välklambi erinevad kanalid. 

nissin-i40-flash-valklamp-photopoint--28

Pisike LED lamp on filmimise juures pigem hädapärane abimees. Toimib üsna hästi umbes poole meetri kaugusel valgustatavast objektist – vahemaa suurenedes väheneb mõju oluliselt. 

nissin-i40-flash-valklamp-photopoint--10-animate

Välklambi pea pöörleb paindlikult igas suunas. Tagurpidi saab seda keerata nii paremalt kui vasakult poolt. 

nissin-i40-flash-valklamp-photopoint--21
nissin-i40-flash-valklamp-photopoint--22

 

Olemas on ka reflektorkaart, mida kasutatakse välgupea püstises asendis selleks, et veidike valgust otse kaardilt pildistatava peale suunata. Reflektor on aga tavatu konstruktsiooniga, libisedes välja mitte õhukese liistakana lambi seest vaid paksema plastikdetailina lambi pealt. Reflektorkaart istub oma pesas magnetite abil ja selle alt paljastub spikker manuaalse välgupea suumi seadistamise jaoks. Nimelt tuleb manuaalse suumi sisse lülitamise jaoks sisse-väljalülitamise nuppu 3 sekundit all hoida ja seejärel saab järgnevate 3-sekundiliste vajutustega välgu valgusvihu vaatenurka vastavalt objektiivi fookuskaugusele muuta. 

nissin-i40-flash-valklamp-photopoint--24
nissin-i40-flash-valklamp-photopoint--100

 

Välklambi esiküljelt saab aga välja tõmmata lainurkhajuti. Kui tavaliselt katab välgu valgusvihk 24mm fookuskaugusele (35mm ekvivalendina) ekvivalentse vaatenurga, siis lainurkhajutiga suureneb see nurk 16mm-ni. 

nissin-i40-flash-valklamp-photopoint--26j
nissin-i40-flash-valklamp-photopoint--27

 

Nissin i40 alumises osas asub akukamber. Siia mahuvad neli AA standardile vastavate mõõtmetega elementi. Kui selle välklambi juures üldse midagi negatiivset välja tuua püüda, siis võiks selleks ilmselt olla liikuvate osade kahtlane konstruktsioon. Nii välgupea kui ka akukambri luuk on loodud sellised, et tundub, nagu ei peaks need väga intensiivsele ja pikaajalisele kasutamisele väga hästi vastu. Kuid see võib ka olla ja jääda vaid tundeks, mis reaalsuses paika ei pea. 

 

nissin-i40-flash-valklamp-photopoint--30

 Nissin i40 välgu tald on eeskujulikult metallist. Kaasa on lisatud ka praktiline jalg välklambi asetamiseks püstisesse asendisse – juhuks kui soovime kasutada välklampi juhtmevabalt. Välklampi saab jala abil kinnitada ka statiivile – välgujalal on selleks otstarbeks metallist statiivikeere. 

Nissin on valmistanud keskmise hinnaga välklambi, millel on olemas kõik suurte välklambide kellad ja viled aga mis on seejuures väga pisike. Pole kahtlust, et Nissin valmistas i40 välgu eelkõige mõeldes mitte peegel- vaid hübriidkaameratele. On ju firma ka juba teada andnud, et oma versiooni saavad peatselt nii Sony, Olympus, Panasonic kui ka Fujifilm hübriidid. See on tähelepanuväärne austusavaldus hübriidkaameratele, sest senimaani on Nissin ikka vaid peegelkaamerate välgukingade eest hoolt kandnud. 

 

(1506)

Artiklis kirjeldatud tooted:
Nissin välklamp i40 Canonile Kompaktne, samas funktsionaalne välklamp Canoni kaameratele
Nissin välklamp i40 Nikonile Kompaktne, samas funktsionaalne välklamp Nikoni kaameratele
Nissin välklamp i40 Four Thirds Kompaktne, samas funktsionaalne välklamp Olympuse ja Panasonicu kaameratele

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast